Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Ναι ανάληψη από ΑΤΜ εξωτερικού

Ηλικία στα 17 αλλά φαίνεται για 16

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Ναι ανάληψη από ΑΤΜ εξωτερικού

Ηλικία στα 17 αλλά φαίνεται για 16

 

Για ανάληψη από ΑΤΜ -προφανώς, απορώ γιατί συνεχίζεις να το ρωτάς- δεν θα έχει πρόβλημα. Για οτιδήποτε άλλο όμως ενδέχεται να έχει.

Link to comment
Share on other sites

πως θα έχει πρόβλημα με την ανάληψη σε ΑΤΜ;;; ;.. θα τον βλέπουν από τις κάμερες του ατμ;;;..... :)

 

το εχω κάνει με την ανήψια μου..... της είχα δώσει την ρεβολυτ της αδερφης μου να σηκώνει λεφτα αππ το εξωτερικό..... λεφτα που τα έστελνα απο την δική μου ρεβολυτ.....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ανάληψη από ΑΤΜ εξωτερικού

Ηλικία στα 17 αλλά φαίνεται για 16

 

Αν μπορεις να πληρώνεις και την χρέωση της καρτας για ανάληψη απο ΑΤΜ εξωτερικού που για μικροποσα δεν συμφέρει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις να πληρώνεις και την χρέωση της καρτας για ανάληψη απο ΑΤΜ εξωτερικού που για μικροποσα δεν συμφέρει καθόλου.

για αυτό έγραψα για ρεβολυτ που δεν έχει καμμια χρέωση :cool:

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

για αυτό έγραψα για ρεβολυτ που δεν έχει καμμια χρέωση :cool:

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Μιλαει για χρεωστικη πειραιως :P

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η απορία μου είναι πως θα ταξιδέψει και πως θα κυκλοφορεί στο εξωτερικό μόνος του ο ανήλικος... Συνοδό δεν θα έχει εκεί τουλάχιστον; Αν έχει λύνεται αλλιώς και το θέμα των αναλήψεων/πληρωμών.
Link to comment
Share on other sites

αν πάει μια ομάδα π. χ. δεν ειναι εύκολο να υποχρεώσεις τον ομαδαρχη να χειρίζεται τις κάρτες των παιδιών.....

 

οσο για την Πειραιώς, εγω πρότεινα τον βελτιστο τροπο.... :)

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα διαφημιση για την εφαρμογη myalphawallet της αλφα μπανκ. Κατι ελεγε για 2000 ποντους δωρο. Ξερει κανεις κατι παραπανω?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειδα διαφημιση για την εφαρμογη myalphawallet της αλφα μπανκ. Κατι ελεγε για 2000 ποντους δωρο. Ξερει κανεις κατι παραπανω?

 

http://www.alphabankcards.gr/?gclid=CjwKEAjw7svABRCi_KPzoPr53QoSJAABSvxfQxn3kdD5_scEkuJfATfZJptPb51NkAv3eD5oZ4VULBoCAPXw_wcB

Link to comment
Share on other sites

Ειδα διαφημιση για την εφαρμογη myalphawallet της αλφα μπανκ. Κατι ελεγε για 2000 ποντους δωρο. Ξερει κανεις κατι παραπανω?

 

να κάτι παραπάνω....αν είσαι root, πάπαλα η εφαρμογή..τρως πόρτα...:X

Link to comment
Share on other sites

βάζεις την εφαρμογή σε μια μη ροοτ συσκευή παίρνεις τους 2000 βαθμούς και τους ρίχνεις εσύ πορτα....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

βάζεις την εφαρμογή σε μια μη ροοτ συσκευή παίρνεις τους 2000 βαθμούς και τους ρίχνεις εσύ πορτα....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Τους 2000 ποντους, τους κερδιζεις οταν εγκαταστησεις την εφαρμογη ή οταν κανεις εγγραφη στην υπηρεσια ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

δεν το γνωρίζω με βεβαιότητα.....

 

το απκ δεν κάνει εγκατάσταση σε συσκευές με παλιο ανδροιδ...

