Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Λογικά ναι, θα χρεώνονται συνδρομές στην επέτειο του κάθε προϊόντος.

 

Ναι χρεώνονται

 

Ευχαριστώ παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει η ερωτηση να ειναι λιγο offtopic αλλα θελω να βαλω 12 ατοκες δοσεις για πληρωμη ποσου εφοριας που μου εβγαλε απο το εκκαθαριστικο.

Εκει που μου λεει να βαλω το ολικο ποσο,βαζω το αρχικο ποσο η το ποσο με την εκπτωση που μου λεει;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει έκπτωση για εμπρόθεσμη πληρωμή; Νόμιζα πως την έκοψαν από πέρσυ.

 

Εσύ θα βάλεις το ποσό εφάπαξ εμπρόθεσμης πληρωμής, άρα με την έκπτωση! Και η τράπεζα θα δώσει άμεσα στην Α.Α.Δ.Ε. το ποσό (μείον την προμήθεια που έχει συμφωνήσει να κρατάει) και απλά η τράπεζα θα το εισπράξει σε άτοκες δόσεις από εσένα!

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία να ρωτήσω και εγώ κάτι: για να πληρώσω ανέπαφα με χρεωστική κάρτα της Εθνικής μέσα από την εφαρμογή χρειάζεται να έχω ίντερνετ στο κινητό;

 

Εκτός από τα παραπάνω υπάρχει κάποιος που να έχει Toyota Visa της Εθνικής και να επιβεβαιώσει ότι δεν έχει συνδρομή για πάντα;

 

Θα μιλήσω και με την τράπεζα τη Δευτέρα για περισσότερα, αλλά ας είμαι προετοιμασμένος

 

Όσο για την έκδοση από ότι είδα στη σελίδα της Εθνικής γίνεται με όλους τους τρόπους εκτός από online

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τα παραπάνω υπάρχει κάποιος που να έχει Toyota Visa της Εθνικής και να επιβεβαιώσει ότι δεν έχει συνδρομή για πάντα;

 

Θα μιλήσω και με την τράπεζα τη Δευτέρα για περισσότερα, αλλά ας είμαι προετοιμασμένος

 

Όσο για την έκδοση από ότι είδα στη σελίδα της Εθνικής γίνεται με όλους τους τρόπους εκτός από online

Έκανα την προηγούμενη εβδομάδα αίτηση. Δεν ξέρω αν θα πάρει έγκριση. Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι η υπάλληλος δεν την ήξερε ότι υπάρχει, άλλα στο προ σύμφωνο που υπέγραψα έγραφε δωρεάν συνδρομή για πάντα. Επίσης σε όλες πλέον τις κάρτες άμα πάρουν έγκριση στην ασφαλίζουν υποχρεωτικά για έναν χρόνο με κόστος 28€.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει υποχρεωτική ασφάλιση κάρτας. Ζητάς να σου δείξουν γραπτώς που αναφέρεται κανονισμός για υποχρεωτική ασφάλιση κάρτας. Βρίσκουν και τα κάνουν...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει έκπτωση για εμπρόθεσμη πληρωμή; Νόμιζα πως την έκοψαν από πέρσυ.

 

Εσύ θα βάλεις το ποσό εφάπαξ εμπρόθεσμης πληρωμής, άρα με την έκπτωση! Και η τράπεζα θα δώσει άμεσα στην Α.Α.Δ.Ε. το ποσό (μείον την προμήθεια που έχει συμφωνήσει να κρατάει) και απλά η τράπεζα θα το εισπράξει σε άτοκες δόσεις από εσένα!

 

Ναι, επανέφεραν μια μικρή έκπτωση για εφάπαξ πληρωμη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όπως το βλέπει ο καθενας

 

Εννοείται.

Αλλά, είμαστε ακριβως στο νήμα 'πιστωτικές κάρτες τράπεζες' που συζητάμε πως θα γλιτώσουμε πχ καμία ανανέωση χρεωστικης 5€ η πως θα μαζέψουμε πχ πόντους yellow.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει υποχρεωτική ασφάλιση κάρτας. Ζητάς να σου δείξουν γραπτώς που αναφέρεται κανονισμός για υποχρεωτική ασφάλιση κάρτας. Βρίσκουν και τα κάνουν...

