Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

ενω αν τα κρατουσα κατω απο το στρωμα θα ηταν μια εξυπνη κινηση ας πουμε;

 

Έτσι Stroma Bank... :p:p Ρε τι ακούμε Δευτεριάτικα από μερικούς. Παιδιά δεν τις αγαπάμε τις τράπεζες, απλά αυτές έχουμε με αυτές δουλεύουμε, τουλάχιστον για τις καθημερινές συναλλαγές. Λογαριασμούς έξω (π.χ. Ν26) έχω, αλλά ποιος πελάτης θα κάνει έμβασμα εκεί;;;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Πόσος χρόνος χρειάζεται για να εμφανιστεί μια πληρωμή που έγινε σε online shop Ελλάδα μέσω χρεωστικής Alpha bank? Πληρώνεις Κυριακή. Πότε φαίνονται σε αυτούς ότι εξόφλησα?
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Πόσος χρόνος χρειάζεται για να εμφανιστεί μια πληρωμή που έγινε σε online shop Ελλάδα μέσω χρεωστικής Alpha bank? Πληρώνεις Κυριακή. Πότε φαίνονται σε αυτούς ότι εξόφλησα?

 

Πλήρωσες σε eshop; Άμεσα, άσχετα με το ποιας τράπεζας είναι η κάρτα σου

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο. :)
Ευχαριστώ.. Αυτονόητο είναι αλλά μου κάνει εντύπωση που αναφέρουν μόνο τις άτοκες.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλήρωσες σε eshop; Άμεσα, άσχετα με το ποιας τράπεζας είναι η κάρτα σου

 

Πλήρωσα Online. Οκ. Ευχαριστώ.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.. Αυτονόητο είναι αλλά μου κάνει εντύπωση που αναφέρουν μόνο τις άτοκες.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα σου πω γιατί το γράφουν έτσι. Αν ένα κατάστημα χρεώνει τόκο στις δόσεις, τον υπολογίζει και στο pos περνάει το ποσό αγοράς + τόκους και τον αριθμό των δόσεων. Οπότε στην τράπεζα φαίνονται ως "άτοκες". Η τράπεζα ως "έντοκες δόσεις" θεωρεί μόνο την πληρωμή του υπολοίπου της σε δόσεις (αν δεν πληρώνεις όλο το υπόλοιπο κάθε μήνα).

 

Ελπίζω να βοήθησα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα στην εθνικη στο μαρκοπουλο και μου ειπε οτι βγαζουνε κανονικα χρεωστικες εκεινη την ωρα οπως στην πειραιως που στην δινει στο χερι. Οσον αφορα την επικαιροποιηση των στοιχειων οταν πχ δεν εχεις καποιον λογαριασμο δεκο στο ονομα σου και εχεις του γονεας σου δεν ζητανε υπευθυνη δηλωση οτι κατοικει με τους γονεις σου ( ενω μου ειπανε στα κεντρικα οτι χρειαζεται ).

Το σημαντικο ειναι οτι την παιρνουνε την καρτα εκεινη την ωρα επιτοπου! και δεν χρειαζεται και υπευθυνη δηλωση.

Επισης εγω επειδη η καρτα μου ληγει το 06 του 2020 μου ειπανε στο τμημα εξυπηρετησης πελατων να βγαλω την visa χρεωστικη που την βγαζω και πρωτη φορα και ειναι δωρεαν και την παλια mastercard χρεωστικη την καταργω οποτε δεν πληρωνω 6 ευρω για κοστος εκδοσης :-).

 

Σημερα παντως ειχε κολλησει το συστημα και δεν μπορεσα να βγαλω την καρτα μου ειπε την επομενη Πεμπτη η αυτην την Πεμπτη να παω!

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Άρα μόνο η άλφα έμεινε που δεν δίνει άμεσα χρεωστική εκτός αν άλλαξε και εκεί κάτι και δεν το μάθαμε.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω γιατί το γράφουν έτσι. Αν ένα κατάστημα χρεώνει τόκο στις δόσεις, τον υπολογίζει και στο pos περνάει το ποσό αγοράς + τόκους και τον αριθμό των δόσεων. Οπότε στην τράπεζα φαίνονται ως "άτοκες". Η τράπεζα ως "έντοκες δόσεις" θεωρεί μόνο την πληρωμή του υπολοίπου της σε δόσεις (αν δεν πληρώνεις όλο το υπόλοιπο κάθε μήνα).

