Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.714 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      927
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Χρειάζεται να προσκομίσεις τη virtual στο ξενοδοχείο?? Η πληρωμή θα γίνει online και θα έχεις ξεμπερδέψει! Απλά δήλωσέ την και φρόντισε να έχεις μέσα λεφτά, γιατί υπάρχει μια μικρή περίπτωση να σου ακυρώσουν την κράτηση, αν δηλώσεις κάρτα με υπόλοιπο χαμηλότερο του ποσού χρέωσης.

 

Προφανώς όχι, απλά σε παλιότερη περίπτωση κράτησης μέσω booking.com με dual card (χρεωστική/πιστωτική) που δεν έχω πλέον, έγινε η δέσμευση του ποσού αρχικά (πριν πάμε στο ξενοδοχείο) και κατά το check out μου ζήτησαν την κάρτα για να περάσει από το μηχάνημά τους (POS?). Δεν μπορώ να φανταστώ τη διαδικασία σε περίπτωση virtual κάρτας, για αυτό και ρωτάω.

 

Σε ευχαριστώ για τα tips :-)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πάντως ότι αν σου ζητήσουν την κάρτα στο ξενοδοχείο και τους εξηγήσεις ότι πλήρωσες με virtual, δε θα έχεις κάποιο πρόβλημα!
Link to comment
Share on other sites

To Booking θέλει πιστωτική για να κάνει δέσμευση .

Μετά στο ξενοδοχείο μπορείς να πληρώσεις είτε με χρεωστική είτε με μετρητά.

Αλλά δέσμευση σε χρεωστική δεν είναι δυνατόν να γίνει.

Σε περίπτωση που δεν εμφανιστείς στο ξενοδοχείο , το Booking ενεργοποιεί την δέσμευση ( συνήθως πληρώνεις μία διανυκτέρευση )

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πολλές φορές έχω δώσει μια κάρτα για την κράτηση και την ώρα που πλήρωνα άλλαξα γνώμη και πλήρωσα με άλλη.

Κανένα πρόβλημα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To Booking θέλει πιστωτική για να κάνει δέσμευση .

Μετά στο ξενοδοχείο μπορείς να πληρώσεις είτε με χρεωστική είτε με μετρητά.

Αλλά δέσμευση σε χρεωστική δεν είναι δυνατόν να γίνει.

Σε περίπτωση που δεν εμφανιστείς στο ξενοδοχείο , το Booking ενεργοποιεί την δέσμευση ( συνήθως πληρώνεις μία διανυκτέρευση )

 

Εγώ τελευταία φόρα που χρησιμοποίησα το booking, ήταν μέσα στο 2014, και εννοείται πως δεν έχω πιστωτική.. έκανα την κράτηση με μία από τις χρεωστικές μου χωρίς κανένα πρόβλημα.

όπως κι αν θυμάμαι καλά, παλιότερα όσο ήμουν Αγγλία και το χρησιμοποιούσα, και τότε δεν είχα πιστωτική, αλλά έκανα τις συναλλαγές με χρεωστικές....

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω κράτηση χωρίς πιστωτική κάρτα;

Για την εγγύηση της κράτησης στα περισσότερα ξενοδοχεία απαιτείται έγκυρη πιστωτική κάρτα. Ωστόσο, προσφέρουμε όλο και περισσότερα ξενοδοχεία στα οποία δεν χρειάζεται πιστωτική κάρτα για την εγγύηση της κράτησής σας. Μπορείτε επίσης να κάνετε κράτηση χρησιμοποιώντας την πιστωτική κάρτα κάποιου άλλου, εφόσον έχετε την άδειά του. Σε αυτήν την περίπτωση, παρακαλείστε να αναφέρετε το όνομα του κατόχου της κάρτας και ότι έχετε την άδειά του για τη χρήση της στο πεδίο "Ειδικά Αιτήματα" κατά την πραγματοποίηση της κράτησης.

 

http://www.booking.com/faq.el.html?dcid=4&lang=el

 

Απαιτείται από το ξενοδοχείο προκαταβολή ή εξόφληση του ποσού εκ των προτέρων;

Τα περισσότερα ξενοδοχεία δεν απαιτούν προκαταβολή ή εξόφληση του ποσού εκ των προτέρων. Σε αντίθετη περίπτωση, θα βρείτε τις λεπτομέρειες στην παράγραφο "Πολιτικές Ξενοδοχείου" στη σελίδα του ξενοδοχείου στην Booking.com και στο email επιβεβαίωσης της κράτησής σας.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις - είναι προφανές ότι χρειάζεται πιστωτική τουλάχιστον για την κράτηση, οπότε αν δω ότι δεν έχω τύχη με τις χρεωστικές, όπως η Mariel, θα δοκιμάσω άλλη λύση. Από το link που παρέθεσε ο Βασίλειος φαίνεται ότι δεν θα δουλέψει ούτε η λύση της virtual (οπότε γλυτώνω και τα έξοδα φόρτισης-αποφόρτισης).

