Jump to content

Η ταινιοθήκη των εφημερίδων και των περιοδικών


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φτωχό το σ/κ....Βρέχει κιόλας(?)....

Το Θέμα με κλειστά:cool:μάτια!!

Edward rules!!

 

+100000!!!! εννοείται Edward rules αν και από ότι έκοψα στη διαφήμιση το A.I. θα είναι το βασικό dvd της εφημερίδας:(

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Why so serious?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το Σ/Κ ήταν να μην πάρω εφημερίδα γιατί ότι με ενδιέφερε το είχα ήδη από εμπορικές εκδόσεις όμως τελικά πήρα τον Ελεύθερο Τύπο γιατί η έκδοση του Αλέξανδρου που είχα ήταν 170κάτι λεπτά και διάβασα ότι η Revisited είναι 220...

Δυστυχώς το DVD είναι παραγωγής Ελεύθερου Τύπου και μάλιστα ΜΟΝΗΣ ΣΤΡΩΣΗΣ!! Ποιός ο λόγος για 2 DVD όταν είναι μονής στρώσης τα DVD; Κατά τα άλλα ο ήχος είναι 5.1 η εικόνα αρκετά καλή αναμορφική και δεν έχει extra.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

[...]δεν έχει extra.

 

Mικρο το κακο, γιατι απ'οτι διαβαζω ουτε η οριτζιναλ εκδοση του Revisited ειχε εξτρας.

 

Ξερει κανεις αν η Καθημερινη δινει ακομα τα βιβλια του Παρλιαρου?

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν η Καθημερινη δινει ακομα τα βιβλια του Παρλιαρου?

 

Μα είναι γνωστή η τακτική επί του θέματος ;).Το πρώτο βιβλίο δωρεάν με την εφημερίδα και τα επόμενα ξεχωριστά για 9-10 Ευρώ.

 

Επομενη Κυριακη...

Θεμα: 2001 Η Οδυσσεια του διαστηματος dvd + κασετινα

 

Όταν λές κασετίνα εννοείς την θήκη του DVD ?

Samsung Galaxy Tab 10.1 ICS 4.0.4, stock

Samsung Galaxy S II Jelly Bean 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

yeap ενοεί την πλαστική μαύρη θήκη.

επίσης μαζί με το 2001 Οδύσσεια θα έχει και το Finding Neverland με Winslet & Depp

Link to comment
Share on other sites

.....

Είμαι περίεργος πιο από τα 2 έργα που θα δώσει την άλλη week το Θέμα , θα είναι custom .. (το American historyΧ κόβω...)

 

AI = custom

 

Να τον ακούς τον παλιό ... :p

Τελικά το Α.Ι. το original δισκάκι από το 2πλό special edition wide screen πακετάκι! 8GB δίσκος , 16x9 WIDESCREEN - DOLBY DIGITAL 5.1 ... και ένα έξτρα 12 λεπτών "Creating A.I." (με Αγγλικούς υπότιτλους). Πολύ καλή ποιότητα εικόνας και ήχου και ωραίο μενού! :-)

Το American History X ... made by Thema ... οπότε και δεν σχολιάζεται:p!

Link to comment
Share on other sites

Το American History X ήταν σε DVD μονής στρώσης (4,36GB) όπως ακριβώς το είχε δώσει Το Βήμα πριν 1 χρόνο.

 

Μαζί με το Έθνος την άλλη βδομάδα θα έχει το "Ληστεύοντας τη Μαφία" (The Ice Harvest) με τον Τζον Κιούζακ.

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με το Έθνος την άλλη βδομάδα θα έχει το "Ληστεύοντας τη Μαφία" (The Ice Harvest) με τον Τζον Κιούζακ.

 

Επίσης κατά 99% θα έχει και την 3η (και τελευταία) ταινία του Φαντομά ;).

Samsung Galaxy Tab 10.1 ICS 4.0.4, stock

Samsung Galaxy S II Jelly Bean 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κατά 99% θα έχει και την 3η (και τελευταία) ταινία του Φαντομά ;).

 

Κατά 100%:).

Link to comment
Share on other sites

Επομενη Κυριακη...

Θεμα: 2001 Η Οδυσσεια του διαστηματος dvd + κασετινα

 

Κάαααααααααποιος δε διάβασε και την τελευταία σελίδα της εφημερίδας! :lol:

Ευτυχώς το συμπλήρωσε κάποιος άλλος παρακάτω.

Δαγκωτό ΒΗΜΑ την επόμενη εβδομάδα λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

το Βημα ως εφημεριδα δε μου αρεσει καθολου κ δε με ενθουσιαζει να την αγορασω.

αλλά δινει τις καλυτερες ταινιες.

Link to comment
Share on other sites

Πήρε κανείς το Βήμα για να μας αναφέρει χαρακτηριστικά;

 

Απαντάω ο ίδιος στο ερώτημά μου. Αφού δεν υπήρξε απάντηση στο φόρουμ και μετά από πληροφορία συγγενικού μου προσώπου ότι η ταινία του Βήματος "Φάννυ και Αλέξανδρος" είχε ως extra το "Πως γυρίστηκε η ταινία" από τον ίδιο τον Μπέργκμαν (όπως είχε δει στο εξώφυλλο), έψαξα και αγόρασα την εφημερίδα (δυστυχώς). Η εικόνα είναι widescreen, ο ήχος 1.0 (!) και δεν περιέχει καθόλου extras. Η Καθημερινή πριν από μερικά χρόνια είχε δώσει την ταινία με την ίδια περίπου ποιότητα εικόνας και ήχο 2.0. Το καταθέτω για την ιστορία ως μια ακόμη απ' τις σποραδικές "πατάτες" του Βήματος.

