Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

180 μέρες σε προστατεύει το paypal, χρόνος υπεραρκετός. Πληρωμή κατευθείαν με την κάρτα εγκυμονεί κινδύνους.

Κάποιοι είχαν αναφέρει όταν τα είχαν βρει σκούρα με την PayPal (λόγω του ότι το μαγαζί που αγόρασαν, το mionbuy εξαφανίστηκε), έκαναν προσβολή ή καταγγελία συναλλαγής στην τράπεζα και δικαιώθηκαν... Αλλά φυσικά και βολεύει περισσότερο η PayPal.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις αγορα απο aliexpress με πιστωτικη?

Δοκίμασα χθες το απόγευμα με πιστωτική MasterCard της ΕΤΕ, δεν πέρασε η πληρωμή.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις αγορα απο aliexpress με πιστωτικη?

 

Δοκίμασα το μεσημεράκι να πάρω 5-6 πραματάκια (συνολικής αξίας 17€) χωρίς επιτυχία (πιστωτική Visa από Eurobank)

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις αγορα απο aliexpress με πιστωτικη?

Ας απαντησω στο ερωτημα μου....payment failed :( eurobank prepaid visa.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασα το μεσημεράκι να πάρω 5-6 πραματάκια (συνολικής αξίας 17€) χωρίς επιτυχία (πιστωτική Visa από Eurobank)

μηπως η eurobank εχει θεμα? γιατι ο φιλος πιο πανω με πειραιως μια χαρα κανει αγορες απο banggood....

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση εκτός Ο.Π.Χ. σχολιασμών
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθεια για πληρωμη μεσω paypal σε Εληνικο καταστημα για ανα αποφυγω την χρεωση της αντικαταβαλης τζιφος.

Το paypal μην το κουραζεται δεν δουλευει με τιποτα ειναι τελειως μπλοκαρισμενο.

Αναρωτιεμαι με τα σημερινα δεδομενα αν θα μπορεσω να κλεισω αεροπορικα εισιτηρια για εξωτερικο.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθεια για πληρωμη μεσω paypal σε Εληνικο καταστημα για ανα αποφυγω την χρεωση της αντικαταβαλης τζιφος.

Το paypal μην το κουραζεται δεν δουλευει με τιποτα ειναι τελειως μπλοκαρισμενο.

Αναρωτιεμαι με τα σημερινα δεδομενα αν θα μπορεσω να κλεισω αεροπορικα εισιτηρια για εξωτερικο.

 

Αν τα κλεισεις απευθειας με χρεωστική / πιστωτική καρτα, δε θα εχεις προβλημα! Ειναι ανοιχτες οι καρτες για τη συγκεκριμενη συναλλαγή!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω σήμερα δύο αγορές που έκανα το Σαββατοκύριακο από banggood και Amazon, η αγορά έγινε με prepaid της eurobank, όλα μια χαρά :)
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς με αλφαβανκ visa να αγοράσει από google play κάτι? Προσπαθώ καιρό τώρα τίποτα!

Κανεις με αλφαμπανκ?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφαγα άλλο ένα άκυρο από Aliexpress με χρεωστική Mastercard της εθνικής.

Αν ζητήσουμε από τον πωλητή να κάνουμε την αγορά με αντικαταβολή, υπάρχει πιθανότητα να γίνει; ξέρει κανείς; χωρίς να μεσολαβήσει καθόλου η Aliexpress.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφαγα άλλο ένα άκυρο από Aliexpress με χρεωστική Mastercard της εθνικής.

Αν ζητήσουμε από τον πωλητή να κάνουμε την αγορά με αντικαταβολή, υπάρχει πιθανότητα να γίνει; ξέρει κανείς; χωρίς να μεσολαβήσει καθόλου η Aliexpress.

 

Για κανένα λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι αντικαταβολή από πωλητή του Αλί μην περιμένεις. Όλη η αγορά της Κίνας δουλεύει με προπληρωμή, άσε που παίζει να υπάρχει και πρακτικό ζήτημα αφού ένα πακέτο περνάει από 40 ταχυδρομικές εταιρίες μέχρι να το λάβεις.
Link to comment
Share on other sites

Κανεις με αλφαμπανκ?

Με καμία κάρτα δεν γίνεται ειδικά αν θες να πάρεις εφαρμογές.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω το banggood με Visa eurobank αγορά 90$... Δεν υπάρχουν άλλα μαγαζιά με το ίδιο σύστημα;; Με την ίδια κάρτα σε gearbest, geekbying, δεν την είχε δεχτεί...
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω το banggood με Visa eurobank αγορά 90$... Δεν υπάρχουν άλλα μαγαζιά με το ίδιο σύστημα;; Με την ίδια κάρτα σε gearbest, geekbying, δεν την είχε δεχτεί...

Χτες αγόρασα πρώτη φορά από το dealextreme με κάρτα eurobank. Μόνο αυτά τα δύο υπαρχουν μέχρι τώρα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το deal extreme ειναι απαραδεκτο απο θεμα τιμων και εξυπηρετησης, ασε που στελνει και με china post, δοκιμασε κανεις απο minideal?
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Το deal extreme ειναι απαραδεκτο απο θεμα τιμων και εξυπηρετησης, ασε που στελνει και με china post, δοκιμασε κανεις απο minideal?

2 είναι ολα και όλα τα μαγαζιά που μπορούμε να αγοράζουμε και χωρίς PayPal, η China post και οι υψηλές τιμές σε πείραξαν? ;) Δυστυχώς δεν έχουμε τις πολυτέλειες του παρελθόντος...

