Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Ευχαριστώ

Στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση, μου είπανε ότι αν δηλώσω τον live ως πρωτεύοντα λογαριασμό θα "επεξεργαστεί" η συναλλαγή σαν να γίνεται μέσω χρεωστικής (αντί πιστωτικής). Παράξενες αυτές οι DUAL VISA debit/credit.

 

Μια τέτοια "υβριδική" κάρτα (που μου είχαν βγάλει από τα Carrefour για τη μισθοδοσία μου, πριν πολλά χρόνια) ήταν ένας από τους λόγους που έκλεισα το λογαριασμό μου στη Eurobank και κατάργησα την κάρτα μόλις σταμάτησα να εργάζομαι στα Carrefour. Από τότε δεν ήταν σαφές το πότε δουλεύει ως χρεωστική και πότε ως πιστωτική και δεν ήθελα να μπλέξω με χρεώσεις που δεν γνώριζα. :mad:

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Την πληρώνω πάντα στην ώρα της την πιστωτική όλο το ποσό και με το παραπάνω (δεν πληρώνω ποτέ τόκους) και πάντα έχει αρνητικό (πιστωτικό υπόλοιπο) -€400 -€500 ευρώ. Δεν την χρησιμοποιώ για "πίστωση", αλλά ως εργαλείο για απομακρυσμένες συναλλαγές και μόνο. Είμαι "κακός πελάτης" για την τράπεζα γιατί δεν εισπράττει ποτέ τόκους από εμένα.

Το πρόβλημα είναι ότι και -€2000 να την πάω, αν έχει πιστωτικό όριο €900, μπορώ να αγοράσω προϊόντα αξίας μέχρι €900 και όχι €2900. Αυτό είναι μια κρίσιμη λεπτομέρεια που δεν την ήξερα. Το πιστωτικό όριο δηλαδή σε περιορίζει ως προς το πόσο ακριβά προϊόντα μπορεί να αγοράσεις, ανεξάρτητως αν η πιστωτική σου κάρτα έχει μέσα ακόμα και €-8000. Η μέγιστη αξία προϊόντος που μπορείς να αγοράσεις παραμένει π.χ. €900 (όσο είναι το πιστωτικό σου όριο), πράγμα που κατά την γνώμη μου είναι παράλογο.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Την πληρώνω πάντα στην ώρα της την πιστωτική όλο το ποσό και με το παραπάνω (δεν πληρώνω ποτέ τόκους) και πάντα έχει αρνητικό (πιστωτικό υπόλοιπο) -€400 -€500 ευρώ. Δεν την χρησιμοποιώ για "πίστωση", αλλά ως εργαλείο για απομακρυσμένες συναλλαγές και μόνο. Είμαι "κακός πελάτης" για την τράπεζα γιατί δεν εισπράττει ποτέ τόκους από εμένα.

Το πρόβλημα είναι ότι και -€2000 να την πάω, αν έχει πιστωτικό όριο €900, μπορώ να αγοράσω προϊόντα αξίας μέχρι €900 και όχι €2900. Αυτό είναι μια κρίσιμη λεπτομέρεια που δεν την ήξερα. Το πιστωτικό όριο δηλαδή σε περιορίζει ως προς το πόσο ακριβά προϊόντα μπορεί να αγοράσεις, ανεξάρτητως αν η πιστωτική σου κάρτα έχει μέσα ακόμα και €-8000. Η μέγιστη αξία προϊόντος που μπορείς να αγοράσεις παραμένει π.χ. €900 (όσο είναι το πιστωτικό σου όριο), πράγμα που κατά την γνώμη μου είναι παράλογο.

 

Εγώ, δεν ξέρω αν ισχύει αυτό.

Σε κάθε περίπτωση γιατί δεν ζητάς αύξηση ορίου ?

Link to comment
Share on other sites

Όταν μετατρέπεις μια πιστωτική κάρτα σε dual, τότε στην ουσία προσθέτεις στο ίδιο σώμα κάρτας την λειτουργία μιας cash-card.

Δηλαδή έχεις πρόσβαση και στους συνδεδεμένους καταθετικούς λογαριασμούς μόνο μέσω των ATM της Eurobank. Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις όπως POS και ATM άλλων τραπεζών, η κάρτα αναγνωρίζεται με την βασική λειτουργία της, δηλαδή ως πιστωτική.

