Jump to content

Sony Ericsson C902


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενώ είσαι στις επαφές θα πατήσεις επιλογές θα πας άλλες επιλογές μετά για προχωρημένους και επιλέγεις κατάσταση μνήμης.

 

Καλημέρα και σ'ευχαριστώ.Το βρήκα αλλά μου γράφει

Μνήμη τηλεφώνου

Επαφές 48

Αριθμοί 48

Μνήμη κάρτας SIM

Επαφές sim 52.

Αυτό σημαίνει οτι η κάρτα sim έχει περισσότερα τηλέφωνα απο τη μνήμη τηλεφώνου?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 734
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και σ'ευχαριστώ.Το βρήκα αλλά μου γράφει

Μνήμη τηλεφώνου

Επαφές 48

Αριθμοί 48

Μνήμη κάρτας SIM

Επαφές sim 52.

Αυτό σημαίνει οτι η κάρτα sim έχει περισσότερα τηλέφωνα απο τη μνήμη τηλεφώνου?

 

Ναι. Αν είχες σε κάποιες επαφές του τηλεφώνου παραπάνω από ένα νούμερο τότε στην sim γίνεται μία ξεχωριστή επαφή, πχ. αν έχεις στο τηλέφωνο μια επαφή "σπίτι" με 2 αριθμούς στη sim θα γινει σπιτι 2.

Μπορείς να αντιγράψεις τις 2 επαφές απο την sim στο τηλέφωνο αν δεν την έχεις.

Edited by federer
patc
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σας. Έχω κι εγώ το C902 , καλό κινητό αλλα......κολλαει! Χωρίς λόγο σβήνει μονο του και μενουν αναμένα μονο τα λαμπακια του πληκτρολογίου αλλά και αυτά στο πλάι. το έκανα αναβάθμιση από το site της ericson αλλα τίποτα... Δυστυχώς δεν είναι στην εγγυηση, και δεν ξέρω τι άλλο να κανω. Υπάρχει καμιά βοήθεια?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Έχω κι εγώ το C902 , καλό κινητό αλλα......κολλαει! Χωρίς λόγο σβήνει μονο του και μενουν αναμένα μονο τα λαμπακια του πληκτρολογίου αλλά και αυτά στο πλάι. το έκανα αναβάθμιση από το site της ericson αλλα τίποτα... Δυστυχώς δεν είναι στην εγγυηση, και δεν ξέρω τι άλλο να κανω. Υπάρχει καμιά βοήθεια?
Ηταν η μπαταρια σου πανω απο 50% φορτισμενη? Για δοκιμασε να το ξανακανεις. Αν δεν γινει κατι παλι...μυριζομαι βλαβη που δεν αξιζει να το φτιαξεις. Εχει παρει νερο μεσα?
Link to comment
Share on other sites

Ηταν καλα φορτισμένη. Θα το ξαναδοκιμάσω, αλλά νερό δεν εχει παρει σιγουρα. Το προβλημα το είχα απο αρχη. το έστειλα για φτιαξιμο αλλά τίποτα. Ετσι οπως το εστελνα ετσι μου το επιστρέφανε, μετά το παράτησα.

 

Μου γραφει οτι η αναβάθμιση ήταν επιτυχης αλλά η εγκατασταση απέτυχε.....

Edited by multiPetros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

το ηχειο ειναι δυνατο παιδια?

οχι! μετριο θα ελεγα..!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Έχω ένα c902 που έπεσε και έσπασε το εξωτερικό διαφανές πλαστικό πάνω από την οθόνη. Η οθόνη λειτουργεί κανονικά. Μήπως γνωρίζει κάποιος πώς ονομάζεται αυτό ή πού μπορώ να το βρω; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μου χει πεταχτει το πληκτρολογιο στο πλαι , ειναι ευκολο να τ αλλαξω μονος μου ?

 

Που μπορω να βρω ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μου χει πεταχτει το πληκτρολογιο στο πλαι , ειναι ευκολο να τ αλλαξω μονος μου ?

 

Που μπορω να βρω ?

Τα πληκτρα πανε μαζι με το ολο το κυκλωμα που ειναι απο κατω.

Δεν θα σου συνιστουσα να το αλλαξεις μονος σου γιατι ενα λαθος μπορει να ειναι μοιραιο για το κινητο,εκτος και εαν πιανουν καλα τα χερια σου και εχεις τα καταλληλα tools.

Στο γερμανο που το ειχα παει εγω μου ειχαν ζητησει 45-50 ευρω,φυσικα και δεν το εδωσα γιατι ηταν ακριβα.

