Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Συναλλαγμα η τραπεζα της ελλαδος δινει;

 

Καλαμάτα ρώτησα για καναδικά δολάρια μετατροπή σε ευρώ και μου είπαν πως θέλει βιβλιάριο τραπέζης. Δεν ασχολήθηκα περισσότερο γιατί δεν ήταν για μένα.

 

Υπάρχει χρεωστική με ανάγλυφα νούμερα? Όσες διαφορετικές έχουν περάσει από τα χέρια μου από διαφορετικές τράπεζες (και είναι πολλές!) δεν ήταν καμία ανάγλυφη. :blink:

 

Σίτυ που έχω είναι ανάγλυφη,.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει λάβει κανείς την κάρτα alpha bank master card η οποία αντικαθιστά τη citibank master card;

Εγώ δεν έχω λάβει ακόμα το νέο πλαστικό ενώ ο ηλεκτρονικός λογαριασμός αναφέρει τον αριθμό της νέας κάρτας...

Σήμερα μου ήρθε η Mastercard της Αlpha σε αντικατασταση της Citibank.Θέμα ημερών είναι για ολους

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε η Mastercard της Αlpha σε αντικατασταση της Citibank.Θέμα ημερών είναι για ολους

 

Συμμετεχει στο προγραμμα μπονους?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Έχω την go gold mastercard είχα ξεπεράσει το όριο τον 1500 και ενώ έβαλα 300 το υπόλοιπο που πρέπει να πλήρωση σύμφωνα με το ibank ειναι 1270 αλλά το πιστωτικό υπόλοιπο λέει 0.00. Δεν έπρεπε να λέει 230????

Μου ερχετε κάθε μήνα και ή ελάχιστη και την πληρώνω κανονικα

Αυτό σημαίνει ότι ή κάρτα ακυρώθηκε???

Εννοείς ότι έχεις την go gold MasterCard όπου το πιστωτικό της όριο είναι στα 1.500€ ή την go MasterCard? Εκτός απο την κατάθεση των 300€ που αναφέρεις,έκανες νωρίτερα υπέρβαση του πιστωτικού ορίου? Αν ναί,πόσο χρονικό διάστημα έχει περάσει απο την συναλλαγή που έγινε η υπέρβαση? Η εικόνα που βλέπεις μέσω ibank,αναφέρει πιστωτικό υπόλοιπο 0,00€ ή τρέχουσα οφειλή 0,00€?

Υπάρχει χρεωστική με ανάγλυφα νούμερα? Όσες διαφορετικές έχουν περάσει από τα χέρια μου από διαφορετικές τράπεζες (και είναι πολλές!) δεν ήταν καμία ανάγλυφη. :blink:

Όλες οι χρεωστικές της Alpha Bank έχουν ανάγλυφα νούμερα..επίσης στο παρελθόν είχε και η χρεωστική της Τράπεζας Κύπρου.

Link to comment
Share on other sites

Nai την go gold mastercard έχει κάνα τρίμηνο που έχει ξεπεράσει το όριο δηλαδή από Ιούνιο έχω βάλει τα 300 27/8 και σήμερα που ενεργοποίησαν το ιβανκ μου βλέπω πιστωτικό υπόλοιπο

0.00

 

Άρα να την κλάψω ε????

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια χρεωστική master card απο Πειραιώς και θελω να τη φορτωσω περιπου 60-70€ μπορω? Και αν ναι μπορω να αγορασω απο το site pull n bear ?
Link to comment
Share on other sites

Nai την go gold mastercard έχει κάνα τρίμηνο που έχει ξεπεράσει το όριο δηλαδή από Ιούνιο έχω βάλει τα 300 27/8 και σήμερα που ενεργοποίησαν το ιβανκ μου βλέπω πιστωτικό υπόλοιπο

0.00

 

Άρα να την κλάψω ε????

Είχε εκδοθεί η go gold MasterCard στα 1.500€ ή το όριο μειώθηκε στη συνέχεια?

Όχι,δεν είναι απαραίτητο να έχει ακυρωθεί,υπάρχουν και άλλα status πριν απο την ακύρωση,όπως το προσωρινό μπλοκάρισμα.Μπορεί να μην έχει γίνει τίποτα απο αυτά μέχρι τώρα,καλό θα είναι να μιλήσεις άμεσα με την Εθνική.Ρίξε μια ματιά αν θέλεις στο site της Εθνικής,Κάρτες,go gold MasterCard,Αναλυτική Περιγραφή και στο Υπόδειγμα Σύμβασης διάβασε στη 2η σελίδα:ΠIΣΤΩΤΙΚΟ ΟΡΙΟ: 10. που αναφέρει σχετικά με την υπέρβαση,οπότε ρώτα στην εξυπηρέτηση πελατών αρχικά αν η κάρτα έχει ακυρωθεί,αν δεν έχει ακυρωθεί,ζήτησε να σε ενημερώσουν το ποσό με το οποίο θα επανέλθει αμέσως η τήρηση της σύμβασης σου:)

Link to comment
Share on other sites

Καλαμάτα ρώτησα για καναδικά δολάρια μετατροπή σε ευρώ και μου είπαν πως θέλει βιβλιάριο τραπέζης. Δεν ασχολήθηκα περισσότερο γιατί δεν ήταν για μένα.

