Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

να σας ενημερωσω παιδια σχετικα με το θεμα μου που ανεφερα μερικες σελιδες πισω οτι ενεργοποιησαν τον λογαριασμο μου χωρις πολλα πολλα..

Άψογα!!:D Τι ενέργεια έκανες? Πέρασες από κατάστημα? Μήπως ενεργοποιήθηκε τελικά με το που πιστώθηκαν τα χρήματα από την μεταφορά που έκανες?

Link to comment
Share on other sites

Τα χρηματα ηταν εκει ενα μηνα.. Πηγα σε κατατημα και παω σε ενα γραφειο και του λεω μου εχουν βαλει λεφτα και δεν μπορω να τα βγαλω γιατι ειναι αδρανης.. και μου τον ενεργ.. Πηρε και εγγριση...
Link to comment
Share on other sites

Τα χρηματα ηταν εκει ενα μηνα.. Πηγα σε κατατημα και παω σε ενα γραφειο και του λεω μου εχουν βαλει λεφτα και δεν μπορω να τα βγαλω γιατι ειναι αδρανης.. και μου τον ενεργ.. Πηρε και εγγριση...

Ωραία,οπότε ξεμπέρδεψες!

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε εκ νέου από τώρα και μετά που δεν είναι ώρα αιχμής..δεν μπορεί,θα τους πετύχεις! :)

 

προσπαθησα παρα πολλες φορες αλλα αποτελεσμα μηδεν....

 

πρεπει να εχουν προκυψει μεγαλα προβληματα στο e-banking της citi.....

 

ευτχως καταφερα και συνδεσα τον λογαριασμο της citi με το παλιο e-banking της Alpha που ειχα,

και ετσι μετεφερα χρηματα ....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τα χρηματα ηταν εκει ενα μηνα.. Πηγα σε κατατημα και παω σε ενα γραφειο και του λεω μου εχουν βαλει λεφτα και δεν μπορω να τα βγαλω γιατι ειναι αδρανης.. και μου τον ενεργ.. Πηρε και εγγριση...

 

Ειδες που τελικά τζάμπα είχες αγχωθεί;

Link to comment
Share on other sites

Ειδες που τελικά τζάμπα είχες αγχωθεί;

 

Εχεις δικιο bill αλλα τα λεφτα ηταν πολλα... και αν γραφαν οι τοκοι... Τελικα μαλλον δεν ισχυει αυτο με τους αδρανεις,τεσταρισμενο eurobank πειραιως

Link to comment
Share on other sites

και εγω ετσι πιστευα, εχω την citibank vodafone gold και στο e-banking βλπεω αυτο

 

https://yadi.sk/i/GR-LbXHchz5DE

 

ΥΓ....εχω και diners που ακομα δεν την βλεπω στο e-banking.....

 

Μάλλον λάθος το έχουν γράψει με την affinity (στην εικόνα στην εμφανίζει σωστά)

Η κάρτα που θα σου έρθει είναι αυτή http://www.alphabankcards.gr/?TabID=391&xmid=14157 στη θέση της vodafone gold.

 

προσπαθησα παρα πολλες φορες αλλα αποτελεσμα μηδεν....

 

πρεπει να εχουν προκυψει μεγαλα προβληματα στο e-banking της citi.....

 

ευτχως καταφερα και συνδεσα τον λογαριασμο της citi με το παλιο e-banking της Alpha που ειχα,

και ετσι μετεφερα χρηματα ....

 

Αυτό πώς τα κατάφερες??

 

 

Είχα κι εγώ από παλιά web banking στην alpha και τώρα με τη citi , δημιούργησα αναγκαστικά δεύτερο

 

Προσπάθησα τα προιοντα της citi όπως τα βλέπω στο web banking να τα μεταφέρω στον παλιό λογαριασμό web banking.. Στο τέλος μου γράφει επιτυχής καταχώρηση (μου έρχεται και σμσ ) βέβαια λέει ότι θα μεταφερθεί μετά από έγγριση. Δεν μεταφέρθηκε αμέσως. Έχουν περάσει βέβαια 2 μέρες και ακόμα δεν έχει μεταφερθεί.

 

Επίσης αυτές τις 2 μέρες έχω καλέσει τουλάχιστον 20 φορές στην εξυπηρέτηση για web banking και λέει ότι ο χρόνος αναμονής θα ξεπεράσει τα 15 λεπτά και μου το κλείνουν. κάτι που σίγουρα δεν ισχύει.. Έχω καλέσει και 8 το πρωί και 9 το πρωί και 9,30 το βράδυ και μεσημέρι.. Αποκλείεται εδώ και 48 ώρες να είναι πάντα έτσι.

