Jump to content

[Επίσημο] Νokia N-Gage


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά.Είναι το πρώτο μου post και είμαι πολύ συγκινημένος :'( . Το κινητό το είχα δει στην παρουσίαση της Πάτρας και είχα πάθει πλάκα. Τα παιχνίδια ήταν πολύ καλύτερα από ότι περιμένα.Υπάρχουν πολλές πιθανότητες να το πάρω!!!. Ξέρει κανείς αν τον έχει φέρει κανένας στην Πάτρα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον newlynx

 

Γεια σας παιδιά.Είναι το πρώτο μου post και είμαι πολύ συγκινημένος :'( . Το κινητό το είχα δει στην παρουσίαση της Πάτρας και είχα πάθει πλάκα. Τα παιχνίδια ήταν πολύ καλύτερα από ότι περιμένα.Υπάρχουν πολλές πιθανότητες να το πάρω!!!. Ξέρει κανείς αν τον έχει φέρει κανένας στην Πάτρα;

 

 

φίλε μου ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ! :p

 

λογικά η Alpha Copy. έχετε στην Πάτρα? αν όχι πες σε έναν γνστό από Αθήνα να στο πάρω και να στο στείλε με ACS.

 

τα άλλα μαγαζιά θα οτ έχουν λογικά από Παρασκευή αλλά λίγο πιο ακριβά :(

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον leokoudo

 

Πάτρα είμαι εγώ. Χθες το πήρα από το Γερμανό και το πουλάει όσο και η Alpha Copy.

 

 

 

το έστησες τελικά το μηχάνημα? πώς πάει? πες εντυπώσεις :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό. Καθώς το φόρτιζα κατέβαζα games και apps για να το γεμίσω. Χθες το βράδυ κατά τις 11:40 το άνοιξα για πρώτη φορά (2 10ωρα θέλει φόρτισμα :'( ). Άρχισα να το πειράζω για να εξοικειωθώ. Σήμερα το πρωί το σύνδεσα στο PC έβαλα κάποια .sis αρχεία στην MMC για να κάνω εγκατάσταση αλλά έκανα μόνο 2 apps επειδή δεν έχω πολύ μπαταρία τώρα κι αν μου τελειώσει θα πρέπει να το φορτίσω για άλλο ένα 10ωρο.

 

Πάντως αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

τελικά βρήκα και ένα πιο φτηνό bt usb στο πλαίσιο και αυτό, στα 45 ευράμε φπα. με εμβέλεια 10Μ. μάλλον αυτό θα πάρω :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Κατα την αναπαραγωγή κομματιού΄, όταν πατήσω το μολυβάκι, μου βγάζει τα εξής μόνο:

Ρυθμίσεις

Ενεργ. μεγαφώνου

Βοήθεια

Έξοδος

Όταν δεν παίζει κομμάτι και πατήσω απ'το αριστερό ειδικό επιλογές μου βγάζει λίστα κομματιών αλλά κατα την αναπαραγωγή η επιλογή εξεφανίζεται. Τί λες να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

skeftomai ki egw na parw to n-gage.exei psaxei kapoios se allo magazi pera apo Alpha Copy?

Pros Alexkass: gia bluetooth pare me th mia ton adaptor ths gigabyte.

To xrhsimopoiw edw kai 7 mhnes kai einai apsogos!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον v@gelis

 

skeftomai ki egw na parw to n-gage.exei psaxei kapoios se allo magazi pera apo Alpha Copy?

Pros Alexkass: gia bluetooth pare me th mia ton adaptor ths gigabyte.

To xrhsimopoiw edw kai 7 mhnes kai einai apsogos!

 

 

ναι ναι... είδαμε τον Άγγελο και τον Αρχάγγελο και ζηλέψαμε :)

 

λολ

 

στείλε με πμ για το bt usb. :o

 

λογικά ο Γερμανός θα το έχει αφού το πήρες και το παιδί πιο πάνω από εκεί.

