Jump to content

Συλλαλητήριο για τη Μακεδονία


rebelion
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Gmac φιλε μου... κανεις ενα λαθακι...

 

 

Οι ΗΠΑ δεν νοιαζονται για τους Σλαβους, αλλα τους Αλβανους!

 

αυτο φαινεται με την ανεξαρτητοποιηση του Κοσσοβου

 

Έστω. Πως ακριβώς ενισχύει τη δίκια μας θέση αυτό;

 

Την προηγούμενη φορά το είπα περισσότερο για αστείο, αλλά τώρα θα το πω σοβαρά: Γιατί δεν ασχολείσαι με τα Boeing καλύτερα?

 

Νομίζω ότι κι εσύ κι αυτός το τραβάτε εκεί που δεν πρέπει και κουράζετε και εμάς τους υπολοιπους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 332
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε μου, το CASUS BELLI δεν ειναι πολεμος!

 

και οι Τουρκοι το εχουν στην "κρεμαστρα" αλλα δεν εχουμε κανει μερχι τωρα πολεμο μαζι τους!

 

Και επειδη υπαρχει το Casus Belli της Τουρκιας, που ειναι και ΠΑΡΑΝΟΜΟ, γιατι δεν λεει κανεις τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που το καταλάβατε παιδιά.

 

 

 

Αν νομίζεις ότι μπορούμε να κάνουμε πόλεμο (έστω και να το υποστηρίξουμε σαν απειλή) για ένα θέμα που δε μας υποστηρίζει κανένας, τότε η εσύ είσαι εκτος πραγματικότητας η εγώ. Δηλαδή να απομονωθούμε εντελώς από τη διεθνή κοινότητα και από εκεί που μας χρωστάνε να βγούμε στο περιθώριο και να διακινδυνεύσουμε ακόμα και την εδαφική μας ακεραιότητα; :wacko:

 

 

Οτι σε καμια περιπτωση, δεν θα βγουν κερδισμενοι οι Σλαβοι!

Link to comment
Share on other sites

Με τον trobocop δεν συμφωνω σιγουρα..Και με σενα το ιδιο ..Απλα γιατι εμεις οι δυο παντα διαφωνουμε..

 

Με τα παιδια που λενε αυτα συμφωνω απλα εγω νομιζω οτι θα αναγκαστουμε να συμβιβαστουμε..Δεν τρεφω πιο μεγαλες ελπιδες.

Ουτε εγω θελω να τους λενε βορεια πχ Μακεδονια..Αλλα το μη χειρον βελτιστον.

Ενταξει,πρωτη φορα σου εξηγω τι συμβαινει?Εχω συνηθησει..

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου, το CASUS BELLI δεν ειναι πολεμος!

 

και οι Τουρκοι το εχουν στην "κρεμαστρα" αλλα δεν εχουμε κανει μερχι τωρα πολεμο μαζι τους!

 

Και επειδη υπαρχει το Casus Belli της Τουρκιας, που ειναι και ΠΑΡΑΝΟΜΟ, γιατι δεν λεει κανεις τιποτα?

 

 

Afou sou aresei to wikipedia:

 

Casus belli is a Latin language expression meaning the justification for acts of war.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Casus_belli

 

Dhladh casus belli de shmainei oti tha episeioume thn apeilh polemou; Se poio thema; An ta Skopia xrhsimopoihsoun to onoma Makedonia; Ma to kanoun hdh, ara de tha eprepe hdh na kanoume polemo.

 

An ennoeis kati allo, ekshghse kai gia emas tous adaeis giati petas ena Casus Belli - kai mporei na exeis sto mualo sou kati allo allla egw pou na kserw;

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει,πρωτη φορα σου εξηγω τι συμβαινει?Εχω συνηθησει..

 

Σταματα γιατί θα πέσω κάτω από τα γέλια :rotfl::rotfl::rotfl:

 

Με τον trobocop δεν συμφωνω σιγουρα..Και με σενα το ιδιο ..Απλα γιατι εμεις οι δυο παντα διαφωνουμε..

 

Με τα παιδια που λενε αυτα συμφωνω απλα εγω νομιζω οτι θα αναγκαστουμε να συμβιβαστουμε..Δεν τρεφω πιο μεγαλες ελπιδες.