 

Αν θέλεις μπορείς να εκδώσεις ξεχωριστή χρεωστική κάρτα ώστε να κάνεις συναλλαγές με χρέωση βάσει του διαθέσιμου υπολοίπου στον καταθετικό σου λογαριασμό.

 

geoponer, κι εσύ θα μπορούσες να βγάλεις χρεωστική αν ήθελες! Φαντάζομαι πως έβγαλαν dual σε όλους τους εργαζόμενους ως προνόμιο λόγω μισθοδοσίας. Το έχω δει στο παρελθόν να είναι πρόβλημα με την Eurobank όταν δίνει προϊόντα & υπηρεσίες σε φοβικούς πελάτες που δεν αντιλαμβάνονται την λειτουργία τους π.χ. στον πεθερό μου του είχαν ενεργοποιήσει υπερανάληψη στον τρεχούμενο μισθοδοσίας και μια φορά που πήγε μόνος του (έλειπαν οι κόρες του) στο ATM, έκανε απευθείας ανάληψη (χωρίς ερώτηση υπολοίπου πρώτα) οπότε έκανε χρήση της υπερανάληψης. Τότε νομίζω είχαν πάει οι εργάτες στο αφεντικό και είχαν ζητήσει να πάψει η μισθοδοσία μέσω της Eurobank και να τους πληρώνει στον χώρο εργασίας με μετρητά!

Πάντως εμένα προσωπικά με ενοχλεί που η Πειραιώς δεν μου δίνει την δυνατότητα για dual.

 

rodriguez, η Student Visa έχει χαμηλά όρια. Γιατί δεν κάνεις αίτηση για μια κλασσική πιστωτική; Είσαι ακόμα σπουδαστής χωρίς εισόδημα;

Edited by GraveDigger
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτή την στιγμή -€300 ευρώ στην eurobank student visa. Έχει πιστωτικό όριο €1000.

Θα έλεγε κανείς ότι έχω περιθώριο €1300 για να κάνω αγορές, αλλά έλα ντε που δεν δουλεύει έτσι.

Δεν μπορώ να αγοράσω το samsung galaxy s21 ultra 256GB που κοστίζει €1150 γιατί ΞΕΠΕΡΝΑ το όριο των €1000.

 

Επίσης και €5000 να έχω στον καταθετικό μου λογαριασμό, δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τα χρήματα για online αγορά γιατί η dual student visa λειτουργεί μόνο ως credit card και δεν αντλεί χρήματα από τον καταθετικό λογαριασμο΄.

 

Δηλαδή έχω χρήματα διαθέσιμα ΚΑΙ στην κάρτα μου ΚΑΙ στον καταθετικό λογαριασμό μου αλλά ΔΕΝ μπορώ να αγοράσω το προϊόν που θέλω. Αν είναι δυνατόν.

 

Τρέλα, γιατί το κάνουν αυτό;;; Δηλαδή δέχονται να γίνει πιστωτικό το υπόλοιπο στην κάρτα σου, αλλά δεν σε αφήνουν να το ξοδέψεις (προφανώς καρπώνονται αυτοί τα οφέλη του εγκλωβισμένου αρνητικού υπολοίπου της κάρτας). Δεν μπορείς να κάνεις καμία μοναδική συναλλαγή (μία και μοναδική) που το όριό της να είναι πάνω από το πιστωτικό όριο της κάρτας σου, ακόμα κι αν έχει χρήματα.

 

Τρέλα.

 

//Δεν μου εγκρίνανε αύξηση πιστωτικού ορίου.

//Όχι δεν είμαι πλέον σπουδαστής, αλλά μου έχει ξεμείνει η student visa και την έχω σχεδόν 2 δεκαετίες και την έχω δηλώσει σε εκατοντάδες εμπόρους, δεν θέλω να την αλλάξω.

//Μάλλον θα πάρω μια crypto prepaid card, γιατί πραγματικά κουράστηκα με τα καμώματα των ελληνικών τραπεζών. Είτε binance card είτε crypto . com card

Edited by rodriguez
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν θα πάρω bonus επιστροφή!
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν θα πάρω bonus επιστροφή!

