Jump to content

Η ταινιοθήκη των εφημερίδων και των περιοδικών


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να λέμε τώρα... Λες και υπάρχει καμία σύγκριση...

 

Φυσικά και δεν τίθεται θέμα σύγκρισης...(έξαρτάται τι αρέσει στον καθένα...εγώ δεν μαζεύω tv...περι ορέξεως...;) ). Επειδή κάποια στιγμή τα dvd καπούτ...-μόνο blu.. θα υπάρχει, δεν θεωρώ ότι πρέπει κάποιος να "πετάει" ενα σωρό λεφτά στα dvd. (*προσωπική μου άποψη) :) .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τὸ Βῆμα αὐτὴν τὴν Κυριακὴ διαθέτει τρελλὴ προσφορά.

 

Φρεσκότατη!

 

(Ὁ ἔργος πού δίνεται, εἶχε δωθῇ ἅπαξ ὅταν ἔβγαζα δόντια)

vangelakas.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Τὸ Βῆμα αὐτὴν τὴν Κυριακὴ διαθέτει τρελλὴ προσφορά.

 

Φρεσκότατη!

 

(Ὁ ἔργος πού δίνεται, εἶχε δωθῇ ἅπαξ ὅταν ἔβγαζα δόντια)

 

Μπορείς να γράψεις ποια είναι αυτή η προσφορά;

Link to comment
Share on other sites

Ελεύθερος Τύπος Κυριακή 10/5

 

Η αυθεντική μουσική από την ταινία του Kώστα Φερρη "ΡΕΜΠΕΤΙΚΟ" σε 2 CD.

 

 

http://www.imageshack.gr/files/2rbass7npa0diarekagi.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το περιοδικό Military Remove Before Flight κυκλοφορεί με δώρο DVD της 340 Μοίρας "Αλεπού".

 

http://www.hellenicpress.gr/15_04_09periodA/DSC00085.JPG

Samsung Galaxy Tab 10.1 ICS 4.0.4, stock

Samsung Galaxy S II Jelly Bean 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

άλλο να χαιδεύεις την ωραία κόκκινη συσκευασία του Friends Complete Series και άλλο τις πλαστικούρες του μοναστηριού και του Θέματος...

 

 

Did I just say that, out loud? :D

 

 

Τι να λέμε τώρα... Λες και υπάρχει καμία σύγκριση...

 

Δεν είναι τόσο απλό όσο το παρουσιάζετε. Αν θέλω να μην μπαίνω στην διαδικασία να κατεβάζω ριπαρισμένες εκδοχές αμφίβολης ποιότητας και ταυτόχρονα να μην αντιγράφω από video-club, είναι μια αξιοπρεπέστατη επιλογή, ο ορισμός του value for money.

 

Αναγνωρίζω ότι υπάρχουν μειονεκτήματα:

 

1) Δεν είναι όλες οι ταινίες σε πλαστική θήκη, όλο και περισσότερες όμως είναι.

2) Δεν είναι εύκολο για τον καθένα να πάει μοναστηράκι.

3) Οι ταινίες είναι οι περισσότερες (όχι όμως όλες) second-hand με ό,τι αυτό μπορεί να συνεπάγεται.

4) Συνήθως δεν περιλαμβάνονται έξτραζ, και κάποιες φορές ούτε ήχος 5,1.

5) Επειδή και εγώ έχω χρυσοπληρώσει συλλεκτικές εκδόσεις, όντως η αίσθηση είναι διαφορετική, αλλά αυτή η διαφορετικότητα δε νομίζω ότι είναι απαραίτητη για ΟΛΕΣ τις ταινίες της τεράστιας συλλογής μου, ούτε καν για τις μισές ή το 1/4.

6) Συχνά (όχι πάντα), το εξώφυλλο έχει σε περίοπτη θέση και ένα καγκούρικο λογότυπο της εφημερίδας...

