Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Η δυνατότητα αυτή που σου δινει το πλαίσιο να αγοράσεις κάτι χωρίς πιστωτική και να πληρώνεις με δόσεις με το πρόγραμμα μήνα μήνα πως ακριβώς λειτουργεί;

Είδα πως πρέπει να έχεις ebanking της εθνικής. Και μετά θα αρχίσει αυτόματα η εθνική να παίρνει τις δόσεις από λογαριασμό της εθνικής τράπεζας ;

ή αν δεν υπάρχουν χρήματα εκεί μπορεί κανείς να πληρώσει τις δόσεις από άλλο λογαριασμό σε άλλη τράπεζα;

Το έχει χρησιμοποιήσει κάποιος αυτό το πρόγραμμα μήνα μήνα να μας πει τη διαδικασία;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

δάνειο είναι

 

https://www.plaisio.gr/campaign/20181019-mina-mina?redirect=1

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πληρώνεις και επιτόκιο και διαχειριστικά έξοδα για την έγκριση. Ελάχιστα μεν αλλά δεν είναι αμελητέα.
Link to comment
Share on other sites

δάνειο είναι

 

https://www.plaisio.gr/campaign/20181019-mina-mina?redirect=1

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Παιδια να ρωτησω κ εγω κατι πανω σε αυτο.Εχω ιντερνετ μπανκινγ στην Εθνικη κ κοινο λογαριασμο με την μητερα μου.Επειδη μπαινει η συνταξη της.Αν θελω να κανω αγορα επειδη το κοιταξα μια φορα το χειμωνα εγραφε οτι αν τα στοιχεια ειναι διαφορετικα ενδεχεται να καλσεουν στο τηλεφωνο τον δικαουχο για επιβεβαιωση προφανως εαν εγκριθει η αγορα

 

Ομως η μητερα μου ειναι στα 81 με θεμα υγειας κ δεν θα μπορουσε να απαντησει κ ετσι δεν εκανα καποια αγορα.Εγω δικα μου δικαιολογητικα ειναι χαμηλα κ θα με απεριπταν οποτε θα υπαρχει καοια αλλη λυση λετε η το ξεχναω εντελως?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πληρώνεις και επιτόκιο και διαχειριστικά έξοδα για την έγκριση. Ελάχιστα μεν αλλά δεν είναι αμελητέα.
εκτός και αναφέρει άτοκα όπως τώρα σε τηλεοράσεις Samsung του 2021

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δάνειο είναι

 

https://www.plaisio.gr/campaign/20181019-mina-mina?redirect=1

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

σ ευχαριστώ για τον σύνδεσμο. είδα που λέει πως μέσα από την εφαρμογή της εθνικής τράπεζας, μεταφέρεις χρήματα στο λογαριασμό του δανείου.

προφανώς δηλαδή σου ανοίγουν ένα λογαριασμό στην εθνική που αφορά μόνο το δάνειο και σ αυτό το λογαριασμό μεταφέρεις τα χρήματα κάθε μήνα. τις δόσεις δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

αφού λέει ότι είναι απαραίτητο να έχεις ibank εθνικής πράγμα που σημαίνει ότι πρέπει να έχεις λογαριασμό εθνικής,δεν μπορεί να ανοίξει κάποιος άλλος λογαριασμό για σένα,εσύ πρέπει να το κάνεις αυτό

αφού είσαι συνδικαιούχος ήδη ομως θα σου πρότεινα να επικοινωνήσεις με το 21 0484 8485 και να ρωτήσεις σχετικά με το θέμα σου,αν σου πουν όχι,θα πρέπει να ανοίξεις άλλον λογαριασμό να πάρεις κωδικούς ibank να κατεβάσεις και την εφαρμογή και να διαχειρίζεσαι μέσα από κει τον λογαριασμό σου

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη μισθοδοσία μου στην Εθνική τράπεζα. Υπάρχει κάποια πιστωτική κάρτα που μπορώ να βγάλω χωρίς συνδρομή για πάντα ή τουλάχιστον με κάποιο ελάχιστο όριο αγορών το χρόνο;

 

 

 

Με ενδιαφέρει αποκλειστικά για τη συλλογή πόντων go4more και όχι για δόσεις κλπ.

δεν χρειάζεται πιστωτική τότε μπορείς και με χρεωστική να μαζεύεις πόντους αλλά δεν θα έχεις το maximum αυτών αλλά όταν γίνονται προσφορές και οι δύο έχουν τα ίδια προνόμια στην έκπτωση

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειάζεται πιστωτική τότε μπορείς και με χρεωστική να μαζεύεις πόντους αλλά δεν θα έχεις το maximum αυτών αλλά όταν γίνονται προσφορές και οι δύο έχουν τα ίδια προνόμια στην έκπτωση

 

Αυτό ακριβώς, σε αρκετά καταστήματα που επιλέγω οι πόντοι Go4More με πιστωτική είναι διπλάσιοι από αυτούς της χρεωστικής - έχω ήδη χρεωστική της Εθνικής και τη χρησιμοποιώ για συλλογή πόντων. Όντως σε κάποιες περιπτώσεις ή και συγκεκριμένες προωθητικές ενέργειες οι πόντοι ιείναι οι ίδιοι αλλά στις άλλες περιπτώσεις θα μπορούσα να κερδίζω περισσότερο / γρηγορότερα.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

