Jump to content

[Επίσημο] Νokia N-Gage


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον objectref

 

Χμμ...μαλιστα..δηλαδη το n-gage τι ειναι τελικα ? ενα...3650 με διαφορετικο πλ/γιο και καλυτερο ηχο ?

 

Α και κατι αλλο..."Συνχρονισμος μονο μεσω BT" ?? Δηλαδη ενας που εχει ενα laptop που διαθετει infrared θα πρεπει οπωσδηποτε ν'αγορασει και BT dongle για να κανει synchronize ??? :mad:

Εμ βεβαια, δεν εχει camera, δεν εχει infrared, να ενας λογος για χαμηλοτερη τιμη...

 

 

Sorry για το διπλό post....Εντάξει για τις υπέρυθρες μικρό το κακό,δεν κοστίζει και τόσο πολύ το bt dongle,η camera όμως είναι όντως έλλειψη ειδικά αν θέλεις να το χρησιμοποιείς σαν κινητό και όχι σαν παιχνιδομηχανή...

Always smile, it makes people wonder what you are up to....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον stean_202

 

Sorry για το διπλό post....Εντάξει για τις υπέρυθρες μικρό το κακό,δεν κοστίζει και τόσο πολύ το bt dongle,η camera όμως είναι όντως έλλειψη ειδικά αν θέλεις να το χρησιμοποιείς σαν κινητό και όχι σαν παιχνιδομηχανή...

 

 

Ελα τωρα ρε συ...οι υπερυθρες ειναι πολυ μικρο οντως μπροστα σε κατι που το διαφημιζεις σαν game platform αλλα ειναι και τηλεφωνο μαζι οποτε θα μπορουσαν να το ειχαν βαλει.

 

Το κυριοτερο ειναι οτι ΠΡΕΠΕΙ να δωσεις και αλλα χρηματα για να μπορεις τουλαχιστον να παρεις ενα backup.

Απαραδεκτο για μενα αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα αποθηκεύονται μόνο στην μνήμη του τηλ.

Όταν βγάλεις την κάρτα σου με τα προγράμματα και βάλεις κάρτα-παιχνίδι θα τρέξει κανονικά χωρίς κανένα κόλλημα.

Link to comment
Share on other sites

Windows2k και XP υποστηρίζουν "mass storage device" και έτσι φαντάζομαι το βλέπουν το N-Gage μόλις το συνδέει κανείς με το καλώδιο.

 

Τα 98 και ME δε το έχουν αυτό. Αλλά νομίζω παίζουν drivers...

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia n-gage: NokiaN-Gage/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την objectref

Αρχικό Μήνυμα από τον stean_202

 

Sorry για το διπλό post....Εντάξει για τις υπέρυθρες μικρό το κακό,δεν κοστίζει και τόσο πολύ το bt dongle,η camera όμως είναι όντως έλλειψη ειδικά αν θέλεις να το χρησιμοποιείς σαν κινητό και όχι σαν παιχνιδομηχανή...

 

 

Ελα τωρα ρε συ...οι υπερυθρες ειναι πολυ μικρο οντως μπροστα σε κατι που το διαφημιζεις σαν game platform αλλα ειναι και τηλεφωνο μαζι οποτε θα μπορουσαν να το ειχαν βαλει.

 

Το κυριοτερο ειναι οτι ΠΡΕΠΕΙ να δωσεις και αλλα χρηματα για να μπορεις τουλαχιστον να παρεις ενα backup.

Απαραδεκτο για μενα αυτο...

 

Den sxoliazo... Tespa ime plaisio ke pira bt usb tis omnis 50 eura. Tha paw spiti na to dokimasw. To tilefwno g@mai :up:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Alexkass

 

Wirelessly posted (Nokia n-gage: NokiaN-Gage/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Ελα τωρα ρε συ...οι υπερυθρες ειναι πολυ μικρο οντως μπροστα σε κατι που το διαφημιζεις σαν game platform αλλα ειναι και τηλεφωνο μαζι οποτε θα μπορουσαν να το ειχαν βαλει.