 

Στο μεταξύ βρήκα και αυτό:

Μπορώ να χρησιμοποιήσω χρεωστική κάρτα για να κάνω κράτηση;

Γενικά τα ξενοδοχεία δεν δέχονται χρεωστικές κάρτες για την εγγύηση μιας κράτησης. Ωστόσο, υπάρχουν μερικές εξαιρέσεις. Μπορείτε να δείτε αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα κατά τη διαδικασία της κράτησης.

 

Εγώ τελευταία φόρα που χρησιμοποίησα το booking, ήταν μέσα στο 2014, και εννοείται πως δεν έχω πιστωτική.. έκανα την κράτηση με μία από τις χρεωστικές μου χωρίς κανένα πρόβλημα.

όπως κι αν θυμάμαι καλά, παλιότερα όσο ήμουν Αγγλία και το χρησιμοποιούσα, και τότε δεν είχα πιστωτική, αλλά έκανα τις συναλλαγές με χρεωστικές....

 

Θυμάσαι μήπως ποια χρεωστική έχεις χρησιμοποιήσει στο Booking και κατάφερες να κάνεις κράτηση? Ήταν από Ελληνική ή Αγγλική τράπεζα?

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις - είναι προφανές ότι χρειάζεται πιστωτική τουλάχιστον για την κράτηση, οπότε αν δω ότι δεν έχω τύχη με τις χρεωστικές, όπως η Mariel, θα δοκιμάσω άλλη λύση. Από το link που παρέθεσε ο Βασίλειος φαίνεται ότι δεν θα δουλέψει ούτε η λύση της virtual (οπότε γλυτώνω και τα έξοδα φόρτισης-αποφόρτισης).

 

Στο μεταξύ βρήκα και αυτό:

Μπορώ να χρησιμοποιήσω χρεωστική κάρτα για να κάνω κράτηση;

Γενικά τα ξενοδοχεία δεν δέχονται χρεωστικές κάρτες για την εγγύηση μιας κράτησης. Ωστόσο, υπάρχουν μερικές εξαιρέσεις. Μπορείτε να δείτε αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα κατά τη διαδικασία της κράτησης.

 

 

 

Θυμάσαι μήπως ποια χρεωστική έχεις χρησιμοποιήσει στο Booking και κατάφερες να κάνεις κράτηση? Ήταν από Ελληνική ή Αγγλική τράπεζα?

 

Η Virtual Κάρτα εφόσον έχει χρήματα διαθέσιμα που να επαρκούν στην τήρηση πολιτικής της κράτησης στην περίπτωση εγγύησης (δέσμευσης ποσού) μπορεί να χρησιμοποιηθεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Η Virtual Κάρτα εφόσον έχει χρήματα διαθέσιμα που να επαρκούν στην τήρηση πολιτικής της κράτησης στην περίπτωση εγγύησης (δέσμευσης ποσού) μπορεί να χρησιμοποιηθεί κανονικά.

 

Το έχεις δοκιμάσει αυτό ή το υποθέτεις? Είναι σημαντικό, γιατί είχα την εντύπωση ότι η virtual περνάει σαν χρεωστική και όχι σαν πιστωτική. Σε ευχαριστώ για την απάντηση. :)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δοκιμάσει αυτό ή το υποθέτεις? Είναι σημαντικό, γιατί είχα την εντύπωση ότι η virtual περνάει σαν χρεωστική και όχι σαν πιστωτική. Σε ευχαριστώ για την απάντηση. :)

 

