Jump to content

Sony Ericsson C902


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 734
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βγάζει σούπερ φωτογραφίες....:cool:

 

μερα ναι οντως ειναι καλες.:)

νυχτα ομως απλα αποτυχια....:(

 

που να δεις τις νυχτερινες του ν82;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μερα ναι οντως ειναι καλες.:)

νυχτα ομως απλα αποτυχια....:(

 

που να δεις τις νυχτερινες του ν82;)

 

καλα,σιγουρα.μα νομιζω ουτε οι φωτο την ημερα μπορουν να συγκριθουν με αυτα τα αριστουργηματα που τραβαει το Ν82...το λεω γιατι μολις χτες αγορασα και το c902 και μιας και εχω και το Ν82 εκανα ενα crash test μεταξυ των 2 αλλα τολμω να πω οτι το c902 νικαει μονο στον σχεδιασμο και την ποιοτητα των υλικων του...

Link to comment
Share on other sites

καλα,σιγουρα.μα νομιζω ουτε οι φωτο την ημερα μπορουν να συγκριθουν με αυτα τα αριστουργηματα που τραβαει το Ν82...το λεω γιατι μολις χτες αγορασα και το c902 και μιας και εχω και το Ν82 εκανα ενα crash test μεταξυ των 2 αλλα τολμω να πω οτι το c902 νικαει μονο στον σχεδιασμο και την ποιοτητα των υλικων του...

 

αν και ειμαστε off,και εγω τα εχω και τα δυο και ειλικρινα δεν εχει καμια σχεση το c902με το ν82...ακομη παιζει μονο του το ν82 στην φωτογραφια!!

 

αλλα το c902 ειναι κοσμημα :)

 

ενω ειναι απλο jawa phone δεν μου κανει καρδια να το δωσω;)

 

παντως μετα την τελευταια αναβαθμιση στο c902 και ενω πριν δεν ειχε κανενα προβλημα το κινητο,αρχισε να κανει επανεκινησεις μονο του ετσι στον βροντο....

ετσι τωρα περιμενεις μια αναβαθμιση να φτιαξει τις π@π@ριες που εκαναν με την προηγουμενη οι ειδημονες της SE:mad:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μια επιβεβαιωση θα ηθελα...απο οσο ειδα δεν υπαρχει η δυνατοτητα να μαρκαρεις οσες φωτο ή βιντεακια θελεις να στειλεις με bluetooth και μονο ενα ενα μπορεις να τα στελνεις κανοντας την ιδια διαδικασια καθε φορα..ειναι ετσι?
Link to comment
Share on other sites

μια επιβεβαιωση θα ηθελα...απο οσο ειδα δεν υπαρχει η δυνατοτητα να μαρκαρεις οσες φωτο ή βιντεακια θελεις να στειλεις με bluetooth και μονο ενα ενα μπορεις να τα στελνεις κανοντας την ιδια διαδικασια καθε φορα..ειναι ετσι?

 

μα φυσικα και γινεται :)

εχει μαρκαρισμα ολων η επιλεκτικα,κοιταξε το καλυτερα;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι λογικό το 902 να μη βγάζει τις φωτό του Ν82,τόσο τη μέρα όσο και τη νύχτα!Έχει αισθητηρα κατά πολύ μικρότερων διαστάσεων απ'το Ν82 και ο θόρυβος και μόνο αρκεί για να είναι χειρότερες οι φωτό..Και το βράδυ επίσης,στις κοντινές,πάλι είναι λογικό να έχει πολύ περισσότερο θόρυβο,εξαιτίας της απουσίας του Φλας ξένον!Αναλογικά πάντα με τις διαστάσεις του όμως έχει ένα εξαιρετικό σύστημα φακού-αισθητήρα κατασκευασμένο απ'την Sony.Θα ανεβάσω τα data-sheets ή θα δώσω λινκ αν βρω,για όποιον ενδιαφέρεται να δει τα τεχνικά χαρακτηριστικά!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Κι εγώ που θέλω σε λίγη ώρα να πάω να πάρω κινητό