Link to comment
Share on other sites

Κάαααααααααποιος δε διάβασε και την τελευταία σελίδα της εφημερίδας! :lol:

Ευτυχώς το συμπλήρωσε κάποιος άλλος παρακάτω.

Δαγκωτό ΒΗΜΑ την επόμενη εβδομάδα λοιπόν!

Αντι να βαλουν ολες τις προσφορες μαζεμενες σε μια σελιδα μας ταλαιπωρουν :p

Δυσκολευομαι παντως να πιστεψω οτι θα αντισταθεις στην γοητεια του τζονι :cool:

 

@vasilis

μετεφερα οτι ακριβως γραφουν στην εφημεριδα... και επι της ευκαιριας να προσθεσω οτι στην διαφημιση του θεματος διπλα απο το dvd δειχνει και ενα μπολακι με ποπ κορν οποτε δαγκωτο θεμα την αλλη Κυριακη... :food:

Link to comment
Share on other sites

Η εικόνα είναι widescreen, ο ήχος 1.0 (!) και δεν περιέχει καθόλου extras. Η Καθημερινή πριν από μερικά χρόνια είχε δώσει την ταινία με την ίδια περίπου ποιότητα εικόνας και ήχο 2.0. Το καταθέτω για την ιστορία ως μια ακόμη απ' τις σποραδικές "πατάτες" του Βήματος.

 

Πάντως ο original ήχος της είναι 1.0. Και το 2.0 δε σημαίνει πάντα πραγματικό δικάναλλο ήχο. Πολλές φορές απλά έχουν την ίδια πληροφορία, οπότε στην ουσία μιλάμε πάλι για Mono.

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Αντι να βαλουν ολες τις προσφορες μαζεμενες σε μια σελιδα μας ταλαιπωρουν :p

Δυσκολευομαι παντως να πιστεψω οτι θα αντισταθεις στην γοητεια του τζονι :cool:

 

Κι όμως θ' αντισταθώ και μάλιστα σθεναρά! :lol: Επειδή δεν το'χω δει κι επειδή ό,τι σχετικό με τον Πήτερ Παν μου δημιουργούσε ανέκαθεν μελαγχολία.

Link to comment
Share on other sites

Επομενη Κυριακη...

Βημα: ... + Η τελευταια εξοδος

 

Πως γίνεται αυτή η ταινία (The Shawshank Redemption) να είναι #2 στο IMDb Top 250 ??

 

Σίγουρα υπάρχουν τουλάχιστον 100-150 ταινίες καλύτερες από αυτήν - δε ξέρω αν συμφωνείτε...

 

Πάντως είναι επανάληψη από το Έθνος παλιότερα και το περιοδικό Σινεμά.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτή η ταινία (The Shawshank Redemption) να είναι #2 στο IMDb Top 250 ??

 

Σίγουρα υπάρχουν τουλάχιστον 100-150 ταινίες καλύτερες από αυτήν - δε ξέρω αν συμφωνείτε...

 

Πάντως είναι επανάληψη από το Έθνος παλιότερα και το περιοδικό Σινεμά.

 

Για την συγκεκριμένη ταινία εγώ θα έδινα 10/10 ;)

Link to comment
Share on other sites

Για την συγκεκριμένη ταινία εγώ θα έδινα 10/10 ;)

 

Και μένα είναι από τις πιο αγαπημένες μου ταινίες. Θυμάμαι την είχα πετύχει τυχαία πριν πάρα πολλά χρόνια στο Star και είχα κολλήσει όσο με καμμία άλλη.

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλάμε για τέτοιο υψηλό επίπεδο και τέτοια αριστουργήματα, δεν έχουν τόση σημασία οι θέσεις πιστεύω.

Όπως και να έχει, και γω κάπου εκεί ψηλά την κατατάσω.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτή η ταινία (The Shawshank Redemption) να είναι #2 στο IMDb Top 250 ??

 

Σίγουρα υπάρχουν τουλάχιστον 100-150 ταινίες καλύτερες από αυτήν - δε ξέρω αν συμφωνείτε...

 

Πάντως είναι επανάληψη από το Έθνος παλιότερα και το περιοδικό Σινεμά.

 

Βασικά η βαθμολογία στο imdb δείχνει το πόσο άρεσε γενικώς μια ταινία κάθως είναι μέσος όρος από χιλιάδες ψήφους, δε σημαίνει απαραίτητα ότι πρέπει να δεχτείς την βαθμολογία αν δεν σου αρέσει η ταινία. Αν και εγώ τουλάχιστον συμφώνω πάνω κάτω με το top 50 του imdb και όλες οι ταινίες που είναι έκει το αξιζουν γιατί είναι το λιγότερο εξαιρετικές. Και δεν παίζει νομίζω και τόσο μεγάλο ρόλο αν είναι στην κατάταξη #2 ή #17 ή #35. Μεταξύ αριστουργηματών ισότητα:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Why so serious?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...