 

Ε τι να κάνουμε τώρα, κάνε την αγορά σου να την χαρείς και μην ασχολείσαι με τις τράπεζες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα; Εγώ είμαι παιδί κατώτερου Θεού;

Δεν δικαιούμαι να κάνω την συναλλαγή μου με την κάρτα μου και να πάρω 20% επιστροφή ήτοι ~€250

Γιατί να τους τα χαρίσω; Από πού κι ως πού να τους δώσω μετρητά;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα; Εγώ είμαι παιδί κατώτερου Θεού;

Δεν δικαιούμαι να κάνω την συναλλαγή μου με την κάρτα μου και να πάρω 20% επιστροφή ήτοι ~€250

Γιατί να τους τα χαρίσω; Από πού κι ως πού να τους δώσω μετρητά;

 

μια χαρα ανθρωπος εισαι, απλα το πιστωτικο οριο της καρτας σου δεν φτανει γιαυτη την αγορα που θελεις να κανεις, τοσο απλο ειναι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα; Εγώ είμαι παιδί κατώτερου Θεού;

Δεν δικαιούμαι να κάνω την συναλλαγή μου με την κάρτα μου και να πάρω 20% επιστροφή ήτοι ~€250

Γιατί να τους τα χαρίσω; Από πού κι ως πού να τους δώσω μετρητά;

 

Το να πας μείον το πιστωτικό όριο για να κάνεις αγορά μεγαλύτερη του ορίου της κάρτας κανονικά δεν επιτρέπεται. Οπότε όχι δεν μπορείς να το κάνεις. Ανέβασε το όριο η βγάλε κάρτα με μεγαλύτερο όριο

Link to comment
Share on other sites

Το να πας μείον το πιστωτικό όριο για να κάνεις αγορά μεγαλύτερη του ορίου της κάρτας κανονικά δεν επιτρέπεται. Οπότε όχι δεν μπορείς να το κάνεις. Ανέβασε το όριο η βγάλε κάρτα με μεγαλύτερο όριο

 

ΟΚ το καταλαβαίνω, δεν το ήξερα και το έμαθα. Αλλά έχει λογική όμως αυτό;

Σου δίνουν πιστωτικό όριο για να κάνεις μια συναλλαγή. Εγώ δίνω περισσότερο περιθώριο με δικά μου κεφάλαια (άνευ δανεισμού) για να γίνει μια συναλλαγή ελαφρώς μεγαλύτερης αξίας. Και δεν την εγκρίνουν.

Και μετά αν θέλω να κάνω την συναλλαγή δίνοντας €1150 για να αγοράσω το samsung s21 από τον λογαριασμό ταμιευτηρίου μου, που έχει €3000, μου λένε πάλι "α δεν σου επιτρέπουμε γιατί για στο internet θα την δουλεύεις μόνο ως credit card".

 

Έφαγα πόρτα δηλαδή σε 2 περιπτώσεις και δεν μπορώ να αγοράσω αυτό που θέλω με τα λεφτά μου.

Γιατί να μην μπορείς να τικάρεις ένα κουτάκι στο ebanking και να δηλώνεις αν θες η κάρτα να χρησιμοποιείται ως debit ή credit. Μήπως για να σε αναγκάσουν να την χρησιμοποιείς μόνο ως credit card ΜΠΑΣ και χρεωθείς και εισπράξει και κάνα τόκο το ευαγές ίδρυμα της eurobank; (άσε που εγώ όπως είπα είμαι κακός πελάτης για αυτούς γιατί πιο πολλά τους παίρνω από τα bonus, παρά αυτοί από εμένα).

 

Δεν είμαι ο κύριος των χρημάτων μου στις συμβατικές τράπεζες, και το ανωτέρω είναι ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα. Να έχει τα λεφτά ο πελάτης, αλλά να μην μπορεί να αγοράσει αυτό που θέλει λόγω περιορισμών (τεχνητών περιορισμών) που θέτει η τράπεζα που ΔΕΝ σχετίζονται με παραπάνω έκθεση του πελάτου σε δανεισμό (γιατί όπως είπα έχω ήδη προπληρώσει την αξία της συναλλαγής κάνοντας ΑΡΝΗΤΙΚΟ το υπόλοιπο της πιστωτικής κάρτας μου). Άρα είναι μια δικαιολογία όλα αυτά.