 

 

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Βοήθησες! Ξεκαθαρίστηκε η κατάσταση. Ευχαριστώ!!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Update: Μου ήρθε η νέα κάρτα στις 21/2 με απλό ταχυδρομείο (κλασικά) και ημερομηνία λήξης 2/2023.

 

Πρακτικά μου έφαγαν 1 μήνα (αφού η προηγούμενη έληγε Μάρτη) και ισχύει για 3 χρόνια. Στο τέλος η ανανέωση των καρτών θα γίνει ανα μήνα σαν τις κάρτες των κινητών για να τσεπωνουν την προμήθεια συχνότερα... :-D

 

Κι εμένα μου αντικατέστησε η alpha τη diners η οποία έληγε 5/20 από τα μέσα Φλεβάρη.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου αντικατέστησε η alpha τη diners η οποία έληγε 5/20 από τα μέσα Φλεβάρη.

Η αντικατάσταση των καρτών Diners αφορά κυρίως πρόωρη ανανέωση με αναβάθμιση σε contactless χωρίς έξοδα διαχείρισης,η διάρκεια του πλαστικού αφορά την συνεργασία της Diners με την τράπεζα και είναι διαφορετική περίπτωση σε σχέση με την διαδικασία άλλης τράπεζας...Επίσης σε όλες τις τράπεζες η ανανέωση όταν 'τρέχει' αυτόματα συμβαίνει 1.5 περίπου μήνα πριν από την λήξη της προηγούμενης και η κάθε κάρτα ισχύει μέχρι και την λήξη της ,εκτός αν ενεργοποιηθεί η νέα νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης σε όλες τις τράπεζες η ανανέωση όταν 'τρέχει' αυτόματα συμβαίνει 1.5 περίπου μήνα πριν από την λήξη της προηγούμενης και η κάθε κάρτα ισχύει μέχρι και την λήξη της ,εκτός αν ενεργοποιηθεί η νέα νωρίτερα.

 

Τόσα χρόνια με διάφορες κάρτες σε διαφορετικές τράπεζες, κάθε νέα κάρτα είχε μήνα έναρξης το μήνα λήξης της προηγούμενης - ανεξάρτητα αν ερχόταν στα χέρια μου ένα μήνα νωρίτερα.

 

Αν συνεχίσουν έτσι, στις 4 ανανεώσεις θα έχουμε χάσει ένα εξάμηνο. Δεν θα με πείραζε αν ήταν ακόμη δωρεάν οι ανανεώσεις.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους επιταχύνθηκε η διαδικασία έκδοσης πιστωτικής κάρτας στην Alpha Bank, λόγω του υποχρεωτικού πλέον upload όλων των απαραίτητων δικαιολογητικών κατά την υποβολή της online αίτησης. Τα στάδια στην αίτησή μου ήταν: Σε αναμονή -> Σε επεξεργασία -> Εγκεκριμένη σε αναμονή -> Εγκεκριμένη. Ο courier ήρθε απλά για να υπογράψω την αίτηση και με το που έφτασε η υπογεγραμμένη αίτηση πίσω στην τράπεζα, εγκρίθηκε κατευθείαν. Δύο εβδομάδες πήρε όλη η διαδικασία. Μακάρι βέβαια και η υπογραφή της αίτησης να γινόταν online όπως συμβαίνει στη Eurobank, αλλά για τα δεδομένα της Alpha Bank είναι σημαντική βελτίωση και τουλάχιστον τώρα ξέρεις ότι δεν βάζεις τσάμπα υπογραφές αφού όλος ο έλεγχος γίνεται πια στο αρχικό στάδιο της αίτησης. Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους επιταχύνθηκε η διαδικασία έκδοσης πιστωτικής κάρτας στην Alpha Bank, λόγω του υποχρεωτικού πλέον upload όλων των απαραίτητων δικαιολογητικών κατά την υποβολή της online αίτησης. Τα στάδια στην αίτησή μου ήταν: Σε αναμονή -> Σε επεξεργασία -> Εγκεκριμένη σε αναμονή -> Εγκεκριμένη. Ο courier ήρθε απλά για να υπογράψω την αίτηση και με το που έφτασε η υπογεγραμμένη αίτηση πίσω στην τράπεζα, εγκρίθηκε κατευθείαν. Δύο εβδομάδες πήρε όλη η διαδικασία. Μακάρι βέβαια και η υπογραφή της αίτησης να γινόταν online όπως συμβαίνει στη Eurobank, αλλά για τα δεδομένα της Alpha Bank είναι σημαντική βελτίωση και τουλάχιστον τώρα ξέρεις ότι δεν βάζεις τσάμπα υπογραφές αφού όλος ο έλεγχος γίνεται πια στο αρχικό στάδιο της αίτησης.