 

Από εκεί και πέρα όμως;

 

Στο ακόλουθο σναπ, είναι μερικές από τις ταινίες που έχω αγοράσει κατά καιρούς, όλες από εφημερίδες, όλες από μοναστηράκι και όλες προς 1 €:

 

http://imageshack.gr/files/awkkwbs0qu5uhucdpuxp_thumb.jpg

 

Τα ψυχρά μαθηματικά λένε ότι αν αγόραζα κάθε φορά την εφημερίδα, ή ακόμα χειρότερα, αν αγόραζα τις ταινίες αυτές από κάποιο μαγαζί ή από το internet, θα έπρεπε να είχα πάρει ταινιο-δάνειο για να ανταπεξέλθω.

 

Το ζουμί του διλλήματος προσδιορίζεται στο κόστος: Οι 26 ταινίες μόνο στο σναπ μου κόστισαν 26 ευρώ. 26 ευρώ θα μου κόστιζαν, αν τις αγόραζα γνήσιες από μαγαζί, μόνο 3, βαριά 4 ταινίες. Π.χ. Το Νησί κοστίζει 5 λίρες απέξω,, και από μέσα 18,30 ευρώ. Hopeless. Στην καλύτερη περίπτωση, έχουμε ένα σύνολο 26 ταινίες*5 λίρες = 130 λίρες για την γνήσια, ανέγγιχτη έκδοση -ούτε καν την συλλεκτική. Από την μια 26 €, από την άλλη 147 €.

 

Συμπερασματικά λοιπόν θα συμφωνήσω: Όντως δεν υπάρχει καμία σύγκριση!

 

Με τον παραπάνω τρόπο, μπορώ να έχω μια μεγάλη ποσότητα γνήσιες ταινίες στην συσκευασία τους, και παρόλαυτά να έχω ακόμα ορισμένες ιδιαίτερα αγαπημένες ταινίες στην συλλεκτική τους έκδοση, και πάλι να έχω μεγάλο πλεόνασμα, το οποίο βέβαια δεν πάει στην τράπεζα, αλλά [καμένος]απλώς σε ακόμα περισσότερες ταινίες[/καμένος].

 

Και κυρίως: Δεν ξοδεύω φράγκο για τις κ###φυλλάδες που πωλούνται μαζί με τις ταινίες και προστατεύω το περιβάλλον :blink::D (Πέρα από την πλάκα, 26 κυριακάτικες εφημερίδες μαζί με τα ένθετά τους -που έτσι ή αλλιώς δεν θα διάβαζα- θα έφταναν περί τα 5 με 6 κιλά χαρτί, που τελικά ΔΕΝ το κατανάλωσα. Αυτό φυσικά δεν είναι αιτία να παίρνει κανείς ταινίες από το μοναστηράκι, απλώς μια παράπλευρη θετική συνέπεια.)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο απλό όσο το παρουσιάζετε. Αν θέλω να μην μπαίνω στην διαδικασία να κατεβάζω ριπαρισμένες εκδοχές αμφίβολης ποιότητας και ταυτόχρονα να μην αντιγράφω από video-club, είναι μια αξιοπρεπέστατη επιλογή, ο ορισμός του value for money.

 

Τα ψυχρά μαθηματικά λένε ότι αν αγόραζα κάθε φορά την εφημερίδα, ή ακόμα χειρότερα, αν αγόραζα τις ταινίες αυτές από κάποιο μαγαζί ή από το internet, θα έπρεπε να είχα πάρει ταινιο-δάνειο για να ανταπεξέλθω.

 

Αναγνωρίζω ότι υπάρχουν μειονεκτήματα:

 

1) Δεν είναι όλες οι ταινίες σε πλαστική θήκη, όλο και περισσότερες όμως είναι.

2) Δεν είναι εύκολο για τον καθένα να πάει μοναστηράκι.

3) Οι ταινίες είναι οι περισσότερες (όχι όμως όλες) second-hand με ό,τι αυτό μπορεί να συνεπάγεται.