 

Φούλ στα crypto. Τους έχω βαρεθεί.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Κάνε υβριδική πληρωμή στον έμπορο. €1Κ με την κάρτα και τα υπόλοιπα μετρητά εφόσον τα έχεις.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρ' όλο που μερικοί έμποροι δεν το κάνουν, μπορείς να κάνεις αυτό που μόλις προτάθηκε: Σπας το ποσά σε μετρητά + κάρτα.

 

Επίσης θυμάμαι ότι σε κάποιες τράπεζες μπορείς να αυξήσεις το όριο αγοράς φορτώνοντας την κάρτα με πιστωτικό, αλλά δεν μπορώ να πω με βεβαιότητα σε ποιες.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται αυτό; (Να πληρώσεις προϊόν μιας συναλλαγής με 2 μεθόδους πληρωμής) ;

Αν σπάσει η συναλλαγή σε 2, μήπως έτσι χαθεί το προνόμιο της ειδικής προσφοράς της επιστροφής και δεν μου δώσουν καθόλου επιστροφή;

Λέει στα terms and conditions της προσφοράς, ότι πρέπει να χρεωθεί το ποσό σε μια πιστωτική κάρτα eurobank.

 

https://www.eurobank.gr/el/epistrofi/prosfores-gia-esas/prosfora-public

 

Η ενέργεια 20% €πιστροφή δεν ισχύει:

Για αγορές σε προϊόντα Apple.

Για αγορές που θα πραγματοποιηθούν μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας Public Marketplace.

Όταν η χρέωση γίνεται μερικά ή σε περισσότερες από μία κάρτες Eurobank, δηλαδή εάν το συνολικό ποσό του προϊόντος δεν εξοφληθεί εξ ολοκλήρου με μία κάρτα Eurobank.

Όταν πραγματοποιείται παράλληλα με την αγορά smartphone και εξαργύρωση των διαθέσιμων ευρώ €πιστροφή.

Σε συνδυασμό με τη χρήση εκπτωτικών καρτών.

Όταν η αγορά smartphone γίνεται με χρήση επιδότησης.

Για αγορές λιανικής ή/και χονδρικής που πραγματοποιούνται με μειωμένο ή μηδενικό ΦΠΑ και από τους πελάτες Δημοσίου.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

geoponer, κι εσύ θα μπορούσες να βγάλεις χρεωστική αν ήθελες! Φαντάζομαι πως έβγαλαν dual σε όλους τους εργαζόμενους ως προνόμιο λόγω μισθοδοσίας. Το έχω δει στο παρελθόν να είναι πρόβλημα με την Eurobank όταν δίνει προϊόντα & υπηρεσίες σε φοβικούς πελάτες που δεν αντιλαμβάνονται την λειτουργία τους π.χ. στον πεθερό μου του είχαν ενεργοποιήσει υπερανάληψη στον τρεχούμενο μισθοδοσίας

 

Ακριβώς αυτήν την κατηγορία ήμουν και εγώ, μιλάμε για 15 περίπου χρόνια πριν, που δεν είχα ιδέα από πιστωτικές και το πως χρησιμοποιούνται. Ίσως είχε και υπερανάληψη τώρα που το λες. Και επειδή είχα ακούσει διάφορες ιστορίες για τα τερτίπια της eurobank μόλις βρέθηκε η ευκαιρία έκλεισα λογαριασμό και κάρτα.

 

Ακόμη και τώρα θέλω να είναι ξεκάθαρο το τι κάνει κάθε κάρτα και τι όχι, και όχι να πρέπει να διαβάζω οδηγίες και όρους για τη χρήση της! Πλέον έχω πιστωτική εδώ και τρία χρόνια περίπου, και είμαι και εγώ κακός πελάτης καθώς εξοφλώ πάντοτε το υπόλοιπο της.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης θυμάμαι ότι σε κάποιες τράπεζες μπορείς να αυξήσεις το όριο αγοράς φορτώνοντας την κάρτα με πιστωτικό, αλλά δεν μπορώ να πω με βεβαιότητα σε ποιες.