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

δεν ξερω αν ειμαι off topic,αλλα θελω να ρωτησω 3 πραγματα γιατι στην πειραιως μιλαει συνεχως.

1) μπορω να μεταφερω online χρηματα απο λογαριασμο μου σε λογαριασμο μου στην πειραιως και τι ποσό?

2) μπορω να μεταφερω online χρηματα απο λογαριασμο μου στην πειραιως σε λογαριασμο μου στην εθνικη και τι ποσό?

3) γιατι δεν μπορω να φορτισω την prepaid μου online απο λογαριασμο μου στην πειραιως?

αν γνωριζει καποιος ας μπει στον κοπο να απαντησει.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

1 ναι όσα θες

2 ναι όσα θες

3 προς το παρόν είναι μπλοκαρισμένα

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

1 ναι όσα θες

2 ναι όσα θες

3 προς το παρόν είναι μπλοκαρισμένα

 

2. Λάθος. Μέχρι 15.000/ημέρα αφήνουν προς άλλη τράπεζα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

δεν ξερω αν ειμαι off topic,αλλα θελω να ρωτησω 3 πραγματα γιατι στην πειραιως μιλαει συνεχως.

1) μπορω να μεταφερω online χρηματα απο λογαριασμο μου σε λογαριασμο μου στην πειραιως και τι ποσό?

2) μπορω να μεταφερω online χρηματα απο λογαριασμο μου στην πειραιως σε λογαριασμο μου στην εθνικη και τι ποσό?

3) γιατι δεν μπορω να φορτισω την prepaid μου online απο λογαριασμο μου στην πειραιως?

αν γνωριζει καποιος ας μπει στον κοπο να απαντησει.

ευχαριστω

 

2. Λάθος. Μέχρι 15.000/ημέρα αφήνουν προς άλλη τράπεζα.

 

Κάθε τραπεζα βαζει καποιο οριο για χρηση ebanking δικο της .Η EUROBANK εχει 11.000 αλλα τηλεφωνικα μπορεις να ζητήσεις εγκριση για παραπανω . Το ιδιο και για το ημερησιο οριο αναληψεων από ΑΤΜ ...σε κανονικες συνθηκες .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

αν ζητησω απο την πειραιως αναλυση/κινησεις λογαριασμου για πιο πριν απο το τελευταιο τριμηνο(για το τελευταιο εξαμηνο θελω) μπορουν να μου εκτυπωσουν;
Link to comment
Share on other sites

αν ζητησω απο την πειραιως αναλυση/κινησεις λογαριασμου για πιο πριν απο το τελευταιο τριμηνο(για το τελευταιο εξαμηνο θελω) μπορουν να μου εκτυπωσουν;

 

Φυσικα και μπορουν ...Μπορεις και από ebanking αν εχεις .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 6μηνο μπορείς να το κάνεις από το winbank. Για μεγαλύτερο διάστημα πίσω, πας σε κατάστημα και πληρώνεις για να στα δώσουν
Link to comment
Share on other sites

Είναι θεμα Τραπεζας .Στην EUROBANK μπορεις να πας οσο πισω θελεις αλλα να ζητας μεγιστο χρονικο διαστημα 4 μηνες μεσω ebanking.

 

Αρα 3 αναζητήσεις αν ετος και οσο πισω θελεις .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πώς τα κατάφερες??

 

....

Επίσης αυτές τις 2 μέρες έχω καλέσει τουλάχιστον 20 φορές στην εξυπηρέτηση για web banking και λέει ότι ο χρόνος αναμονής θα ξεπεράσει τα 15 λεπτά και μου το κλείνουν. κάτι που σίγουρα δεν ισχύει.. Έχω καλέσει και 8 το πρωί και 9 το πρωί και 9,30 το βράδυ και μεσημέρι.. Αποκλείεται εδώ και 48 ώρες να είναι πάντα έτσι.

 

τι να σου πω;;...δεν ξερω αλλα τα καταφερα και μαλιστα αμεσα

και οχι μονο βλεπω τον λογαριασμο μου της citi αλλα και τον λογαριασμο που ειχα στην εμπορικη

 

...οσο για την εξυπηρέτηση στο web banking, νομιζω εχουν βαρεσει κανονι.....:lol:...

