Jump to content

Samsung SGH-G400


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

antonio_r οταν εχεις συνδεμενο το hands free, απενεργοποιειται ο ηχος κλησης (η μονο σε μενα συμβαινει?..:confused:) κι αν ναι, υπαρχει καποιος τροπος να μην γινεται αυτο?γιατι στα προφιλ που κοιταξα δεν αναφερει κατι...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 84
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στο συγκεκριμένο κινητό η μουσική και το ραδιόφωνο ακούγεται καλά μεσω hands free? η ένταση είναι ικανοποιητική? η ποιότητα που ακούγεται η μουσική? είμαι μεταξύ SAMSUNG G400 και LG KF750 secret αλλά διάβασα οτι το τελευταιο έχει πολλά προβλήματα, με ενδιαφερει κυρίως να έχει καλό ραδιόφωνο και μουσική, ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μια απορια ομως εχω και θα με φαει...

Γιατι τετοια σχεδον ''απαξιωση'' γι'αυτο το εκπληκτικο κινητο...??? Σχεδον στην αφανεια..

Εδω, η Νοκια αν βγαλει κανα 20κατι ή 30κατι μοντελακι, ή η Σ.Ερικσον κανα χιλιο-ξανα εκδιδομενο w..κατι, που οοολα ειναι ιδια στην ουσια με τιποτα νεο πανω τους..., γινεται οοο κακος χαμος. Με rewiews, και κοντρα prewiews και συζητησεις και ετσι κι αλλιως,.. και στην ουσια μαπα το ..καρπουζι.

Γιατι λετε εσεις?.. :-)

 

Η συμμετοχή σε κάποια συζήτηση σχετικά με κάποιο νέο μοντέλο εξαρτάται από το ιδιαίτερο ενδιαφέρον που μπορεί να υπάρχει για κάποια συγκεκριμένη συσκευή, από την προτίμηση που μπορεί μεγάλο μέρος των μελών εδώ να έχουν σε κάποια συγκεκριμένη μάρκα οπότε και οι συζητήσεις για κινητά αυτής της μάρκας τράβανε το ενδιαφέρον και βέβαια το γεγονός οτι θα πρέπει το προς συζήτηση κινητό να κυκλοφορήσει ώστε να αρχίσει ό κόσμος να το αγοράζει ή να το επεξεργάστει και να εκφέρει άποψη. Το G400 αναμένεται σύμφωνα με τα λεγόμενα του Γερμανού που στηρίζεται στα λεγόμενα των εκπροσώπων της Samsung μέσα στον Σεπτέμβριο και καθότι κάποιοι το πήραν ήδη ίσως σιγά σιγά γίνεται διαθέσιμο στα καταστήματα εκτός και το πήραν από Εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

antonio_r οταν εχεις συνδεμενο το hands free, απενεργοποιειται ο ηχος κλησης (η μονο σε μενα συμβαινει?..:confused:) κι αν ναι, υπαρχει καποιος τροπος να μην γινεται αυτο?γιατι στα προφιλ που κοιταξα δεν αναφερει κατι...

 

φιλε μου δυστυχως δεν το ξερω, μιας και δεν χρησιμοποιω ποτε hands free.. (sar επι τη ευκαιρια, ΜΟΝΟ 0.298 !!!) Για ψαξ'το ομως λιγο. Παραλογο μου ακουγεται.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δυστυχως δεν το ξερω, μιας και δεν χρησιμοποιω ποτε hands free.. (sar επι τη ευκαιρια, ΜΟΝΟ 0.298 !!!) Για ψαξ'το ομως λιγο. Παραλογο μου ακουγεται.

 

θα το ψαξω ξανα λιγο περισσοτερο αν και δεν νομιζω οτι θα βρω κατι...το sar ειναι οντως πολυ χαμηλο:D

Link to comment
Share on other sites

στο συγκεκριμένο κινητό η μουσική και το ραδιόφωνο ακούγεται καλά μεσω hands free? η ένταση είναι ικανοποιητική? η ποιότητα που ακούγεται η μουσική? είμαι μεταξύ SAMSUNG G400 και LG KF750 secret αλλά διάβασα οτι το τελευταιο έχει πολλά προβλήματα, με ενδιαφερει κυρίως να έχει καλό ραδιόφωνο και μουσική, ευχαριστώ

 

και το ραδιοφωνο και τα mp3 ακουγονται παρα πολυ καλα..η ενταση ειναι αρκετα δυνατη..δεν σε κουφαινει αλλα οντας εξω στο δρομο ακους την μουσικη σου πολυ χαλαρα.επισης τα ακουστικα εχουν σιλικονη που απομονωνει τους εξωτερικους θορυβους (οπως στα s.e. walkman)...το secret με ενδιεφερε κι εμενα αλλα οταν πηγα και το ψαχουλεψα λιγο δεν με ενθουσιασε, ασε που δεν ειναι καθολου βολικα τα πληκτρα αφης.επισης εχει πολυ μικρη αυτονομια, και αν το θες για να ακους και μουικη απο το κινητο πρεπει να το λαβεις υπ οψιν και αυτο.:worry:

Link to comment
Share on other sites

emena mono to megethos ths othonis me xalaei se auth thn syskeuh, kata ta alla ''poly kalo''!