Είναι στην προ συμβατική ενημέρωση και είναι υποχρεωτική για έκδοση νέων πιστωτικών καρτών της Εθνικής.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα δεν βρήκα αντίστοιχο θέμα και το βάζω εδώ αν μπορείτε να βοηθήσετε

Πραγματοποίησα σήμερα μια συναλλαγή μέσω Σκρουτζ και για ένα περίεργο λόγο που είχε σκαλώσει η ολοκλήρωση μετά την επιβεβαίωση, πραγματοποίησα εκ νέου τη συναλλαγή..

Αποτέλεσμα μετά από λίγο να μου έρθει επιβεβαίωση παραγγελίας 1 φορά ενώ χρεώθηκα εις διπλούν όπως φαίνεται στην κίνηση λογαριασμού και με τηλεφωνική επικοινωνία με την τράπεζα

Τώρα τι κάνω για το ποσο που για κάποιο λόγω είναι στον αέρα; Η τράπεζα μου είπε μιλήστε με Σκρουτζ, από την άλλη δεν έχω αποδεικτικό παραγγελίας παρά μόνο την τραπεζική συναλλαγή για το ίδιο ποσο χρέωσης εις διπλούν.. Πείτε καμία ιδέα έχει συμβεί σε κανέναν κάτι αντίστοιχο;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το σκρούτζ μπορει να ακυρώσει την συναλλαγή. Δεν έχει νόημα να μιλάς με την τράπεζα.
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τα παραπάνω υπάρχει κάποιος που να έχει Toyota Visa της Εθνικής και να επιβεβαιώσει ότι δεν έχει συνδρομή για πάντα;

 

Θα μιλήσω και με την τράπεζα τη Δευτέρα για περισσότερα, αλλά ας είμαι προετοιμασμένος

 

Όσο για την έκδοση από ότι είδα στη σελίδα της Εθνικής γίνεται με όλους τους τρόπους εκτός από online

 

Γράφει και στο σάιτ για δωρεάν συνδρομή για πάντα. Άμα το λέει και η προσυμβατική ενημέρωση όλα καλά. Πάρε αντίγραφο από τα πάντα.

 

Έκανα την προηγούμενη εβδομάδα αίτηση. Δεν ξέρω αν θα πάρει έγκριση. Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι η υπάλληλος δεν την ήξερε ότι υπάρχει, άλλα στο προ σύμφωνο που υπέγραψα έγραφε δωρεάν συνδρομή για πάντα. Επίσης σε όλες πλέον τις κάρτες άμα πάρουν έγκριση στην ασφαλίζουν υποχρεωτικά για έναν χρόνο με κόστος 28€.

 

Είναι στην προ συμβατική ενημέρωση και είναι υποχρεωτική για έκδοση νέων πιστωτικών καρτών της Εθνικής.

 

Αν γίνει ονλάιν η αίτηση πάλι τα ίδια;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τα παραπάνω υπάρχει κάποιος που να έχει Toyota Visa της Εθνικής και να επιβεβαιώσει ότι δεν έχει συνδρομή για πάντα;

 

Θα μιλήσω και με την τράπεζα τη Δευτέρα για περισσότερα, αλλά ας είμαι προετοιμασμένος

 

Όσο για την έκδοση από ότι είδα στη σελίδα της Εθνικής γίνεται με όλους τους τρόπους εκτός από online

 

 

Την εχω εδω και ενα μηνα περιπου.

Όντως δεν εχει συνδρομη για παντα ανεξαρτητα απο το ποσο χρησης ετησίως.

Την έβγαλα απο σπάσιμο στην Eurobank επειδη μου χρέωσε 30€ συνδρομη, την οποια μου επέστρεψε αφου την κατάργησα αμεσα.

Όντως οι υπαλληλοι οχι μονο δεν γνώριζαν την ύπαρξη της αλλα και στο άκουσμα της δωρεαν συνδρομής έκαναν 3 τηλέφωνα για να το επιβεβαιώσουν.

Φυσικά και δεν υπαρχει καμμια υποχρεωτική διαδικασια ασφάλισης εναντι οποιουδήποτε ποσου.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, θα δοκιμάσω τη Δευτέρα τηλεφωνικά μέσω μιας επαφής που έχω στην τράπεζα και θα σας ενημερώσω.

