Jump to content

[Επίσημο] Νokia N-Gage


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον sxetikos_asxetos

 

Λοιπον παιδια στον τομεα πειρατεια παντου ειναι τα ιδια... Οι εταιριες υπολογιζουν τον μεσο καταναλωτη που στην ευρωπη ο μισθος του ξεπερνα τις 3000€ και τα 50€ για ενα παιχνιδακι του φενοντε σχετικα καλα. Τωρα ο Ελληνας με τα 1000€ του τι να κανει ο κακομοιρος? αναγκαστικα βρισκει την λυση στην πειρατεια. Αλλα και για να λεμε του στραβου το δικιο μια καρτουλα να πουμε, στοιχηζει 20€ λιγοτερα απο ενα CD-παιχνιδι που απο πισω του υπαρχει μια ολοκρηρη εταιρια και παραγωγη. Εγω πιστευω πως οι Ελληνες μπορουν δικαιολογημενα να κανουν πειρατεια χωρις κανεις να τους πει τιποτα. Και πιστεψτε με, και κανενα original game στην Ελλαδα να μην πουληθει οι εταιριες σε ΚΑΜΙΑ περιπτοση δεν πεφτουν εξω...

 

 

Δεν είμαι υπερ υπερ της πειρατίας αλλά δείτε και την θετική μεριά , πιστεύετε ότι τα Ps 1 και 2 θα έκαναν τις πωλήσεις που έκαναν αν τα παιχνίδια τους δεν μπορούσαν να αντιγραφούν ;

Always smile, it makes people wonder what you are up to....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia mou eksigeite kapoios pou petyxe na paiksei cracked paixnidi sto n-gage ti diadikasia sta ellinika? Den polykatalava...

1. Get a plain mmc storage card (doesn't matter what size)

2. Format the mmc card on your N-GAGE

3. Get an external mmc card writer / hook up your N-GAGE to

your pc.

4. Mount the Card with Windows

5. Remove all default directories which were created after formatting

the mmc.

6. Extract the 2 releases in 1 folder using winrar and copy the SYSTEM folder to the mmc card.

7. Reset your n-gage or plugin your card and start the N-GAGE

8. Play and have fun!

 

afto to "4. Mount the Card with Windows " ti simainei?

kai poio folder akrivws tha valw stin mmc?

t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον objectref

 

και το χρησιμοποιεις κυριως για τηλ. (βεβαια με gprs email κτλ.) και μετα για radio/gaming, δεν βγαζει 2 μέρες συνεχομενες ?? (μιλαω για vodafone δικτυο...)

 

 

ΑΑΑΑΑΑΑΑνετα. Αμα δεν παιξεις καθολου η μπαταρια δεν πεφτει ουτε μια γραμμη σε 1/2 μερα..

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον narcotic

 

paidia mou eksigeite kapoios pou petyxe na paiksei cracked paixnidi sto n-gage ti diadikasia sta ellinika? Den polykatalava...

1. Get a plain mmc storage card (doesn't matter what size)

2. Format the mmc card on your N-GAGE

3. Get an external mmc card writer / hook up your N-GAGE to

your pc.

4. Mount the Card with Windows

5. Remove all default directories which were created after formatting

the mmc.

6. Extract the 2 releases in 1 folder using winrar and copy the SYSTEM folder to the mmc card.

7. Reset your n-gage or plugin your card and start the N-GAGE

8. Play and have fun!

 

afto to "4. Mount the Card with Windows " ti simainei?

kai poio folder akrivws tha valw stin mmc?

 

 

Μην φοβασε ο Alex το βραδακι θα μας τα εξηγησει ολα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον narcotic

 

paidia mou eksigeite kapoios pou petyxe na paiksei cracked paixnidi sto n-gage ti diadikasia sta ellinika? Den polykatalava...

1. Get a plain mmc storage card (doesn't matter what size)

2. Format the mmc card on your N-GAGE

3. Get an external mmc card writer / hook up your N-GAGE to

your pc.

4. Mount the Card with Windows

5. Remove all default directories which were created after formatting

the mmc.

6. Extract the 2 releases in 1 folder using winrar and copy the SYSTEM folder to the mmc card.

7. Reset your n-gage or plugin your card and start the N-GAGE

8. Play and have fun!

 

afto to "4. Mount the Card with Windows " ti simainei?

kai poio folder akrivws tha valw stin mmc?

