Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Μόλις ανακάλυψα ότι οι συναλλαγές με PayPal που έχω κάνει το 2021, δεν εμφανίζονται στο αφορολόγητο από την Alpha Bank.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Σε συναλλαγή στο Paypal πριν μια βδομαδα, φαινονται κανονικά στο αφορολόγητο της Eurobank

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα ότι οι συναλλαγές με PayPal που έχω κάνει το 2021, δεν εμφανίζονται στο αφορολόγητο από την Alpha Bank.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Εξαρτάται τι αγορές ήταν και από ποιες χώρες ήταν. Αν ήταν πχ αγορές από Κίνα δεν μετράνε.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Συναλλαγή 05/03/2021 Paypal*Wind με κάρτα Gold Bonus Mastercard φαίνεται στο αφορολόγητο στην σωστή κατηγορία, Ενέργεια - Ύδρευση - Τηλεπικοινωνίες, όπως φυσικά και όλες οι παλαιότερες.

Μήπως το είδος της συναλλαγής δεν μετράει στο αφορολόγητο;

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για αγορές αξεσουάρ κινητών, efood, ασφάλεια μοτοσυκλέτας κλπ.

Μάλλον κάτι γινεται με τη Diners και το PayPal.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα ότι οι συναλλαγές με PayPal που έχω κάνει το 2021, δεν εμφανίζονται στο αφορολόγητο από την Alpha Bank.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γιατί? Αφού το 2020 κανονικά εμφανίζονται.

Μήπως δεν έχει πάρει ακόμα τα χρήματα ο έμπορος ? Εγώ λέω να το δεις ξανά μετά από ένα μήνα ή πάρε την εξυπηρέτηση πελατών και κανε παράπονα.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα στην Πειραιώς να ρωτήσω για αύξηση πιστωτικου ορίου και μου είπε ότι πρέπει να κλείσω ραντεβού στην τοπική τράπεζα.Παιρνω τηλ στην τράπεζα και δεν το σηκώνει κάνεις.Δηλαδη πρέπει να πάω μια φορά να κλείσω ραντεβού,να φύγω και να ξαναπάω μετά στο ραντεβού.Τι να πω..Έπρεπε να στέλνεις ένα mail τα δικαιολογητικά και να περιμένεις απάντηση.Ειναι δυνατόν να πρέπει να πας από εκεί για ένα τέτοιο απλό θέμα;

 

Μου φαίνεται λίγο παράλογο αυτό. Τι περισσότερο δηλαδή γνωρίζει το τοπικό κατάστημα για την οικονομική σου κατάσταση (από την οποία εξαρτάται η αύξηση του πιστωτικού ορίου) από τα κεντρικά της Τράπεζας. Τα στοιχεία και τα δεδομένα είναι αποθηκευμένα κεντρικά οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί να πρέπει να σε περιορίσουν στο τοπικό κατάστημα.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Λογικά το αίτημα απαιτεί φυσική υπογραφή και δεν το έχουν εντάξει στην winbank ώστε να γίνεται η αίτηση χωρίς παρουσία σε κατάστημα. Κι εμένα το ίδιο μου είχαν πει, οπότε επέλεξα να κάνω αίτηση για δεύτερη πιστωτική μέσω του e-card!
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να αποκρυψω μια κίνηση από μια χρεωστική στην eurobank? Να μη φαίνεται ότι έγινε ποτέ

 

Μονο με blanco :lol::lol::lol::lol:

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να μας πεις από πού ακριβώς δεν θέλεις να φαίνεται και για ποιο λόγο μπας και έχουμε καμία καλή ιδέα;

π.χ. αν έκανες καμια βλακεία και δεν θέλεις να το δει κατευθείαν ο συνδικαιούχος στο e-banking του, τότε κάνε πολλές συναλλαγές σε εμπόρους με POS Eurobank (π.χ. Σκλαβενίτη) και μερικές αναλήψεις και καταθέσεις σε ATM ώστε να "φύγει" η επίμαχη συναλλαγή από τις τελευταίες 10 συναλλαγές.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να μας πεις από πού ακριβώς δεν θέλεις να φαίνεται και για ποιο λόγο μπας και έχουμε καμία καλή ιδέα;

π.χ. αν έκανες καμια βλακεία και δεν θέλεις να το δει κατευθείαν ο συνδικαιούχος στο e-banking του, τότε κάνε πολλές συναλλαγές σε εμπόρους με POS Eurobank (π.χ. Σκλαβενίτη) και μερικές αναλήψεις και καταθέσεις σε ATM ώστε να "φύγει" η επίμαχη συναλλαγή από τις τελευταίες 10 συναλλαγές.

 

Ακριβώς. Δε θέλω να φαίνεται στον συνδικαιουχο... Όμως στο ebanking φαίνονται οι συναλλαγές μηνών.... Όχι μόνο οι 10 τελευταίες

Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια στο e-banking της Eurobank φαίνονται συναλλαγές 60 μηνών (ή αλλιώς 5 ετών), αλλά λέμε να μην το δει με μια ματιά. Λογιστικά δεν μπορείς να εξαφανίσεις μια εγγραφή!
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Δε θέλω να φαίνεται στον συνδικαιουχο... Όμως στο ebanking φαίνονται οι συναλλαγές μηνών.... Όχι μόνο οι 10 τελευταίες

 

Μόνο αν βγάλεις τον συνδικαιούχο από τον κοινό λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν βγάλεις τον συνδικαιούχο από τον κοινό λογαριασμό.