Είχα καταλήξει στα Sony Ericsson ένα από τα δύο C902 ή G 900 και όταν πήγα σε κατάστημα η πωλήτρια μου έδειξε το δικό της το LG Viewty (KU990) και μου έδειξε και το SECRET-KF 750. Moυ είπε ότι πριν είχε Sony Ericsson και όταν πήρε το LG ΚU 990 έχει κολλήσει. Έφαγε πολλές τούμπες , έχει δηλαδή δοκιμαστεί και λέει ότι είναι εύκολο στην χρήση με μεγάλη οθόνη αφής, πράγμα που με ξετρέλανε. Αλλά σκέφτομαι που έχω συνηθίσει τα Ericsson και δεν ξέρω τι να κάνω. Έχουν 5 MP σε φωτό, αλλά δεν ξέρω από δυνατό ήχο αν βγάζει. Κάπου διάβασα ότι έχει πρόβλημα στο ζουμ ή στον ήχο. Και λένε ότι στις σημειώσεις, δεν παίρνει πάνω από 5. Δεν αλλάζει πάνω από 3 θέματα. Με την διάρκεια μπαταρίας δεν ξέρω αν αντέχει να δω κάποιο έργο σε κάποιο ταξίδι και να έχω ακόμα μπαταρία. Λένε ότι στο ευρετήριο παίρνει μόνο Λατινικούς χαρακτήρες. Και ότι δεν ακούγεται το ραδιόφωνο από τα ηχεία. Αυτά βέβαια τα έψαξα μετά. Δεν τα ήξερα να τα ρώταγα στην πωλήτρια.

Εγώ θέλω να έχει όλες τις λειτουργίες τις κλασσικές της Sony Ericsson, συν 5 Mpixels συν τέλειο ήχο και δυνατό ζουμ.

 

Το C902 έχει προβλήματα; Είχα το K800i Sony ericsson και ήθελα να ήξερα τι παραπάνω έχει εκτός από τα Pixels που καταλαβαίνω ότι θα είναι πιο καλό. Και από δυνατό ήχο τι γίνεται; Είναι πιο δυνατό από το Κ800i?

Σας παρακαλώ απαντήστε μου ΕΠΕΙΓΟΝ!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Κι εγώ που θέλω σε λίγη ώρα να πάω να πάρω κινητό

Είχα καταλήξει στα Sony Ericsson ένα από τα δύο C902 ή G 900 και όταν πήγα σε κατάστημα η πωλήτρια μου έδειξε το δικό της το LG Viewty (KU990) και μου έδειξε και το SECRET-KF 750. Moυ είπε ότι πριν είχε Sony Ericsson και όταν πήρε το LG ΚU 990 έχει κολλήσει. Έφαγε πολλές τούμπες , έχει δηλαδή δοκιμαστεί και λέει ότι είναι εύκολο στην χρήση με μεγάλη οθόνη αφής, πράγμα που με ξετρέλανε. Αλλά σκέφτομαι που έχω συνηθίσει τα Ericsson και δεν ξέρω τι να κάνω. Έχουν 5 MP σε φωτό, αλλά δεν ξέρω από δυνατό ήχο αν βγάζει. Κάπου διάβασα ότι έχει πρόβλημα στο ζουμ ή στον ήχο. Και λένε ότι στις σημειώσεις, δεν παίρνει πάνω από 5. Δεν αλλάζει πάνω από 3 θέματα. Με την διάρκεια μπαταρίας δεν ξέρω αν αντέχει να δω κάποιο έργο σε κάποιο ταξίδι και να έχω ακόμα μπαταρία. Λένε ότι στο ευρετήριο παίρνει μόνο Λατινικούς χαρακτήρες. Και ότι δεν ακούγεται το ραδιόφωνο από τα ηχεία. Αυτά βέβαια τα έψαξα μετά. Δεν τα ήξερα να τα ρώταγα στην πωλήτρια.

Εγώ θέλω να έχει όλες τις λειτουργίες τις κλασσικές της Sony Ericsson, συν 5 Mpixels συν τέλειο ήχο και δυνατό ζουμ.

 

Το C902 έχει προβλήματα; Είχα το K800i Sony ericsson και ήθελα να ήξερα τι παραπάνω έχει εκτός από τα Pixels που καταλαβαίνω ότι θα είναι πιο καλό. Και από δυνατό ήχο τι γίνεται; Είναι πιο δυνατό από το Κ800i?

Σας παρακαλώ απαντήστε μου ΕΠΕΙΓΟΝ!!!:D:D:D

 

οχι φιλε μου δεν εχει προβληματα,ισα ισα ειναι ενα καλο και πολυ κομψο κινητο με μια καλη καμερα για ημερησιες φωτογραφιες και καλη μπαταρια για το μεγεθος του.εχει κλασικο ηχειο SE,με οτι συνεπαγεται αυτο....δλδ τι πιο δυνατο η οχι απο το κ800,παλι λιγο ειναι συγκριτικα με τον ανταγωνισμο.....

αν θες δυνατη (μα πολυ δυνατη αναπαραγωγη απο τα ηχεια),κοιτα απο περιεργια και το νοκια 6110 navigator;) το εχει ενας φιλος μου και ειναι ειλικρινα...παρα παρα πολυ δυνατη η αναπαραγωγη ηχου απο τα 2 ηχεια του..

κατα τα αλλα καλη κατασκευη με πολυ καλη ποιοτητα υλικων ,λεπτο και ομορφο.ειναι ενα απλο (καλο ομως) java phone.

