Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Δύο βαλίτσες, 25 ευρώ έκπτωση, και ένα δωρεάν εισιτήριο συνόδου αξιολογούνται πάνω από 80 ευρώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα σε ολους,

 

Σε πιστωτική εθνικής του αδερφου μου δεν έχει εκδοθεί ο πρώτος λογαριασμός ( εχει πάρει κατι ήδη σε 3 άτοκες των 300 ευρω) με πιστωτικο οριο 1000 ευρώ. Εχει βάλει ηδη την πρωτη δοση μεσα μεσω nbg αλλα εμφανιζει αυτο. Πηγε να παρει κατι σημερα παλι με δοσεις (200 κοστιζε) αλλα δεν εγκριθηκε απο τράπεζα (κωδικος 076). Να φανταστώ πρέπει να εκδοθεί ο λογαριασμός - να γίνει εκκαθάριση και μετα να αγοράσει ξανα?

Screenshot-2021-07-20-at-12-15-49.png

 

Εφόσον έχει ακόμη εκκρεμείς μελλοντικές δόσεις 900,00 € και το πιστωτικό όριο είναι 1.000,00 € τώρα έχει διαθέσιμο για αγορές με δόσεις 100,00 €.

Θα πρέπει να περιμένει να ωριμάσει/χρεωθεί η 1η δόση με τα 300,00 € και μετά θα έχει διαθέσιμο για αγορές με δόσεις 400,00 € (εφόσον δεν αλλάξει κάτι άλλο από την παραπάνω εικόνα).

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Εχουν παγωσει οι αυξησεις οριων;

Εχει περασει μια εβδομαδα και δε με εχουν καλεσει μετα την αιτηση για αυξηση που εκανα,

Εχει τυχει σε αλλοn;

η τραπεζα ειναι η eurobank

 

Σε Πειραιώς πριν κανα 2μηνο μου εγκρίθηκε σε 1 μέρα,από 2500 σε 5000

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχει ακόμη εκκρεμείς μελλοντικές δόσεις 900,00 € και το πιστωτικό όριο είναι 1.000,00 € τώρα έχει διαθέσιμο για αγορές με δόσεις 100,00 €.

Θα πρέπει να περιμένει να ωριμάσει/χρεωθεί η 1η δόση με τα 300,00 € και μετά θα έχει διαθέσιμο για αγορές με δόσεις 400,00 € (εφόσον δεν αλλάξει κάτι άλλο από την παραπάνω εικόνα).

 

Ευχαριστώ GD

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Εχουν παγωσει οι αυξησεις οριων;

Εχει περασει μια εβδομαδα και δε με εχουν καλεσει μετα την αιτηση για αυξηση που εκανα,

Εχει τυχει σε αλλοn;

η τραπεζα ειναι η eurobank

 

Και ένας φίλος μου συμπλήρωσε την ονλάιν φόρμα στη Γιούρομπανκ μετά από παρότρυνση μου την περασμένη βδομάδα αλλά τζίφος ακόμα...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Σε Πειραιώς πριν κανα 2μηνο μου εγκρίθηκε σε 1 μέρα,από 2500 σε 5000
Πήγες από τράπεζα ή το έκανες μέσα από το e-banking;
Link to comment
Share on other sites

Πήγες από τράπεζα ή το έκανες μέσα από το e-banking;
Δεν νομίζω ότι γίνεται αίτηση αύξησης ορίου online στην Πειραιώς

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε Πειραιώς πριν κανα 2μηνο μου εγκρίθηκε σε 1 μέρα,από 2500 σε 5000

 

Εσύ το ζήτησες τόσο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι γίνεται αίτηση αύξησης ορίου online στην Πειραιώς

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σίγουρα δεν γίνεται on-line. Εγώ προτίμησα να κάνω αίτηση για νέα κάρτα μέσω του e-card παρά να πάω στο κατάστημα για να κάνω αίτηση για αύξηση πιστωτικού ορίου στην παλιά κάρτα.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν απτην τράπεζα για την αύξηση ορίου μετά από μια βδομάδα..