 

Αν το κάνει αυτό δεν θα ειναι πλεον συνδικαιούχος και θα χάσει και το μερίδιο του στα χρηματα. Προφανώς κανενας απο τους δυο δεν θελει αυτό

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη ομαδα,

Εχω πιστωτικη καρτα στην Eurobank μου ειχε εγκριθει με 1500 πιστωτικο οριο,

Εκανα αιτηση για αυξηση οριου και μου το πηγαν στα 2500

Τωρα σκεφτομαι να ξανα ζητησω.Ειναι νωρις πιστευετε;

Η πιστωτικη ληγει σε 2 μηνες θα με παρουν να μου δωσουν προταση αυξησης;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη ομαδα,

Εχω πιστωτικη καρτα στην Eurobank μου ειχε εγκριθει με 1500 πιστωτικο οριο,

Εκανα αιτηση για αυξηση οριου και μου το πηγαν στα 2500

Τωρα σκεφτομαι να ξανα ζητησω.Ειναι νωρις πιστευετε;

Η πιστωτικη ληγει σε 2 μηνες θα με παρουν να μου δωσουν προταση αυξησης;

 

Ζητησε το. Δεν εχεις να χάσεις κάτι.

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Στην αίτηση που κάνετε δεν ζητάτε συγκεκριμένο πιστωτικό όριο; Στην alpha bank στην αίτηση ζήτησα ακριβώς το όριο που ήθελα.
Link to comment
Share on other sites

Στην αίτηση που κάνετε δεν ζητάτε συγκεκριμένο πιστωτικό όριο; Στην alpha bank στην αίτηση ζήτησα ακριβώς το όριο που ήθελα.

 

ναι το ζητας ποσο θελεις και το εξεταζουν..εγω απο 1500 τους ζητησα 1000 δηλαδη να παει στα 2500 και δεν ειχα θεμα,

Τωρα σκεφτομαι να ζητησω 1500 αλλα επειδη ειναι συντομο απτην προηγουμενη λογικα μπορει να φαω πακετο.

Αν και την εξοφλω στην ωρα της και ολοκληρη τη δοση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη ομαδα,

Εχω πιστωτικη καρτα στην Eurobank μου ειχε εγκριθει με 1500 πιστωτικο οριο,

Εκανα αιτηση για αυξηση οριου και μου το πηγαν στα 2500

Τωρα σκεφτομαι να ξανα ζητησω.Ειναι νωρις πιστευετε;

Η πιστωτικη ληγει σε 2 μηνες θα με παρουν να μου δωσουν προταση αυξησης;

 

Το ότι λήγει δεν σημαίνει κάτι.ΤΟ πλαστικό λήγει,θα σου στείλουν άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωρίζετε αν μπορει να γινει ανάληψη με Ν26 χωρις προμηθεια ;

Σε ΑΤΜ Εθνικής, Πειραιώς, Άλφα και euro bank ζητούσε απο 2,5 έως 3€ προμηθεια.

Και σε μεταφορα σε τραπεζικό μου λογαριασμο παλι 3€ προμηθεια ειχε.

Στην Ελλάδα σε ελληνικό λογαριασμο και απο ελληνικό ΑΤΜ, παντα υπαρχει προμηθεια ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μου έκανε εντύπωση ότι στο atm της εθνικής στην Κερατέα Αττικής που είναι έξω από το ιδιωτικό κεπ δουλεύει και η δυνατότητα online κατάθεσης, πήγα την προηγούμενη Κυριακή και το δοκίμασα και έγινε κανονικά. Πολύ ωραίο αυτό. Επίσης το ατμ είναι αφής όπως της alpha bank αλλά είναι απέξω απ την τράπεζα alpha bank. Ρώτησα στο τηλέφωνο την εθνική και μου είπε ότι αυτό μπορεί να γίνει σε κάποια ΑΤΜ. Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος αυτό? Και αν ναι καλό θα ήτανε να να αναφερθεί. Επίσης στα ελτα Κερατέας μπορείς να κάνεις κατάθεση σε λογαριασμό στην Eurobank αλλά μόνο σε λογαριασμό όχι σε iban και δεν ξέρω εάν μπορούν να γράψουν αιτιολογία. Τέλος το ατμ της Πειραιώς στην Κερατέα ήξερα ότι δεν υποστηρίζει online κατάθεση αλλά σκέφτομαι να το ξανά δω μήπως έχει αλλάξει.

Επίσης στο ατμ της alpha bank και της εθνικής έχει δυνατότητα μεταφοράς σε λογαριασμό iban τρίτου εντός της ίδιας τράπεζας , το ίδιο είδα και στο ατμ της Πειραιώς στο Λαύριο ( που είναι έξω από την τράπεζα) απορώ θα μπορεί κάποιος να γράψει αιτιολογία στην κατάθεση? Ή όχι? Νομίζω ότι τα νούμερα πρέπει να γράφουν επάνω και γράμματα . Το έχει δοκιμάσει κανένας να μου πει?

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

:offtopic: Τι είναι το ιδιωτικό Κ.Ε.Π.; Παίρνεις franchise να φτιάξεις ένα Κ.Ε.Π. στην γειτονιά σου; Ήξερα για Κ.Ε.Π. του Δήμου και Κ.Ε.Π. της Περιφέρειας πως υπήρχε παλιά διαχωρισμός!

 

Προφανώς ο υπάλληλος των ΕΛ.ΤΑ. που κάνει συναλλαγές Ταχυδρομικού Ταμιευτηρίου, δεν ξέρει πώς να βγάλει το custom bank account number της Eurobank από το international bank account number.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...