Jump to content

Samsung SGH-G400


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο Γερμάνος το έχει και αυτός στον νέο κατάλογο Ιουλίου-Αυγούστου με τιμή 415 Ευρώ και με τη σημείωση "Σύντομα κοντά σας"!:) Στις φωτογραφίες η εσωτερική οθόνη δείχνει κάπως μικρή λόγω μάλλον του αρκετού χώρου που υπάρχει πάνω από αυτήν. Θα μπορούσανε ίσως να την κάνουνε μεγαλύτερη αν και οι 2,2 ίντσες είναι οκ. Πολύ καλό κινητό φαίνεται πάντως και πολύ όμορφο!:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 84
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν ήταν μεγαλύτερη από 2,2 ίντσες, θα ήταν πολύ μεγάλο σε μήκος το κινητό...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
παιδες,το τσιμπησα το τηλεφωνακι...δεν το λειτουργησα πολυ αλλα απο τα λιγα που ειδα μεχρι τωρα,δεν εχει ,ευτυχως, και πολυ μεγαλη σχεση με αλλα samsung που ειχα( u600, e840):rolleyes:....ειναι πολυ καλυτερο,πολυ παραμετροποιησημο και μερικες φωτο που εβγαλα με φως ημερας ηταν πολυ καλες..α, οθονη αφης ειναι ΜΟΝΟ η εξωτερικη.....αυριο θα ξερω περισσοτερα...
Link to comment
Share on other sites

παιδες,το τσιμπησα το τηλεφωνακι...δεν το λειτουργησα πολυ αλλα απο τα λιγα που ειδα μεχρι τωρα,δεν εχει ,ευτυχως, και πολυ μεγαλη σχεση με αλλα samsung που ειχα( u600, e840):rolleyes:....ειναι πολυ καλυτερο,πολυ παραμετροποιησημο και μερικες φωτο που εβγαλα με φως ημερας ηταν πολυ καλες..α, οθονη αφης ειναι ΜΟΝΟ η εξωτερικη.....αυριο θα ξερω περισσοτερα...

Καλοριζικο και καλομιλητο! :)

Απο που φιλε το πηρες? Στο πλαισιο που ρωτησα, ουτε καν ακουστα δεν το'χουν...

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και καλομιλητο! :)

Απο που φιλε το πηρες? Στο πλαισιο που ρωτησα, ουτε καν ακουστα δεν το'χουν...

 

ευχαριστω ;) το πηρα απο καταστημα wind στον χολαργο...κι εγω που πηγα πλαισιο για να παρω καρτα μνημης (σημειωτεον, μεχρι 8 γιγα παιρνει) ουτε ηξεραν την υπαρξη του..:blink:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ;) το πηρα απο καταστημα wind στον χολαργο...κι εγω που πηγα πλαισιο για να παρω καρτα μνημης (σημειωτεον, μεχρι 8 γιγα παιρνει) ουτε ηξεραν την υπαρξη του..:blink:

 

Nαι ρε γ@#4#@ μου.. εχω επιδοτηση απο voda, και δεν το'χει το πλαισιο..

Πες μου αν εχεις την καλοσυνη πως ειναι το ακουστικο? ακους καλα και καθαρα τον συνομιλητη? Το φλας αναβει οταν τραβας νυχτερινο βιντεο? και σε τι αναλυση ειναι?

Κι ενα αλλο. Η φωτογραφικη του στο αυτοματο βγαζει καλες? ή πρεπει να ρυθμιζεις συνεχως ωστε να μην εχει αυτη τη μπλε αποχρωση που εχει το g600 για παραδειγμα σε κλειστους χωρους..? Συγγνωμη αν σε ζαλισα..:)

Link to comment
Share on other sites

Nαι ρε γ@#4#@ μου.. εχω επιδοτηση απο voda, και δεν το'χει το πλαισιο..

Πες μου αν εχεις την καλοσυνη πως ειναι το ακουστικο? ακους καλα και καθαρα τον συνομιλητη? Το φλας αναβει οταν τραβας νυχτερινο βιντεο? και σε τι αναλυση ειναι?