Απλά μόλις κλείσαμε το τηλ μου ήρθε ενσ μνμ απτην τράπεζα και χωρίς λόγο διαγράφηκε..δε πρόλαβα να το διαβάσω...

Eurobank η τράπεζα

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήραν και μένα το φίλο μου να στείλει κάποια δικαιολογητικά. Άντε να δούμε...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Οποιος ενδιαφέρεται να εκδώσει πιστωτική κάρτα Eurobank και να πάρουμε ο καθένας από 20€ επιστροφή, να δει παρακάτω :)

 

Μέσω της πιλοτικής ενέργειας Member Get Member* της Eurobank μπορείτε να συστήσετε στους φίλους σας, να υποβάλλουν online αίτηση για την απόκτηση της πιστωτικής κάρτας Eurobank που ταιριάζει στις ανάγκες τους, από 19/07/2021 έως και 31/07/2021 και αφού πραγματοποιήσουν με αυτήν αγορές συνολικής αξίας €30 και άνω έως και 30/09/2021, θα κερδίσετε €20 €πιστροφή ο καθένας**!

 

Προωθήστε στους φίλους σας τον παρακάτω Μοναδικό Κωδικό Σύστασης και την ηλεκτρονική σελίδα οδηγιών, για την online αίτηση και απόκτηση πιστωτικής κάρτας μέσω e-Banking:

Κωδικός Σύστασης: 534204

Σελίδα Οδηγιών: http://bit.ly/MGMe-card

 

Μετά την έκδοση της νέας πιστωτικής κάρτας θα λάβετε €20 ευρώ €πιστροφή ο καθένας, μέσω του προγράμματος επιβράβευσης καρτών Eurobank €πιστροφή!

 

Απαραίτητη προϋπόθεση, ο φίλος σας να έχει καταχωρήσει τον Μοναδικό Κωδικό Σύστασης στο e-Banking και να έχει πραγματοποιήσει με τη νέα του πιστωτική κάρτα αγορές συνολικής αξίας €30 και άνω έως τις 30/09/2021.

 

Πιθανως λάβατε και άλλοι το αντίστοιχο mail με τον δικό σας κωδικό :)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήραν και μένα το φίλο μου να στείλει κάποια δικαιολογητικά. Άντε να δούμε...

 

Σε μενα δεν ζητησαν κατι,

Ισως επειδη ειναι η δευτερη αυξηση οριου που ζηταω.

Η πρωτη ειχε εγκριθει

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα δεν ζητησαν κατι,

Ισως επειδη ειναι η δευτερη αυξηση οριου που ζηταω.

Η πρωτη ειχε εγκριθει

 

Μπορεί επειδή έχει μεταφερθεί η μισθοδοσία του σε άλλη τράπεζα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς σε κάθε πελάτη κάνει διαφορετική προσφορά όπως είχε κάνει και στις αντικατάστασεις των amex. Σε μένα την είχαν αφήσει χωρίς συνδρομή τη καινούρια, σε άλλους για ενα χρόνο με παλιούς όρους και σε άλλους με νέους όρους. Εσυ takpanos έχεις κι αλλες κάρτες πιστωτικές της alpha η μονο την aegean?
μόνο aegean

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και σε μένα έτσι λέει, αλλά αναφέρει ξεκάθαρα ότι η συνδρομή θα είναι 80€ τον χρόνο (για την Premium) και προς το τέλος λέει ότι με την ενεργοποίηση της κάρτας αποδέχομαι "έμπρακτα όλα τα παραπάνω". Προσωπικά καταλαβαίνω ότι οι γενικοί όροι μένουν ίδιοι, αλλά δεν παραμένει πλέον ίδια η συνδρομή.
Η συνδρομή είναι 80 ευρώ το χρόνο όπως της απλής είναι 40. Θέλω να πιστεύω ότι ισχύει ο αντιλογισμος με αγορές 2000 αλλιώς ακυρωνω
Link to comment
Share on other sites

Να δούμε πότε θα απαντήσουν...