 

Το κυριοτερο ειναι οτι ΠΡΕΠΕΙ να δωσεις και αλλα χρηματα για να μπορεις τουλαχιστον να παρεις ενα backup.

Απαραδεκτο για μενα αυτο...[/b]

 

Den sxoliazo... Tespa ime plaisio ke pira bt usb tis omnis 50 eura. Tha paw spiti na to dokimasw. To tilefwno g@mai :up:

 

 

Τι να σχολιασεις...αστο καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ γαμ...το, συνδέω το κινητό με το USB στο pc και δεν μου το εμφανίζει. Ότι άλλο συνδέσω στο USB το βλέπει, το κινητό γιατί ΟΧΙ?

Με το μπλε δοντι όλα μια χαρά αλλά αν στείλω mp3 απο εκεί κάνει 3 μέρες να το αντιγράψει. Καμιά ιδέα κανείς?

Δοκίμασα και τις 3 usb ports

+

(είμαι αγράμματος και υπογράφω με σταυρό)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά με BT τέλειος ο συγχρονισμός. όσο για το backup που λέει ο φίλος objectref, το pc suite επιτρέπει full backup μεσω bt στο πισί :)

 

όσο για τα παιχνίδια η ίδια η νόκια είχε πει ότι θα είναι για το ngage αποκλειστικά. :) τώρα να παίζει το παιχνίδι (που το θεωρώ πολύ δύσκολο) nokia game δεν είναι και δύσκολο μιας και θέλει λίγη μνήμη και δεν έχει και τρελά γραφικά.

 

κάτι άλλο που διαβάζω. το ngage το πήρα (πήραμε) για ένα καλό κινητό (πολύ ανωτερο από το 7650) αλλά και για παιχνιδομηχανή, δεν επιβάλουμε σε κανέναν να το πάρει απλά λέεμ τις εντυπώσεις μας. :)

 

όσο για την σύνδεση στο πισί, χρειάζεται να κάνεις εγκατάσταση την σουίτα για τους drivers (αν δεν τους έχεις). αν εχεις xp or 2k ολα οκ :)

 

φιλικά Αλέξης.

 

όσο για την οθόνη είναι μακράν καλυτερη από το 3650 ... τα έβαλα δίπλα δίπλα και με το 7650 και με το π800 και ήταν το καλύτερο.

 

θέλω να βρω ένα κινητό με τόσα καλά και για μένα λίγα άσχημα (εκτ΄ψς από την έλλειψη ir) που να κάνει 330 ευρώ καινούριο και να έχει τόσα πολλά στο κουτί... :)

 

φιλικά Αλέξης

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την Alexkass

παιδιά με BT τέλειος ο συγχρονισμός. όσο για το backup που λέει ο φίλος objectref, το pc suite επιτρέπει full backup μεσω bt στο πισί :)

 

όσο για τα παιχνίδια η ίδια η νόκια είχε πει ότι θα είναι για το ngage αποκλειστικά. :) τώρα να παίζει το παιχνίδι (που το θεωρώ πολύ δύσκολο) nokia game δεν είναι και δύσκολο μιας και θέλει λίγη μνήμη και δεν έχει και τρελά γραφικά.

 

κάτι άλλο που διαβάζω. το ngage το πήρα (πήραμε) για ένα καλό κινητό (πολύ ανωτερο από το 7650) αλλά και για παιχνιδομηχανή, δεν επιβάλουμε σε κανέναν να το πάρει απλά λέεμ τις εντυπώσεις μας. :)

 

όσο για την σύνδεση στο πισί, χρειάζεται να κάνεις εγκατάσταση την σουίτα για τους drivers (αν δεν τους έχεις). αν εχεις xp or 2k ολα οκ :)

 

φιλικά Αλέξης.

 

όσο για την οθόνη είναι μακράν καλυτερη από το 3650 ... τα έβαλα δίπλα δίπλα και με το 7650 και με το π800 και ήταν το καλύτερο.