 

 

ελληνικά: πας στις ρυθμήσεις του ngage και βάζεις αγγλικά, όταν ανοίξει πας στο παιχνίδι και επιλέγεις english, μετά το κλείνεις το παιχνίδι, πας πάλι στις ρυθμίσεις και βάζεις ελληνικά :)

όλα οκ, το πρόβλημα ήταν ότι το παιχνίδι είχε για αρχική επιλογή το default, έτσι όταν το ανοίξεις με ελληνικό μενού στο κινητό ψάχνει να βρει ελληνικά στην database του παιχνιδιού αλλά τίποτα (είναι η αγγλική έκδοση) και έτσι δεν εμφανίζει τα ingame Μενού.

 

το 4. σημαίνει να βάλεις ουσιαστικά την κάρτα στον reader σε πισί με windows :)

επίσης να αντιγράψεις ότι σου βγάζει το τελικό .rar δηλαδή όλο το SYSTEM.

βασικό είναι να φορμάρεις την κάρτα στο ngage :) και να σβήσεις μετά από το Pc ότι φάκελο έχει δημιουργηθεί μετά το format (και τους hidden)

 

@stean_202 εν μέρει έχεις δίκαιο αλλά ας μην το συνεχίσουμε το θέμα ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

diladi apo ta folders pou eginan extract tha metaferw to "system" stin karta? Ta alla dyo arxeia pou einai mesa "game.id" kai "nokia.dat" ti na ta kanw?

 

Alexkass: "και να σβήσεις μετά από το Pc ότι φάκελο έχει δημιουργηθεί μετά το format (και τους hidden) " dld apo to pc tha mpw stin mmc kai tha svisw olous tous fakelous? Tous hidden pws tous svinw?

t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον narcotic

 

diladi apo ta folders pou eginan extract tha metaferw to "system" stin karta? Ta alla dyo arxeia pou einai mesa "game.id" kai "nokia.dat" ti na ta kanw?

 

Alexkass: "και να σβήσεις μετά από το Pc ότι φάκελο έχει δημιουργηθεί μετά το format (και τους hidden) " dld apo to pc tha mpw stin mmc kai tha svisw olous tous fakelous? Tous hidden pws tous svinw?

 

 

το .rar έχει μέσα κάτι αρχεία για guide αλλά και έναν φάκελο system. αυτόν το αντιγράφεις στην Mmc από το Pc σου ΑΦΟΥ σβήσεις όλα τα αρχεία στην κάρτα. τα κρυφά τα σβήνεις κάνοντας από το tools> folder options>view>show hidden files και τα σβήνεις (όλα αυτά από το πισί). τώρα μπορείς να αντιγράψεις τον φάκελο μέσα.

 

όταν το κάμεις αυτό κάνει restart το κινητό και παίξε το παινχίδι :)

 

αφού πρώτα κάνεις το κολπάκι για τα ελληνικά που αναφέρω παραπάνω :) :rolleyes:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Efxaristw poly:)
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Mία πολύ ηλίθια ερώτηση :

πώς κλειδώνει το πληκτρολόγιο ;

:oops:

Τα πάντα ήταν διαφορετικά, πριν αλλάξουν όλα.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον SpecFor21

 

Mία πολύ ηλίθια ερώτηση :

πώς κλειδώνει το πληκτρολόγιο ;

:oops:

 

 

αριστερό πλήκτρο επιλογής και *

 

:)

 

όπως όλα τα νόκια :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Μια 64 MMC ποσο κανει και που την βρισκω?

 

Υ.Γ. Μπορουμε καθε φορα που θελουμε να παιξουμε την Λαρα να αντιγραφουμε τα περιεχομενα της MMC στο PC να την φορμαρουμε και να ακολουθουμε τις υπολυπες διαδικαδιες?

Υ.Γ. Μπορουμε να εχουμε σε μια MMC πολλα cracked παιχνιδια?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sxetikos_asxetos

 

Μια 64 MMC ποσο κανει και που την βρισκω?

 

Υ.Γ. Μπορουμε καθε φορα που θελουμε να παιξουμε την Λαρα να αντιγραφουμε τα περιεχομενα της MMC στο PC να την φορμαρουμε και να ακολουθουμε τις υπολυπες διαδικαδιες?

Υ.Γ. Μπορουμε να εχουμε σε μια MMC πολλα cracked παιχνιδια?

 

ehei giro sta 35 euro k tha tin vreis sto plaisio.tora gia ta alla pou rotises ta eho kiego aporia...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sxetikos_asxetos

 

Υ.Γ. Μπορουμε καθε φορα που θελουμε να παιξουμε την Λαρα να αντιγραφουμε τα περιεχομενα της MMC στο PC να την φορμαρουμε και να ακολουθουμε τις υπολυπες διαδικαδιες?

 

 

δεν κατάλαβα την ερώτηση? :confused:

 

Υ.Γ. Μπορουμε να εχουμε σε μια MMC πολλα cracked παιχνιδια?

