Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Σε ευχαριστώ πολύ..

 

Δλδ εν προκειμένω, θα είχα διαθέσιμο υπολοιπο 1400ε για να συνεχισω αγορες..

 

Θα έχεις 1400 για αγορες χωρίς δόσεις. Για αγορες με δόσεις θα έχεις 500 ευρω διαθέσιμο

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει και για τις Πειραιώς, γτ μου φαίνεται ότι δεσμεύει το συνολικό ποσό των δόσεων

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση ηλεκτρονικά στην Πειραιώς για πιστωτική Visa σε συγγενικό μου πρόσωπο με εκκαθαριστικό 2019 8.5k €.

Η αίτηση ήταν για όριο 2.000€ στην πιστωτική. Μέσα σε 1 ώρα απορρίφθηκε.

Έχουμε κάποιον "μπούσουλα" αν θα μπορέσει να βγάλει μέχρι κάποιο όριο; Ή όσο χαμηλά και αν βάλω το όριο θα απορριφθεί λόγω εκκαθαριστικού;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση ηλεκτρονικά στην Πειραιώς για πιστωτική Visa σε συγγενικό μου πρόσωπο με εκκαθαριστικό 2019 8.5k €.

Η αίτηση ήταν για όριο 2.000€ στην πιστωτική. Μέσα σε 1 ώρα απορρίφθηκε.

Έχουμε κάποιον "μπούσουλα" αν θα μπορέσει να βγάλει μέχρι κάποιο όριο; Ή όσο χαμηλά και αν βάλω το όριο θα απορριφθεί λόγω εκκαθαριστικού;

 

1000€ βαριά βαριά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που έκανα τηλεφωνικά αίτηση στην Πειραιώς για πιστωτική με όριο 1000 € την προηγούμενη εβδομάδα ακόμα δεν έχω πάρει απάντηση....

 

Μιας και έχω εισόδημα γύρω στα 14.000 που είναι όμως αφορολογητο οπότε δεν φαίνεται στο εκκαθαριστικό αλλά κατατίθεται σε λογαριασμό στην τράπεζα τους με ενημέρωσαν ότι θα το κοιτάξουν οι ίδιοι για να δουν τα ποσά...

 

Ακόμα βέβαια τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Online έκανα την αίτηση στις 21:00 χθες το βράδυ, στις 07:30 που έφτασα στο γραφείο είχαν απαντήσει αρνητικά.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει μπούσουλας

Εγώ έκανα αίτηση για 4 πιστωτικές και μου τις Ενέκριναν. Σε όλες έβαλα όριο 10.000 ευρώ κ το προσαρμόζαν μόνοι τους

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να έχεις πάνω απο 10.000ε εκκαθαριστικο για να εγκριθεί η αίτηση σου.. Και εφ όσον δε χρωστάς στον Τειρεσίa...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ίσως η eurobank είναι η τράπεζα που διαφοροποιείται στα παραπάνω...όποιος θέλει, προτίνω να δοκιμάσει εκεί..

Link to comment
Share on other sites

Έχω μισθοδοσία στην eurobank και την πιστωτική yes visa με δωρεάν συνδρομή, είμαι έτοιμος να κάνω αίτηση ηλεκτρονικά για την πιστωτική επιστροφή της ίδιας τράπεζας για να εκμεταλλευτώ τις προσφορές, αν την εγκρίνουν θα είναι χωρίς συνδρομή; γίνεται αυτόματα ή πρέπει γα το ζητήσω; γνωρίζει κάποιος τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε τους και ζήτησε τους την αλλαγή της yes με eurobank classic. Αν έχεις ηδη κάρτα θα σου δώσουν πολύ λίγο πιστωτικό όριο στη δεύτερη.
Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι και την yes :) ,οσο για την δευτερη ας εχει εστω 1000 πιστωτικο ,δεν με χαλαει, απλα δεν θελω να εχει συνδρομη
Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε τους και ζήτησε τους την αλλαγή της yes με eurobank classic. Αν έχεις ηδη κάρτα θα σου δώσουν πολύ λίγο πιστωτικό όριο στη δεύτερη.

