Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6220 Classic


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 984
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@tackos Καλο θα ηταν να εγραφες με ελληνικους χαρακτηρες. Ειναι δυσκολα στην αναγνωση τα greeklish.

 

@mixalis002 επισης δοκιμασε να κανεις Επαναφορα Εργοστασιακων Ρυθμισεων μπορει να εχεις αλλαξει καποια ρυθμιση καταλαθος στην φωτογραφικη της συσκευης σου και να δημιουργει το προβλημα!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εσείς που τώρα έχετε δουλέψει αρκετές μέρες το κινητό, πως πάει από μπαταρία; Θα μου βγάζει 2 μέρες με ομιλία κάπου 2 ώρες τη μέρα, μερικά sms και περιστασιακά GPS; :worry:

 

Επίσης κάπου είχα διαβάσει πως το φλας, επειδή είναι xenon, δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε συνεχή λειτουργία (πχ με βίντεο ή χρήση με εφαρμογή "φακού"). Αληθεύει; Τον επόμενο μήνα θα έχω επιδότηση και μάλλον το Ν79 δεν θα είναι στη λίστα των επιδοτούμενων συσκευών, οπότε με βλέπω για 6220c ή για Ν82...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάπου είχα διαβάσει πως το φλας, επειδή είναι xenon, δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε συνεχή λειτουργία (πχ με βίντεο ή χρήση με εφαρμογή "φακού"). Αληθεύει;

Ναι αληθεύει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για το Ν95-2, ναι, έχεις δίκιο, αλλά όλα τα νέα 3rd edition με το διπλό led σου δίνουν την δυνατότητα να έχεις αναμμένα τα Led κατά την διάρκεια της βιντεοσκόπησης και είναι πολύ χρήσιμο. Όσον αφορά το πιο απο τα δύο είναι προτιμότερο, χωρίς συζήτηση θα έλεγα το xenon και ας μην μπορείς να βιντεοσκοπήσεις στο σκοτάδι.
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... έστω με κάποια εφαρμογή "φακού" θα μπορέσω να το χρησιμοποιήσω; Αρκετές φορές χρειάστηκα κάτι τέτοιο και θα είναι πρόβλημα αν το xenon φλας δεν μου το επιτρέπει :(
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... έστω με κάποια εφαρμογή "φακού" θα μπορέσω να το χρησιμοποιήσω; Αρκετές φορές χρειάστηκα κάτι τέτοιο και θα είναι πρόβλημα αν το xenon φλας δεν μου το επιτρέπει :(

Όχι αφού δεν υπάρχει τέτοια εφαρμογή.

Αλλά και να υπήρχε, έχω την εντύπωση (δεν είμαι σίγουρος) πως αυτού του είδους φλας δεν γίνεται να λειτουργούν για μεγάλη διάρκεια.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όχι αφού δεν υπάρχει τέτοια εφαρμογή.

Αλλά και να υπήρχε, έχω την εντύπωση (δεν είμαι σίγουρος) πως αυτού του είδους φλας δεν γίνεται να λειτουργούν για μεγάλη διάρκεια.

 

N-torch Lite... Τη χρησιμοποιώ εδώ και 2 χρόνια στο Ν73 και μάλιστα έχει και λειτουργία SOS...

Link to comment
Share on other sites

Λέγοντας όχι, εννοώ εφαρμογή που να λειτουργεί σε κινητό με xenon flash.

Όχι γενικότερα...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όπως πολύ σωστά ειπώθηκε, το ξένον φλας, λόγω τεχνολογίας, δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν φακός. Ακόμα και εφαρμογή να βγει αποκλειστικά για το 6220, δεν είναι δυνατό να γίνει κάτι τέτοιο, σε αντίθεση με τα led.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

λοιπον ανεβασα κατι κομματια απο φωτογρεφιες το βραδι που μου εκανε τους ασπρους διαφανους κυκλους που σας ελεγα....το κανει σε σας?

να το παω πισω με την εγγυηση?

http://img132.imagevenue.com/img.php?image=69132_0102200910_edited_122_729lo.jpg

http://img179.imagevenue.com/img.php?image=69149_180120090_edited_122_13lo.jpg

http://img18.imagevenue.com/img.php?image=69152_03022009008_edited_122_760lo.jpg

 

εκανα επαναφορα εργ. ρυθμισεων αλλα τιποτα...οι fotos ειναι με φλας.pls help!!!

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται σαν να έχει κόκκους σκόνης ο φακός ή το τζαμάκι που προστατεύει το φακό.

Έχεις δοκιμάσει να το καθαρίσεις;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ οτι μάλλον πρόκειται για σκόνη. Σου προτείνω να πας σε κάποιο nokia shop να στο ανοίξουν να το καθαρίσουν. Καλύτερα να μην βάλεις χέρι μόνος σου.
Link to comment
Share on other sites

Thelw na parw ena kinito mexri 250 eurw me kali kamera alla kai kali apodosi kai poiotita genika, na kratisei. Imoun anamesa sto C702 kai to G600 meta eida k to LG Kf750 secret an k me provlimatizoun ta pliktra afis. To 6220 exei poli kali kamera kai einai se prositi timi gia nokia me tetoies dinatotites, axizei se sxesi me ta alla kinita p proanefera?
Link to comment
Share on other sites

Για επιλογή συσκευής υπάρχει η ενότητα των Διαξιφισμών.

Ανοίγεις ένα νέο θέμα αφού πρώτα έχεις διαβάσει τις οδηγίες και παίρνεις τις απόψεις των μελών.

 

Επίσης θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greenglish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ok, θα το θέσω αλλιώς λοιπόν.... Είναι καλο το κινιτάκι σε σχέση με την τιμή του? Από ποιότητα κατασκευής τ λέει, γιατί θέλω να κρατησει τουλάχιστον δυο χρονάκια
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται σαν να έχει κόκκους σκόνης ο φακός ή το τζαμάκι που προστατεύει το φακό.

Έχεις δοκιμάσει να το καθαρίσεις;

 

οπως αγοιγω το καλυμα φαινεται καθαρος ο φακος.τεσπα ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... έστω με κάποια εφαρμογή "φακού" θα μπορέσω να το χρησιμοποιήσω; Αρκετές φορές χρειάστηκα κάτι τέτοιο και θα είναι πρόβλημα αν το xenon φλας δεν μου το επιτρέπει :(

 

ακριβως οπως το ειπες:)

 

το ξενον φλας δεν μπορει να υποστηριξει τετοια λειτουργια ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ανεβασα κατι κομματια απο φωτογρεφιες το βραδι που μου εκανε τους ασπρους διαφανους κυκλους που σας ελεγα....το κανει σε σας?

 

Πέτυχα αυτό το φαινόμενο μόνο μια φορά, όταν τράβηξα με φλας νύχτα στη λάρισα full υγρασία/ομίχλη.

Υποθέτω ότι το ξένον έκανε να "λαμπυρίσουν" τα υγρά σωματίδια του αέρα(άκυρος ορισμός:p).

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

σημερα πηρα το 6220 και μετα απο λιγη ωρα χρησης μπορω να πω οτι ειναι ενα παρα πολυ καλο κινητο!!

εχω μονο μια απορια:

στην αρχικη οθονη εχει καποιες συντομευσεις πχ. εκθεση-καμερα-ρολοι-bluetooth-ιστος.

γινεται να της αφαιρεσω ολες?το εψαξα αλλα δεν ειδα κατι..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...