Ουτε εγω θελω να τους λενε βορεια πχ Μακεδονια..Αλλα το μη χειρον βελτιστον.

 

Δε θέλω να σε στενοχωρήσω, αλλα σε αυτό το σημείο συμφωνούμε 100%. :) Και οι περισσότεροι εδώ μέσα διαφωνούν με το Βόρεια Μακεδονία (έτσι λένε τουλάχιστον) ακόμα και ως "το μη χειρον βελτιστον"

 

 

 

Οτι σε καμια περιπτωση, δεν θα βγουν κερδισμενοι οι Σλαβοι!

 

Επιμένω: διευκρίνισε το σκεπτικό σου.

Link to comment
Share on other sites

ειπαμε...Δικαιωματικα η ονομασια δεν τους ανηκει! και δεν εχει εξασφαλιστει τιποτα!

 

Το Casus Belli, ελληνιστει Απειλη Πολεμου, συνηθως "επιβαλλεται" αν απειληθουν κυριαρχικα δικαιωματα μιας ΥΦΙΣΤΑΜΕΝΗΣ χωρας...τα Σκοπια ουσιαστικα δεν αποτελουν υφισταμενη χωρα... παρα ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ...

 

Μπορει να εχει παρει την ονομασια ως Μακεδονια...αλλα ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΟΗΕ, ουτε ΣΤΟ ΝΑΤΟ υπαρχει!

 

αλλα επειδη λεω εγω την αποψη μου, δεν σημαινει οτι αυτο θα γινει!

 

εδω ειμαστε...και θα το δουμε

 

ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΒΕΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΑΣΚΗΘΕΙ!

 

παλι θα εχουμε μια μεγαλη σφαλιαρα, οπως και το 1996 με τα ΙΜΙΑ

 

 

Ιστορικα γεγονοτα, που κανουν "κυκλους" και καποιοι δεν το σκεφτονται σωστα!

 

Καποιοι προσπαθουν να χτυπησουν την Ελλαδα!

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις πιο ειναι το ιδανικο για τους Αμερικανους?

 

τα Βαλκανια να βρισκονται σε συγχηνση και σε αναβρασμο, για να μπορουν οι ιδιοι να επεμβουν!

 

τα φιλοαλβανικα συναισθηματα των Αμερικανων πρωτοφανηκαν το 1996, μετα τοι 1998 (Βομβαρδισμοι της Σερβιας) το 1999-2000 με την πρωτη νυξη για ανεξαρτητοποιηση του Κοσσοβου, και μετεπειτα προσαρτηση στην Αλβανια, και τωρα με το Σκοπιανικο προβλημα, που αν δεν ληθει, θα αλλαξει "βημα" και θα βρουν ευκαιρια οι Αλβανοι...

 

θελουν να δημιουργησουν ενα νεο "μουσουλμανικο" δυνατο κρατος στην Ευρωπη, την "Μεγαλη ΑΛβανια", γιατι οι Τουρκοι εχουν απομακρυνθει απο αυτους και το κυριοτερο, δεν ειναι στην Ευρωπη (ουτε στην ΕΕ)...

 

 

τους Αλβανους θα τους ελεγχουν πιο ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν η Μακεδονία είναι Ελληνική.

 

Από κάτι τέτοιες μπούρδες (επανάληψη: ΜΠΟΥΡΔΕΣ) τυπωμένες με κόκκινο χρώμα σε πανώ συλαλλητηρίων φτάσαμε εδώ που έχουμε φτάσει.

 

Και κατά δεύτερον είπα ότι το μεγαλύτερο εδαφικό μέρος της Μακεδονίας ανήκει στην σημερινή Ελλάδα.

 

Είπες το ΠΟΛΥ μεγαλύτερο. Και μάλιστα έβαλες και έναν ανακριβή χάρτη χωρίς καν πηγή.

 

Που δεν ισχύει. Αλλά και αν ίσχυε, δεν σημαίνει ότι οι κάτοικοι του υπόλοιπου μέρους ζουν σε άλλον πλανήτη.