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τους 2000 ποντους, τους κερδιζεις οταν εγκαταστησεις την εφαρμογη ή οταν κανεις εγγραφη στην υπηρεσια ;

Αποδίδονται μετα τις 31/12/2016 που λήγει η πρωθητική ενέργεια και πρέπει να έχεις την κάρτα σου στην εφαρμογή για τουλάχιστον 15 μέρες

:)
Link to comment
Share on other sites

Αποδίδονται μετα τις 31/12/2016 που λήγει η πρωθητική ενέργεια και πρέπει να έχεις την κάρτα σου στην εφαρμογή για τουλάχιστον 15 μέρες

 

Εκανα εγγραφη σε σταθερο υπολογιστη στην σελιδα https://www.myalphawallet.gr/#/start πριν τρεις μηνες και την χρησιμοποιω απο τοτε.

Κατεβασα το apk χθες και το εγκατεστησα. Θα παρω τους 2000 ποντους ;

Αυτο ηθελα να ρωτησω και ισως δεν το διατυπωσα σωστα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

http://www.alphabankcards.gr/Portals/2/terms_myAlphawallet.pdf

 

5.Προνόμια Bonus

Κάθε Κάτοχος που συμμετέχει στη Προωθητική Ενέργεια, ανεξαρτήτως της ως άνω Κληρώσεως, θα κερδίζει 2.000 ΒΟNUS πόντους, εφόσον έχει αποθηκεύσει στο Ψηφιακό Πορτοφόλι του τουλάχιστον μία κάρτα BONUS που συμμετέχει στο πρόγραμμα Επιβραβεύσεως της Τραπέζης

και εφόσον εξακολουθεί να διατηρεί τη κάρτα εγγραμμένη σε αυτό για χρονικό διάστημα τουλάχιστον δεκαπέντε (15) ημερών από

την ημερομηνία λήξης της παρούσης Προωθητικής Ενέργειας. Οι πόντοι πιστώνονται, μετά τη λήξη της Προωθητικής Ενέργειας και το πέρας των

δεκαπέντε (15) ημερών, στην κάρτα BONUS και σε περίπτωση αποθήκευσης στο Ψηφιακό Πορτοφόλι περισσότερων της μίας καρτών BONUS, οι 2.000 πόντοι πιστώνονται στη πρώτη κατά σειρά εμφάνισης κύρια εγγεγραμμένη κάρτα του.

 

εγώ καταλαβαίνω ότι δεν χρειάζεται καν το application για να πάρεις τους 2000 πόντους αν είσαι νέος χρήστης της υπηρεσίας.

Αρκεί η εγγραφή και το να έχεις ενεργή την κάρτα για 15 μερές μετά την λήξη της ενέργειας (15/1/17)

 

Αν είσαι ήδη χρήστης:

β ) είναι ήδη εγγεγραμμένοι στο Ψηφιακό Πο ρ τοφόλι και θα εγκαταστήσουν την εφαρμογή my Alpha wallet application για κινητά τηλέφωνα και θα πραγματοποιήσουν το υλάχιστον μία (1) είσοδο μέσω αυτού.
Link to comment
Share on other sites

http://www.alphabankcards.gr/Portals/2/terms_myAlphawallet.pdf

 

 

 

εγώ καταλαβαίνω ότι δεν χρειάζεται καν το application για να πάρεις τους 2000 πόντους αν είσαι νέος χρήστης της υπηρεσίας.

Αρκεί η εγγραφή και το να έχεις ενεργή την κάρτα για 15 μερές μετά την λήξη της ενέργειας (15/1/17)

 

Αν είσαι ήδη χρήστης:

 

Θα δειξει .....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εκανα εγγραφη σε σταθερο υπολογιστη στην σελιδα https://www.myalphawallet.gr/#/start πριν τρεις μηνες και την χρησιμοποιω απο τοτε.