Σήμερα δεν ήρθε κάτι..

 

Αν έχεις νέα ενημερώνεις. Και εμένα όταν μου πει ο φίλος αν εγκρίθηκε και τι όριο θα σου πω.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις νέα ενημερώνεις. Και εμένα όταν μου πει ο φίλος αν εγκρίθηκε και τι όριο θα σου πω.

 

Δε το βλεπω ουτε σημερα,

Αλλα αν εκαναν για να παρουν τηλ μια βδομαδα νομιζω οι απαντησεις θα αργησουν πιο πολυ

Link to comment
Share on other sites

Δε το βλεπω ουτε σημερα,

Αλλα αν εκαναν για να παρουν τηλ μια βδομαδα νομιζω οι απαντησεις θα αργησουν πιο πολυ

 

Δε βαριέσαι άμα δεν καίγεσαι 2-3 μέρες πάνω κάτω δε λέει τίποτα. Εγώ γι αυτό λέω βγάλτε πιστωτική ή ζητήστε αύξηση ορίου πριν χρειαστεί γιατί τότε θα τρέχετε. Πολλοί δεν με ακούν από τον κοινωνικό περίγυρο και μετά πρήζουν εμένα γιατί αργούν κλπ κλπ.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Δε βαριέσαι άμα δεν καίγεσαι 2-3 μέρες πάνω κάτω δε λέει τίποτα. Εγώ γι αυτό λέω βγάλτε πιστωτική ή ζητήστε αύξηση ορίου πριν χρειαστεί γιατί τότε θα τρέχετε. Πολλοί δεν με ακούν από τον κοινωνικό περίγυρο και μετά πρήζουν εμένα γιατί αργούν κλπ κλπ.

 

Και ζητάνε δόσεις από εμάς που έχουμε και μου ήρθε εφορία 2Κ να πληρώσω από καταναλωτικά δάνεια λόγω δόσεων της κάρτας. Τα αποφύγαμε βέβαια με κάποιο τρόπο αλλά δεν έχει λέει. Δόσεις πλέον μόνο σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, αλλά φαίνονται σαν πληρωμές.

Όπως ακριβώς και οι αγορές χωρίς δόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, οι δόσεις της πιστωτικής φαίνονται σαν δάνειο;

Αν ρωτάς για τον Τειρεσία, φαίνεται ως ληξιπρόθεσμο το ποσό που δεν έχεις πληρώσει μετά την ημερομηνία λήξης, όχι οι δόσεις που έχει φορτωμένες η κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Και ζητάνε δόσεις από εμάς που έχουμε και μου ήρθε εφορία 2Κ να πληρώσω από καταναλωτικά δάνεια λόγω δόσεων της κάρτας. Τα αποφύγαμε βέβαια με κάποιο τρόπο αλλά δεν έχει λέει. Δόσεις πλέον μόνο σε μένα.

 

Δεν το κατάλαβα. Εξυπηρέτησες κάποιον φορτώνοντας δόσεις στην κάρτα σου για να εξυπηρετήσεις 3ους; Ή επειδή πήρες δάνειο για να εξυπηρετήσεις άλλον;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κατάλαβα. Εξυπηρέτησες κάποιον φορτώνοντας δόσεις στην κάρτα σου για να εξυπηρετήσεις 3ους; Ή επειδή πήρες δάνειο για να εξυπηρετήσεις άλλον;

 

Το 1ο. Έβαλα δόσεις για άλλους. Και επειδή όλες αυτές οι αγορές - φυσιολογικό κιόλας, δεν καλύπτονται από το εισόδημα όταν ψωνίζω για 2-3 οικογένειες, μου ήρθε φόρος μεγάλος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...