 

Κατα την αναπαραγωγή κομματιού΄, όταν πατήσω το μολυβάκι, μου βγάζει τα εξής μόνο:

Ρυθμίσεις

Ενεργ. μεγαφώνου

Βοήθεια

Έξοδος

Όταν δεν παίζει κομμάτι και πατήσω απ'το αριστερό ειδικό επιλογές μου βγάζει λίστα κομματιών αλλά κατα την αναπαραγωγή η επιλογή εξεφανίζεται. Τί λες να συμβαίνει

 

 

βρε Χρυσόστομε...έτσι γίνεται πάντα. με τρέλανες. όταν παίζει τραγούδι δεν μπορεί να δει την λίστα. το σταματάς και πατάς ΕΠΙΛΟΓΕΣ και τότε θα στο έχει "λιστα κομματιών".

 

είδες όλα απλά :)

 

με τρέλανες του λόγου σου :rolleyes: :D :D :o :p

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είπα και γώ στην αρχή; Όλα καλά με το κινητό αλλά το player του είναι για τα μπάζα. Εντελώς πρωτόγονο. Ούτε επιλογή για λίστα κατα την αναπαραγωγή, ούτε γρήγορο γύρισμα μπροστά κ πίσω στο ίδιο κομμάτι, ούτε εμφάνιση ολόκληρου του ονόματος του κομματιού, ούτε πληροφορίες πχ 128Kbps 44kHz κτλ. Μόνο αναπαραγωγή και είμαστε εντάξει δηλαδή;;;;

Δεν θα γούσταρες αν ήταν κάτι σαν το mp3Go που είναι άψογο. Μακάρι να έπαιζε στερεοφωνικά το mp3Go αλλά δεν παίζει. :o(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mirrorofsorrow

 

Αυτό δεν είπα και γώ στην αρχή; Όλα καλά με το κινητό αλλά το player του είναι για τα μπάζα. Εντελώς πρωτόγονο. Ούτε επιλογή για λίστα κατα την αναπαραγωγή, ούτε γρήγορο γύρισμα μπροστά κ πίσω στο ίδιο κομμάτι, ούτε εμφάνιση ολόκληρου του ονόματος του κομματιού, ούτε πληροφορίες πχ 128Kbps 44kHz κτλ. Μόνο αναπαραγωγή και είμαστε εντάξει δηλαδή;;;;

Δεν θα γούσταρες αν ήταν κάτι σαν το mp3Go που είναι άψογο. Μακάρι να έπαιζε στερεοφωνικά το mp3Go αλλά δεν παίζει. :o(

 

 

βρε συ? παίζει τέλεια? όκ τότε. :)

 

:)

 

δεν είναι PC ούτε PPC το ngage. αν το πειράζεις πολύ όταν ακούς μουσική οι 8 ώρες θα γίνουν 2... :)

 

εςπίσης πιο το νόημα να αλλάζει τραγούδι χωρίς να σταματήσεις το άλλο. θα μου πεις να κάνεις μίξη οκ... αλλά το ngage το καημένο δεν τρέχει xp με windows media series 9 :D

 

νομίζω πως και έτσι καλά είναι :)

 

μπορούμε όμως να πούμε αυτό το "προβληματάκι" στο FORUM NOKIA και ίσως το δούν και το φτιάξουν σε κάποιο άλλο firmware :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Λές; Οκ

Η ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΤΟΥ Ν-GAGE ΕΧΕΙ ΣΟΒΑΡΕΣ ΕΛΕΙΨΕΙΣ. ΒΕΛΤΙΩΣΤΕ ΤΟ.

Ελπίζω να το δει κάποιος απο τη nokia και μεχρι αύριο να έχει βγεί μια αναβαθμισούλα που να βελτιώνει το player.

