Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Πήρες απάντηση για ένα ερώτημα που δεν ήταν συγκεκριμένο και παρόλα αυτά νομίζεις ότι δε σου απάντησαν κιόλας. :rolleyes:

 

Επειδή παρέθεσα το post μου δεν πάει να πει ότι παρεξηγήθηκα που δεν απάντησε κάποιος. Για μένα ήταν σαφέστατη η ερώτηση μου. Οπότε άστοχο το σχόλιο σου καθώς δεν ήταν για να βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να πας σε κατάστημα και δεν το κάνεις μόνος σου από το e-banking?

Θέλει αρχικά ενεργοποίηση η υπηρεσία η οποία απ' ότι είδα γίνεται μέσω e-banking. Παρακάτω δεν προχώρησα να δω τι ζητάει καθώς δεν την χρειάζομαι άμεσα. Ήθελα απλά να γνωρίζω αν προσφέρουν πάγιες εντολές πέρα από πληρωμές σε ΔΕΚΟ και λοιπές εταιρείες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Η υπηρεσία master pass δουλεύει στην Ελλάδα; Προσπαθώ να κάνω εγγραφή και να βάλω την πιστωτική Visa της eurobank.και δεν δουλεύει.

https://masterpass.com/el-gr.html

 

To masterpass της mastercard δεν είναι;Πως θα βάλεις visa?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Aναβάθμιση στην εφαρμογή της eurobank ,κάτι λεει για apple wallet.Ή ειναι old news?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομαδα,

Εκανα μια αγορά με πιστωτικη eurobank η συναλλαγή ακυρώθηκε και επέστρεψε το πριόνι και θα γίνει επιστροφή χρημάτων απ την εταιρεία .

Αλλά οι δόσεις στο ebanking έχουν φανεί 1/24 τι γίνεται σ αυτή την πετιπτωση;;

Σας έχει συμβεί;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομαδα,

Εκανα μια αγορά με πιστωτικη eurobank η συναλλαγή ακυρώθηκε και επέστρεψε το πριόνι και θα γίνει επιστροφή χρημάτων απ την εταιρεία .

Αλλά οι δόσεις στο ebanking έχουν φανεί 1/24 τι γίνεται σ αυτή την πετιπτωση;;

Σας έχει συμβεί;;

 

Το έχω ξανακούσει και το έχει πάθει και γνωστός μου. Θα σου χρεωπιστώνει μια δόση το μήνα. Το κακό είναι ότι για 2 χρόνια θα έχεις μειωμένο διαθέσιμο πιστωτικό όριο.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Για άνοιγμα λογαριασμού μόνο από κατάστημα;

 

Σε μερικές τράπεζες γίνεται και online μέσα από το web banking.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει web banking. Θελουμε καινουργιο. Δεν υπαρχει τιποτα. Λογικα μονο απο καταστημα ε;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σε Εθνική και Alpha, ίσως και Πειραιώς, ανοίγεις πρώτο λογαριασμό στη τράπεζα μέσα από την εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή παρέθεσα το post μου δεν πάει να πει ότι παρεξηγήθηκα που δεν απάντησε κάποιος. Για μένα ήταν σαφέστατη η ερώτηση μου. Οπότε άστοχο το σχόλιο σου καθώς δεν ήταν για να βοηθήσει

 

Θα ήταν σαφέστατη αν την είχες διατυπώσει έξω από το μυαλό σου. Το σχόλιο μου ήταν όσο βοηθητικό χρειαζόταν το δικό σου προφανώς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για άνοιγμα λογαριασμού μόνο από κατάστημα;

 

Στην άλφα αν αυτός που θέλει να ανοίξει λογαριασμό δεν ήταν προηγουμένως πελάτης μπορεί μέσω του app. Αλλά αν γίνει επιτυχώς το άνοιγμα, η κάρτα που θα έρθει σπίτι θα είναι η μπόνους με τη 12ευρη συνδρομή τον χρόνο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ακυρώνει η τράπεζα την συναλλαγή?? Αφού επιστρέφεται το ποσό??