Πηρα λοιπον μια logo στιγμης και ισα που εβαλα στα σημεια που ειχαν ξεκολλησει, και 2 χρονια τωρα δεν εχω κανενα προβλημα με το πληκτρολογιο...:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παω να το κανω αναβαθμιση απο το προγραμμα της SonyEricsson για PC αλλα δεν συνδεεται με τιποτα .

 

Τι μπορω να κανω για να συνδεθει και να κανω την αναβαθμιση ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια για βοηθηστε λιγακι! Επεσε το c902 μιας φιλης σε νερο. Εν τελει το εκανα και λειτουργησε. Ομως καταλαθως αυτη η φιλη μου εβαλε τη μνημη στη θεση της σιμ. Ετσι η υποδοχη για τη σιμ καταστραφηκε, και ενω το κινητο ανοιγει δε μπορω να μπω να δω τις επαφες γιατι θελει τη σιμ. Δοκιμασα με το icompanion να της παρω αλλα δε μπορει. Καμια ιδεα?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο section...

αγορασα ενα bluetooth ηχειο για δωρο σε ενα φιλο μου,ο οποιος ακουει μονιμα ραδιοφωνο.ομως ενω το ηχειο (sony ericsson ms 500)συνδεεται κανονικα στο κινητο και αναπαραγει mp3,οταν δοκιμασα με το ραδιο,δεν παιζει το ηχειο αλλα τα ακουστικα του κινητου!τα ακουστικα του κινητου ομως ειναι απαραιτητα για να λειτουργησει το ραδιοφωνο!

ξερει κανεις κανεναν τροπο για αναπαραγωγη ραδιοφωνου απο το ηχειο;

η την πατησαμε και ειναι αχρηστο;(γιατι mp3 δεν ακουει ο φιλαρακος μου):lost:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον την πατήσατε φίλε μου. Δεν γίνεται (ή τουλάχιστον δεν βρήκα τρόπο) να κάνεις μεταφορά του ήχου του ραδιοφώνου μέσω A2DP.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον την πατήσατε φίλε μου. Δεν γίνεται (ή τουλάχιστον δεν βρήκα τρόπο) να κάνεις μεταφορά του ήχου του ραδιοφώνου μέσω A2DP.

 

το ιδιο βλεπω κι εγω:(

 

thanks παντως

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα παιδιά! Θα ήθελα τα φώτα σας... πήρα ένα C902 μεταχειρισμένο με το μενού της αγγλικής O2...branded δηλαδή! Τα αγγλικά δεν μ΄ενοχλούν, αλλά για να έχω μηνύματα με ελληνικούς χαρακτήρες (καθ΄ότι δεν συμπαθώ τα greeklish) θα πρέπει να κάνω unbrand, σωστά;;; Υπάρχει κάποιος οδηγός για να το κάνω αυτό και να περάσω ελληνική unbranded έκδοση;;; Ευχαριστώ για τυχόν βοήθεια...
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να περάσεις την Ελληνική γλώσσα κι όχι να κάνεις debrand. Ελληνικά μόνο σε κάποιο Sony Ericsson Service Point
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να περάσεις την Ελληνική γλώσσα κι όχι να κάνεις debrand. Ελληνικά μόνο σε κάποιο Sony Ericsson Service Point

Ευχαριστώ φίλε μου. Βασικά εκείνο που μ΄ενδιαφέρει είναι να του βάλω ελληνικά και αυτό κυρίως για τα μηνύματα, το debrand μου είναι αδιάφορο!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έσκασα μια 40ρα στο service για να μου περάσουν τα ελληνικά! Αν υπήρχε άλλος τρόπος για να το κάνω μόνος μου και αν δεν χρειαζόμουν ελληνικούς χαρακτήρες στα μηνύματα, δεν θα έδινα τόσα χρήματα. Είναι κλέφτες... στη νόκια παίρνουν 15 ευρώ γι΄αυτή τη δουλειά! Τέλος πάντων, θα ήθελα μια γνώμη για κάποια πράγματα που ρώτησα, γιατί και οι υπάλληλοι τους μου φαίνονται ψιλοάσχετοι. Ρώτησα αν χάνονται τα ελληνικά σε περίπτωση που θελήσω να κάνω αναβάθμιση (αν υπάρχει) από τον υπολογιστή η hard reset! Μου είπαν ότι στην 1η περίπτωση μπορεί να μπλοκάρει το κινητό και στην 2η δεν ήξερε σίγουρα και μου λέει καλύτερα μην το κάνεις, κάνε μόνο επαναφορά ρυθμίσεων! Αν και δεν πιστεύω να χρειαστεί, καλό είναι να ξέρω για να μην την πατήσω.

