Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

1 εντολές από άλλη τράπεζα : Εισπράττεται ανεξαρτήτως

νομίσματος, ποσού και εφόσον

η επιλογή εξόδων της εντολής

είναι «SHA».

Οι εντολές σε πίστωση του

λογαριασμού

- Alpha Μισθοδοσία είναι

δωρεάν

 

 

 

 

Δικαίωμα Υπερανάληψης

(Overdraft) «ΣΠΟΥΔΑΖΩ» Κυμαινόμενο 10,50%

Εξέταση αιτήματος αρχικής

χορήγησης ή αύξησης ορίου

υπερανάληψης : €22 Δυνατότητα υπερ/ληψης

τρεχ/νου λογαριασμού

«ΣΠΟΥΔΑΖΩ».

Ετήσια διαχειριστική δαπάνη

ανανέωσης ορίου υπερανάληψης €20

 

Αν θές να ακυρώσεις κάρτα : πέρνεις τηλέφωνο και ζητάς ακύρωση ή απώλεια

Στην ερώτηση αν θες επανέκδοση απαντάς αρνητικά.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο πράγμα που θα κάνω Δευτέρα πρωί

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

 

Αν δεν σου είναι κόπος ενημέρωσε μας και εμάς.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω τρείς Αμέρικαν εξπρές η μία αντικαταστάθηκε οι άλλες όχι ακόμα, και μάλλον είναι λογικό δεν θα αλλάξουν όλες με την μία θέλει χρόνο....

 

Οι 2 που υπάρχουν έχουν κανονικά πιστωτικό όριο αυτή που ακυρώθηκε και αντικαταστάθηκε έχει όριο μόνο 1 ευρώ

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Αν οι κάρτες σου δεν ήταν ενεργές στο διάστημα της αντικατάστασης η η διευθυνση που λαμβάνεις τα statement είναι λάθος τότε λογικά δεν αντινατασταθηκε το πλαστικό.

210 326 0000 και ζητάς εξυπηρέτηση καρτών.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες, δεν θέλω να συνδέσω την υπάρχουσα κάρτα μου και σε αυτόν τον λογαριασμό, το ξέρω ότι γίνεται αυτό, έως 4 λογαριασμούς μπορώ να συνδέσω σε κάθε κάρτα (στην Πειραιώς τουλάχιστον αυτός ο κανόνας ισχύει).

 

Εγώ θέλω να εκδώσω νέα χρεωστική κάρτα για έναν άλλο λογαριασμό, για να την δώσω στο παιδί μου (είμαστε και οι δύο συνδικαιουχοι σε αυτόν τον λογαριασμό). Το παιδί είναι ανήλικο, η κάρτα στο όνομα μου θα πρέπει να εκδοθεί όμως, σωστά;;

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

 

Βέβαια γινεται να βγάλεις χρεωστική 2η στο ονομα σου.

Έχω προσωπική εμπειρία

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

να ενημερωσω την παρεα οτι πηρα τηλεφωνο στην τραπεζα

 

καταρχην η μια καρτα ειχε ληξei απο τον Οκτ και δεν το ειχα δει καθοτι την ειχα βαλει στην ακρη

η αλλη εληγε το 2011

 

η τραπεζα θεωρησε οτι επρεπε να τις ακυρωσει χωρις να μου τις αντικαταστησει

και βεβαια χωρις καμμια ειδοποιηση

 

κριμα για την τραπεζα διοτι θεωρουσα οτι η Αλφα ειναι κλασεις καλυτερη απο τις αλλες

 

να σημειωσω οτι εχω αρκετες καρτες της Αλφα, τις 3 απο αυτες (energy, vodafone και diners) τις χρησιμοποιω συστηματικα και αρκετα

τις πληρωνω με απευθειας αναληψη απο τον λογαριασμο μου στην ληξη τους και δεν εχω καμμια καθυστερηση στην πληρωμη τους καθως εχω καταθεσεις στην τραπεζα

 

αλλα μαλλον ολα αυτα δεν σημαινουν τιποτα

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

2011?