 

Ζήτα το ακυρωτικό από την εταιρεία και πίεσε την τράπεζα να αποδεσμεύσει το πόσο δόσεων.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν σαφέστατη αν την είχες διατυπώσει έξω από το μυαλό σου. Το σχόλιο μου ήταν όσο βοηθητικό χρειαζόταν το δικό σου προφανώς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Στην άλφα αν αυτός που θέλει να ανοίξει λογαριασμό δεν ήταν προηγουμένως πελάτης μπορεί μέσω του app. Αλλά αν γίνει επιτυχώς το άνοιγμα, η κάρτα που θα έρθει σπίτι θα είναι η μπόνους με τη 12ευρη συνδρομή τον χρόνο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ζήτα το ακυρωτικό από την εταιρεία και πίεσε την τράπεζα να αποδεσμεύσει το πόσο δόσεων.

 

Μπορω να το προσπαθησω τηλεφωνικα ή πρεπει να παω σε καταστημα;;

Link to comment
Share on other sites

Έχει πληρώσει κανείς με την energy της alpha στα νέα ασύρματα pos της shell? Αρχικά δεν περνούσε τη συναλλαγή όταν έβαζε την κάρτα στην υποδοχή και ανέπαφα δεν έβγαλε επιλογή για εξαργύρωση πόντων. Επίσης δεν πήρε τους πόντους οι οποίοι κανονικά εμφανίζονται άμεσα...
Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν σαφέστατη αν την είχες διατυπώσει έξω από το μυαλό σου. Το σχόλιο μου ήταν όσο βοηθητικό χρειαζόταν το δικό σου προφανώς.

 

Αν ήταν έτσι ας έκανες διευκρινιστική ερώτηση αφού ήθελες να βοηθήσεις κ να άφηνες το πνεύμα για τους φίλους σου...

Link to comment
Share on other sites

Έχει πληρώσει κανείς με την energy της alpha στα νέα ασύρματα pos της shell? Αρχικά δεν περνούσε τη συναλλαγή όταν έβαζε την κάρτα στην υποδοχή και ανέπαφα δεν έβγαλε επιλογή για εξαργύρωση πόντων. Επίσης δεν πήρε τους πόντους οι οποίοι κανονικά εμφανίζονται άμεσα...

 

Για εξαργύρωση πας στο μέσα pos, τα energy euros θα φανούν στην κάρτα σε 2-3 εργασιμες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για εξαργύρωση πας στο μέσα pos, τα energy euros θα φανούν στην κάρτα σε 2-3 εργασιμες

 

Έχουν δηλαδή και τα παλιά, μια χαρά τότε!

Γιατί ήθελα να κάνω εξαργύρωση, ρώτησα την υπάλληλο αλλά ήταν εκπαιδευόμενη και δεν ήξερε οπότε λέω θα το δω την επόμενη.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν δηλαδή και τα παλιά, μια χαρά τότε!

Γιατί ήθελα να κάνω εξαργύρωση, ρώτησα την υπάλληλο αλλά ήταν εκπαιδευόμενη και δεν ήξερε οπότε λέω θα το δω την επόμενη.

 

Έχουν και τα ενσύρματα κανονικά μέσα στα καταστηματα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παράξενο γιατί με τους πόντους go4more και τα yellows δεν έχουν πρόβλημα αυτά τα μηχανάκια.

 

Με την ευκαιρία να ρωτήσω και εγώ κάτι: για να πληρώσω ανέπαφα με χρεωστική κάρτα της Εθνικής μέσα από την εφαρμογή χρειάζεται να έχω ίντερνετ στο κινητό;

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν η έκδοση δεύτερης χρεωστικής bonus της alpha στον ίδιο λογαριασμό χρεώνεται ακόμη μια συνδρομή?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν η έκδοση δεύτερης χρεωστικής bonus της alpha στον ίδιο λογαριασμό χρεώνεται ακόμη μια συνδρομή?

 

Ναι χρεώνονται

Link to comment
Share on other sites

για αγορες με χρεωστικη καρτα σε νομισμα εκτος Ευρω ποια τραπεζα συμφερει?

Πειραιως αναφερει στο τιμολογιο οτι εχει 2.50% προμηθεια ομως εδω λεει ~6%

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για αγορες με χρεωστικη καρτα σε νομισμα εκτος Ευρω ποια τραπεζα συμφερει?

Πειραιως αναφερει στο τιμολογιο οτι εχει 2.50% προμηθεια ομως εδω λεει ~6%

 

Μόνο η λύση των fintech συμφέρει, Revolut, Curve κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...