Κι ενα αλλο. Η φωτογραφικη του στο αυτοματο βγαζει καλες? ή πρεπει να ρυθμιζεις συνεχως ωστε να μην εχει αυτη τη μπλε αποχρωση που εχει το g600 για παραδειγμα σε κλειστους χωρους..? Συγγνωμη αν σε ζαλισα..:)

 

δεν με ζαλισες, γι αυτα τα πραγματα ειναι τα forum...το ακουστικο ειναι παρα πολυ καλο,ακριβως ιδιο με το p1 μου. το φλας αναβει κανονικα στο βιντεο και μαλιστα ειται το βαζεις χειροκινητα η μπαινει αυτοματα (η και καθολου,φυσικα). η αναλυση ειναι 320*240...η φωτογραφικη ειναι αρκετα καλη θα ηθελα να την τεσταρω βεβαια καλυτερα αλλα μεχρι στιγμης εχω βγαλει αρκετα καλες. αυτο με την γαλαζια αποχρωση συμβαινει, και φαινεται εαν φωτογραφησεις κατι πολυ λευκο (εναν τοιχο ας πουμε)...γενικα παντως μου φαινεται πολυ καλο τηλεφωνο και μεχρι στιγμης ειμαι ευχαριστημενος με οσα πραγματακια εχω ψαξει στο μενου του...επειδη ειχα χρονια μονο sony ericsson και ξερω οτι τα samsung ειναι εντελως διαφορετικης φιλοσοφιας, τη φοβομουν λιγο αυτη τη μαρκα ,αλλα τουλαχιστον αυτο το συγκεκριμενο τηλεφωνακι, ειναι super!:D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω maximillian!

Οντως καταπληκτικο τηλεφωνο! Το πηρα κι εγω χτες. Στιβαρο, πολυτελες, ανυπαρκτος τζογος, ακρως χρηστικο, παραμετροποιησιμο, απιστευτα πεντακαθαρο ακουστικο, πολυ φωτεινες και οι 2 οθονες, δυνατοι ηχοι κλησης, πολυ ωραια θεματα, αψογο πληκτρολογιο, ζωντανη φωτογραφια. (πολυ καλυτερη του g600 και αυτη τη φορα οι ντιφολτ ρυθμισεις αποθηκευονται..) Τ'αξιζει τα λεφτα του!!

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να το φερει και το Πλαισιο.

Ερωτηση προς τους κατοχους : Απο μπαταρια πως παει ? Κραταει 2-3 μερες ή με την μεγαλη εξωτερικη οθονη εξαντλειται γρηγορα ?

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να το φερει και το Πλαισιο.

Ερωτηση προς τους κατοχους : Απο μπαταρια πως παει ? Κραταει 2-3 μερες ή με την μεγαλη εξωτερικη οθονη εξαντλειται γρηγορα ?

 

Πρωτη φορτιση, κρατησε 1 μερα. Αλλα συνεχως με μπλουτουθ, για μεταφορα αρχειων, μουσικης, εξερευνιση, κλπ. Το ελιωσα κυριολεκτικα. Τωρα με τη δευτερη φορτιση, κλεινω εναμιση 24ωρο, (συνεχως ανοιχτο παντα, και τη νυχτα) και εχει 2 απο τις 3 μπαρες. Και με αρκετη ομιλια, πειραγμα, μπλουτουθ κλπ παλι.. Πιστευω οτι οταν στρωσει η μπαταρια θα κραταει ανετα τρια 24ωρα. Εξ'αλλου, η μπαταρια του ειναι 1000αρα +. Μια χαρα ειναι κι απο μπαταρια..!!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα πολυ καλη αυτονομια. Ενα απο τα πιο ολοκληρωμενα κινητα κατα την αποψη μου.

Καλοριζικο :D

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να το φερει και το Πλαισιο.

Ερωτηση προς τους κατοχους : Απο μπαταρια πως παει ? Κραταει 2-3 μερες ή με την μεγαλη εξωτερικη οθονη εξαντλειται γρηγορα ?

 

οντως εχει πολη καλη αυτονομια (σκεπτομενος το μεγεθος του και τις οθονες του)..και εμενα με πρωτη φορτιση 8 ωρες (με κλειστο κινητο) κρατησε πανω απο 24 ωρες με πολυ πειραγμα και ψαξιμο των λειτουργιων..2η φορτιση εκανα χθες το απογευμα και ακομη δεν εχει πεσει καθολου η μπαταρια(με ομιλια και μηνυματα και παιζοντας γενικα με το κινητο).και με ενεργοποιημενο το 3g..αν το απενεργοποιησεις και λειτουργει σε απλο gprs gsm κραταει πολυ περισσοτερο φυσικα...και οπως λεει και ο φιλος antonio_r μετα απο λιγο που θα στρωσει η μπαταρια θα ειναι ακομη καλυτερα...δεν το περιμενα...:D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω maximillian!