 

 

λογικά ναι αλλά πρέπει να σιγουρευτώ. θα μάθω σε λίγες μέρες-ώρες στο Irc και θα σας πω. λογικά αν κρατάμε σταθερους τους φακέλους και αντιγράφουμε μόνο το περιεχόμενό τους θα είμαστε οκ. όταν βγει και το δεύτερο cracked παιγνίδι θα σας πω. :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Για MMC 64/128 δείτε και εδώ...

 

http://www.engineering.gr/Engshop/scripts/prodList.asp?idCategory=115

 

Όποιος έχει original το Tomb Raider (το δικό μου το έχω στο γραφείο οπότε θα το δω το πρωι) ας πάει στην επιλογή Game Services και να δει εαν πάνω δεξιά λέει RC2.

 

Μήπως τελικά η έκδοση που κατεβάζουμε του Tomb Raider είναι όντως beta (RC2 σημαίνει συνήθως Release Candidate 2).

Μηπώς για αυτό έχει και πρόβλημα με τα ελληνικά;

Εγώ με το original και Ελληνικά δεν είχα πρόβλημα πάντως.

Χρήστης:

Qtek 2020, Qtek 9090, Qtek 8010, Qtek 8020

hp iPAQ h6340, iPAQ rz1710, iPAQ rx3715, iPAQ hx4700

Παλαιότερα:

Qtek 8080, Mio 8390, MPx200, MPx, P800, 6600, N-Gage, T68i, T68, 6210, 6110 και ούτε καν θυμάμαι πιο παλιά...

 

Το Windows Mobile στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον murdof

 

Για MMC 64/128 δείτε και εδώ...

 

http://www.engineering.gr/Engshop/scripts/prodList.asp?idCategory=115

 

Όποιος έχει original το Tomb Raider (το δικό μου το έχω στο γραφείο οπότε θα το δω το πρωι) ας πάει στην επιλογή Game Services και να δει εαν πάνω δεξιά λέει RC2.

 

Μήπως τελικά η έκδοση που κατεβάζουμε του Tomb Raider είναι όντως beta (RC2 σημαίνει συνήθως Release Candidate 2).

Μηπώς για αυτό έχει και πρόβλημα με τα ελληνικά;

Εγώ με το original και Ελληνικά δεν είχα πρόβλημα πάντως.

 

 

βασικά τα RC από τα τελικά έχουν διαφορά στα fonts και στις γεωγραφικές δυντότητες (γλώσσες).

 

το θέμα είναι ότι το παιχνίδι ακόμα και Beta να είναι δεν δημιουργεί πρόβλημα στο κινητό παρά μόνο στον χρήστη (πχ δεν δουλεύει καλά) οπότε δεν χρειάζεται να ανησυχούμε... :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Alexkass

 

βασικά τα RC από τα τελικά έχουν διαφορά στα fonts και στις γεωγραφικές δυντότητες (γλώσσες).

 

το θέμα είναι ότι το παιχνίδι ακόμα και Beta να είναι δεν δημιουργεί πρόβλημα στο κινητό παρά μόνο στον χρήστη (πχ δεν δουλεύει καλά) οπότε δεν χρειάζεται να ανησυχούμε... :)

 

 

Φιλέ Alex... Η ανυσηχία μου δεν είναι στο πόσο καλά παίζει ή αν θα δημιουργήσει πρόβλημα.

 

Σκέφτομαι ότι εκεί που μας λένε τα παλουκάρια ότι ναι αντιγράφονται τα παιχνίδια του n-gage, ότι τελικά δεν έχουν καταφέρει τίποτα και μας έδωσαν μια "ξεκλείδωτη" RC2 που μας την πάσαρανε για final.

 

Εαν είναι έτσι τα πράγματα τότε δεν έχουμε βρει ακόμα τρόπο να αντιγράφουμε τις MMC....

Χρήστης:

Qtek 2020, Qtek 9090, Qtek 8010, Qtek 8020

hp iPAQ h6340, iPAQ rz1710, iPAQ rx3715, iPAQ hx4700

Παλαιότερα:

Qtek 8080, Mio 8390, MPx200, MPx, P800, 6600, N-Gage, T68i, T68, 6210, 6110 και ούτε καν θυμάμαι πιο παλιά...

 

Το Windows Mobile στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον murdof

 

Φιλέ Alex... Η ανυσηχία μου δεν είναι στο πόσο καλά παίζει ή αν θα δημιουργήσει πρόβλημα.