απογοητευτικο για μια τραπεζα σαν την Alpha.....:wacko:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθεί να υπάρχει πρόβλημα με αγορές στο ebay μέσω paypal; Με τη mastercard παντως που έχω στο paypal δεν μπορώ να αγοράσω.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν έχουν αρθεί οι περιορισμοί.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι πολύ απλό. Δεν υπάρχει έστω 1 χριστιανός που να έχει τη δυνατότητα να τροφοδοτεί τον δικό του paypal account μέσω γνωστού του που βρίσκεται στο εξωτερικό, ο οποίος να μας εξυπηρετεί και όλους εμάς; Καταλαβαίνω ότι ο εθελοντισμός δεν είναι "αυτονόητη" έννοια. Αλλά υπάρχει κάποιος που να θέλει να του βάλω χρήματα στον ελληνικό λογαριασμό του για να μου τα στείλει μέσω paypal balance; Προφανώς το μέλος πρέπει να είναι αξιόπιστο (π.χ. Vasileios, Nagata κλπ.). Θεωρητικά δεν μπορεί να γίνει αυτό;

 

ΥΓ. Παρακαλώ να μην θεωρηθεί ως αγγελία, είναι εύλογη απορία υπό την έννοια ότι ΕΣΤΩ ΕΝΑ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ MYPHONE αν έχει τη δυνατότητα να τροφοδοτεί τον paypal balance του, τότε αυτομάτως μπορεί μέσω personal transfers να μας εξυπηρετεί όλους. Θα τολμούσα να κάνω την αρχή αν προσφέρεται κάποιος. Ευχαριστώ.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι πολύ απλό. Δεν υπάρχει έστω 1 χριστιανός που να έχει τη δυνατότητα να τροφοδοτεί τον δικό του paypal account μέσω γνωστού του που βρίσκεται στο εξωτερικό, ο οποίος να μας εξυπηρετεί και όλους εμάς; Καταλαβαίνω ότι ο εθελοντισμός δεν είναι "αυτονόητη" έννοια. Αλλά υπάρχει κάποιος που να θέλει να του βάλω χρήματα στον ελληνικό λογαριασμό του για να μου τα στείλει μέσω paypal balance; Προφανώς το μέλος πρέπει να είναι αξιόπιστο (π.χ. Vasileios, Nagata κλπ.). Θεωρητικά δεν μπορεί να γίνει αυτό;

 

ΥΓ. Παρακαλώ να μην θεωρηθεί ως αγγελία, είναι εύλογη απορία υπό την έννοια ότι ΕΣΤΩ ΕΝΑ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ MYPHONE αν έχει τη δυνατότητα να τροφοδοτεί τον paypal balance του, τότε αυτομάτως μπορεί μέσω personal transfers να μας εξυπηρετεί όλους. Θα τολμούσα να κάνω την αρχή αν προσφέρεται κάποιος. Ευχαριστώ.

φιλε μου αν το κανει αυτο, θα τον τσιμπισουν σε λιγες το πολυ μερες ή εβδομαδες, σκεψου ποσες καταθεσεις θα εχει στον λογαριασμο του απο διαφορετικους ανθρωπους, ποσες αποστολες χρηματων στο εξωτερικο, και αυτος που ειναι στο εξωτερικο, ποσες αγορες θα εχει????!!!!! αν δεν εχουν επισημη εμπορικη δραστηριοτητα κινδυνευουν να κατηγορηθουν για πολλα.....εγω δεν θα το εκανα....ουτε σαν χριστιανος αλλα ουτε και κατω απο αλλο θρησκευμα!!!

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Κατανοώ τους προβληματισμούς σου, αλλά θες να μου πεις ότι παρακολουθείται από την εφορία πλέον η δραστηριότητά μας στο paypal με αποτέλεσμα να επέμβει με πόθεν έσχες κλπ. αν υπάρχει παράδοξα αυξημένη κίνηση λογαριασμού; Γενικά οι ηλεκτρονικές συναλλαγές δηλαδή παρακολουθούνται; Νόμιζα πως όχι.

 

Αυτός που θα μας εξυπηρετεί όλους θα έχει μεγάλες ταμειακές εισροές ΑΠΟ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΠΡΟΣ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ της χώρας (που κάθε άλλο παρά απαγορεύεται! μάλλον ενθαρρύνεται να έρχονται κεφάλαια εντός της χώρας) μέσω paypal personal transfer (που δεν ξέρω αν παρακολουθείται).

 

Οι μεν "πελάτες" / υποψήφιοι αποδέκτες για να διαμοιραστεί το paypal balance απλά κάνουν κατάθεση στον ΕΛΛΗΝΙΚΟ λογαριασμό του ατόμου που αναφέρω στην αμέσως προηγούμενη παράγραφο.