Πάντως να πώ και του στραβού το δίκιο, παίζει τέλεια. Σε αυτό τον τομέα παίρνει άριστα. Και (άσχετο) πάρα πολύ ωραίο, βολικό και άριστης ποιότητας το hands free.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mirrorofsorrow

 

Λές; Οκ

Η ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΤΟΥ Ν-GAGE ΕΧΕΙ ΣΟΒΑΡΕΣ ΕΛΕΙΨΕΙΣ. ΒΕΛΤΙΩΣΤΕ ΤΟ.

Ελπίζω να το δει κάποιος απο τη nokia και μεχρι αύριο να έχει βγεί μια αναβαθμισούλα που να βελτιώνει το player.

Πάντως να πώ και του στραβού το δίκιο, παίζει τέλεια. Σε αυτό τον τομέα παίρνει άριστα. Και (άσχετο) πάρα πολύ ωραίο, βολικό και άριστης ποιότητας το hands free.

 

 

μακάρι :)

 

όσο για την ποιότητα της αναπαραγωγής είναι όπως το έγραψες: ΤΕΛΕΙΑ! :rolleyes:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον leokoudo

 

Πάτρα είμαι εγώ. Χθες το πήρα από το Γερμανό και το πουλάει όσο και η Alpha Copy.

 

 

Πόσο το πήρες από Γερμανό; Όταν ρώτησα την Τρίτη δεν είχαν φέρει κομμάτια ακόμα και μου είπε τιμή 330Euro με ένα παιχνίδι. Μάλλον για παιχνίδι εννοούσε αυτό που περιλιμβάνεται στην συσκευασία;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που παρατήρησα είναι οτι τα μηνύματα δεν γυρνάνε σε μνήμη κάρτας αλλά μόνο στην μνήμη του τηλεφώνου.

Και θέλω να ρωτήσω και κάτι άλλο. Όταν συνδέω το τηλ με το καλώδιο δε μου το αναγνωρίζει σαν ανεξάρτητο δίσκο. Δεν μου το εμφανίζει καθόλου. Επειδή έχω τα windows 98, μήπως αυτό γίνεται μόνο στα XP; Αν είναι έτσι τότε να βάλω τα XP.

Link to comment
Share on other sites

Εγω να ρωτησω τωρα κατι τα παιδια που το αγορασαν ?

 

Απο καποιες εμπειριες των χρηστων του 3650, ειχαμε δει οτι οι εφαρμογες στηνονται μεν στην mmc αλλα βαζουν και αρχεια στο c: (a la windows) και οποτε εβγαζαν την καρτα για να βαλουν καποια αλλη, ειχανε προβλημα με το τηλεφωνο στο boot γιατι οι εφαρμογες δεν εβλεπαν ποια τα αρχεια τους.

 

Τι γινεται στην περιπτωση που στο n-gage κανεις καποιος το ιδιο πραγμα για να παιξει π.χ. ενα αλλο παιχνιδι [που βρισκεται σε μια αλλη mmc απο αυτη που εχει τις διαφορες εφαρμογες ?? Το δοκιμασε κανεις αυτο ??

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την κάρτα απο το 3650 στο n-Gage και όντως για να τρέξουν παιχνίδια και προγράμματα πρέπει να υπάρχουν και τα αρχειάκια που λείπουν απο το n-Gage. Μερικά όμως τρέχουν χωρίς κανένα πρόβλημα. Ελάχιστα όμως. Για να τρέξουν λοιπον οι εφαρμογές και στο n-Gage έστειλα μέσω bluetooth τις εγαρμογές στο κινητό και τα εγκατέστησα πάνω απο τα άλλα. Έτσι μπάινει το απαιτούμενο αρχειάκι στο τηλ και η κάρτα παραμένει όπως έχει και όλα τα προγράμματα τρέχουν κανονικά. Τα προγράμματα όμως που δε θέλεις να υπάρχουν μετά στο n-Gage θα πρέπει να τα σβήσεις απο το 3650 γιατί όταν βάλεις την κάρτα στο

n-Gage δεν θα υπάρχει το πρόγραμμα στην διαχείρηση αρα δεν μπορείς και να το σβήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mirrorofsorrow