 

Στην αρχή του μήνα έκανα αίτηση και στις 4 τράπεζες για έκδοση πιστωτικής. Αν όχι την ίδια μέρα οι αιτήσεις έγιναν το πολύ μέσα σε ένα διήμερο. Σε όλες τις τράπεζες έχω e-banking λογαριασμό, αν και δεν έπαιξε σε όλες ρόλο αυτό.

 

Eurobank. Ηλεκτρονική αίτηση και upload δικαιολογητικών, πολύ γρήγορη έγκριση, μεγάλο πιστωτικό όριο, ηλεκτρονική υπογραφή μέσω e-banking, γρήγορη αποστολή κάρτας με ΕΛΤΑ. Δεν πήγα σε κατάστημα. Δεν μίλησα με υπάλληλο της τράπεζας.

 

Πειραιώς. Ηλεκτρονική αίτηση και upload δικαιολογητικών, ξανά τηλεφωνική αίτηση όπου ζητούσαν επιπλέον πληροφορίες, μικρότερο για κάποιον ανεξήγητο λόγο πιστωτικό όριο, υπογραφή αίτησης σε κατάστημα, παραλαβή κάρτας από κατάστημα περίπου μια βδομάδα μετά και ξανά υπογραφή της σύμβασης. Μια τηλεφωνική κλήση. Δύο φορές επίσκεψη σε κατάστημα.

 

Alpha Bank. Ηλεκτρονική αίτηση και upload δικαιολογητικών (λίγο μαλ@κισμένο αλλά οκ), γρήγορη έγκριση και δυνατότητα ελέγχου της διαδικασίας της αίτησης, μεγάλο πιστωτικό όριο, τηλεφωνική επικοινωνία με εξωτερικό συνεργάτη για ραντεβού με ACS όπου και υπογράφεται η σύμβαση, αποστολή της κάρτας με ACS. Δεν πήγα σε κατάστημα. Μια φορά σε Courier και μια τηλεφωνική επικοινωνία.

 

Εθνική. Ηλεκτρονική αίτηση χωρίς upload δικαιολογητικών. Τηλεφωνική αίτηση. Προέγκριση και μετά έγκριση, ενημέρωση με μήνυμα. Υπογραφή αίτησης και υποβολή δικαιολογητικών σε τοπικό κατάστημα. 20 μέρες μετά κάρτα δεν έχει φανεί. Δύο φορές στο τηλεφωνικό κέντρο δεν γνώριζαν να μου πουν κάτι. Επικοινώνησα τηλεφωνικώς με το κατάστημα της αίτησης όπου μου ανέφερε πως ναι μεν έχει εγκριθεί αλλά υπάρχει γενικά μια καθυστέρηση με τις κάρτες. Από βδομάδα και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες φίλε μεγάλο πιστωτικό όριο για τί ποσό μιλάμε; για eurobank μ ενδιαφέρει Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει να κάνει με το εισόδημα και την οικογενειακή κατάσταση, δεν είναι το ίδιο σε όλους , οπότε άκυρη θα είναι και η απάντηση νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή του μήνα έκανα αίτηση και στις 4 τράπεζες για έκδοση πιστωτικής. Αν όχι την ίδια μέρα οι αιτήσεις έγιναν το πολύ μέσα σε ένα διήμερο. Σε όλες τις τράπεζες έχω e-banking λογαριασμό, αν και δεν έπαιξε σε όλες ρόλο αυτό.

 

 

 

Eurobank. Ηλεκτρονική αίτηση και upload δικαιολογητικών, πολύ γρήγορη έγκριση, μεγάλο πιστωτικό όριο, ηλεκτρονική υπογραφή μέσω e-banking, γρήγορη αποστολή κάρτας με ΕΛΤΑ. Δεν πήγα σε κατάστημα. Δεν μίλησα με υπάλληλο της τράπεζας.

 

 

 

Πειραιώς. Ηλεκτρονική αίτηση και upload δικαιολογητικών, ξανά τηλεφωνική αίτηση όπου ζητούσαν επιπλέον πληροφορίες, μικρότερο για κάποιον ανεξήγητο λόγο πιστωτικό όριο, υπογραφή αίτησης σε κατάστημα, παραλαβή κάρτας από κατάστημα περίπου μια βδομάδα μετά και ξανά υπογραφή της σύμβασης. Μια τηλεφωνική κλήση. Δύο φορές επίσκεψη σε κατάστημα.