βασιλοπουλος για παράδειγμα είναι 3 και στις δύο Σκλαβενίτης είναι 4 και 2 αντίστοιχα

γενικά παίζει δεν είναι για όλους το ίδιο

αλλά στο - 20% για παράδειγμα στο σύνολό και στις δύο περιπτώσεις είναι ακριβώς το ίδιο,το έχω ρωτήσει στο cc της εθνικής αν με συνέφερε να πάρω πιστωτικη σε αυτήν την περίπτωση και μόνο και μου είπαν όχι

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι πελάτης της Eurobank, μέσα από το ebanking ή την εφαρμογή, πατώντας νέα συναλλαγή (ή το κόκκινο κουμπί κάτω δεξιά στο app), επιλέγεις φόρτιση προπληρωμένης κάρτας.
Link to comment
Share on other sites

Ωωωω λάθος μου, ανανεωση ρώτησες όχι φόρτιση :p

Σύμφωνα με το site, πρέπει να πας σε κατάστημα. Μέσω του ebanking μπορείς να εκδόσεις μόνο αϋλες προπληρωμένες.

Link to comment
Share on other sites

Mα άυλη είναι και αυτή! (και δεν μπορώ να θυμηθώ πως την έβγαλα, είναι η πλάκα).

EDIT:Βρήκα από που εκδίδω καινούργια, αλλά το site της γυρομπανκ, μου λέει πως δεν γίνεται, γιατί υπάρχει άλλη ενεργή.

Αντίθετα το PayPal, δεν την δέχεται πλέον, αφού η ημερομηνία λήξης είναι 04/21.

:lol::lol::lol:

Edited by BASSstarlet
Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι ότι δεν ανανεώνονται αυτόματα. Περίμενε μέχρι τις 5/5 (λόγω της τραπεζικής αργίας του Πάσχα) και αν δεν φτιάξει, κάλεσέ τους για να μην τρέχεις σε κατάστημα.

Αν ειχες υπόλοιπο, θα πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί τους μετά την έκδοση νέας για να μεταφερθεί.

 

https://www.eurobank.gr/el/retail/proionta-upiresies/proionta/kartes/propliromenes-kartes/e-prepaid-visa/pos-apoktate-e-prepaid-visa

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά,ενδιαφέρομαι να εκδώσω πιστωτική στην alpha bank όπου έχω κ το λογαριασμό μισθοδοσίας μου. Ετήσιο στις 18 χιλιάδες. Υπάρχει πιθανότητα κατά τη γνώμη σας;Και πια πιστωτική προτείνεται;Σας ευχαριστώ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά,ενδιαφέρομαι να εκδώσω πιστωτική στην alpha bank όπου έχω κ το λογαριασμό μισθοδοσίας μου. Ετήσιο στις 18 χιλιάδες. Υπάρχει πιθανότητα κατά τη γνώμη σας;Και πια πιστωτική προτείνεται;Σας ευχαριστώ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Βγάλε την aegean ώστε να έχεις και δωρεάν μετατροπή τους πόντους σε μίλια για να κερδίζεις εισητηρια αεροπορικά.

Αν δε θες μετατροπή εξαργυρώνει σε σούπερ η άλλα καταστηματα

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά,ενδιαφέρομαι να εκδώσω πιστωτική στην alpha bank όπου έχω κ το λογαριασμό μισθοδοσίας μου. Ετήσιο στις 18 χιλιάδες. Υπάρχει πιθανότητα κατά τη γνώμη σας;Και πια πιστωτική προτείνεται;Σας ευχαριστώ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Εγώ που έκανα ονλαιν αίτηση για πιστωτική με το ίδιο ποσό έφαγα άκυρο... (να πω βέβαια την αληθεία δεν έχω λογαριασμό στην άλφα!!!)

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν τρία χρόνια περίπου έβγαλα στην Άλφα χωρίς να ήμουν καν πελάτης με αρκετά χαμηλότερο εισόδημα...
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχει ξαναγραφτεί, το εισόδημα από μόνο του δε λέει κάτι για την πιστοληπτική ικανότητα κάποιου.

 

Έχω δει να κόβεται άτομο με 60.000€ εισόδημα, αλλά σχετικά μεγάλης ηλικίας, κοντά στη συνταξιοδότηση, και χωρίς ακίνητη περιουσία και να εγκρίνεται άτομο με 9.000€ εισόδημα, πολύ μικρότερης όμως ηλικίας και με 2 μικρά ακίνητα στην κατοχή του. Μάλιστα μετά από μικρό διάστημα ζήτησε και πήρε και αύξηση ορίου… Στην ίδια τράπεζα, το ίδιο διάστημα.

 

Μόνο με αίτηση μπορεί να μάθει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

στην eurobank εκτος απο 3 κλασικες τραπεζες που μπορεις να βλεπεις τα ποσα ολων των τραπεζων απο το ebanking της eurobank ειδα οτι εχει την revolut.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Τι ωρα ενημερωνεται το συστημα των τραπεζων; Μετα τις 7; Να δω ποτε θα φανει η δοση τοθ δανειου οτι πληρωθηκε Edited by Ribopaido
I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...