Δεν συνηθίζω να μιλάω με υποθέσεις :p ,χρειάστηκαν 10 χρόνια για να πάρω απόφαση να ξεκινήσω να χρησιμοποιώ πιστωτική και όλα αυτα τα 10 χρόνια έκανα πολλές κρατήσεις με προπληρωμένες κάρτες στο booking :) .Δεν νομίζω να έχει συμβεί κάποια αλλαγή στα συστήματα τα τελευταία 2 χρόνια που χρησιμοποιώ πιστωτική.θα πρέπει απλά να υπολογίσεις τους όρους πολιτικής κράτησης.Αν αναφέρει θα χρεωθεί ολόκληρο το ποσό την ημέρα κράτησης,θα πρέπει να έχεις διαθέσιμο το ποσό τη στιγμή της κράτησης. Αν αναφέρει το ξενοδοχείο διατηρεί δικαίωμα να προεγκρίνει την κάρτα συνήθως σου δεσμεύουν το ποσό την ημέρα που πηγαίνεις για το check-in ,αυτό θεωρούν ως εγγύηση ( οπου αν δεν πληρώσεις στη συνέχεια,να μπορούν να χρεώσουν το ποσό) Σ'αυτή την περίπτωση θα πρέπει να υπολογίζεις να έχεις το ποσο χ2 γιατί η δέσμευση κρατά τουλάχιστον 15 ημερολογιακές μέρες μέχρι να γίνει αποδέσμευση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν συνηθίζω να μιλάω με υποθέσεις :p ,χρειάστηκαν 10 χρόνια για να πάρω απόφαση να ξεκινήσω να χρησιμοποιώ πιστωτική και όλα αυτα τα 10 χρόνια έκανα πολλές κρατήσεις με προπληρωμένες κάρτες στο booking :) .Δεν νομίζω να έχει συμβεί κάποια αλλαγή στα συστήματα τα τελευταία 2 χρόνια που χρησιμοποιώ πιστωτική.θα πρέπει απλά να υπολογίσεις τους όρους πολιτικής κράτησης.Αν αναφέρει θα χρεωθεί ολόκληρο το ποσό την ημέρα κράτησης,θα πρέπει να έχεις διαθέσιμο το ποσό τη στιγμή της κράτησης. Αν αναφέρει το ξενοδοχείο διατηρεί δικαίωμα να προεγκρίνει την κάρτα συνήθως σου δεσμεύουν το ποσό την ημέρα που πηγαίνεις για το check-in ,αυτό θεωρούν ως εγγύηση ( οπου αν δεν πληρώσεις στη συνέχεια,να μπορούν να χρεώσουν το ποσό) Σ'αυτή την περίπτωση θα πρέπει να υπολογίζεις να έχεις το ποσο χ2 γιατί η δέσμευση κρατά τουλάχιστον 15 ημερολογιακές μέρες μέχρι να γίνει αποδέσμευση.

 

Σε ευυχαριστώ πολύ για την αναλυτική απάντηση - με κάλυψες απόλυτα. Αν βρω τα σκούρα λοιπόν θα βγάλω μια virtual της Εθνικής και θα δοκιμάσω με αυτή, με ποσό λίγο μεγαλύτερο από το συνολικό ποσό για το ξενοδοχείο. Σε κάθε περίπτωση θα μοιραστώ μαζί σας τις εμπειρίες μου :)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Σε ευυχαριστώ πολύ για την αναλυτική απάντηση - με κάλυψες απόλυτα. Αν βρω τα σκούρα λοιπόν θα βγάλω μια virtual της Εθνικής και θα δοκιμάσω με αυτή, με ποσό λίγο μεγαλύτερο από το συνολικό ποσό για το ξενοδοχείο. Σε κάθε περίπτωση θα μοιραστώ μαζί σας τις εμπειρίες μου :)

 

Τελικά δούλεψε η κράτηαη με τη virtual?? Θέλω κι εγώ να κλείσω για Χριστούγεννα και σκεφτόμουν να την χρησιμοποιήσω!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως χρησιμοποιεί κανείς την εφαρμογή του simple pay για κινητά? Αναρωτιέμαι αν μπορώ να πληρώσω με χρεωστική Maestro, γιατί στις κάρτες που δέχεται έχει μόνο VISA και Mastercard....
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δούλεψε η κράτηαη με τη virtual?? Θέλω κι εγώ να κλείσω για Χριστούγεννα και σκεφτόμουν να την χρησιμοποιήσω!

 

Δεν δοκίμασα ακόμα - πρόκειται για ταξίδι μέσα στο Φλεβάρη του 2015, οπότε θα ξεκινήσω τα διαδικαστικά σε μερικές εβδομάδες. Θα ποστάρω αναλυτικά μόλις έχω νεώτερα :)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκίμασα ακόμα - πρόκειται για ταξίδι μέσα στο Φλεβάρη του 2015, οπότε θα ξεκινήσω τα διαδικαστικά σε μερικές εβδομάδες. Θα ποστάρω αναλυτικά μόλις έχω νεώτερα :)

 

Σχετικά με virtual και χρεωστικές ισχύουν απ’ όσο ξέρω όσα ειπώθηκαν παραπάνω... Η μόνη μου ένσταση είναι ότι ένας φίλος που γενικά έχει κάνει κρατήσεις με χρεωστική, μία φορά έτυχε να του ακυρωθεί η κράτηση (δεν θυμάμαι αν είχε μικρότερο ποσό λογαριασμού ή αν απλά δεν δεχόταν την χρεωστική το ξενοδοχείο)

Απλά κάνε και μια επικοινωνία με το ξενοδοχείο καλύτερα για να είσαι σίγουρος (mail , τηλέφωνο).

 

Πάντως μην ξεχάσεις να ενημερώσεις γιατί έχω και εγώ την συγκεκριμένη της Εθνικής και με ενδιαφέρει....:)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως χρησιμοποιεί κανείς την εφαρμογή του simple pay για κινητά? Αναρωτιέμαι αν μπορώ να πληρώσω με χρεωστική Maestro, γιατί στις κάρτες που δέχεται έχει μόνο VISA και Mastercard....