 

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

 

2021.....:lol:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

να ενημερωσω την παρεα οτι πηρα τηλεφωνο στην τραπεζα

 

καταρχην η μια καρτα ειχε ληξei απο τον Οκτ και δεν το ειχα δει καθοτι την ειχα βαλει στην ακρη

η αλλη εληγε το 2011

 

η τραπεζα θεωρησε οτι επρεπε να τις ακυρωσει χωρις να μου τις αντικαταστησει

και βεβαια χωρις καμμια ειδοποιηση

 

κριμα για την τραπεζα διοτι θεωρουσα οτι η Αλφα ειναι κλασεις καλυτερη απο τις αλλες

 

να σημειωσω οτι εχω αρκετες καρτες της Αλφα, τις 3 απο αυτες (energy, vodafone και diners) τις χρησιμοποιω συστηματικα και αρκετα

τις πληρωνω με απευθειας αναληψη απο τον λογαριασμο μου στην ληξη τους και δεν εχω καμμια καθυστερηση στην πληρωμη τους καθως εχω καταθεσεις στην τραπεζα

 

αλλα μαλλον ολα αυτα δεν σημαινουν τιποτα

Η ανανέωση μιας κάρτας έχει να κάνει πρώτιστα με τη καταναλωτική κίνηση της και δευτερεύοντα με τις πιστοληπτικες συνήθειες του πελάτη. Επίσης με το ίδιο το προϊόν. Αν δεν θέλει να το διατηρήσει η τράπεζα και για κάποιο λόγο δεν έπεφτες να το πω γραφικά σε κάποιο κουβα να μεταπτώσεις σε κάποιο άλλο προϊόν...

Ενδιαφέρον.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Η ανανέωση μιας κάρτας έχει να κάνει πρώτιστα με τη καταναλωτική κίνηση της και δευτερεύοντα με τις πιστοληπτικες συνήθειες του πελάτη. Επίσης με το ίδιο το προϊόν. Αν δεν θέλει να το διατηρήσει η τράπεζα και για κάποιο λόγο δεν έπεφτες να το πω γραφικά σε κάποιο κουβα να μεταπτώσεις σε κάποιο άλλο προϊόν...

Ενδιαφέρον.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

την τελευταια παραγραφα σου δεν την καταλαβαικω, θα μπορουσες να το εξηγησεις με αλλαο τροπο;;;

 

ειμαι ενας τυπος που ταξιδευεω συχνα στο εξρωτερικο, οι καρτες για μενα ειναι ενα σωσιβιο, το ερωτημα μου ειναι μπορει μια τραπεζα να ακυρωνει μια καρτα;;...ΟΚ δεχομαι οτι την μια δεν την ειχα παρακολουθουσει καλα αλλα η αλλη;;;; μπορει μια καρτα να μην εχει ληξει αλλα να εχει ακυρωθει χωρις καμμια ενημερωση;;;..αν τωρα ημουν στην αργεντινη και χρειαζομουν την καρτα τι θα ειχε γινει;;;;..

 

να σημειωσω οτι η diners εκανε καπου 3 μηνες να ερθει, στα τηλεφωνο μου η τραπεζα ελεγε οτι φταινε τα ταχυδρομια

μπορει και να εφταιγαν...αλλα 3 μηνες;;;;..η καρτα εληξε και μετα ηρθε η νεα

 

να σημειωσω επισης οτι η μια απο της ακυρωμενες καρτες ειχε καπου 3 ευρω θετικο υπολοιπο,

απο εναν αντιλογισμο που ειχε γινει, δηλαδη μου φαγανε και τα 3 ευρω :confused:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δύο ερωτήσεις όποιος γνωρίζει. Έχασα σήμερα την πιστωτική, δήλωσα απώλεια κλπ και ζήτησα επανέκδοση. Το ζήτημα είναι ότι περιμένω επιστροφή χρημάτων από αγορά στην κάρτα αυτή, τι γίνεται στην περίπτωση αυτή?