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξέρει κανείς αν υπάρχει τράπεζα που να μπορεί να μου ανοίξει έναν λογαριασμό δωρεάν στην Ελλάδα, έστω φοιτητικό?Η HSBC δέχεται αιτήσεις? Τον χρειάζομαι γιατί κάνω διάφορες μικροδουλειές στο internet και θέλω να κάνω verify το PayPal account μου. Μ' ενδιαφέρουν κυρίως μόνο τα εμβάσματα από το εξωτερικό και για μικρά ποσά (όχι πάνω από 1000€)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξέρει κανείς αν υπάρχει τράπεζα που να μπορεί να μου ανοίξει έναν λογαριασμό δωρεάν στην Ελλάδα, έστω φοιτητικό?Η HSBC δέχεται αιτήσεις? Τον χρειάζομαι γιατί κάνω διάφορες μικροδουλειές στο internet και θέλω να κάνω verify το PayPal account μου. Μ' ενδιαφέρουν κυρίως μόνο τα εμβάσματα από το εξωτερικό και για μικρά ποσά (όχι πάνω από 1000€)

Δες εδώ http://kranosgr.blogspot.gr/2015/08/capital-controls-34.html?m=1

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Μη μπερδευετε το PayPal με τις κάρτες. Μας έχει αποκλεισμενους σαν εταιρία που είναι μέχρι νεωτέρας. Μόνο απευθείας πιστωτική χρεωστικη αν δουλέψει σε κάποια μαγαζιά και σύμφωνα με τα ημερήσια ορια της κάθε τράπεζας.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξέρει κανείς αν υπάρχει τράπεζα που να μπορεί να μου ανοίξει έναν λογαριασμό δωρεάν στην Ελλάδα, έστω φοιτητικό?Η HSBC δέχεται αιτήσεις? Τον χρειάζομαι γιατί κάνω διάφορες μικροδουλειές στο internet και θέλω να κάνω verify το PayPal account μου. Μ' ενδιαφέρουν κυρίως μόνο τα εμβάσματα από το εξωτερικό και για μικρά ποσά (όχι πάνω από 1000€)

13. Μπορώ να ανοίξω νέο λογαριασμό;

 

ΟΧΙ, εκτός αν το άνοιγμα του νέου λογαριασμού αφορά αποκλειστικά και μόνο τις ακόλουθες συναλλαγές, η αναγκαιότητα των οποίων πρέπει να τεκμηριώνεται εγγράφως και με την προϋπόθεση ότι δεν υφίσταται άλλος διαθέσιμος λογαριασμός μέσω του οποίου αυτές μπορούν να διενεργηθούν:

 

πληρωμή μισθοδοσίας προσωπικού, συμπεριλαμβανομένης της έκδοσης και εξαργύρωσης εργοσήμου,

 

πληρωμή υποχρεώσεων του καταθέτη προς την ίδια τράπεζα, που προκύπτουν από συμβάσεις που είχαν καταρτισθεί προ της 28ης Ιουνίου 2015,

 

καταβολή νέων συντάξεων και νέων προνοιακών επιδομάτων,

 

εκκαθάριση συναλλαγών καρτών από νέες συμβάσεις αποδοχής (acquiring),

 

εξυπηρέτηση νεοϊδρυθέντων, μετά την 1η Μαΐου 2015, νομικών προσώπων,

 

εξυπηρέτηση νεοφυών εταιρειών (startups) που συμμετέχουν σε προγράμματα στήριξης της νέας επιχειρηματικότητας,

 

κατάθεση μετρητών ως εξασφάλιση (cash collateral) εγγυητικής επιστολής, ενέγγυας πίστωσης ή δανείου στην ίδια τράπεζα,

 

άνοιγμα λογαριασμού υπέρ τρίτου με σκοπό είτε τη συμμόρφωση προς επιταγή για εκτέλεση χρηματικής απαίτησης, βάσει διαταγής πληρωμής, δικαστικής απόφασης ή άλλου εκτελεστού τίτλου είτε την εξόφληση απαίτησης, για την οποία έχει επιβληθεί κατάσχεση εις χείρας τρίτου, υπέρ του δικαιούχου της απαίτησης, εκτός εάν αυτός έχει δηλώσει καταθετικό λογαριασμό με οποιαδήποτε διαδικαστική πράξη,

 

πίστωση ποσών από την αλλοδαπή σε ευρώ ή ξένο νόμισμα, ύψους τουλάχιστον δέκα χιλιάδων (10.000) ευρώ ή του ισόποσου σε ξένο νόμισμα,

 

αποδοχή προθεσμιακής κατάθεσης μόνον στην περίπτωση που οι δικαιούχοι της ταυτίζονται με τους δικαιούχους του υφιστάμενου τροφοδότη λογαριασμού της, καταθετικού ή όψεως,

 

κάθε άλλη περίπτωση, κατόπιν έγκρισης από την Επιτροπή Έγκρισης Τραπεζικών Συναλλαγών.

http://www.hba.gr/Index.asp?Menu=6&smap=604

Link to comment
Share on other sites

Με καμία κάρτα δεν γίνεται ειδικά αν θες να πάρεις εφαρμογές.

Αφού η αγορά εφαρμογών και μουσική επιτρέπεται!

Link to comment
Share on other sites

Αφού η αγορά εφαρμογών και μουσική επιτρέπεται!
Και ομως ουτε αυτο γινεται και ας λενε οτι επιτρεπεται εγω προσπαθω εδω και δυο μερες να αγορασω με την χρεωστικη μου visa που εχω που ειναι τις eurobank στο play store και δεν μου την κανει δεκτη την απορριπτει μου εχουν σπασει τα νευρα:mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...