 

Έβαλα την κάρτα απο το 3650 στο n-Gage και όντως για να τρέξουν παιχνίδια και προγράμματα πρέπει να υπάρχουν και τα αρχειάκια που λείπουν απο το n-Gage. Μερικά όμως τρέχουν χωρίς κανένα πρόβλημα. Ελάχιστα όμως. Για να τρέξουν λοιπον οι εφαρμογές και στο n-Gage έστειλα μέσω bluetooth τις εγαρμογές στο κινητό και τα εγκατέστησα πάνω απο τα άλλα. Έτσι μπάινει το απαιτούμενο αρχειάκι στο τηλ και η κάρτα παραμένει όπως έχει και όλα τα προγράμματα τρέχουν κανονικά. Τα προγράμματα όμως που δε θέλεις να υπάρχουν μετά στο n-Gage θα πρέπει να τα σβήσεις απο το 3650 γιατί όταν βάλεις την κάρτα στο

n-Gage δεν θα υπάρχει το πρόγραμμα στην διαχείρηση αρα δεν μπορείς και να το σβήσεις.

 

 

Εγω δεν ρωτησα αυτο, αλλα κατι αλλο. Ακου το σεναριο:

 

εχεις στο n-gage(mmc) εγκαταστησει ενα σωρο applications οπως και στα 7650/3650 (file managers, handy dates, minigps και ολα αυτα...) και καποια στιγμη παιρνεις ενα νεο game σε αλλη mmc και βγαζεις την παλια και βαζεις τη νεα.

Τι θα γινει στο boot ?? Θα ψαχνουν οι εφαρμογες τ'αρχεια τους στη mmc που ομως δεν θα υπαρχουν πια, Θα κολλησει τοτε ??

 

 

Α, και κατι αλλο: Infrared αυτο το πραγμα(n-gage) διαθετει ??

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia5100/1.0 (3.02) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την objectref

Αρχικό Μήνυμα από τον mirrorofsorrow

 

Έβαλα την κάρτα απο το 3650 στο n-Gage και όντως για να τρέξουν παιχνίδια και προγράμματα πρέπει να υπάρχουν και τα αρχειάκια που λείπουν απο το n-Gage. Μερικά όμως τρέχουν χωρίς κανένα πρόβλημα. Ελάχιστα όμως. Για να τρέξουν λοιπον οι εφαρμογές και στο n-Gage έστειλα μέσω bluetooth τις εγαρμογές στο κινητό και τα εγκατέστησα πάνω απο τα άλλα. Έτσι μπάινει το απαιτούμενο αρχειάκι στο τηλ και η κάρτα παραμένει όπως έχει και όλα τα προγράμματα τρέχουν κανονικά. Τα προγράμματα όμως που δε θέλεις να υπάρχουν μετά στο n-Gage θα πρέπει να τα σβήσεις απο το 3650 γιατί όταν βάλεις την κάρτα στο

n-Gage δεν θα υπάρχει το πρόγραμμα στην διαχείρηση αρα δεν μπορείς και να το σβήσεις.

 

 

Εγω δεν ρωτησα αυτο, αλλα κατι αλλο. Ακου το σεναριο:

 

εχεις στο n-gage(mmc) εγκαταστησει ενα σωρο applications οπως και στα 7650/3650 (file managers, handy dates, minigps και ολα αυτα...) και καποια στιγμη παιρνεις ενα νεο game σε αλλη mmc και βγαζεις την παλια και βαζεις τη νεα.

Τι θα γινει στο boot ?? Θα ψαχνουν οι εφαρμογες τ'αρχεια τους στη mmc που ομως δεν θα υπαρχουν πια, Θα κολλησει τοτε ??