 

Σκέφτομαι ότι εκεί που μας λένε τα παλουκάρια ότι ναι αντιγράφονται τα παιχνίδια του n-gage, ότι τελικά δεν έχουν καταφέρει τίποτα και μας έδωσαν μια "ξεκλείδωτη" RC2 που μας την πάσαρανε για final.

 

Εαν είναι έτσι τα πράγματα τότε δεν έχουμε βρει ακόμα τρόπο να αντιγράφουμε τις MMC....

 

 

είναι όντως η RC2.

 

αλλά αυτό που λες δεν έχει βάση. όλα μα όλα τα παιχνίδια ακόμα και τα beta είχαν ασφάλεια. απλά έσπασαν αυτό γιατί λογικά αυτό είχαν. ο τρόπος έιναι ο ίδιος: αντιγράφεις ΟΛΑ μα ΟΛα τα σχετικά αρχεία του παιχνιδιού στην άλλη κάρτα :)

 

@geovass το λινκ δεν δουλεύει... :(

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Alexkass

 

@geovass το λινκ δεν δουλεύει... :(

 

 

Δουλευει φιλε Αλεξη !

Θελει torrent client για να το κατεβασεις !! :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον geovass

 

Θελει torrent client για να το κατεβασεις !! :o

 

 

τι είναι αυτό όμως? :confused:

 

επίσης άλλο ένα λινκ που το είδα στο irc :o http://usuarios.lycos.es/cidito/

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Alexkass

 

τι είναι αυτό όμως? :confused:

 

\

 

http://prdownloads.sourceforge.net/bittorrent/bittorrent-3.3.exe

:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον geovass

 

\

 

http://prdownloads.sourceforge.net/bittorrent/bittorrent-3.3.exe

:p

 

 

ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

 

παιδιά, όσοι έχουν το Tomb Raider, πώς κάνω την Λάρα να περπατάει και όχι να τρέχει??? :worry:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Alexkass

 

είναι όντως η RC2.

 

αλλά αυτό που λες δεν έχει βάση. όλα μα όλα τα παιχνίδια ακόμα και τα beta είχαν ασφάλεια. απλά έσπασαν αυτό γιατί λογικά αυτό είχαν. ο τρόπος έιναι ο ίδιος: αντιγράφεις ΟΛΑ μα ΟΛα τα σχετικά αρχεία του παιχνιδιού στην άλλη κάρτα :)

 

@geovass το λινκ δεν δουλεύει... :(

 

 

Εσύ Alex το δοκίμασες με κάποιο original παιχνίδι.

Διοτί αυτό που λες το είχα δοκιμάσει με τo Tomb Raider όταν το είχα πάρει και δεν μου έπαιζε το αντίγραφο.

Άρα αυτό που κυκλοφορεί στο διαδίκτυο δεν πρέπει να έχει προστασία.

 

Δοκίμασε το εαν μπορείς σε κάποιο από τα original που έχεις και πες μου εαν χρειάζεται και το NOKIA.DAT και το GAME.ID (δεν θυμάμαι εαν λέγονται έτσι αλλά αναφέρομαι στα 2 αρχεία που είναι στο root folder)

Χρήστης:

Qtek 2020, Qtek 9090, Qtek 8010, Qtek 8020

hp iPAQ h6340, iPAQ rz1710, iPAQ rx3715, iPAQ hx4700

Παλαιότερα:

Qtek 8080, Mio 8390, MPx200, MPx, P800, 6600, N-Gage, T68i, T68, 6210, 6110 και ούτε καν θυμάμαι πιο παλιά...

 

Το Windows Mobile στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον murdof

 

Εσύ Alex το δοκίμασες με κάποιο original παιχνίδι.

Διοτί αυτό που λες το είχα δοκιμάσει με τo Tomb Raider όταν το είχα πάρει και δεν μου έπαιζε το αντίγραφο.

Άρα αυτό που κυκλοφορεί στο διαδίκτυο δεν πρέπει να έχει προστασία.

 

Δοκίμασε το εαν μπορείς σε κάποιο από τα original που έχεις και πες μου εαν χρειάζεται και το NOKIA.DAT και το GAME.ID (δεν θυμάμαι εαν λέγονται έτσι αλλά αναφέρομαι στα 2 αρχεία που είναι στο root folder)

 

 

δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά όταν έχεις ένα original παιχνίδι στο κινητό και το συνδέσεις με καλώδιο... το πισί δεν βλέπει την κάρτα για λόγους προστασείας όπως έχω πει. άρα άκαρπο είναι.

 

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, δεν καταλαβαίνω που κολλάμε??? :blink: παίζει τέλεια? είναι full? είναι δωρεάν??? ΤΙ άλλο θέλουμε??? :wacko:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...