4) Συνήθως δεν περιλαμβάνονται έξτραζ, και κάποιες φορές ούτε ήχος 5,1.

5) Επειδή και εγώ έχω χρυσοπληρώσει συλλεκτικές εκδόσεις, όντως η αίσθηση είναι διαφορετική, αλλά αυτή η διαφορετικότητα δε νομίζω ότι είναι απαραίτητη για ΟΛΕΣ τις ταινίες της τεράστιας συλλογής μου, ούτε καν για τις μισές ή το 1/4.

 

Το ζουμί του διλλήματος προσδιορίζεται στο κόστος: Οι 26 ταινίες μόνο στο σναπ μου κόστισαν 26 ευρώ. 26 θα μου κόστιζαν, αν τις αγόραζα γνήσιες, μόνο 3, βαριά 4 ταινίες. Π.χ. Το Νησί κοστίζει 5 λίρες απέξω,, και από μέσα 18,30 ευρώ. Hopeless. Στην καλύτερη περίπτωση, έχουμε ένα σύνολο 26 ταινίες*5 λίρες = 130 λίρες για την γνήσια, ανέγγιχτη έκδοση -ούτε καν την συλλεκτική. Από την μια 26 €, από την άλλη 147 €.

 

Συμπερασματικά λοιπόν θα συμφωνήσω: Όντως δεν υπάρχει καμία σύγκριση!

 

Με τον παραπάνω τρόπο, μπορώ να έχω μια μεγάλη ποσότητα γνήσιες ταινίες στην συσκευασία τους, και παρόλαυτά να έχω ακόμα ορισμένες ιδιαίτερα αγαπημένες ταινίες στην συλλεκτική τους έκδοση, και πάλι να έχω μεγάλο πλεόνασμα, το οποίο βέβαια δεν πάει στην τράπεζα, αλλά απλώς σε ακόμα περισσότερες ταινίες :κάψιμο:.

 

Και κυρίως: Δεν ξοδεύω φράγκο για τις κ###φυλλάδες που πωλούνται μαζί με τις ταινίες και προστατεύω το περιβάλλον :blink::D (Πέρα από την πλάκα, 26 κυριακάτικες εφημερίδες μαζί με τα ένθετά τους (που δεν θα διάβαζα), θα έφταναν περί τα 5 με 6 κιλά χαρτί, που ΔΕΝ το κατανάλωσα. Αυτό δεν είναι αιτία να παίρνει κανείς ταινίες από το μοναστηράκι, απλώς μια παράπλευρη θετική συνέπεια.)

 

Προσθήκη στα παραπάνω:

1) Οι θήκες των DVD στο Μοναστηράκι θα είναι πάντα βρώμικες αλλά αυτό λύνεται αν αγοράζετε καινούριες και μεταφέρετε τα εξώφυλλα.

2) Το δισκάκι, ακόμα και μεταχειρισμένο, θα προσφέρει σίγουρα την ίδια ποιότητα. Αν σας προκύψει χαλασμένο το αντικαθιστάτε στα γραφεία της αντίστοιχης εφημερίδας.

Link to comment
Share on other sites

Προσθήκη στα παραπάνω:

1) Οι θήκες των DVD στο Μοναστηράκι θα είναι πάντα βρώμικες αλλά αυτό λύνεται αν αγοράζετε καινούριες και μεταφέρετε τα εξώφυλλα.

2) Το δισκάκι, ακόμα και μεταχειρισμένο, θα προσφέρει σίγουρα την ίδια ποιότητα. Αν σας προκύψει χαλασμένο το αντικαθιστάτε στα γραφεία της αντίστοιχης εφημερίδας.