 

 

Α, και κατι αλλο: Infrared αυτο το πραγμα(n-gage) διαθετει ??

 

Dustixos den iperithres!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Alexkass

 

μα το λέει και το βιβλιαράκι. συγχρονισμός ΜΟΝΟ μέσω bt. το καλώδιο είναι για μεταφορά μεγάλων αρχείων και εγκατάσταση προγραμμάτων :)

 

νανε καλά ο v@gelis :happy:

 

otan thes na valeis ena programma pou to petas to arheio oste meta na to egatasteiseis apto idio to kinito?xereis an iparhei epilogi sto na dialexeis se pia mnimi na apothikevonte ta minimata?opos sto 3650 diladi....a k kati allo.evala tin mmc tou ngage se ena 3650 k epexe kanonika to paixnidi.diladi ola ta games tha pezoun sto 3650?me xeneronei ligo afto....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mirrorofsorrow

 

Κάτι άλλο που παρατήρησα είναι οτι τα μηνύματα δεν γυρνάνε σε μνήμη κάρτας αλλά μόνο στην μνήμη του τηλεφώνου.

Και θέλω να ρωτήσω και κάτι άλλο. Όταν συνδέω το τηλ με το καλώδιο δε μου το αναγνωρίζει σαν ανεξάρτητο δίσκο. Δεν μου το εμφανίζει καθόλου. Επειδή έχω τα windows 98, μήπως αυτό γίνεται μόνο στα XP; Αν είναι έτσι τότε να βάλω τα XP.

 

den nomizo na einia thema windows.ego eho 2000 k apla ton anagnorizei san extra skliro.tha prospathiso na ta valo k se ena palio pc mou me 98 k tha sou po
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την asmodeus

Αρχικό Μήνυμα από τον Alexkass

 

μα το λέει και το βιβλιαράκι. συγχρονισμός ΜΟΝΟ μέσω bt. το καλώδιο είναι για μεταφορά μεγάλων αρχείων και εγκατάσταση προγραμμάτων :)

 

νανε καλά ο v@gelis :happy:

 

otan thes na valeis ena programma pou to petas to arheio oste meta na to egatasteiseis apto idio to kinito?xereis an iparhei epilogi sto na dialexeis se pia mnimi na apothikevonte ta minimata?opos sto 3650 diladi....a k kati allo.evala tin mmc tou ngage se ena 3650 k epexe kanonika to paixnidi.diladi ola ta games tha pezoun sto 3650?me xeneronei ligo afto....

 

Otan pas na kaneis egatastash ena program,se rwtaei pou thes na to apothikeuseis.Opws sto 3650.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον asmodeus

 

A k kati allo.evala tin mmc tou ngage se ena 3650 k epexe kanonika to paixnidi.diladi ola ta games tha pezoun sto 3650?me xeneronei ligo afto....

 

 

Χμμ...μαλιστα..δηλαδη το n-gage τι ειναι τελικα ? ενα...3650 με διαφορετικο πλ/γιο και καλυτερο ηχο ?

 

Α και κατι αλλο..."Συνχρονισμος μονο μεσω BT" ?? Δηλαδη ενας που εχει ενα laptop που διαθετει infrared θα πρεπει οπωσδηποτε ν'αγορασει και BT dongle για να κανει synchronize ??? :mad:

Εμ βεβαια, δεν εχει camera, δεν εχει infrared, να ενας λογος για χαμηλοτερη τιμη...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον asmodeus

....a k kati allo.evala tin mmc tou ngage se ena 3650 k epexe kanonika to paixnidi.diladi ola ta games tha pezoun sto 3650?me xeneronei ligo afto....

 

Αυτό που λες έχει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον, εννοείς την mmc με το "Nokia Game" έτσι ; Το έχει δοκιμάσει κανείς άλλος ; :shifty:

Always smile, it makes people wonder what you are up to....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...