Επίσης η κάρτα πλέον δεν εμφανίζεται στο e-banking. Τι γίνεται με την εξόφληση κλπ τώρα?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Η dinners υπήρχε από παλιά ή είναι αντικατάσταση σε κάποια AmEx;

 

Sent from my Galaxy S10e

 

 

 

Όχι την έχω πολλά χρονια

ειναι αντικασταση καρτας λογω ληξης

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα γιατί σε κάποιους αντικατέστησαν με τέτοιες τις AmEx.

Μου κάνει μεγάλη εντύπωση πάντως που δεν έκαναν τίποτα. Εγώ είχα μια πιστωτική AmEx και ο αδερφός μου μία χρεωστική. Ήρθε ενημέρωση και με επιστολή και στο ebanking, αν θυμάμαι καλά, και μετά έγινε αντικατάσταση με κάποια mastercard.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δύο ερωτήσεις όποιος γνωρίζει. Έχασα σήμερα την πιστωτική, δήλωσα απώλεια κλπ και ζήτησα επανέκδοση. Το ζήτημα είναι ότι περιμένω επιστροφή χρημάτων από αγορά στην κάρτα αυτή, τι γίνεται στην περίπτωση αυτή?

Επίσης η κάρτα πλέον δεν εμφανίζεται στο e-banking. Τι γίνεται με την εξόφληση κλπ τώρα?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

η επιστροφη χρηματων θα γινει κανονικα, μην ανησυχεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δύο ερωτήσεις όποιος γνωρίζει. Έχασα σήμερα την πιστωτική, δήλωσα απώλεια κλπ και ζήτησα επανέκδοση. Το ζήτημα είναι ότι περιμένω επιστροφή χρημάτων από αγορά στην κάρτα αυτή, τι γίνεται στην περίπτωση αυτή?

Επίσης η κάρτα πλέον δεν εμφανίζεται στο e-banking. Τι γίνεται με την εξόφληση κλπ τώρα?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Η νέα κάρτα αντικαθιστά σε όλα την προηγούμενη. Όλες οι χρεώσεις και πιστώσεις θα περάσουν αυτόματα, ενώ στο e-banking θα φαίνεται ακριβώς όπως πριν. Πάντως καλό είναι να επιβεβαιώσεις τις χρεώσεις/πιστώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τα 3€ μπορείς να ζητήσεις να κατατεθούν σε λογαριασμό σου. Προσωπικά αν ήθελα τις κάρτες, θα ζητούσα να τις επαναφέρόυν σε όποιο προϊόν θεωρούν ότι πρέπει να γίνει η μετάπτωση με τους ίδιους όρους και χωρίς νέο έλεγχο της πιστοληπτικής σου ικανότητας.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

μπηκα στην winbank και βλεπω οτι εχω ενα 1 μυνημα

 

Αλλαγή στο τιμολόγιο χρεωστικών & προπληρωμένων καρτών

​Σας ενημερώνουμε ότι από 15-07-2020 αλλάζει η προμήθεια στα έξοδα μετατροπής συναλλάγματος για συναλλαγές με χρεωστικές και προπληρωμένες κάρτες σε νόμισμα διαφορετικό του Ευρώ.

 

Ενημερωθείτε αναλυτικότερα στο Τιμολόγιο Προμηθειών της Τράπεζας Πειραιώς στο http://www.piraeusbank.gr.

 

μπηκα στο site της πειραιως εδω https://www.piraeusbank.gr/~/media/Gr/Idiwtes/Files/Pricing-List/2020/Pricing_List_11-05-2020.pdf

και στην σελιδα 10 , παραγραφο 7.5.2 Έξοδα Μετατροπής Συναλλάγματος σε αγορές σε νόμισμα διαφορετικό του

του Ευρώ (5) γραφει ελαχιστο ποσο 1 ευρω και μεγιστα τα 30 ευρω. αυτο δεν ητανε και παλια; σιγουρα ισχυε απο παλια τι αλλαζει απο 15/7 ; . εχετε καταλαβει; .

