Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6220 Classic


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλορίζικο. :)

 

Ρυθμίσεις - Γενικές - Προσωπικές ρυθμίσεις - Κατάσταση αναμονής - Θέμα αναμονής - Βασικό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 984
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλορίζικο. :)

 

Ρυθμίσεις - Γενικές - Προσωπικές ρυθμίσεις - Κατάσταση αναμονής - Θέμα αναμονής - Βασικό.

 

ευχαριστω και για τα 2 εισαι θεος!

δινω και το 'θεμα' γιατι νομιζω αξιζει :lol:

 

http://gallery.mobile9.com/f/481738/

http://gallery.mobile9.com/f/524885/

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτησει:

 

με το καλωδιο usb δεν μου φορτιζει η μπαταρια,ετσι ειναι κ σε εσας η κατι δεν παει καλα?

μεταφορες κτλ κανω κανονικα δεν εχει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το Ν85 φορτίζει μέσω USΒ. Σε όλα τα υπόλοιπα, χρησιμοποιείται μόνο για μεταφορά δεδομένων.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τελικα αυτο το τηλεφωνο χακαρεται?

προσπαθώ με το helloox αλλα όταν το περναω στο κινητο και ξεκιναει το χακ καθεται με τις ωρες στο installing rootcerts

Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος της φωτογραφικής γίνεται να μην ακούγεται? Άκουσα οτι δεν απενεργοποιείται

 

Δοκίμασε να βάλεις αθόρυβο προφίλ, αν και δε νομίζω να γίνεται τίποτα, γιατί η Nokia συνήθως εξοπλίζει μόνο τα Nseries με αυτή τη δυνατότητα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι υπαρχει ενα hack που οταν το τρεχεις απενεργοποιεις τον ηχο την καμερας. Δεν το εχω ψαξει περισσοτερο γιατι το Ν82 μου ειχε αυτη την δυνατοτητα. Εαν θελεις ρωτησε στο παρακατω θεμα:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=203573

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή χωρίς χακ ή κάτι τέτοιο δεν βγαίνει? Γιατί στο Κ750 π έχω τώρα και στα περισσοτερα κινητά που ξέρω απλά το βάζεις στο αθόρυβο
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή χωρίς χακ ή κάτι τέτοιο δεν βγαίνει? Γιατί στο Κ750 π έχω τώρα και στα περισσοτερα κινητά που ξέρω απλά το βάζεις στο αθόρυβο

Δεν έχεις παρά να το δοκιμάσεις. Πάντως αυτό ήξερα για τα τηλέφωνα της Nokia.

Κατά κανόνα μόνο τα Nseries μπορούν να απενεργοποιήσουν τον ήχο κάμερας. Το 6220 δεν είναι Nseries.

Αν το 6220 χακάρεται, σαφώς και μπορείς να απενεργοποιήσεις τους ήχους κάμερας κλπ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

για τους ηχους της καμερας

βρηκα εναν τροπο σε ενα φορουμ οπου ειναι για Ν73

και πιο κατω λέει ένας οτι δουλεψε σε 6220c

 

Just came across a way to disable the camera sounds in N73 (working) (Hacked mobiles only). Didn't check it out on other mobiles.

 

1. Turn on "Caps Off"

2. Open X-plore

3. Goto "Z:\Private\10202be9\101F8809.txt"

4. Copy the file to "C:\Private\10202be9\101F8809.txt"

5. Edit the file "101F8809.txt"

6. At the end of the file, u will find the line

 

0x7 int 1 0 cap_rd=alwayspass

cap_wr=alwaysfail

 

7. Then change it to

 

0x7 int 0 0 cap_rd=alwayspass

cap_wr=alwaysfail

 

 

8. Save the file and exit X-plore

9. Turn on "Caps On"

10. Turn off "Warning tones" in ur profile

11. Restart the phone.

 

Now it's done & No more sounds in camera!!

 

Tested on my N73

May work on other phone

 

Tested this method & working great on my 6220c (3.06). This file "C:\Private\10202be9\101F8809.txt" kept getting deleted everytime i rebooted. So i made the file read only & now it works great :D "Thumbs up"

 

ομως χρειάζεται capson capsoff

ξερετε αν δουλεύει στο 6220c?

ειχα δοκιμασει το ντρακαριους αλλα δεν δουλέψανε τα caps...

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι αν μπορέσεις και χακάρεις τη συσκευή, απενεργοποιείς όποιον ήχο θέλεις. :)

Δες εδώ και δοκίμασε τον 3ο τρόπο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σου απαντησε ο aristotelhs2060

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2685431#post2685431

 

Για να μην μπερδευουμε τα πραγματα. Εαν θελεις να ρωτησεις κατι για την συσκευη σου μπορεις να συνεχισεις εδω. Για τα hacks υπαρχει το επισημο θεμα. Πριν σου ειπα να ρωτησεις εδω γιατι δεν ρωτουσες για τα hack αλλα για το hard format.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω το καταλαβα απλα καπου μπερδεύτεηκα με το δικό του τροπο

τεσπα θα ξαναδοκιμασω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποιο ειναι το path για να περασω απευθειας στην καρτα μνημης μερικα τραγουδια. Απο φακελους μονο images private k cities εχει. Γινεται να δημιουργησω φακελους ωστε να τους δει το τηλεφωνο χωρις τη χρηση της συσκευης ή του nokia pc suite??
Link to comment
Share on other sites

Πέρασέ τα στο φάκελο Sounds > Digital.

Αλλά και οπουδήποτε αλλού και να τα περάσεις δεν υπάρχει πρόβλημα. Με το που θα κάνεις ανανέωση βιβλιοθήκης θα τα βρει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το ίδιο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια το δοκιμασα και δουλευει εκεινο με τους ηχους της κάμερας

 

ρε παιδια γνωρίζει κανείς πώς θα μπορέσω να βάλω το αναλογικό ρολόι προφύλαξη οθόνης μόνιμη χωρίς να βγαίνει εκεινη η μπάρα με το ψηφιακό?

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιση αναμενεται?

Κανει που και που κανα κολπακι,για να ερθει στα ισα του.

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζουμε κάτι τώρα.

Ίσως υπάρξει κάποια στο μέλλον.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

το πηρα κι εγω το κινητο και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι...αναμεικτες.

αυτο που με απογοητευσε ειναι ο ηχος του, ειδικα αν το βαλεις στο τερμα παραμορφωνεται πολυ η μουσικη, αλλα τεσπα ενα ηχειακι εχει ετσι κι αλλιως. Εκει ομνως που απογοηρετητκα ειναι οι φωτος του. Μου βγαινουνε πολυ θολες θα λεγα και με τπτ δεν πιστευω οτι εχουν αναλυση 5 μεγαπιξελ. φυσικα και δεν εχω απαιτηση να βγαζει φωτος οπως μια ψηφιακη μηχανη αλλα αυτην την...θολουρα την εχετε παρατηρησει κι εσεις; Το βιντεο ωστοσο ειναι αρκετα καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις παλια εκδοση λογισμικου? ισως με καποια πιο νεα εκδοση να διορθωθηκε το προβλημα με τις φωτο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...