 

Η κάρτα που έχω στην Πειραιώς το υποστηρίζει, επίσημα ή ανεπίσημα δεν ξέρω. Πάντως έχω χρησιμοποιήσει αυτή τη δυνατότητα μερικές φορές και με βοήθησε πολύ.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται αυτό; (Να πληρώσεις προϊόν μιας συναλλαγής με 2 μεθόδους πληρωμής) ;

Αν σπάσει η συναλλαγή σε 2, μήπως έτσι χαθεί το προνόμιο της ειδικής προσφοράς της επιστροφής και δεν μου δώσουν καθόλου επιστροφή;

Λέει στα terms and conditions της προσφοράς, ότι πρέπει να χρεωθεί το ποσό σε μια πιστωτική κάρτα eurobank.

 

https://www.eurobank.gr/el/epistrofi/prosfores-gia-esas/prosfora-public

 

Η ενέργεια 20% €πιστροφή δεν ισχύει:

Για αγορές σε προϊόντα Apple.

Για αγορές που θα πραγματοποιηθούν μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας Public Marketplace.

Όταν η χρέωση γίνεται μερικά ή σε περισσότερες από μία κάρτες Eurobank, δηλαδή εάν το συνολικό ποσό του προϊόντος δεν εξοφληθεί εξ ολοκλήρου με μία κάρτα Eurobank.

Όταν πραγματοποιείται παράλληλα με την αγορά smartphone και εξαργύρωση των διαθέσιμων ευρώ €πιστροφή.

Σε συνδυασμό με τη χρήση εκπτωτικών καρτών.

Όταν η αγορά smartphone γίνεται με χρήση επιδότησης.

Για αγορές λιανικής ή/και χονδρικής που πραγματοποιούνται με μειωμένο ή μηδενικό ΦΠΑ και από τους πελάτες Δημοσίου.

 

Μην το σπάσεις διότι θα χάσει το 20% €πιστροφή.

Να φανταστώ πως δοκίμασες την απευθείας πληρωμή με την πιστωτική και απορρίφθηκε; Μήπως είχες επιλέξει συναλλαγή με δόσεις;

 

Πήγαινε πρωί-πρωί (διότι δεν έχεις ραντεβού) σε ένα κατάστημα και ζήτησε να βγάλεις μια χρεωστική κάρτα, κάνε την συναλλαγή σου στο Public και μετά κάλεσε την εξυπηρέτηση πελατών να καταγράψουν το αίτημα για την πίστωση καθώς η €πιστροφή δεν ενεργοποιείται αμέσως στις χρεωστικές που παίρνεις από κατάστημα (η €πιστροφή ενεργοποιείται το βράδυ της ημέρας που παίρνεις την κάρτα από το κατάστημα). Ενδεχομένως αν κάνεις την παραγκελία από το site του Public να μην χρειαστεί καν τηλεφωνική επικοινωνία με την εξυπηρέτηση πελατών για την €πιστροφή σε νεοαποκτηθείσα χρεωστική κάρτα.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Πότε πιστώνεται η επιστροφή μετά από μια συναλλαγή παιδιά;

Πότε θα την δω στις κινήσεις του προγράμματος "€πιστροφή" ;

Ευχαριστώ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Η επιστροφή εμφανίζεται την ίδια στιγμή αν η συναλλαγή γίνει σε μηχάνημα eurobank αλλιώς δεν εμφανίζεται ποτέ.

Αν έχεις πάρει κάπια ειδική προσφορά π.χ 20% επιστροφή με αγορά τηλεόρασης διάβασε τους όρους του προγράμματος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έγινε συναλλαγή σε φυσικό κατάστημα σε POS για να επιλεγεί το POS της eurobank.

Έκανα διαδικτυακή συναλλαγή βάσει αυτής της προσφοράς: https://www.eurobank.gr/el...rosfora-public

Σε μια τέτοια internetική συναλλαγή αναφερόμουν.

Πόσο αργεί να φανεί η €πιστροφή;

Ευχαριστώ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Εμένα από πλαίσιο σε προσφορά 20% και πληρωμή στο pos του καταστήματος, η επιστροφή εμφανίστηκε 15 μέρες μετά.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως το extra ποσοστό επιστροφή εμφανίζεται 10-15 μέρες μετά την λήξη της προσφοράς.
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα; Εγώ είμαι παιδί κατώτερου Θεού;

 

Δεν δικαιούμαι να κάνω την συναλλαγή μου με την κάρτα μου και να πάρω 20% επιστροφή ήτοι ~€250

 

Γιατί να τους τα χαρίσω; Από πού κι ως πού να τους δώσω μετρητά;

Γιατί από τη στιγμή που η τράπεζα δε γουστάρει να διαχειριστεί διαφορετικά το συγκεκριμένο προϊόν, απλά η επιλογή σου είναι η να πάρεις άλλο, η να πας αλλού η να πας με μετρητά. Τόσο απλά.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Δεν έγινε συναλλαγή σε φυσικό κατάστημα σε POS για να επιλεγεί το POS της eurobank.