 

οσο για την προπληρωμενη καρτα γνωριζα οτι ισχυει το 2% οπως και παραπανω αλλα ελαχιστο το 1 ευρω και μεγιστο τα 15 ευρω!

 

τελικα πηρα τηλεφωνο την πειραιως και μου λεει οτι ειναι για 15/7 η αλλαγη και δεν γνωριζουνε αμα θα αυξηθει ή οχι ακομα ειναι νωρις. Πολυ κουλο που βγαινει ενημερωση και δεν εμφανιζει η τιμη που θα αλλαξει.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το ζήτησα προφορικά στην κοπέλα που μίλησα και είπε ότι θα κοιτάξει και θα με ενημερώσει

 

Σε δεύτερο βήμα αν δεν λαβω απάντηση θα στείλω κάποιο email με καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή

 

Θεωρώ βέβαιο ότι θα με συνδέσουν με Τόκυο (κοινώς θα με γειωσουν)

 

Τι άλλο θα μπορούσα να κάνω;;; να μπλέξω με δικηγόρους, να πάω σε κατάστημα και να τους βρίσω;;; Τι;;;

 

Οι άνθρωποι έχουν πέσει πολύ στα μάτια μου. Πριν χρόνια σε μια εκδρομή είχα γνωρίσει έναν τραπεζικό που μου έλεγε ότι όλες οι τράπεζες είναι πάρε την μία χτυπά την άλλη και εγώ επέμενα και έλεγα ότι δεν είναι έτσι. Τουλάχιστον η άλφα έχει ένα επίπεδο. Τώρα βλέπω ότι δεν έχει και είμαι πελάτης και στην άλφα και ήμουν και στην Ιονική και στην εμπορική και στην Citibank, χρόνια τώρα.

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος του μήνα λήγει μια κάρτα, πότε έρχεται η καινούρια;

 

η επιστροφη χρηματων θα γινει κανονικα, μην ανησυχεις

 

Η νέα κάρτα αντικαθιστά σε όλα την προηγούμενη. Όλες οι χρεώσεις και πιστώσεις θα περάσουν αυτόματα, ενώ στο e-banking θα φαίνεται ακριβώς όπως πριν. Πάντως καλό είναι να επιβεβαιώσεις τις χρεώσεις/πιστώσεις.

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Ελπίζω να γίνει άμεσα η έκδοση της νέας πιστωτικής κάρτας, τουλάχιστον να τη βλέπω στο e-banking και να μπορέσω να την εξοφλήσω μέχρι τέλους του μήνα. Γιατί απ' ότι μου είπε η κοπέλα στο support θα αργήσω να την παραλάβω.

Θα τσεκάρω και τις χρεωσεις/πιστώσεις. Απο τη στιγμή που την έχασα μέχρι να την ακυρώσω πέρασε κανένα 40λεπτο περίπου, ελπίζω να μην έγινε καμία στραβή σε αυτό το διάστημα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το ζήτησα προφορικά στην κοπέλα που μίλησα και είπε ότι θα κοιτάξει και θα με ενημερώσει

 

Σε δεύτερο βήμα αν δεν λαβω απάντηση θα στείλω κάποιο email με καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή

 

Θεωρώ βέβαιο ότι θα με συνδέσουν με Τόκυο (κοινώς θα με γειωσουν)

 

Τι άλλο θα μπορούσα να κάνω;;; να μπλέξω με δικηγόρους, να πάω σε κατάστημα και να τους βρίσω;;; Τι;;;

 

Οι άνθρωποι έχουν πέσει πολύ στα μάτια μου. Πριν χρόνια σε μια εκδρομή είχα γνωρίσει έναν τραπεζικό που μου έλεγε ότι όλες οι τράπεζες είναι πάρε την μία χτυπά την άλλη και εγώ επέμενα και έλεγα ότι δεν είναι έτσι. Τουλάχιστον η άλφα έχει ένα επίπεδο. Τώρα βλέπω ότι δεν έχει και είμαι πελάτης και στην άλφα και ήμουν και στην Ιονική και στην εμπορική και στην Citibank, χρόνια τώρα.