 

 

 

Alpha Bank. Ηλεκτρονική αίτηση και upload δικαιολογητικών (λίγο μαλ@κισμένο αλλά οκ), γρήγορη έγκριση και δυνατότητα ελέγχου της διαδικασίας της αίτησης, μεγάλο πιστωτικό όριο, τηλεφωνική επικοινωνία με εξωτερικό συνεργάτη για ραντεβού με ACS όπου και υπογράφεται η σύμβαση, αποστολή της κάρτας με ACS. Δεν πήγα σε κατάστημα. Μια φορά σε Courier και μια τηλεφωνική επικοινωνία.

 

 

 

Εθνική. Ηλεκτρονική αίτηση χωρίς upload δικαιολογητικών. Τηλεφωνική αίτηση. Προέγκριση και μετά έγκριση, ενημέρωση με μήνυμα. Υπογραφή αίτησης και υποβολή δικαιολογητικών σε τοπικό κατάστημα. 20 μέρες μετά κάρτα δεν έχει φανεί. Δύο φορές στο τηλεφωνικό κέντρο δεν γνώριζαν να μου πουν κάτι. Επικοινώνησα τηλεφωνικώς με το κατάστημα της αίτησης όπου μου ανέφερε πως ναι μεν έχει εγκριθεί αλλά υπάρχει γενικά μια καθυστέρηση με τις κάρτες. Από βδομάδα και βλέπουμε.

 

 

 

Συνάδελφος σε ΕΤΕ η καρτα ‘κρεμασε’ στο web banking ένα μήνα ακριβώς μετα την αίτηση, 25 μερες μετα την υπογραφή σε κατάστημα περίπου, όποτε θα λάβει και το πλαστικό από βδομάδα. Εγώ σε αύξηση πιστωτικού ορίου πριν 2 μήνες το ειδα ατο web banking περίπου 2 βδομάδες μετα την υπογραφή.

 

Σε αντίστοιχη αύξηση ατην Eurobank η διαδικασία έγινε με μειλ και ολοκληρώθηκε στην εβδομάδα περίπου.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by stratos_21
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή του μήνα έκανα αίτηση και στις 4 τράπεζες για έκδοση πιστωτικής. Αν όχι την ίδια μέρα οι αιτήσεις έγιναν το πολύ μέσα σε ένα διήμερο. Σε όλες τις τράπεζες έχω e-banking λογαριασμό, αν και δεν έπαιξε σε όλες ρόλο αυτό.

 

Eurobank. Ηλεκτρονική αίτηση και upload δικαιολογητικών, πολύ γρήγορη έγκριση, μεγάλο πιστωτικό όριο, ηλεκτρονική υπογραφή μέσω e-banking, γρήγορη αποστολή κάρτας με ΕΛΤΑ. Δεν πήγα σε κατάστημα. Δεν μίλησα με υπάλληλο της τράπεζας.

 

Πειραιώς. Ηλεκτρονική αίτηση και upload δικαιολογητικών, ξανά τηλεφωνική αίτηση όπου ζητούσαν επιπλέον πληροφορίες, μικρότερο για κάποιον ανεξήγητο λόγο πιστωτικό όριο, υπογραφή αίτησης σε κατάστημα, παραλαβή κάρτας από κατάστημα περίπου μια βδομάδα μετά και ξανά υπογραφή της σύμβασης. Μια τηλεφωνική κλήση. Δύο φορές επίσκεψη σε κατάστημα.

 

Alpha Bank. Ηλεκτρονική αίτηση και upload δικαιολογητικών (λίγο μαλ@κισμένο αλλά οκ), γρήγορη έγκριση και δυνατότητα ελέγχου της διαδικασίας της αίτησης, μεγάλο πιστωτικό όριο, τηλεφωνική επικοινωνία με εξωτερικό συνεργάτη για ραντεβού με ACS όπου και υπογράφεται η σύμβαση, αποστολή της κάρτας με ACS. Δεν πήγα σε κατάστημα. Μια φορά σε Courier και μια τηλεφωνική επικοινωνία.