Και κάτι άσχετο που το΄χω απορία... τελικά η σταθεροποίηση στις φωτό και στα βίντεο που βοηθάει; Όσες φορές έχω κάνει λήψεις, είτε μέρα είτε νύχτα το ίδιο αποτέλεσμα έχω με η χωρίς σταθεροποίηση! Αυτά. Ευχαριστώ για τυχόν απαντήσεις...:)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτούσα από περιέργεια στο e-bay για παλαιότερα μοντέλα sony ericsson, όπως το c902, και βλέπω πωλητές από Hong Kong κυρίως. Είναι αξιόπιστοι και το τελικό κόστος είναι αυτό που βλέπουμε ή υπάρχουν και τίποτα τελωνεία - φόροι στη μέση;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έσκασα μια 40ρα στο service για να μου περάσουν τα ελληνικά! Αν υπήρχε άλλος τρόπος για να το κάνω μόνος μου και αν δεν χρειαζόμουν ελληνικούς χαρακτήρες στα μηνύματα, δεν θα έδινα τόσα χρήματα. Είναι κλέφτες... στη νόκια παίρνουν 15 ευρώ γι΄αυτή τη δουλειά! Τέλος πάντων, θα ήθελα μια γνώμη για κάποια πράγματα που ρώτησα, γιατί και οι υπάλληλοι τους μου φαίνονται ψιλοάσχετοι. Ρώτησα αν χάνονται τα ελληνικά σε περίπτωση που θελήσω να κάνω αναβάθμιση (αν υπάρχει) από τον υπολογιστή η hard reset! Μου είπαν ότι στην 1η περίπτωση μπορεί να μπλοκάρει το κινητό και στην 2η δεν ήξερε σίγουρα και μου λέει καλύτερα μην το κάνεις, κάνε μόνο επαναφορά ρυθμίσεων! Αν και δεν πιστεύω να χρειαστεί, καλό είναι να ξέρω για να μην την πατήσω.

Και κάτι άσχετο που το΄χω απορία... τελικά η σταθεροποίηση στις φωτό και στα βίντεο που βοηθάει; Όσες φορές έχω κάνει λήψεις, είτε μέρα είτε νύχτα το ίδιο αποτέλεσμα έχω με η χωρίς σταθεροποίηση! Αυτά. Ευχαριστώ για τυχόν απαντήσεις...:)

Αφού δεν έχεις κάνει debrand (άρα το localization είναι αγγλικό) και στις δυο περιπτώσεις κατά 99% θα χάσεις τα Ελληνικά. Αν η Oxygen έχει βγάλει αναβάθμιση τότε θα σου την περάσει χωρίς να μπλοκάρει το κινητό (αλλά θα χάσεις τα Ελληνικά όπως είπαμε)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν έχεις κάνει debrand (άρα το localization είναι αγγλικό) και στις δυο περιπτώσεις κατά 99% θα χάσεις τα Ελληνικά. Αν η Oxygen έχει βγάλει αναβάθμιση τότε θα σου την περάσει χωρίς να μπλοκάρει το κινητό (αλλά θα χάσεις τα Ελληνικά όπως είπαμε)

Βασικά δεν υπάρχει τίποτα στο μενού από την branded έκδοση που είχα της O2... είναι σαν να πήρα ένα unbranded ελληνικό κινητό! Επιπλέον ρώτησα και μου είπαν ότι τώρα φοράει την τελευταία έκδοση λογισμικού, πράγμα που διαπίστωσα και μόνος μου κάνοντας search για νέο λογισμικό μέσα από τη συσκευή! Η οποία είναι αυτή: 1204-1731 R3EG004 091021

'Οπως και να΄χει, δεν πιστεύω να χρειαστεί ποτέ hard reset η αναβάθμιση... παλιό μοντέλο είναι, δε νομίζω να βγαίνουν ακόμα updates!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας, θα ήθελα αν είναι δυνατόν λίγο την βοήθεια σας. Έχω το Α2uploader και προσπάθησα να το κάνω debrand σαν προτάρης και γω... Χρησιμοποίησα C902_R3EJ001AS_MAIN_GENERIC_AS_RED52.mbn και το C902_R3EA038_FS_ADRIATIC_RED52.fbn. Η όλη διαδικασία πιστεύω πως έγινε σωστά, το θέμα μου είναι ότι οταν το ανοίγω μου εμφανίζει σφάλμα διαμόρφωσης επικοινωνήστε με τον λειτουργό του δυκτίου σας.

Ξέρει κάποιος πια είναι η λύση γιατί πολλά τοπικ διάβασα και άκρη δεν εβγαλα..

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C902

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...