 

Εννοείς ότι είναι μικρή; :confused:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

emena mono to megethos ths othonis me xalaei se auth thn syskeuh, kata ta alla ''poly kalo''!

 

μικρη δεν ειναι σε καμια περιπτωση....ισα ισα απο τα folders ειναι απο τις μεγαλυτερες (ειναι ιδια με του μοτορολα v8, 2,2 ιντσες)...τωρα αν το συγκρινεις με touch screen τηλεφωνα, ναι ειναι μικρη......ισως φαινεται ετσι, γιατι την τοποθετησαν πολυ χαμηλα και απο πανω της εχει πολυ "χωρο"......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
βρηκα και αλλη μια χρησιμοτητα της εξωτερικης οθονης...οταν εχεις συνδεδεμενο το handsfree και πατησεις το κουμπι του,παρατεταμενα, η οθονη βγαζει ολες τις κλησεις σου και αγγιζεις οποια θες να καλεσεις...not bad...:shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια το κινητο τι μνημη υποστηριζει? εχει δυνατοτητα επεκτασης μνημης κ αν ναι μεχρι ποσο? κ τελος υπαρχει η δυνατοτητα συνδεσης με pc? (μεσω καλωδιου)

ρωταω γιατι διαβασα σε ενα εντυπο απο το γερμανο κ δεν ανεφερε τπτ.

 

τελος επειδη ειμαι αναμεσα σε αυτο κ το u900 πιο απο τα 2 8α προτεινατε?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο τι μνημη υποστηριζει? εχει δυνατοτητα επεκτασης μνημης κ αν ναι μεχρι ποσο? κ τελος υπαρχει η δυνατοτητα συνδεσης με pc? (μεσω καλωδιου)

ρωταω γιατι διαβασα σε ενα εντυπο απο το γερμανο κ δεν ανεφερε τπτ.

 

microSD η επεκτάσιμη και 120MB η ενσωματωμένη.. Και βέβαια υποστηρίζει σύνδεση με pc.

 

 

τελος επειδη ειμαι αναμεσα σε αυτο κ το u900 πιο απο τα 2 8α προτεινατε?

ευχαριστω!

G400.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ακομα ερωτηση γιατι εχω μπερδευτει. το κινητο ειναι symbian? κ αν ναι τι γενιας? δλδ αν ειναι symbian 1-2st edition τα προγραμματα που εχετε στο forum για τα nokia s60 1-2st edition προφανως ταιριαζουν?
Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι symbian? κ αν ναι τι γενιας? δλδ αν ειναι symbian 1-2st edition τα προγραμματα που εχετε στο forum για τα nokia s60 1-2st edition προφανως ταιριαζουν?

 

ΔΕΝ είναι Symbian! Είναι απλό (κλειστού τύπου), οπότε ΜΟΝΟ JAVA εφαρμογές & παιχνίδια.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Μολις αγορασα το κινητο, φαινεται πολυ ωραιο, ελπιζω να μην εχω κανενα προβλημα με την touch screen!

στο γερμανό δεν ξερανανε αν το κινητο υποστηριζει μνημη ανω των 2gb. γνωριζει κανεις αν μπορει να υποστηριξει 4gb?

ευχαριστω κ συγνωμη αν σας ζαλισα :)

Link to comment
Share on other sites

Μολις αγορασα το κινητο, φαινεται πολυ ωραιο, ελπιζω να μην εχω κανενα προβλημα με την touch screen!

στο γερμανό δεν ξερανανε αν το κινητο υποστηριζει μνημη ανω των 2gb. γνωριζει κανεις αν μπορει να υποστηριξει 4gb?

ευχαριστω κ συγνωμη αν σας ζαλισα :)

 

Ναι υποστηριζει.εγω τεσσαρα του εβαλα.

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις ποια ειναι η διαδικασια για να περασουμε java games στο κινητο?

μεσω Pc studio κ πρεπει να εχουν την ιδια καταληξη .jav k .jar? το δοκιμασε κ δε δουλεψε :(

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ χθες, πρώτη εντύπωση πολύ θετική. Σκαλίζοντας θα δείξει...

 

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ:D

Στειλε ενα αναλυτικο ριβιου αν μπορεις να μας ενημερωσεις:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ χθες, πρώτη εντύπωση πολύ θετική. Σκαλίζοντας θα δείξει...

με γεια σου! δεν θα απογοητευτεις απο την αγορα σου...;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κούκλι το κινητό. Πολύ όμορφο. Η εξωτερική touch screen είναι απίθανη. Όπως επίσης και η 5mp camera.

 

Γενικά, ένα (αν όχι το πρωτο) απο τα ομορφότερα και καλύτερα clamshell - και όχι μόνο :)

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-G400

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...