Jump to content

Το Κουτί της Πανδώρας (Alpha)


SATSOKS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ολα τα λευτα η εκπομπη της περασμενης τριτης για την ανορεξια!περιμενω την επομενη που θα ειναι εξισου καλη κ θα εχει θεμα την γλωσσα των νεων!!
Link to comment
Share on other sites

ολα τα λευτα η εκπομπη της περασμενης τριτης για την ανορεξια!περιμενω την επομενη που θα ειναι εξισου καλη κ θα εχει θεμα την γλωσσα των νεων!!

 

Πότε θα είναι η εκπομπή; Δεν ήταν αυτή την εβδομάδα; :confused:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δεν την εχω δει ουτε και εγω!τι ωρα την βαζει την Τριτη??

λοιπον η εκπομπη παιζει καθε τριτη στις 12!την προηγουμενη τριτη ηταν να παιχτει η εκπομπη με την γλωσσα των νεων αλλα επειδη εσκασε μυτη το θεμα της νευρικης ανορεξιας(βλ.νανα καραγιαννη)αναβληθηκε για σημερα!επισης εχω να πω πως αψογη ηταν κ η προηγουμενη εκπομπη κ φανταζομε κ η αυριανη!:)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον η εκπομπη παιζει καθε τριτη στις 12!την προηγουμενη τριτη ηταν να παιχτει η εκπομπη με την γλωσσα των νεων αλλα επειδη εσκασε μυτη το θεμα της νευρικης ανορεξιας(βλ.νανα καραγιαννη)αναβληθηκε για σημερα!επισης εχω να πω πως αψογη ηταν κ η προηγουμενη εκπομπη κ φανταζομε κ η αυριανη!:)

 

Τέλεια! :happy:

 

Είχα την εντύπωση ότι την είχα χάσει την εκπομπή για τη γλώσσα... :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

ολα τα λευτα η εκπομπη της περασμενης τριτης για την ανορεξια!περιμενω την επομενη που θα ειναι εξισου καλη κ θα εχει θεμα την γλωσσα των νεων!!

λοιπον η εκπομπη παιζει καθε τριτη στις 12!την προηγουμενη τριτη ηταν να παιχτει η εκπομπη με την γλωσσα των νεων αλλα επειδη εσκασε μυτη το θεμα της νευρικης ανορεξιας(βλ.νανα καραγιαννη)αναβληθηκε για σημερα!επισης εχω να πω πως αψογη ηταν κ η προηγουμενη εκπομπη κ φανταζομε κ η αυριανη!:)

 

η εκπομπή με θέμα την νευρική ανορεξία ήταν επανάληψη,κανονικά είχε προβληθεί πέρυσι την άνοιξη.

 

Τώρα για πιο λόγο ένω διαφήμιζε την προηγούμενη εβδομάδα την εκπομπή για την γλώσσα και τελικά έδειξε την εκπομπή για την ανορεξία δεν ξέρω.

 

Θα ήθελα να πιστεύω πως έγινε γιατί ίσως να μην είχαν προλάβει να ολοκληρώσουν τα ρεπορταζ για το θέμα της ελληνικής γλώσσας και όχι γιατί ήταν εβδομάδα εκπομπών ''νευρικής ανορεξίας''.

 

Θεωρώ πολύ αξιόλογο των Κώστα Βαξεβάνη για να έκανε κάτι τέτοιο εκτός και αν του το επέβαλλαν τα αφεντικά του alpha.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή και η χθεσινή εκπομπή για την κατάθλιψη, αλλά με έκανε να νιώσω πως ώρες ώρες είμαι και εγώ.....:lol:

stonebug... :!:

https://www.stonebug.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν είμαστε ότι τρώμε, τότε τί στα αλήθεια είμαστε; Απόψε στην εκπομπή του Κώστα Βαξεβάνη Το Κουτί της Πανδώρας, στις 00:00 στον Alpha.Ενδιαφερον θεμα για να δουμε.....
Link to comment
Share on other sites

Η εκπομπή του Κώστα Βαξεβάνη, ʽΤο Κουτί της Πανδώραςʼ, καταπιάνεται σήμερα τα μεσάνυχτα με τα γενετικά τροποποιημένα τρόφιμα, τα συντηρητικά, τη μετάλλαξη του DNA μας, όλα στο όνομα του κέρδους. Η άλλη ματιά στο θέμα διατροφή. Στο Δ.Τ μάλιστα λέει ʽΔεν υπάρχουν διατροφικά σκάνδαλα. Η διατροφή μας είναι το σκάνδαλοʼ.