 

Αυτά τα τερτίπια φοβάμαι, με τις χρεώσεις που εμφανίζουν από το πουθενά ακόμη και για δωρεάν προϊόντα. Αν δω ότι δεν βγάζω άκρη απλά δεν θα προχωρήσω στην έκδοση της, αφού έχω ήδη πιστωτική χωρίς συνδρομή σε άλλη τράπεζα, που τη χρησιμοποιώ όποτε χρειάζεται.

 

Προφανώς δεν πρόκειται να δεχτώ να πληρώνω τέτοιο ποσό για ασφάλιση της κάρτας, θα είναι σαν να πληρώνω συνδρομή στην τελική.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Για ένα χρόνο έχει υποχρεωτική ασφάλιση μετά αν θες την συνεχίζεις.

Αν την κάναν online την αίτηση θα κάναν όλοι. Χαζοί είναι να το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, πριν μια εβδομάδα κάλεσα για ακύρωση πιστωτικής εθνικής λόγου απώλειας και μη έκδοσης εκ νέου αυτής, βλέπω όμως μέσα στο e-banking να υπάρχει κανονικά σαν να μην συμβαίνει τίποτα, σας έχει τύχει και τέτοιο; Τι σκοπό έχουν;
Link to comment
Share on other sites

Για ένα χρόνο έχει υποχρεωτική ασφάλιση μετά αν θες την συνεχίζεις.

Αν την κάναν online την αίτηση θα κάναν όλοι. Χαζοί είναι να το κάνουν.

 

 

Από που προκύπτει αυτό που γράφεις ;

Απόκτησα πολύ πρόσφατα την κάρτα χωρίς κόστος υποχρεωτικής ασφάλισης.

 

Για τον φίλο που ενδιαφέρεται να την αποκτήσει, δεν υπάρχει κανένας φόβος, αφού το χωρίς συνδρομή αναφέρεται ξεκάθαρα στην σύμβαση που θα υπογράψεις.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Από που προκύπτει αυτό που γράφεις ;

Απόκτησα πολύ πρόσφατα την κάρτα χωρίς κόστος υποχρεωτικής ασφάλισης.

 

Για τον φίλο που ενδιαφέρεται να την αποκτήσει, δεν υπάρχει κανένας φόβος, αφού το χωρίς συνδρομή αναφέρεται ξεκάθαρα στην σύμβαση που θα υπογράψεις.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Από την προ συμβατική ενημέρωση προκύπτει. Κι εγώ δεν το περίμενα μέχρι που το είδα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,μια ερώτηση για τον αδερφό μου

Μπορεί να γίνει εξόφληση πιστωτικής για να ακυρωθεί αμέσως μετά ( με 3 δόσεις απο αγορά να απομένουν εως σεπτεμβρη) χωρις ουσιαστικα αυτές οι δόσεις να έχουν χρεωθεί? Στο τηλέφωνο επικοινωνίας η αντιπρόσωπος σημερα είπε πως πρέπει να χρεωθούν και μετά να εξοφληθεί -ακυρωθεί και η πρώτη που πήρε το σάββατο του ειπε οτι γίνεται.

Ευχαριστώ προκαταβολικα

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να επισκεφθεί το υποκατάστημα για να ζητήσει ωρίμανση δόσεων αν κατάλαβα σωστά ότι θελετε να εξοφλήσετε οριστικά την κάρτα. Θα πρέπει δηλαδή να σταλεί αίτημα στα κεντρικά.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, για βοηθήστε .

Μεταξύ Go4more & Yellows , ποιο είναι το πιο συμφέρον πρόγραμμα;;

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να επισκεφθεί το υποκατάστημα για να ζητήσει ωρίμανση δόσεων αν κατάλαβα σωστά ότι θελετε να εξοφλήσετε οριστικά την κάρτα. Θα πρέπει δηλαδή να σταλεί αίτημα στα κεντρικά.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

thanx stil, τον ενημερωσα ηδη. Θα παει να δει και ο ιδιος

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, για βοηθήστε .

Μεταξύ Go4more & Yellows , ποιο είναι το πιο συμφέρον πρόγραμμα;;

 

Ποιο είναι το βασικό σου super market και ποιο το βενζινάδικο και ΑΝ αυτά μπορούν να αλλάξουν.

Από εκεί ξεκινάς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...