Για το 1): Είναι ένα μαγαζί στο μοναστηράκι που έχει τεράστια συλλογή, ίσως δεκάδες χιλιάδες δισκάκια, αλλά δεν τα προσέχει καθόλου. Τα έχει εκτεθειμένα στον ήλιο και στην βροχή. Είναι όμως ευνόητο ότι απλά δεν πάω εκεί. Γενικώς, αν μια θήκη είναι βρώμική ή σκισμένη (σπασμένη δεν με νοιάζει, ανταλλακτικά υπάρχουν κάργα), ή το δισκάκι γρατζουνισμένο, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι απλά δεν θα το αγοράσω, κοιτάω και αλλού ή άλλη φορά (γιατί φέρνουν συνεχώς νέες παραλαβές).

 

Για το 2): Λέγοντας μεταχειρισμένο, εννοούσα ότι είναι διαφορετικό από το να είναι καινούριο, σφραγισμένο, ανέγγιχτο. Για κάποιους αυτό είναι σημαντικό.

Link to comment
Share on other sites

Για το 1): Είναι ένα μαγαζί στο μοναστηράκι που έχει τεράστια συλλογή, ίσως δεκάδες χιλιάδες δισκάκια, αλλά δεν τα προσέχει καθόλου. Τα έχει εκτεθειμένα στον ήλιο και στην βροχή. Είναι όμως ευνόητο ότι απλά δεν πάω εκεί. Γενικώς, αν μια θήκη είναι βρώμική ή σκισμένη (σπασμένη δεν με νοιάζει, ανταλλακτικά υπάρχουν κάργα), ή το δισκάκι γρατζουνισμένο, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι απλά δεν θα το αγοράσω, κοιτάω και αλλού ή άλλη φορά (γιατί φέρνουν συνεχώς νέες παραλαβές).

 

Κατάλαβα ποιο λες αλλά νομίζω έχει τέντες οπότε δε τίθεται θέμα έκθεσης στον ήλιο ή στη βροχή. Ο τύπος απλώς αγοράζει ότι να'ναι.

Δε ξέρω που αλλού πηγαίνεις από τη στιγμή που υπάρχουν μόνο τρία στον ίδιο δρόμο και τη μεγαλύτερη ποικιλία την έχει σαφώς το μαγαζί που λέγαμε.

 

Αν περιμένει κανείς ανέγγιχτα, σφραγισμένα και καινούρια στο Μοναστηράκι του εύχομαι καλή τύχη.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία φορά που πέρασα ήταν 25 Μαρτίου. Σε έναν ολόκληρο πάγκο, οι χαρτονένιες συσκευασίες είχαν φουσκώσει και παραμορφωθεί από το νερό. Τι να λέμε τώρα... Τέλος πάντων, μετά από αυτό απλά δεν ξαναπάτησα εκεί πέρα.

 

Σφραγισμένα υπάρχουν αλλά είναι λίγα και δεν βρίσκεις εύκολα, τα περισσότερα όμως είναι απλώς από διάφορους που αγοράζουν τακτικά εφημερίδες, έχουν μεζέψει τελικά πολλά δισκάκια για τα οποία αδιαφορούν και αντί να τα πετάξουν όπως είναι, τα πουλάνε στους εμπόρους στο μοναστηράκι με το κιλό. Αυτά ναι, είναι ανέγγιχτα και φαίνονται, ειδικά Σ/Κ αν πας, οπότε βρίσκεις τις ταινίες που κυκλοφορούν με τις εφημερίδες της ίδιας μέρας!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , δεν ξέρω τι λέτε για το Μοναστηράκι ... αλλά εγώ που πήγα προχθές , "χτύπησα" ωραίο πακετάκι έργων και μάλιστα με το αστρονομικό ποσό των 5 ευρώ!!

ΟΛΑ ήταν σε slim θήκη , άριστη κατάσταση και σε δισκάκια 8GB, τα περισσότερα με full Extras!