Έκανα διαδικτυακή συναλλαγή βάσει αυτής της προσφοράς: https://www.eurobank.gr/el...rosfora-public

Σε μια τέτοια internetική συναλλαγή αναφερόμουν.

Πόσο αργεί να φανεί η €πιστροφή;

Ευχαριστώ

Τελικά πήρες σήμερα νέα χρεωστική ή δοκίμασες & πέρασε η συναλλαγή από την πιστωτική;

 

Συνήθως σε on-line συναλλαγές το μόνιμο ποστοστό το παίρνεις λίγο μετά την εκκαθάριση και το extra αναφέρεται στους όρους η καταληκτική ημερομηνία που συνήθως είναι κανένα μήνα μετά την λήξη της προσφοράς. Ωστόσο σε αυτή την περίπτωση δεν αναφέρει κάτι για ημερομηνίες πίστωσης €πιστροφή οπότε μάλλον θα το λάβεις όλο το 20% μαζί μόλις λογιστικοποιηθεί η συναλλαγή εφόσον πληρούνται οι προϋποθέσεις:

 

5. Η ενέργεια 20% €πιστροφή ισχύει για online παραγγελίες smartphone από 199€ και πάνω από το public.gr με τις εξής προϋποθέσεις:

  • Παραλαβή από το κατάστημα (store pick-up): Η παραλαβή και πληρωμή των προϊόντων να πραγματοποιηθεί από 05.05.2021 έως και 14.05.2021 σε φυσικό κατάστημα Public με χρήση πιστωτικών και χρεωστικών καρτών Eurobank που συμμετέχουν στο πρόγραμμα €πιστροφή.
  • Παράδοση κατ’ οίκoν (home delivery): Η παραγγελία και πληρωμή των προϊόντων να πραγματοποιηθεί από 05.05.2021 έως και 14.05.2021 με τη χρήση πιστωτικών και χρεωστικών καρτών Eurobank που συμμετέχουν στο πρόγραμμα €πιστροφή και εφόσον το καλάθι αγορών κατά την ολοκλήρωση και πληρωμή της παραγγελίας περιλαμβάνει μόνο ένα (προϊόν) smartphone αξίας εκάστου αυτού 199€ και πάνω.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

 

Ως προς αυτό:

Η ενέργεια 20% €πιστροφή ισχύει για online παραγγελίες smartphone από 199€ και πάνω από το public.gr με τις εξής προϋποθέσεις:

Παραλαβή από το κατάστημα (store pick-up): Η παραλαβή και πληρωμή των προϊόντων να πραγματοποιηθεί από 05.05.2021 έως και 14.05.2021 σε φυσικό κατάστημα Public με χρήση πιστωτικών και χρεωστικών καρτών Eurobank που συμμετέχουν στο πρόγραμμα €πιστροφή.

Παράδοση κατ’ οίκoν (home delivery): Η παραγγελία και πληρωμή των προϊόντων να πραγματοποιηθεί από 05.05.2021 έως και 14.05.2021 με τη χρήση πιστωτικών και χρεωστικών καρτών Eurobank που συμμετέχουν στο πρόγραμμα €πιστροφή και εφόσον το καλάθι αγορών κατά την ολοκλήρωση και πληρωμή της παραγγελίας περιλαμβάνει μόνο ένα (προϊόν) smartphone αξίας εκάστου αυτού 199€ και πάνω.

 

Εγώ αγόρασα από το site public.gr ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΣΑ στο public.gr, με παραλαβή από το κατάσημα (store-pick up). Δηλαδή έπρεπε να κάνω την πληρωμή στο POS αντί online όπως την έκανα;;; Γιατί πάνω λέει στο υπογραμμισμένο "...η πληρωμή να γίνει σε φυσικό κατάστημα Public". Την πάτησα;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...