 

Τι εννοεί ο ποιητής;

 

Γιατί χτες που ρώτησα στην Εθνική στο Σύνταγμα (γωνία) μου είπανε με ρευστό, άνετα .. και ανάλογα το ποσό πάει και η προμήθεια...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια χρεωστική master card απο Πειραιώς και θελω να τη φορτωσω περιπου 60-70€ μπορω? Και αν ναι μπορω να αγορασω απο το site pull n bear ?

 

Η χρεωστική είναι συνδεδεμένη με κάποιο λογαριασμό. Εάν ο λογαριασμός έχει αρκετά λεφτά, μπορείς να αγοράσεις ότι θέλεις, εφόσον περάσει από τους ελέγχους κεφαλαίου (πολλές συναλλαγές πλέον περνάνε).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια χρεωστική master card απο Πειραιώς και θελω να τη φορτωσω περιπου 60-70€ μπορω? Και αν ναι μπορω να αγορασω απο το site pull n bear ?

 

Απλα θα βαλεις λεφτα στο λογαριασμο με τον οποιον ειναι συνδεδεμενη, κλασικα μπορεις απο γκισε, ΑΤΜ, μηχανημα easypay κλπ. Και εννοειται πως μετα μπορεις να αγορασεις ο,τι θες, τουλαχιστον απο Ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Αν μεταφέρεις bonus πόντους απο μια κάρτα σε άλλη ανανεώνεται και η ημερομηνία λήξης των πόντων ή όχι ;
Link to comment
Share on other sites

Αν μεταφέρεις bonus πόντους απο μια κάρτα σε άλλη ανανεώνεται και η ημερομηνία λήξης των πόντων ή όχι ;

 

Ναι ανανεωνεται

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Οι Πόντοι από το πρόγραμμα bonus λήγουν κάποτε η όχι? Αν ναι μετά από πόσο καιρό?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Οι Πόντοι από το πρόγραμμα bonus λήγουν κάποτε η όχι? Αν ναι μετά από πόσο καιρό?

Ευχαριστώ.

 

2 χρονια μετα την αποκτηση τους

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είχε εκδοθεί η go gold MasterCard στα 1.500€ ή το όριο μειώθηκε στη συνέχεια?

Όχι,δεν είναι απαραίτητο να έχει ακυρωθεί,υπάρχουν και άλλα status πριν απο την ακύρωση,όπως το προσωρινό μπλοκάρισμα.Μπορεί να μην έχει γίνει τίποτα απο αυτά μέχρι τώρα,καλό θα είναι να μιλήσεις άμεσα με την Εθνική.Ρίξε μια ματιά αν θέλεις στο site της Εθνικής,Κάρτες,go gold MasterCard,Αναλυτική Περιγραφή και στο Υπόδειγμα Σύμβασης διάβασε στη 2η σελίδα:ΠIΣΤΩΤΙΚΟ ΟΡΙΟ: 10. που αναφέρει σχετικά με την υπέρβαση,οπότε ρώτα στην εξυπηρέτηση πελατών αρχικά αν η κάρτα έχει ακυρωθεί,αν δεν έχει ακυρωθεί,ζήτησε να σε ενημερώσουν το ποσό με το οποίο θα επανέλθει αμέσως η τήρηση της σύμβασης σου:)

 

Τελικά λάθος το Ιβάνκ ήταν φίλε ευτυχώς.

Να σε ρωτήσω έχω κάνει αίτηση να μπω συνδικαιουχος σε αυτήν (είναι της μάνας μου)

 

είμαι φοιτητής αλλά με απέρριψε Πειραιώς και ευρόβανκ για φοιτητική

λες να απορρίφθει επειδή είναι στα 1300 η οφείλη

 

Ευχαριστώ και πάλι

Edited by ananias47
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να γίνουν ανανέωση για να μην χαθούν?

 

Να τους μεταφερεις σε μια αλλη καρτα π.χ ενος φιλου και να στους ξαναμεταφερει το επομενο λεπτο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να τους μεταφερεις σε μια αλλη καρτα π.χ ενος φιλου και να στους ξαναμεταφερει το επομενο λεπτο

 

Πως γίνεται η μεταφορά?

Link to comment
Share on other sites

2 χρονια μετα την αποκτηση τους

 

 

Εκτός απο τους αρχικούς πόντους έκδοσης της κάρτας που λήγουν σε 1 χρόνο μου είπαν

Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο τους αρχικούς πόντους έκδοσης της κάρτας που λήγουν σε 1 χρόνο μου είπαν

 

Σωστα. Αλλα αν τους μεταφερεις και αυτους παιρνουν παραταση για αλλα 2 χρονια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε η Mastercard της Αlpha σε αντικατασταση της Citibank.Θέμα ημερών είναι για ολους

 

Πιστωτική; Άντε με το καλό. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επομενο χτυπημα : οι τραπεζες δεν αλλάζουν χρηματα, δλδ αν τους πας 50ρικα να τα κάνεις πιο χοντρα, δεν στα αλλάζουν!
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...