1)The Tailor Of Panama (special edition, με αρκετά extras)

2)For Whom The Bell Bell Tolls (168 min (restored version) -δυσεύρετο έργο ... 9 υποψηφιότητες όσκαρ και βραβείο Β' γυναικίου ρόλου για την "δικιά" μας Κατίνα Παξινού)

3)TopKapi (με την Melina Mercouri και τον Peter Ustinov)

4)The Masκ Of Zoro (Special Edition - Deluxe Widescreen presentation , γεμάτο Extras)

5)Sense and Sensibility (Special Edition - Deluxe Widescreen presentation, γεμάτο Extras)

 

...και όλα αυτά με κόστος λιγότερο από ένα φραπέ!:rolleyes:

 

Είχα ξαναπάει και πριν κάμποσο καιρό και πήρα άλλη μια φουρνιά ανάλογων έργων , αλλά δεν τα θυμάμαι !

Και έχει και άλλα πολλά....!

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία φορά που πέρασα ήταν 25 Μαρτίου. Σε έναν ολόκληρο πάγκο, οι χαρτονένιες συσκευασίες είχαν φουσκώσει και παραμορφωθεί από το νερό. Τι να λέμε τώρα... Τέλος πάντων, μετά από αυτό απλά δεν ξαναπάτησα εκεί πέρα.

 

Σφραγισμένα υπάρχουν αλλά είναι λίγα και δεν βρίσκεις εύκολα, τα περισσότερα όμως είναι απλώς από διάφορους που αγοράζουν τακτικά εφημερίδες, έχουν μεζέψει τελικά πολλά δισκάκια για τα οποία αδιαφορούν και αντί να τα πετάξουν όπως είναι, τα πουλάνε στους εμπόρους στο μοναστηράκι με το κιλό. Αυτά ναι, είναι ανέγγιχτα και φαίνονται, ειδικά Σ/Κ αν πας, οπότε βρίσκεις τις ταινίες που κυκλοφορούν με τις εφημερίδες της ίδιας μέρας!!!

 

Αφού δεν ξαναπάτησες εκεί, τώρα που πηγαίνεις;

 

Επειδή έχω τύχει να πουλήσω μερικά άχρηστα DVD (ταινίες και μη), μη νομίζεις ότι κερδίζεις τίποτα. 0,1-0,2Ε το δισκάκι στη καλύτερη περίπτωση ή (αν δώσεις πολλά) παίρνεις τσάμπα τα "βρώμικα" που επιλέγεις.

 

Έχω μια λόξα και πηγαίνω αραιά και που αλλά δεν είναι για να το συστήσω σε κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν ξαναπάτησες εκεί, τώρα που πηγαίνεις;

 

Επειδή έχω τύχει να πουλήσω μερικά άχρηστα DVD (ταινίες και μη), μη νομίζεις ότι κερδίζεις τίποτα. 0,1-0,2Ε το δισκάκι στη καλύτερη περίπτωση ή (αν δώσεις πολλά) παίρνεις τσάμπα τα "βρώμικα" που επιλέγεις.

 

Έχω μια λόξα και πηγαίνω αραιά και που αλλά δεν είναι για να το συστήσω σε κανέναν.

Το μαγαζί που λέω είναι λίγο πριν την Πειραίως, απέναντι από ένα χώρο αρχαιολογικών ευρημάτων (που αρχικά προοριζόταν για πολυκατοικία μάλλον). Προτιμάω ένα άλλο που είναι στην κεντρική οδό του μοναστηρακίου, πλησίον ενός μαγαζιού με μπλακ μέταλ δίσκους, σε στοά. Έχει πολλά όμως.

 

Το καταλαβαίνω για το κόστος μεταπώλησης. Εγώ δεν έχω πουλήσει τίποτα και ούτε με ενδιαφέρει, αλλά το βρίσκω λογικό να τις παίρνουν σε εξεφτελιστικές τιμές αφού η προσφορά είναι τεράστια. Απλά σκέψου πόσες δεκάδες χιλιάδες φυλλα εφημερίδων κυκλοφορούν με ταινίες μόνο τα Σ/Κ.