 

Είσαι σίγουρος; Πιστεύεις ότι οι διεκδικήσεις τους σταματούν στο όνομα Μακεδονία;

 

Σίγουρος δεν είμαι για τίποτα μελλοντικό. Δεν είμαι προφήτης ούτε έχω κρυστάλλινη σφαίρα για να πω τι θα γίνει στο μέλλον. Σε αντίθεση με κάποιους άλλους που προβλέπουν και μάλιστα με λεπτομέρειες. :lol:

 

Αλλά αν θες την γνώμη μου, και με βάση το ιστορικό προηγούμενο, (Βουλγαρία) οι διεκδικήσεις τους, αυτές που βλέπουμε στην τηλεόραση δηλαδή, δεν γίνεται να επεκταθούν οπουδήποτε αλλού.

 

Αλλά και αν επεκταθούν οι «απαιτήσεις», εδώ θα είμαστε να τους υποδεχτούμε με όλες τις τιμές. ;)

Ουτε εγω θελω να τους λενε βορεια πχ Μακεδονια..Αλλα το μη χειρον βελτιστον.

 

Γιατί; Μήπως δεν είανι έτσι; Μήπως αυτή η περιοχή δεν είναι η βόρεια μακεδονία, πρακτικά, όπως ακριβώς διδάσκονται όλοι οι έλληνες εδώ και δεκαετίες?

Link to comment
Share on other sites

Το Casus Belli, ελληνιστει Απειλη Πολεμου, συνηθως "επιβαλλεται" αν απειληθουν κυριαρχικα δικαιωματα μιας ΥΦΙΣΤΑΜΕΝΗΣ χωρας...τα Σκοπια ουσιαστικα δεν αποτελουν υφισταμενη χωρα... παρα ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ...

 

Μπορει να εχει παρει την ονομασια ως Μακεδονια...αλλα ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΟΗΕ, ουτε ΣΤΟ ΝΑΤΟ υπαρχει!

 

Το ίδιο πράγμα λέμε. Ότι αν τους "δοθεί" το όνομα, θα πρέπει να πραγματοποιήσουμε την απειλή μας. Βεβαια μονο και μονο η απειλή (ποσο μάλλον η πραγματοποίηση της) θα μας έφερνε σε αντίθεση με ολόκληρη τη διεθνή κοινότητα.

 

Δε σε ενοχλεί αυτό; Να καταλήξουμε σαν το Iran, τη Βόρεια Korea η ακόμα και την Τουρκια (απέναντι στην ΕΕ πχ) - απομονωμένοι από όλους;

 

Το αν θα ασκηθεί veto η όχι, εγώ προβλέψεις δε μπορώ να κάνω. Ελπίζω ότι θα βρεθεί λύση και δε θα χρειαστεί να ασκηθεί.

 

Ξερεις πιο ειναι το ιδανικο για τους Αμερικανους?

 

τα Βαλκανια να βρισκονται σε συγχηνση και σε αναβρασμο, για να μπορουν οι ιδιοι να επεμβουν!

 

 

Οποτε η λύση του Casus Belli (απειλή πολεμου) και ακόμα περισσότερο η πραγματοποίηση αυτής της απειλής (που κάποιοι υποστηρίζουν) θα βοηθούσε ακριβώς τα σχέδια των Αμερικανων.

Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομα...ΕΙΝΑΙ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΟ, οτι μεχρι το 1945 ειχαν το ονομα "Vardarskja" ητοι ΒΑΡΔΑΡΗΣ!!!

 

γιατι να μην επανελθει αυτο το ονομα?

 

 

ή ΕΣΤΩ ΠΙΑ... η προταση του 1992 Σλαβομακεδονια (απο το μη χειρον)

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπαν κι άλλοι νωρίτερα, ζούμε σε μια ελεύθερη οικονομία. Αν έφευγαν οι Έλληνες επιχειρηματίες από τα Σκοπια, πιθανώς βραχυπρόθεσμα να είχαν πρόβλημα, στο μέλλον όμως θα βρισκόταν άλλοι να καλύψουν το κενό. Ξέρεις ποσα ξένα (Αμερικανικα, Ευρωπαϊκά αλλα ακόμα και Ρωσικα, Αραβικά κτλ) κεφαλαια έχουν στο μάτι τα Βαλκάνια για επενδύσεις;

 

Αυτό που λες είναι αλήθεια.