 

θέλω να βρω ένα κινητό με τόσα καλά και για μένα λίγα άσχημα (εκτ΄ψς από την έλλειψη ir) που να κάνει 330 ευρώ καινούριο και να έχει τόσα πολλά στο κουτί... :)

 

φιλικά Αλέξης

 

Akrivws alex!!!Symfwnw apoluta pws einai to teleiotero paketo agoras me teleia sxesh kostous apodosis!

Link to comment
Share on other sites

NAIAIIAIAIAI!!! TO PIRA EPITELUS!

re sis, to efere o germanos kai h alpha copy lei apo mera se mera, eleos?

 

330.41 kanei.Ston germano ihan mono ena komati kai to pira, mu paraponethikan oti dne prolavan na to dixun puthena kai oson afora ta games tha ferun apo evdomada!

Bleh!
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia5100/1.0 (3.02) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

I nokia tha ta konomisi apo auto to kinito tha ginei best seller!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Alexkass

 

όσο για το backup που λέει ο φίλος objectref, το pc suite επιτρέπει full backup μεσω bt στο πισί :)

 

θέλω να βρω ένα κινητό με τόσα καλά και για μένα λίγα άσχημα (εκτ΄ψς από την έλλειψη ir) που να κάνει 330 ευρώ καινούριο και να έχει τόσα πολλά στο κουτί... :)

 

φιλικά Αλέξης

 

 

Ναι ρε Αλεξη, κανει backup μεσω BT ΟΚ, το θεμα ειναι οτι αγοραζεις κατι και πρεπει ν'αγορασεις και κατι αλλο για να δουλευει οπως θελεις (backup).

Δεν ξερω αν καταλαβαινεις τι εννοω αλλα επειδη δεν ανηκω σ'αυτους που εκστασιαζονται απο ενα νεο μοντελο με ηχηρο market name, ετσι και κοιταζω και τα αρνητικα οσο κοιταζω και τα θετικα.

 

Οσο για το δευτερο που λες, θα συμφωνησω μαζι σου, το πακετο ειναι αρκετα καλο για τα χρηματα που θα δωσει καποιος...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον objectref

 

Ναι ρε Αλεξη, κανει backup μεσω BT ΟΚ, το θεμα ειναι οτι αγοραζεις κατι και πρεπει ν'αγορασεις και κατι αλλο για να δουλευει οπως θελεις (backup).

Δεν ξερω αν καταλαβαινεις τι εννοω αλλα επειδη δεν ανηκω σ'αυτους που εκστασιαζονται απο ενα νεο μοντελο με ηχηρο market name, ετσι και κοιταζω και τα αρνητικα οσο κοιταζω και τα θετικα.

 

Οσο για το δευτερο που λες, θα συμφωνησω μαζι σου, το πακετο ειναι αρκετα καλο για τα χρηματα που θα δωσει καποιος...

 

 

για το 7650, 3650, 6600? το ίδιο δεν είναι??? δεν ξέρω πολλά πισιά που να έχουν ενσωματωμένες υπέρυθρες...

 

επίσης το bt μπορεί να χρησιμεύσει και αλλού, εμένα πχ στο iPAQ, 7650, π800... κλπ κλπ :)

 

άρα νομίζω ότι οι δυνατότητες που προσφέρει το ενγκέιτζ έιναι περισσότερες από αυτές του 3650 στο θέμα backup, λόγω ύπαρξης καλωδίου στο αρχικό κιόλας πακέτο.

 

:o

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Για να ακούσω γνώμες για το παρακάτω screenshot. Δεν ξέρω τι συμβαίνει αλλά σήμερα μετά την αποθήκευση ολων των contacts στο κινητό είπα να κρατήσω backup και μου έβγαλε το παρακάτω error. Πάνω απο 5 φορές προσπάθησα.

Επίσης όπως είπα παραπάνω απο την πρώτη μέρα δεν κατάφερα να το συνδέσω με το pc μεσω usb. Άλλο κουφό αυτο! :'(

Καμιά ιδέα κανείς?