 

Είχα ξαναπάει και πριν κάμποσο καιρό και πήρα άλλη μια φουρνιά ανάλογων έργων , αλλά δεν τα θυμάμαι !

Και έχει και άλλα πολλά....!

 

+1

 

Επίσης είναι μεγάλη ευκολία ότι πας και τις βρίσκεις όλες συγκεντρωμένες, δεν χρειάζεται ούτε να ανησυχείς μην χάσεις την εφημερίδα, ούτε να περιμένεις να κυκλοφορήσει. Ούτε και πόσο κάνει η εφημερίδα φυσικά, στο παράδειγμά σου θα είχες με 20 € αγοράσει πέντε κυριακάτικες, απλώς για να κρατήσεις το DVD. Δεν συζητάμε καν πόσο θα ερχόνταν να αγοράσεις από μαγαζί τις 5 αυτές ταινίες φυσικά. Ίσως και τριψήφιο νούμερο αν κάποιες ήταν συλλεκτικές εκδόσεις...

Link to comment
Share on other sites

Το όλο θέμα είναι οτι δεν βρίσκεις πάντα αυτό που θέλεις...έχω χάσει ταινία έτσι που δεν την βρήκα ποτέ εκεί...ταινίες του ίδιου ΣΚ. δεν έχω βρεί..(το επόμενο..ναι!)...Α τα φακελάκια 0,50λ.!! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Το όλο θέμα είναι οτι δεν βρίσκεις πάντα αυτό που θέλεις...έχω χάσει ταινία έτσι που δεν την βρήκα ποτέ εκεί...ταινίες του ίδιου ΣΚ. δεν έχω βρεί..(το επόμενο..ναι!)...Α τα φακελάκια 0,50λ.!! :rolleyes:

Εννοείται αυτό, για το μοναστηράκι μιλάμε: Όπως με όλα τα μεταχειρισμένα, μπορεί να βρεις τα πάντα, μπορεί να μην βρεις και τίποτα. Αξίζει όμως τον κόπο.

 

Εγώ έχω πετύχει ταινίες του ίδιου Σ/Κ, αν και όχι το πρωί αλλά το απόγευμα, την δε Κυριακή από το πρωί τις ταινίες του Σαββάτου. Δεν είναι περίεργο, αφού Αθήνα οι εφημερίδες κυκλοφορούν από την προηγούμενη.

 

Ναι, τα φακελάκια έχουν πέσει. Είναι τόσο φτηνά πλέον, που αξίζει τον κόπο να πάρεις μια ταινία απλώς για να την έχεις στην συλλογή σου. Άλλωστε, 0,50 δεν κάνει ούτε ένα άδειο DVD-R. Και μετά συζητάμε για συλλεκτικές εκδόσεις :p

 

Λέγοντας για φακελάκι, δυστυχώς παρατηρώ ότι το MRBF πλέον δίνει τα ντοκυμαντέρ του σε φακελάκι. Κρίμα, η θήκες του ήταν γκλαμουριά.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα το ιδιαίτερο αυτή τη βδομάδα.

 

+1.. Πολύ αδιάφορει ευβδομάδα :(

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω τύχει να πουλήσω μερικά άχρηστα DVD (ταινίες και μη), μη νομίζεις ότι κερδίζεις τίποτα. 0,1-0,2Ε το δισκάκι στη καλύτερη περίπτωση ή (αν δώσεις πολλά) παίρνεις τσάμπα τα "βρώμικα" που επιλέγεις.