Κατεβασα το apk χθες και το εγκατεστησα. Θα παρω τους 2000 ποντους ;

Αυτο ηθελα να ρωτησω και ισως δεν το διατυπωσα σωστα

Θα τους λάβεις κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Μια ανακάλυψη που έκανα πολύ πρόσφατα. Η Πειραιώς αντί του "online έμβασμα" με το οποίο πιστώνονταν τα χρήματα κατά το εξερχόμενο από αυτήν έμβασμα σε 3-4 ώρες σε λογαριασμό άλλης Ελληνικής τράπεζας με χρέωση +1€, πλέον δίνει μια άλλη επιλογή την "IRIS Payment" η οποία όπως διαπίστωσα στέλνει το έμβασμα ακαριαία. Αυτή έχει +1,5€ προμήθεια πλέον (σύνολο δηλαδή 2,5€ για SEPA), αλλά δεν χρεώνεται στον αποδέκτη προμήθεια εισερχόμενου εμβάσματος (τα γνωστά 3€)! Έστειλα την προηγούμενη εβδομάδα λεφτά έτσι από λογαριασμό μου της Πειραιώς σε λογαριασμό μου στην ΕΤΕ καθώς ήταν επείγον να φτάσουν γρήγορα και με έκπληξη διαπίστωσα και ότι 2 λεπτά μετά που κοίταξα είχε ήδη πιστωθεί το έμβασμα στην ΕΤΕ αλλά και μέχρι σήμερα δεν έχω χρεωθεί στον λογαριασμό που κατέληξαν τα λεφτά, το 3ευρο που συνήθως χρεωνόμουν όταν έκανα "απλό" έμβασμα με την προμήθεια SEPA του 1€!

 

Υ.Γ. Δεν μιλάω για μικρό ποσό (<15€) που ούτως ή άλλως δεν χρεώνεται προμήθεια. Το έμβασμα ήταν μεγάλο (2200€). Μάλλον αυτή η διαδικασία δεν λογίζεται ακριβώς ως εμβασμα για αυτό και δεν τη χρεώνει η τράπεζα του αποδέκτη. Δεν ξέρω κατά πόσο -το "ακαριαίο"- δουλεύει και για λογαριασμούς του εξωτερικού.

Edited by theo1973
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η Prepaid της Εθνικής για την οποία είχα κάνει αίτηση αλλά δε μου έχoυν στείλει ακόμη SMS με το PIN.

Συνήθως πόσες μέρες θέλει;

Ακόμη,να ρωτήσω σαν άσχετος που είμαι,πόση προμήθεια έχει όταν πάω να βάλω λεφτά;

Edited by Raptor1
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η Prepaid της Εθνικής για την οποία είχα κάνει αίτηση αλλά δε μου έχoυν στείλει ακόμη SMS με το PIN.

Συνήθως πόσες μέρες θέλει;

Ακόμη,να ρωτήσω σαν άσχετος που είμαι,πόση προμήθεια έχει όταν πάω να βάλω λεφτά;

 

 

1% επί του ποσού, με min €1-max €3

η πρωτη δωρεαν

Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο ερωτήσεις:

 

1) Έχετε πρόβλημα με την εμφάνιση των bonus πόντων των καρτών σας στο Internet Banking της Alpha Bank και στο My Alpha Wallet ή μόνο εγώ έχω πρόβλημα και στους διαθέσιμους πόντους από κάτω λέει ''Not Available'';

 

2) Θυμάμαι ότι πριν από μερικούς μήνες η Alpha Bank έκανε δώρο 3.000 πόντους σε όποια κάρτα εγγραφόταν στο ''Alpha e-Statements''. Ισχύει ακόμα αυτό; Αν εγγράψω τώρα μία κάρτα στην συγκεκριμένη υπηρεσία, θα μου κάνει δώρο bonus πόντους η Alpha bank;

Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο ερωτήσεις:

 

1) Έχετε πρόβλημα με την εμφάνιση των bonus πόντων των καρτών σας στο Internet Banking της Alpha Bank και στο My Alpha Wallet ή μόνο εγώ έχω πρόβλημα και στους διαθέσιμους πόντους από κάτω λέει ''Not Available'';

Εμφανίζονται κανονικά

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εμφανίζονται κανονικά
Σήμερα το μεσημέρι που συνδέθηκα στο Internet Banking της Alpha Bank, εμφανίζονταν κανονικά οι πόντοι μου, οπότε μάλλον είχε κάποιο προσωρινό πρόβλημα το σύστημα χθες...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...