 

πηγή: media@yooblog.gr

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αν είμαστε ότι τρώμε, τότε τί στα αλήθεια είμαστε; Απόψε στην εκπομπή του Κώστα Βαξεβάνη Το Κουτί της Πανδώρας, στις 00:00 στον Alpha.Ενδιαφερον θεμα για να δουμε.....

 

If one is what one eats, I could be you by morning.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Είναι η δύναμη της «κλειδαρότρυπας» ακαταμάχητη ή είμαστε γεννημένοι ηδονοβλεψίες; Απόψε στην εκπομπή του Κώστα Βαξεβάνη Το Κουτί της Πανδώρας: Το "Σύμφωνο Συμβίωσης" με το Μεγάλο Αδελφό. Τα μεσάνυχτα στον Alpha.ειδα καποια στυγμιοτυπα στην μενεγω το πρωι κ μου φανηκε ενδιαφερουσα η αποψινη εκπομπη!
Link to comment
Share on other sites

Είναι η δύναμη της «κλειδαρότρυπας» ακαταμάχητη ή είμαστε γεννημένοι ηδονοβλεψίες; Απόψε στην εκπομπή του Κώστα Βαξεβάνη Το Κουτί της Πανδώρας: Το "Σύμφωνο Συμβίωσης" με το Μεγάλο Αδελφό. Τα μεσάνυχτα στον Alpha.ειδα καποια στυγμιοτυπα στην μενεγω το πρωι κ μου φανηκε ενδιαφερουσα η αποψινη εκπομπη!

 

Από το λίγο που μπόρεσα να δω μου φάνηκε πολύ καλή η εκπομπή.

Γενικά κινήθηκε στα γνωστά υψηλά επίπεδα στα οποία μας έχει συνηθίσει ο Κώστας Βαξεβάνης. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Από το λίγο που μπόρεσα να δω μου φάνηκε πολύ καλή η εκπομπή.

Γενικά κινήθηκε στα γνωστά υψηλά επίπεδα στα οποία μας έχει συνηθίσει ο Κώστας Βαξεβάνης. :)

Oντως την ειδα κ εγω την εκπομπη εχθες πολυ προσεγμενη!

Link to comment
Share on other sites

Ο Κώστας Βαξεβάνης συνεχίζει να κάνει αυτό που ξέρει καλύτερα. Ντοκιμαντέρ. Σήμερα Τρίτη λοιπόν τα μεσάνυχτα, θα μας μεταφέρει σε μία από τις πιο σκληρές περιοχές του πλανήτη, τη Σιέρα Λεόνε. Ματωμένα διαμάντια, εμφύλιος, παιδιά δολοφόνοι.ειδα το τρειλερ κ επαθα....θα εχει πολυ ενδιαφερον!
Link to comment
Share on other sites

τι να πω κ για την χθεσινη εκπομπη......δεν ξερω αν την ειδε κανεις σας αλλα πραγματικα ηταν η καλυτερη για την φετινη σεζον!!!!πραγματικο διαμαντι!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

«Η δικτατορία της βλακείας»

 

Οι άνθρωποι συνηθίζουν να θεοποιούν την εξυπνάδα και να την θεωρούν κινητήρια δύναμη της ζωής. Καθημερινά όμως αποδεικνύεται ότι η βλακεία είναι αήττητη. Ένας βλάκας μπορεί να ακυρώσει ένα τεράστιο επίτευγμα ευφυΐας. «Δύο πράγματα είναι άπειρα: Το σύμπαν και η βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι σίγουρος», έλεγε χαρακτηριστικά ο Αϊνστάιν.

Χιλιάδες έξυπνοι καταδυναστεύονται από το μέτρο που μπορεί να ορίζουν μερικοί βλάκες.

Ο βλάκας δεν είναι περιθωριακός, αλλά κυκλοφορεί ανάμεσά μας.

Τι είναι τελικά η βλακεία;

Είναι μια δυσλειτουργία του εγκεφάλου ή μια υποκειμενική κρίση; Γεννιούνται ή δημιουργούνται η ευφυΐα και η βλακεία;

Στην πολιτική η βλακεία έχει τη δική της θέση. Επίσης πολλές πολιτικές θέσεις χαρακτηρίζονται βλακώδεις.