 

Μάλλον θα έπρεπε να δοκιμάσεις στο Ebay... Με έπιασαν τα γέλια όταν είδα εκεί τις προάλλες κάποιους δικούς μας να πουλάνε dvd εφημερίδων (αυτά με το χαρτονάκι) με 7€, διαφημίζοντάς τα μάλιστα ως σπάνιες συλλεκτικές εκδόσεις (δεν ξέρω βέβαια αν βρίσκεται κανένας "κουτόφραγκος" για να τα αγοράσει). Παρεμπιπτόντως, το άλλο που μου έκανε εντύπωση απ' αυτήν την επίσκεψή μου στο Ebay είναι το πλήθος συλλεκτικών (αμεταχείριστων) ταινιών που προσφέρονται στη μισή τιμή (ή και παρακάτω) απ' αυτήν που είχαν στα e-shops όταν πρωτοκυκλοφόρησαν <οικονομική κρίση ή υπερπροσφορά;>.

Link to comment
Share on other sites

"Ταινίες και Bιβλία του Σαββατοκύριακου"

 

 

ΣΑΒΒΑΤΟ (09/5)

 

Τα Νέα – Η Ιστορία του Θεάτρου Σκιών (1ο βιβλίο και DVD)

 

Έθνος – Ο Μαγικός Κόσμος των Ζώων (Οι Σουρικάτες και Οι Ζέβρες)

 

Ελευθεροτυπία – CD με τραγούδια της Αρίθα Φράνκλιν

 

 

ΚΥΡΙΑΚΗ (10/5)

 

Ελευθεροτυπία – Κλασική Λογοτεχνία (Ο Γύρος του Κόσμου σε 80 Ημέρες)

 

Ελευθεροτυπία – CD με τραγούδια του Θάνου Μικρούτσικου

 

ΚαθημερινήAs Good As It Gets (Τζακ Νίκολσον)

 

Πρώτο ΘέμαShanghai Noon (Τζάκι Τσαν)

 

Πρώτο Θέμα – CD με τραγούδια του Πλούταρχου

 

Πρώτο Θέμα – Ένα αυτοκίνητο + 20 Laptop.

 

Real News – CD με τραγούδια της Μαρινέλλας

 

Real NewsΝτ’ Αρτανιάν (Κατρίν Ντενέβ, Τζάστιν Τσέιμπερς)

 

Real News – Ένα αυτοκίνητο + 100 PSP.

 

ΒήμαLegends of the Fall (Μπραντ Πιτ, Άντονι Χόπκινς)

 

Έθνος – CD με τραγούδια της Μοσχολιού

 

ΈθνοςBabel (Μπραντ Πιτ, Κέιτ Μπλάνσετ)

 

Ελεύθερος ΤύποςBuffalo Soldiers

 

Ελεύθερος Τύπος – Η μουσική από το φιλμ Ρεμπέτικο

Link to comment
Share on other sites

"Ταινίες και Bιβλία του Σαββατοκύριακου"

...

Πρώτο ΘέμαShanghai Noon (Τζάκι Τσαν)...

 

For what is worth, η ανωτέρω ταινία μπορεί να βρεθεί σε μεγάλη πλαστική συσκευασία, με τα έξτρα της, σφραγισμένη με σηματάκι ΕΠΟΕ και ανέγγιχτη (:D), προς ένα (1) ολόκληρο € στα MediaMarkt.

 

Το Θέμα κάνει 4 € και *αν* δεν κάνω λάθος, την δίνει σε χάρτινη συσκευασία.

Link to comment
Share on other sites

For what is worth, η ανωτέρω ταινία μπορεί να βρεθεί σε μεγάλη πλαστική συσκευασία, με τα έξτρα της, σφραγισμένη με σηματάκι ΕΠΟΕ και ανέγγιχτη (:D), προς ένα (1) ολόκληρο € στα MediaMarkt.

 

Το Θέμα κάνει 4 € και *αν* δεν κάνω λάθος, την δίνει σε χάρτινη συσκευασία.

 

4,25Ε κάνει το Θέμα, πιθανό να βάλουν δισκάκι δικής τους παραγωγής αλλά η συσκευασία είναι slim θήκη.

Το Βαβέλ είχα ξεχάσει πως θα δοθεί αυτή τη βδομάδα. Μπορεί να το πάρω από το Μοναστηράκι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...