 

Καμία από τις δύο κινήσεις δεν είναι παράνομη. Τι φοβόμαστε;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Κατανοώ τους προβληματισμούς σου, αλλά θες να μου πεις ότι παρακολουθείται από την εφορία πλέον η δραστηριότητά μας στο paypal με αποτέλεσμα να επέμβει με πόθεν έσχες κλπ. αν υπάρχει παράδοξα αυξημένη κίνηση λογαριασμού; Γενικά οι ηλεκτρονικές συναλλαγές δηλαδή παρακολουθούνται; Νόμιζα πως όχι.

 

Αυτός που θα μας εξυπηρετεί όλους θα έχει μεγάλες ταμειακές εισροές ΑΠΟ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΠΡΟΣ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ της χώρας (που κάθε άλλο παρά απαγορεύεται! μάλλον ενθαρρύνεται να έρχονται κεφάλαια εντός της χώρας) μέσω paypal personal transfer (που δεν ξέρω αν παρακολουθείται).

 

Οι μεν "πελάτες" / υποψήφιοι αποδέκτες για να διαμοιραστεί το paypal balance απλά κάνουν κατάθεση στον ΕΛΛΗΝΙΚΟ λογαριασμό του ατόμου που αναφέρω στην αμέσως προηγούμενη παράγραφο.

 

Καμία από τις δύο κινήσεις δεν είναι παράνομη. Τι φοβόμαστε;

 

Αυτο που προφανώς είναι το πρόβλημα είναι οι καταθέσεις σε Ελληνικό λογαριασμό. Πως θα δικαιολογηθούν αυτες αν δεν προκύπτουν απο τα εισοδήματα του ατόμου; Αν κάποιος το κάνει αυτό προφανώς θα ζητήσει πολύς κόσμος μεταφορά στο balance του οπότε οι καταθέσεις μετά δε θα δικαιολογούνται πιθανά από τα εισοδήματα που έχει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Του καταθέτουν χρήματα άλλοι πολίτες ΈΤΣΙ γιατί τον γουστάρουν. Γιατί θα πρέπει να δικαιολογήσει τις καταθέσεις; Το γεγονός ότι του καταθέτουν ΠΟΛΛΟΙ άλλοι άνθρωποι χρήματα δεν παραπέμπει σε μαύρο χρήμα (υπό την έννοια ότι θα ήταν ΠΟΛΥ χειρότερο να είχε ΕΝΑ μόνο μεγάλο εισερχόμενο έμβασμα των 50,000 από μία μόνο πηγή).

 

Πιστεύετε πραγματικά τώρα μεταξύ μας ότι η εφορία τα ελέγχει όλα αυτά; ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ όμως ρωτάω; Το πιστεύετε πραγματικά;

Edited by rodriguez
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Το PayPal έχει ένα όριο στις ετήσιες συναλλαγές ιδιωτών, νομίζω 2500 ευρώ.

Νομίζω πως Αν ξεπεραστεί αυτό το ετήσιο όριο σού ζητάνε αν θυμάμαι καλά ΑΦΜ και λοιπά στοιχεία και ενημερώνει το PayPal της αρμόδιες αρχές (εφορία).

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Του καταθέτουν χρήματα άλλοι πολίτες ΈΤΣΙ γιατί τον γουστάρουν. Γιατί θα πρέπει να δικαιολογήσει τις καταθέσεις; Το γεγονός ότι του καταθέτουν ΠΟΛΛΟΙ άλλοι άνθρωποι χρήματα δεν παραπέμπει σε μαύρο χρήμα (υπό την έννοια ότι θα ήταν ΠΟΛΥ χειρότερο να είχε ΕΝΑ μόνο μεγάλο εισερχόμενο έμβασμα των 50,000 από μία μόνο πηγή).

 

Πιστεύετε πραγματικά τώρα μεταξύ μας ότι η εφορά τα ελέγχει όλα αυτά; ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ όμως ρωτάω; Το πιστεύετε πραγματικά;

 

Για οποιαδήποτε πράξη δεν εμπίπτει στην συνήθη δραστηριότητα του πελάτη η τράπεζα είναι πιθανό να ζητήσει αιτιολογία. Για την ακρίβεια είναι δουλειά της τράπεζας να το εντοπίσει και να ζητήσει. Αν ένας λογαριασμός με 10 πράξεις τον μήνα ξαφνικά έχει 100, εννοείται ότι ο κάτοχος του θα αναγκαστεί να τις δικαιολογήσει, όχι μόνο για θέματα φορολόγησης, αλλά για θέμα ξεπλύματος βρώμικου χρήματος κ.α.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...