Αλλά ακόμη και οι ίδιοι οι Σκοπιανοί, βλέπουν και συμφωνούν ότι τα Σκόπια δεν μπορουν να ορθοποδήσουν δίχως το ελληνικό υποβαθρο στην οικονομία τους.

 

Υ.Γ. Σε τελείως off topic σχόλια δεν μπαίνω καν στον κόπο να απαντήσω.

Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομα...ΕΙΝΑΙ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΟ, οτι μεχρι το 1945 ειχαν το ονομα "Vardarskja" ητοι ΒΑΡΔΑΡΗΣ!!!

 

γιατι να μην επανελθει αυτο το ονομα?

 

 

ή ΕΣΤΩ ΠΙΑ... η προταση του 1992 Σλαβομακεδονια (απο το μη χειρον)

 

 

Σε έναν ωραίο κόσμο, αγγελικά πλασμένο, που θα γινόταν αυτό που θέλει ο Yoshimoto κι ο gmac, ή που η Ελλάδα θα ήταν υπερδύναμη, μπορεί. Στην πραγματικότητα που έχει διαμορφωθεί με όλον τον πλανήτη να αποκαλεί ήδη το κράτος αυτό Μακεδονία (σκέτο) γιατί να δεχτούν κάτι τέτοιο;

 

Και να σου πω γιατί Γιατί το 1992 που ΔΕΝ είχε διαμορφωθεί η σημερινή κατάσταση με τα Σκοπια να είναι παγκοσμίως γνωστά ως Μακεδονία, το Σλαβομακεδονία ίσως να γινόταν δεκτό. Ο χρόνος κύλησε όμως (εναντίων μας) και πλέον δε μπορούμε να μιλάμε υποθετικά και με ευχολόγια. Σε 5 χρονια που θα υπάρχει κράτος στον ΟΗΕ με το όνομα Μακεδονία θα λέμε "μακάρι να είχαμε δεχτεί το Βόρεια Μακεδονία" τη δεκαετία του 90.

Link to comment
Share on other sites

Gmac... το προβλημα δεν ειναι το Σκοπιανο... ειναι γενικοτερο...

 

δεν εχουμε Δυνατη Εξωτερικη Πολιτικη...

 

απο το 1990 και μετα, "σκυβουμε" σε ολα τα εθνικα μας προβληματα...

 

που ηταν, οταν το 1984, που οι Τουρκοι κανανε σεργιανι στο Αιγαιο & Ιονιο (φθασανε μεχρι Κερκυρα) και τοτε καναμε διαβηματα στον ΟΗΕ, ΝΑΤΟ και απειλη στην Τουρκια (που μαλιστα, ειχαμε αναβρασμους και ετοιμασιες επεμβασης στον Εβρο, με ετοιμες μεραρχιες) και οι Τουρκοι καναν πισω?

Link to comment
Share on other sites

μεχρι το 1995, θεωρουμασταν η δυναμη ισορροπιας στα Βαλκανια, καθως ολοι τους μπορουσαν να βασιστουν σε εμας, για την ενταξη τους στην ΕΕ (οι Βουλγαροι, τουλαχιστο, ειναι πιο ηπιοι στις διεκδικησεις τους)
Link to comment
Share on other sites

Από κάτι τέτοιες μπούρδες (επανάληψη: ΜΠΟΥΡΔΕΣ) τυπωμένες με κόκκινο χρώμα σε πανώ συλαλλητηρίων φτάσαμε εδώ που έχουμε φτάσει.

 

Επομένως φταίνε τα συλαλλητήρια για όλα.:lol:

Και ΜΠΟΥΡΔΕΣ ΔΕΝ είναι τα πιστεύω χιλιάδων Ελληνων.ΟΚ?

 

Είπες το ΠΟΛΥ μεγαλύτερο. Και μάλιστα έβαλες και έναν ανακριβή χάρτη χωρίς καν πηγή.