 

Εθνική. Ηλεκτρονική αίτηση χωρίς upload δικαιολογητικών. Τηλεφωνική αίτηση. Προέγκριση και μετά έγκριση, ενημέρωση με μήνυμα. Υπογραφή αίτησης και υποβολή δικαιολογητικών σε τοπικό κατάστημα. 20 μέρες μετά κάρτα δεν έχει φανεί. Δύο φορές στο τηλεφωνικό κέντρο δεν γνώριζαν να μου πουν κάτι. Επικοινώνησα τηλεφωνικώς με το κατάστημα της αίτησης όπου μου ανέφερε πως ναι μεν έχει εγκριθεί αλλά υπάρχει γενικά μια καθυστέρηση με τις κάρτες. Από βδομάδα και βλέπουμε.

 

Φίλε αν επιτρέπεται ποιες κάρτες έβγαλες; Για μάζεμα πόντων κλπ ή για άτοκες;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφος σε ΕΤΕ η καρτα ‘κρεμασε’ στο web banking ένα μήνα ακριβώς μετα την αίτηση, 25 μερες μετα την υπογραφή σε κατάστημα περίπου, όποτε θα λάβει και το πλαστικό από βδομάδα. Εγώ σε αύξηση πιστωτικού ορίου πριν 2 μήνες το ειδα ατο web banking περίπου 2 βδομάδες μετα την υπογραφή.

 

Σε αντίστοιχη αύξηση ατην Eurobank η διαδικασία έγινε με μειλ και ολοκληρώθηκε στην εβδομάδα περίπου.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλημέρα φίλε, μέσα από ebanking στέλνουμε email για αύξηση ορίου; αλλάζει κάτι άλλο; πχ είναι χωρίς συνδρομή η κάρτα, αυτό θα επηρεαστεί ;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί νωρίτερα, αλλά απο 01/06/20 η εθνική θα χρεώνει προμήθεια για αγορές σε νόμισμα διαφοδετικό του € και στις πιστωτικές της κάρτες. 2% επί του ποσού με ελάχιστο το 1€.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί νωρίτερα, αλλά απο 01/06/20 η εθνική θα χρεώνει προμήθεια για αγορές σε νόμισμα διαφοδετικό του € και στις πιστωτικές της κάρτες. 2% επί του ποσού με ελάχιστο το 1€.

 

Όλοι μέσω curve λοιπόν.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες φίλε μεγάλο πιστωτικό όριο για τί ποσό μιλάμε; για eurobank μ ενδιαφέρει

 

Αυτό έχει να κάνει με το εισόδημα και την οικογενειακή κατάσταση, δεν είναι το ίδιο σε όλους , οπότε άκυρη θα είναι και η απάντηση νομίζω.

 

Φίλε αν επιτρέπεται ποιες κάρτες έβγαλες; Για μάζεμα πόντων κλπ ή για άτοκες;

 

Όπως σωστά αναφέρθηκε δεν νομίζω πως έχει νόημα να αναφέρω ποσό. Επίσης όμως δεν έχει νόημα να μου δίνουν η Alpha Bank και η Eurobank ίδιο πιστωτικό όριο ("λογικό" για το εισόδημα που δήλωσα), ενώ η Πειραιώς να δίνει το μισό. Η Εθνική δεν ξέρω ακόμα τι όριο θα δώσει. Κατά το Πάσχα αν την εκδώσουν θα σας πω.

 

Κάτι άλλο περίεργο είναι πως της Eurobank λήγει σε 2 χρόνια, της Πειραιώς σε 3 ενώ της Alpha Bank σε 4 και είναι και η μόνη που πάνω στην κάρτα αναφέρει "Member since". Και δεν ξέρω, με την κάρτα της Eurobank να λήγει σε 2 χρόνια σημαίνει ότι αυτή τη στιγμή μπορώ να βάλω μέχρι 24 δόσεις ή δεν παίζει ρόλο ;

 

Οι κάρτες είναι οι "απλές" κάθε τράπεζας. Όχι κάποιου συγκεκριμένου προγράμματος - επιχείρησης. Της Eurobank συμμετέχει στο Επιστροφή, της Alpha στο Bonus και της Πειραιώς στα Yellows.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι μέσω curve λοιπόν.

 

...και N26, και Revolut. Έχει κι αλλού πορτοκαλιές για αγορές σε ξένο νόμισμα. :-)

 

Όσοι δεν έχουν εναλλακτική θα πρέπει να πληρώνουν τις χρεώσεις των συστημικων τραπεζών.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

@dis Η κάθε τράπεζα βλέπει τι όριο έχεις στις άλλες όταν αποφασίζει να σου δώσει όριο.

Αν η Πειραιώς σου την ενέκρινε τρίτη πολύ καλά έκανε και σου έδωσε το μισό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...