 

Δεν είναι σίγουρο, εγώ είχα ήδη μία στην Πειραιώς και μου δώσανε προσφορά για τις υπόλοιπες, και έκανα αίτηση και μου δώσανε πολύ περισσότερο όριο απ ότι στην πρώτη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ενταχθεί στο νομό Κατσέλη με τελεσίδικο δικαστήριο ρύθμισης ενός στεγαστικού όχι μεγάλου, περίπου 70.000 ευρώ. Πλεον το εισόδημα μαζί με τη σύζυγό φθάνει λίγο παραπάνω από 20.000. θέλω να κάτω αίτηση πιστωτικής στην Πειραιώς με λίγο οριο 1.500 ευρώ για να εκμεταλλευτώ καμία άτοκη δόση. Να μπω στην online διαδικασία η είναι τσάμπα κόπος?

Έχω και τη μισθοδοσία εκεί.

Edited by drivth
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σε κανεναν αλλον απο την platinum της alpha κωδικοι της Aegean 50 ευρω; Ενω την κάρτα την είχα βγάλει Δεκέμβριο, μου ήρθε sms προχθες. Ενώ υποτιθεται θα ερχεται στο γενέθλιο μήνα της κάρτας.
Link to comment
Share on other sites

Σε εναν ανενεργο λογαριασμο, μπορει να κανει καποιος καταθεση;

 

Δε βλέπω λόγο να μη μπορεί ίσως να τον "ενεργοποιήσει" κιόλας.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση ηλεκτρονικά στην Πειραιώς για πιστωτική Visa σε συγγενικό μου πρόσωπο με εκκαθαριστικό 2019 8.5k €.

Η αίτηση ήταν για όριο 2.000€ στην πιστωτική. Μέσα σε 1 ώρα απορρίφθηκε.

Έχουμε κάποιον "μπούσουλα" αν θα μπορέσει να βγάλει μέχρι κάποιο όριο; Ή όσο χαμηλά και αν βάλω το όριο θα απορριφθεί λόγω εκκαθαριστικού;

 

1000€ βαριά βαριά.

Προς ενημέρωση ενδιαφερομένων που θέλουν να κάνουν αίτηση, απορρίφθηκαν και τα 1000€ από την Πειραιώς. Άρα το ξεχνάμε πιστωτική για εκκαθαριστικό 8.5-9k €.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση ενδιαφερομένων που θέλουν να κάνουν αίτηση, απορρίφθηκαν και τα 1000€ από την Πειραιώς. Άρα το ξεχνάμε πιστωτική για εκκαθαριστικό 8.5-9k €.

 

Το εκκαθαριστικό δεν είναι το μόνο κριτήριο για την έγκριση δανείου ή πιστωτικής.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έχει διαφορά αν πέρνεις 8.500 με δικό σου σπίτι από 8.500 και ενοίκιο +2 παιδιά.
Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι και την yes :) ,οσο για την δευτερη ας εχει εστω 1000 πιστωτικο ,δεν με χαλαει, απλα δεν θελω να εχει συνδρομη

 

Η συνδρομή μηδενίζεται συνήθως αν κανεις αγορές από κάποιο χ ποσό και πάνω (ετησίως). Νομίζω ότι δεν είναι σταθερό το ποσό αυτο, μετράει και το πιστωτικό όριο.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σε κανεναν αλλον απο την platinum της alpha κωδικοι της Aegean 50 ευρω; Ενω την κάρτα την είχα βγάλει Δεκέμβριο, μου ήρθε sms προχθες. Ενώ υποτιθεται θα ερχεται στο γενέθλιο μήνα της κάρτας.

 

Έρχονται με την πληρωμή της συνδρομής.

 

 

Εγώ "αλλάζω" χρόνο κάθε Μάιο...συνδρομές δεν έχω (ούτε στην aegean visa) λόγω κατηγορίας πελάτη.

Φέτος ακόμα δεν έχουν έρθει οι κωδικοί. Μάλιστα, σε τηλεφωνική επικοινωνία, τους ανέφερα ότι εδω και πολύ καιρό η Aegean δε σε αφήνει να εξαργυρώσεις τον κωδικό (ακόμα και σε πολύ μακρινές πτήσεις) και μου είπαν ότι θα λάβω και έναν τρίτο έξτρα για τον υπολοιπόμενο που είχα και ουσιαστικά έληξε αρχές Ιουλίου. Ακόμα περιμένω να μου έρθουν...όπως επίσης και να μπορεί να χρησιμοποιηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Για την yes αναφέρεσαι φίλε ή για την επιστροφή; Στην yes και μηδέν αγορές να κάνω είναι δωρεάν

Για την επιστροφή (visa/MasterCard classic) Γενικά, όλες οι κάρτες που έχουν πρόγραμμα επιβράβευσης έχουν συνδρομή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...