 

Που δεν ισχύει. Αλλά και αν ίσχυε, δεν σημαίνει ότι οι κάτοικοι του υπόλοιπου μέρους ζουν σε άλλον πλανήτη.

 

Για δες καλύτερα.:rolleyes:

Αλλά και αν ίσχυε, δεν σημαίνει ότι οι κάτοικοι του υπόλοιπου μέρους ζουν σε άλλον πλανήτη.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

;

 

Και να σου πω γιατί Γιατί το 1992 που ΔΕΝ είχε διαμορφωθεί η σημερινή κατάσταση με τα Σκοπια να είναι παγκοσμίως γνωστά ως Μακεδονία, το Σλαβομακεδονία ίσως να γινόταν δεκτό. Ο χρόνος κύλησε όμως (εναντίων μας) και πλέον δε μπορούμε να μιλάμε υποθετικά και με ευχολόγια. Σε 5 χρονια που θα υπάρχει κράτος στον ΟΗΕ με το όνομα Μακεδονία θα λέμε "μακάρι να είχαμε δεχτεί το Βόρεια Μακεδονία" τη δεκαετία του 90.

 

 

ειπαμε, εχουν ημερομηνια ληξης... οποτε δεν ειναι καν σιγουρο οτι θα "προλαβουν" να μπουν στον ΟΗΕ...

 

πρωτα θα δοκιμαστει το αν θα μπουν στο ΝΑΤΟ!

 

αλλα αν τελικα τα καταφερουν, χωρις να καταφερουμε εμεις να βρουμε την λυση, τοτε δεν ξερω που θα οδηγηθουμε!

 

να πω ενα "ανεκδοτο" που ακουσα, σχετικο:

 

"Ξερετε γιατι γινονται τοσοι πολλοι σεισμοι τελευταια??? Επειδη τριζουν τα κοκκαλα των αρχαιων προγωνων μας"

Link to comment
Share on other sites

 

"Ξερετε γιατι γινονται τοσοι πολλοι σεισμοι τελευταια??? Επειδη τριζουν τα κοκκαλα των αρχαιων προγωνων μας"

 

Καθόλου ανέκδοτο.

Έτσι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Bασικα αν δεν καταλαβες gmac εσυ λες οτι μπορει να καταληξουν να τους λενε Μακεδονια και εμεις πρεπει να μην μιλαμε.Γιατι ειναι ενα μικρο κρατος και δεν πρεπει να τους πειραζουμε..Και το ιδιο λεει και ο trobocop..
Link to comment
Share on other sites

Εμενα, μ' ενοχλει περισσοτερο το "αλυτρωτικο" συναισθημα των Σλαβων, που διεκδικουν ΚΑΘΑΡΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΕΔΑΦΟΣ, μεχρι την Κατερινη, λεγοντας οτι εμεις οι Ελληνο-μακεδονες, τελουμε υπο κατοχη των Ελληνων!
Link to comment
Share on other sites

Kαι εδω συμφωνω με τον yashimoto ..Εγω θεωρω οτι το ζητημα δεν θα λυθει αν απλα δεν μιλησουμε..Το θεμα θα συνεχιστει γιατι οι γειτονες εχουν διεκδικησεις..Και εμεις απλα φταιμε γιατι υπαρχουμε..
Link to comment
Share on other sites

Εγω σαν Ελληνας Μακεδονας, δεν θελω να μου αφαιρεθει το δικαιωμα να αυτοπροσδιοριζομαι ως ΕΛΛΗΝΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

 

Λέτε κάτι απίθανα πράγματα ρε παιδιά. Από πού και ως που θα χάσεις το δικαίωμα να αυτοπροσδιορίζεσαι???

 

Εμενα, μ' ενοχλει περισσοτερο το "αλυτρωτικο" συναισθημα των Σλαβων, που διεκδικουν ΚΑΘΑΡΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΕΔΑΦΟΣ, μεχρι την Κατερινη, λεγοντας οτι εμεις οι Ελληνο-μακεδονες, τελουμε υπο κατοχη των Ελληνων!

 

Εμένα δεν με ενοχλεί. Αντίθετα διασκεδάζω με αυτά που λένε και ταυτόχρονα τους λυπάμαι.

 

Καθόλου ανέκδοτο.