+

(είμαι αγράμματος και υπογράφω με σταυρό)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Alexkass

 

για το 7650, 3650, 6600? το ίδιο δεν είναι??? δεν ξέρω πολλά πισιά που να έχουν ενσωματωμένες υπέρυθρες...

 

επίσης το bt μπορεί να χρησιμεύσει και αλλού, εμένα πχ στο iPAQ, 7650, π800... κλπ κλπ :)

 

άρα νομίζω ότι οι δυνατότητες που προσφέρει το ενγκέιτζ έιναι περισσότερες από αυτές του 3650 στο θέμα backup, λόγω ύπαρξης καλωδίου στο αρχικό κιόλας πακέτο.

 

:o

 

 

Ολα τα laptops εχουν υπερυθρες και μπορεις να κανεις τη δουλεια σου out of the box. Δεν εχουν ολοι τη δυνατοτητα να πανε να σκανε 50αρες ευρω για να παρουν bt για πιο ευκολο/γρηγορο backup...

Τελος παντων, εχουν δωσει πολυ μεγαλυτερο focus στο gaming παρα στα του κινητου τηλ.

Παντως, ξεχωρα απο αυτο, τι ειναι αυτο που σου εχει κανει κακη εντυπωση μεχρι στιγμης ? Η μπαταρια, αν και μαλλον την εχεις στο 2ο (?) φορτισμα ακομα, πως ειναι ??

Link to comment
Share on other sites

Σε τι αλλα χρωματα μπωρεις να βαλεις το μενου εκτος απο το ροζ?

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Paidia το ειδα απο κοντα σε φιλο μου οταν το πρωτοπηρε και παρατηρησα οτι η οθονη ειναι ιδια με του 3650, με παραξενεψε το πως μιλας στο κινητο-παιχνιδι, εχει μονο 1 παιχνιδι και απαιτει εγγραφη και οσο για τα υπολοιπα περιπου μοιαζει στο μενου με το 3650 αλλα δεν με πολυσυγκινησε..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παρείγγειλα πριν λίγες ώρες στο Γερμανό με σύνδεση :) Από αύριο το μεσημέρι φόρτιση και από μεθαύριο οι πρώτες εντυπώσεις. Και με το καλό σε κανα δυο μήνες θα του βάλω και καμιά δικιά μου εφαρμογή!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον manos the greek

 

Σε τι αλλα χρωματα μπωρεις να βαλεις το μενου εκτος απο το ροζ?

 

Μπλέ

Πράσινο

Μωβ

Κόκκινο

Ροζ

Πορτοκαλί

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Έχει μόνο 3. Αυτα του 7650.

Οθόνη καμία σχέση με το 3650, κλάσεις ανώτερη... Tft! Μη λέμε και ότι θέλουμε.

Μπαταρία προς το παρών καλή. Με τρελή χρήση

1 μέρα. Και δεν είναι ακόμα στρωμένη ;)

Υ.Γ. Πόσταρω από το κινητό με τον όπερα.

:happy:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

3 μόνο παλέτες έχει το δικό σου; το δικό μου έχει τις 6 που ανέφερε πιο πάνω ο johner. Το παράξενο είναι οτι με το που το αγόρασα και το άνοιξα είχε μόνο 3 παλέτες αλλά μετά απο λίγο όταν το ξανακοίταξα έιχαν γίνει 6!!! Κουφό ε; Πάντως τώρα έει μόνιμα 6.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia5100/1.0 (3.02) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την johner

Αρχικό Μήνυμα από τον manos the greek

 

Σε τι αλλα χρωματα μπωρεις να βαλεις το μενου εκτος απο το ροζ?

 

Μπλέ

Πράσινο

Μωβ

Κόκκινο

Ροζ

Πορτοκαλί

 

A!Tosa polla giati sto 3650 mporeis na valeis mono 3.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλήμερα

Ξέρει κανείς αν το pc suite δουλεύει στα windows 2000?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...