Στον διαγωνισμό ζωής μεταξύ έξυπνων και βλακών γιατί δείχνουν να επικρατούν οι βλάκες;

Ένα απολαυστικό ντοκιμαντέρ για την ιστορική σύγκρουση, από τον Σωκράτη έως τον Μπους.

Το «Κουτί της Πανδώρας» ανοίγει για τους υπεράνω υποψίας βλάκες.

 

alphatv.gr

Ποτε μην μαλωνεις με εναν ηλιθιο. Θα σε ριξει στο επιπεδο του και θα σε κερδισει λογω εμπειριας. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

«Η δικτατορία της βλακείας»

 

Οι άνθρωποι συνηθίζουν να θεοποιούν την εξυπνάδα και να την θεωρούν κινητήρια δύναμη της ζωής. Καθημερινά όμως αποδεικνύεται ότι η βλακεία είναι αήττητη. Ένας βλάκας μπορεί να ακυρώσει ένα τεράστιο επίτευγμα ευφυΐας. «Δύο πράγματα είναι άπειρα: Το σύμπαν και η βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι σίγουρος», έλεγε χαρακτηριστικά ο Αϊνστάιν.

Χιλιάδες έξυπνοι καταδυναστεύονται από το μέτρο που μπορεί να ορίζουν μερικοί βλάκες.

Ο βλάκας δεν είναι περιθωριακός, αλλά κυκλοφορεί ανάμεσά μας.

Τι είναι τελικά η βλακεία;

Είναι μια δυσλειτουργία του εγκεφάλου ή μια υποκειμενική κρίση; Γεννιούνται ή δημιουργούνται η ευφυΐα και η βλακεία;

Στην πολιτική η βλακεία έχει τη δική της θέση. Επίσης πολλές πολιτικές θέσεις χαρακτηρίζονται βλακώδεις.

Στον διαγωνισμό ζωής μεταξύ έξυπνων και βλακών γιατί δείχνουν να επικρατούν οι βλάκες;

Ένα απολαυστικό ντοκιμαντέρ για την ιστορική σύγκρουση, από τον Σωκράτη έως τον Μπους.

Το «Κουτί της Πανδώρας» ανοίγει για τους υπεράνω υποψίας βλάκες.

 

alphatv.gr

ειδα το τρειλερ και παραγματικα εξεπλαγην ευχαριστα παντα και απο αυτο το θεμα που ετοιμασε ο Κ.Βαξεβανης!!αναμενουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Διάβασα στο http://www.koutipandoras.gr/ ότι θα κοπεί! Τραγικό!

 

Ξεκινησε να διαλλυεται και η τηλεοραση , αυτο ηταν.Καλως οριστε ολοι τα καινουργια σκουπιδια.

Κριμα για το κουτι της Πανδωρας , ηταν μια εκπομπη που μου αρεσε και παρακολουθουσα.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο http://www.koutipandoras.gr/ ότι θα κοπεί! Τραγικό!

 

αστα...3-4 εκπομπες αξιζουν στη τηλεόραση, να τις κόψουμε κι αυτες να ησυχασουμε! προφητικός ο τιτλος της τελευταιας εκπομπης "η δικτατορία της βλακείας"...και των σκουπιδιών...

Link to comment
Share on other sites

Κόβουν αξιόλογες εκπομπές για να μας δείξουν τις τηλεοπτικές χαζομάρες τους.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραιοι και βολικοι οι αφορισμοι για τις επιλογες των ιθυνοντων της τηλεορασης,αλλα καποια στιγμη πρεπει κι εμεις οι τηλεθεατες να κοιταξουμε καταματα τις ευθυνες μας.Το οτι κοβεται μια εκπομπη δυστυχως σημαινει οτι δεν την προτιμαει ο κοσμος συνεπως δεν αποφερει τα αναμενομενα κερδη.Αν εμεις προτιμαμε το "Λακη το γλυκουλη" ή την "Πολυκατοικια" ή οτιδηποτε παιζει απεναντι απο το Κουτι της Πανδωρας δε μας φταιει η "μυστικη συνομωσια που προωθει τα προιοντα της τηλεοπτικης υποκουλτουρας" (αλλη μια καραμελα που διαβαζω συχνα)
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Εάν η εκπομπή ήταν πετυχημένη δεν θα την έκοβαν, ακόμη και αν σκοπός των ιθυνόντων του καναλιού είναι η - περαιτέρω - στροφή προς την ψυχαγωγία.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...