 

Κοίτα να δεις, δεν το είχα προσέξει καν ότι έχει και εφαρμογή για τα κινητά!! Πάντως απ' ότι βλέπω στο play store, λέει ότι τη δέχεται κανονικά! Γενικά δέχεται όλες τις κάρτες Εθνικής Τράπεζας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει κάνει κανείς την διαδικασία αμφισβήτησης συναλλαγών πιστωτικής κάρτας; Τί ισχύει γενικότερα;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει εγώ φίλε μου και θα προσπαθήσω να γίνω όσο πιο αναλυτικός...

 

Είχα αγοράσει κάποια γυαλιά "ray ban" τα οποία ήρθαν τρώγοντας μπανάνες και μάλιστα με χρέωση 2-3 ευρώ μεγαλύτερη από την υποτιθέμενη αξία αγοράς τους (και μάλιστα από εξωτερικό)

Θα πας υποχρεωτικά σε φυσικό κατάστημα της τράπεζάς σου, με ταυτότητα ΑΦΜ και την κάρτα σου. Θα αναφέρεις ότι θέλεις να κανεις αμφισβήτηση συναλλαγής.

Θα συμπληρώσεις έντυπο στο οποίο προσπάθησε να είσαι όσο το δυνατον πιο αναλυτικός σε κάθε λεπτομέρεια.

Θα το παραλάβει η υπάλληλος (θυμήσου να κρατήσεις ημερομηνία κατάθεσης, ονοματεπώνυμο υπαλλήλου και τυχόν αριθμό πρωτοκόλλου)

Δυστυχώς η απάντηση αρνητική είτε θετική μαζί με τα χρήματα θα σου έρθει μετά από 50-60 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει εγώ φίλε μου και θα προσπαθήσω να γίνω όσο πιο αναλυτικός...

 

Είχα αγοράσει κάποια γυαλιά "ray ban" τα οποία ήρθαν τρώγοντας μπανάνες και μάλιστα με χρέωση 2-3 ευρώ μεγαλύτερη από την υποτιθέμενη αξία αγοράς τους (και μάλιστα από εξωτερικό)

Θα πας υποχρεωτικά σε φυσικό κατάστημα της τράπεζάς σου, με ταυτότητα ΑΦΜ και την κάρτα σου. Θα αναφέρεις ότι θέλεις να κανεις αμφισβήτηση συναλλαγής.

Θα συμπληρώσεις έντυπο στο οποίο προσπάθησε να είσαι όσο το δυνατον πιο αναλυτικός σε κάθε λεπτομέρεια.

Θα το παραλάβει η υπάλληλος (θυμήσου να κρατήσεις ημερομηνία κατάθεσης, ονοματεπώνυμο υπαλλήλου και τυχόν αριθμό πρωτοκόλλου)

Δυστυχώς η απάντηση αρνητική είτε θετική μαζί με τα χρήματα θα σου έρθει μετά από 50-60 ημέρες

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την ανάλυση. ....στην περίπτωση μου, κάποιος (υποψιάζομαι ποιος) απλά κατέγραψε τον αριθμό της κάρτας μου, και τον κωδικό ασφαλείας από πίσω, και έκανε 2 αγορές μέσω Ίντερνετ, με διαφορά λίγων λεπτών. ...το διαπίστωσα 2 μέρες μετά την συναλλαγή, αυτές αμφισβητώ και φυσικά ακύρωσα την κάρτα άμεσα. ....

 

Έκανα και την κατάθεση της αίτησης σε κατάστημα, αλλά δεν πήρα αριθμό πρωτοκόλλου και όνομα υπαλλήλου, θα το κάνω αύριο πάντως.. ..

 

Το θέμα είναι, τα λεφτά θα τα πάρω πίσω;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

έχω κάνει και εγώ δύο φορές αμφισβήτηση, την μια για ένα αεροπορικό εισιτήριο από μια Σλοβακικη εταιρεία που έκλεισε και την άλλη από διπλή χρέωση....

η αμφισβήτηση έγινε τηλεφωνικά, και τα χρήματα επιστραφηκαν

 

υγ αν έχεις κάρτα της άλφα η της citibank καλό είναι να έχεις SMS alert...

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ποια ημέρα του μήνα εκδίδονται οι λογαριασμοί πιστωτικών καρτών τράπεζας Πειραιώς; Γνωρίζει κάποιος;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

εμένα εκδίδεται 30, αλλά νομίζω ότι δεν εκδίδονται όλοι ίδιες ημερομηνίες

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εκδίδονται στην ίδια ημερομηνία, εμένα 20 κάθε μήνα. ....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...