Οντως καταπληκτικο τηλεφωνο! Το πηρα κι εγω χτες. Στιβαρο, πολυτελες, ανυπαρκτος τζογος, ακρως χρηστικο, παραμετροποιησιμο, απιστευτα πεντακαθαρο ακουστικο, πολυ φωτεινες και οι 2 οθονες, δυνατοι ηχοι κλησης, πολυ ωραια θεματα, αψογο πληκτρολογιο, ζωντανη φωτογραφια. (πολυ καλυτερη του g600 και αυτη τη φορα οι ντιφολτ ρυθμισεις αποθηκευονται..) Τ'αξιζει τα λεφτα του!!

 

καλοριζικο, κιολας,antonio!νομιζω καναμε πολυ καλη επιλογη.οσον αφορα και την τεχνολογια του κινητου και την ομορφια....:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και από μένα :) !!

 

Όταν έχετε χρόνο ανεβάστε καμία φώτο (εξωτερικού χώρου, ημέρα) από την κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο, κιολας,antonio!νομιζω καναμε πολυ καλη επιλογη.οσον αφορα και την τεχνολογια του κινητου και την ομορφια....:cool:

Eυχαριστω! Οντως πολυ καλη επιλογη! Αλλαζω περιπου γυρω στα 6 κινητα το χρονο.. επι ποσα χρονια τωρα... Τετοιον ενθουσιασμο ειχα χρονια να αισθανθω. Συνηθως, τα περιεργαζομαι λιγο και τα παραταω στην ..ησυχια τους.. Τουτο'δω, δεν τ'αφηνω απ'τα χερια μου!!! Χωρια που εχει κλεψει καρδιες..;););)

Υ.Γ.Ευχαριστω Nippon και akis_k !

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια ομως εχω και θα με φαει...

Γιατι τετοια σχεδον ''απαξιωση'' γι'αυτο το εκπληκτικο κινητο...??? Σχεδον στην αφανεια..

Εδω, η Νοκια αν βγαλει κανα 20κατι ή 30κατι μοντελακι, ή η Σ.Ερικσον κανα χιλιο-ξανα εκδιδομενο w..κατι, που οοολα ειναι ιδια στην ουσια με τιποτα νεο πανω τους..., γινεται οοο κακος χαμος. Με rewiews, και κοντρα prewiews και συζητησεις και ετσι κι αλλιως,.. και στην ουσια μαπα το ..καρπουζι.

Γιατι λετε εσεις?.. :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το κινητάκι παιδιά!Το ηχείο του είναι δυνατό ή σαν τα άλλα Samsung(U600 πχ)?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το κινητάκι παιδιά!Το ηχείο του είναι δυνατό ή σαν τα άλλα Samsung(U600 πχ)?

 

Να'σαι καλα :)

Καλο ηχειο. Το υ600 δεν το ξερω, αλλα καλυτερο απο το d900 και το g600 που ειχα.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το κινητάκι παιδιά!Το ηχείο του είναι δυνατό ή σαν τα άλλα Samsung(U600 πχ)?

 

αρκετα καλυτερο...στο u600 μονο οι προεγκατεστημενες μελωδιες ακουγονταν αξιοπρεπως (αντε και καμια δυο αλλες)

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια ομως εχω και θα με φαει...

Γιατι τετοια σχεδον ''απαξιωση'' γι'αυτο το εκπληκτικο κινητο...??? Σχεδον στην αφανεια..

Εδω, η Νοκια αν βγαλει κανα 20κατι ή 30κατι μοντελακι, ή η Σ.Ερικσον κανα χιλιο-ξανα εκδιδομενο w..κατι, που οοολα ειναι ιδια στην ουσια με τιποτα νεο πανω τους..., γινεται οοο κακος χαμος. Με rewiews, και κοντρα prewiews και συζητησεις και ετσι κι αλλιως,.. και στην ουσια μαπα το ..καρπουζι.

Γιατι λετε εσεις?.. :-)

 

εχεις ενα δικιο :blink:.....εν τω μεταξυ ουτε καν στο site της samsung δεν το εχω δει....:wacko:

Link to comment
Share on other sites

εχεις ενα δικιο :blink:.....εν τω μεταξυ ουτε καν στο site της samsung δεν το εχω δει....:wacko:

 

Κι εδω, ουτε καν για επιλογη avatar.. :O

Link to comment
Share on other sites

Κι εδω, ουτε καν για επιλογη avatar.. :O

 

Ζήτησε το ΕΔΩ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-G400

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...