Έτσι είναι.

 

+1

 

Επομένως φταίνε τα συλαλλητήρια για όλα.:lol:

 

Ακριβώς. Φταίνε ΚΑΙ τα συλαλλητήρια.

 

Γιατί όταν η πολιτική ηγεσία είναι ένα βήμα πριν από μια λύση και κάνει πίσω επειδή φοβάται τις αντιδράσεις και τον χριστόδουλο, τότε δεν μας φταίει κανείς. Και φτάσαμε σήμερα να λέμε τι καλά θα ήταν να είχαμε δεχτεί τότε. Και πιο πριν... Αλλά δεν μαθαίνουμε. Ο κ*** μας θέλει και άλλα.

 

Και ΜΠΟΥΡΔΕΣ ΔΕΝ είναι τα πιστεύω χιλιάδων Ελληνων.ΟΚ?

 

Βεβαίως και είναι μπούρδες.

 

Macedonia is Greek. Έτσι έγραφαν τα πανώ. Ξέρεις τι σημαίνει αυτό; Ότι η Ελλάδα θέλει να επιτεθεί και να καταλάβει την Μακεδονία (στμ: ναι, αυτήν στα βόρειά μας). Όλος ο κόσμος αυτό κατάλαβε. Και φυσικά όλοι βρέθηκαν απέναντί μας και εμείς μόνοι μας να χαιρόμαστε που καταφέραμε... τι ακριβώς? Μικρή και εφήμερη ικανοποίηση της ματαιοδοξίας και του εγωϊσμού μας.

 

Η Μακεδονία δεν είναι ελληνική. Μέρος της είναι ελληνικό. Όπως ακριβώς η Θράκη. Με το να λέμε ότι η Μακεδονία είναι Ελληνική αφήνουμε να εννοηθεί ότι έχουμε βλέψεις στου γείτονες, βούλγαρους και σκοπιανούς. Ποιος να σε πάρει στα σοβαρά στα διεθνή φόρα και οργανισμούς μετά? Όλος ο κόσμος γελάει μαζί μας σήμερα.

 

Για δες καλύτερα.:rolleyes:

Αλλά και αν ίσχυε, δεν σημαίνει ότι οι κάτοικοι του υπόλοιπου μέρους ζουν σε άλλον πλανήτη.:wacko:

 

Μην ανησυχείς, δεν περίμενα να καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Λέτε κάτι απίθανα πράγματα ρε παιδιά. Από πού και ως που θα χάσεις το δικαίωμα να αυτοπροσδιορίζεσαι???

 

 

 

 

 

 

Mα αν τελικα δεν προκειψει λυση, και μεινουν με την "συνταγματικη" τους ονομασια, πρεπει να αλλαξουμε ονομα εμεις!

 

Ακομα και το αεροδρομιο Θεσσαλονικης ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ θα πρεπει να αλλαξει!

 

θα το αφησουμε αυτο? ΟΧΙ... Ποιος "σωστος" θα βγει να τριξει τα δοντια του! Να δειξουμε οτι εχουμε αξιοπρεπεια ως κρατος?

 

Γιατι να "φοβομαστε" τους Αμερικανους, ή και τους Συν-εταιρους μας?

 

Και αυτοι (οι περισσοτεροι) εχουν εθνικα προβληματα, και προσπαθουν να τα λυσουν απο μονοι τους, χωρις να ζητησουν τον λογο απο τους υπολοιπους!

 

Ενα παραδειγμα????

 

Η Ισπανια με την Καταλονια, που αποζηταει την ανεξαρτησια της απο το 1950, και θα το καταφερει σε 10 χρονια...

 

Η Κορσικη απο την Γαλλια? που και αυτοι εχουν τις απειλες "αποκλεισμου" απο την Γαλλια, λες και ειναι υπο κατοχη!

 

Μην ξεχναμε και ενα αλλο πιο μειζον προβλημα την Κυπρο!

 

Και παει λεγοντας!

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς, δεν περίμενα να καταλάβεις.

 

Όχι αγαπητέ Trobocop®.Δεν τους θεωρώ Μακεδόνες τους κατοικους του υπόλοιπου μέρους.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...