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

 

Κοίτα να δεις, βάση σύμβασης μπορούν να διακόψουν την κάρτα ανά πάσα στιγμή λόγω αλλαγής της πιστοληπτικής σου ικανότητας κλπ κλπ. Η ένστασή μου θα ήταν στη μη ενημέρωση.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις, βάση σύμβασης μπορούν να διακόψουν την κάρτα ανά πάσα στιγμή λόγω αλλαγής της πιστοληπτικής σου ικανότητας κλπ κλπ. Η ένστασή μου θα ήταν στη μη ενημέρωση.
Και πως κρίνεται η πιστοληπτική ικανότητα;;; Οι καταθέσεις μου στην τράπεζα αυξάνονται οι λογαριασμοί όλοι πληρώνονται στην ώρα τους δουλεύω κανονικά σε μια υγιή επιχείρηση που είναι επίσης πελάτης τούς ... Πώς;;;

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Και πως κρίνεται η πιστοληπτική ικανότητα;;; Οι καταθέσεις μου στην τράπεζα αυξάνονται οι λογαριασμοί όλοι πληρώνονται στην ώρα τους δουλεύω κανονικά σε μια υγιή επιχείρηση που είναι επίσης πελάτης τούς ... Πώς;;;

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

 

Υποθέτω καταλαβαίνεις ότι δεν προσπαθώ να αντιπαρατεθώ μαζί σου απλά να εξηγήσω κάπως την στάση της τράπεζας. Και εγώ στη θέση σου θα ήμουν έξαλλος. Όλα αυτά που μου λες εγώ θα τα χρησιμοποιούσα ως επιχειρήματα στην επικοινωνία σου με την τράπεζα. Ακόμα καλύτερα αφιέρωσε χρόνο και στείλτο γραπτά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Και πως κρίνεται η πιστοληπτική ικανότητα;;; Οι καταθέσεις μου στην τράπεζα αυξάνονται οι λογαριασμοί όλοι πληρώνονται στην ώρα τους δουλεύω κανονικά σε μια υγιή επιχείρηση που είναι επίσης πελάτης τούς ... Πώς;;;

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Έχουν δικό τους τρόπο σκέψης , ίσως κάποιο δάνειο .

Επίσης όσο η πιστοληπτική ικανότητα της χώρας πέφτει , τόσο επηρεάζει και τους πολίτες. Εάν η τράπεζα έπρεπε να μειώσει τις κάρτες σίγουρα θα ξεκινούσε από τις ανενεργές , ή από αυτούς που έχουν περισσότερες από μία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δάνεια... δεν έχω πάρει ποτέ μου καμμία μορφής δάνεια στο όνομα μου από καμμία τράπεζα στην Ελλάδα η το εξωτερικό... Έχω δικό μου σπίτι και αυτοκίνητα και μηχανάκια τα αγοράζω πάντα τοις μετρητοίς... Τις δε κάρτες όπως εγραψα τις εξοφλω πάντα άμεσα. Και δεν έχω αφήσει ποτέ χρήματα σε αυτεε να τοκιζονταο....μιλάμε για πάνω από 30 χρόνια που έχω κάρτες

 

Και εγώ φίλε μου προσπαθώ να βρω μια λογική εξήγηση ..... Συζήτηση κάνουμε αν το ύφος μου φαίνεται επιθετικό ζητώ συγγνώμη δεν υπάρχει τέτοια πρόθεση

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...