θα προτιμουσα φυσικα η τιμη του να ηταν μικροτερη μιας και δεν δικαιολογει (κατ εμε,ασχετα αν το εχω ηδη παρει) το ολο πακετο που προσφερεται.:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

τελικα αξιζει το c902 σαν φωτογρ.??

εχω το samsung g810 υπαρχει συγκριση??

(οχι σε δυνατοτητες μονο σε foto).

το βραδυ βγαζει ικανοποιητικες??

απο αυτονομια??

ευχαριστω!!:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα το κινητουλι,πρωτη εντυπωση παρα πολυ καλη,ισως βεβαια να μην εχω τις τρελες απαιτησεις κιολας ;-) .Ομορφο, κομψο,αρκετα γρηγορο και με ολα τα κλασικα καλουδια της se.

 

Μια ερωτηση μόνο. 'Επεσε η τιμη του και δεν βγήκε στη φόρα? Εδωσα λιγότερα απ'ότι υπολόγιζα και η κοπελιά στη wind μου ειπε ότι η λιανική τιμή του τώρα ειναι 301€ + φπα= 340€ περίπου. Και οι άλλες εταιρίες την ρίξανε ή τους έκλεψα?Άμα πέσει κανα 40αρι ακόμα θα είναι μια χαρα επιλογή(είχα αγχωθει λιγο με ολο το debate για την τιμή γενικα).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Γνωρίζει κανένας αν και πως μπορώ να αλλάξω τον ήχο ειδοποίησης του ημερολογίου? (δηλαδή τον ήχο που κάνει το κινητό, όταν σε ειδοποιεί για μία καταχώρηση που έχεις κάνει στο ημερολόγιο). Ευχαριστώ. :worry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Γνωρίζει κανένας αν και πως μπορώ να αλλάξω τον ήχο ειδοποίησης του ημερολογίου? (δηλαδή τον ήχο που κάνει το κινητό, όταν σε ειδοποιεί για μία καταχώρηση που έχεις κάνει στο ημερολόγιο). Ευχαριστώ. :worry:

Εχω την εντυπωση οτι ο ηχος ειναι στανταρ στο ημερολογιο για τις υπενθυμισεις.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι το καπακι πισω δεν εφαπτεται καλα κοντα στο σημειο που το σηκωνεις με το νυχι για να το ανοιξεις...συμβαινει και σε κανεναν αλλον η μονο σε μενα??:confused:
Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι το καπακι πισω δεν εφαπτεται καλα κοντα στο σημειο που το σηκωνεις με το νυχι για να το ανοιξεις...συμβαινει και σε κανεναν αλλον η μονο σε μενα??:confused:

 

H SE δεν τα πάει καλά με τα καπάκια...

Link to comment
Share on other sites

παιδια βρηκα χθες εναν φιλο μου και μου ειπε πως το c902 ειναι πρωτο σε ραδιενεργεια..μηπως ξερεις κανεις τι παιζει με αυτο?επισης μηπως γνωριζει κανεις που θα μπορεσω να βρω κανενα θεμα που ειναι για κινητα c902..ετσι ωστε να μπορω να εφαρμοσω και την διαταξη θεματος?ελπιζω να με καταλαβατε
Link to comment
Share on other sites

Τα κινητά τηλέφωνα ΔEN έχουν ραδιενέργεια αλλά ακτινοβολία πάρα πολύ χαμηλής ισχύος!Είναι 2 τελείως διαφορετικά πράγματα!Όσον αφορά το φιλο σου,μιλούσε για το SAR,το οποίο είναι ένας δείκτης απορρόφησης της ακτινοβολίας απ'το ανθρώπινο σώμα!Καλό είναι να βρίσκεται σε χαμηλά επίπεδα,αν και τα όρια που έχουν θεσπιστεί είναι ασφαλή!Για το SAR μπορείς να μπεις στην ιστοσελίδα της SE ώστε να ενημερωθείς για την τιμή που έχει στο 902!
Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως κοιτουσα ειδα και την αναβα8μιση λογισμικου..να το κατεβασω και να το κανω εγκατασταση ή θα προκυψει κανενα προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ έχω το w810i 2 χρόνια, ούτε προβληματικά joystick ούτε τίποτα...

Να δώσω 390 ευρώ για να πάρω μία ΠΑΝΤΟΦΛΑ 5 megapixels είναι too much...

Δεν θέλω να δυσφημίσω το συγκεκριμένο κινητό αλλά είμαι της αρχής value-for-money...

Για αυτά που προσφέρει η τιμή του είναι αλμυρή...

Μεγάλο σε μέγεθος....

Τα κουμπιά στρογγυλά δυσκολοπάτητα....

Βαρύ σαν κινητό...

 

Προσμένω κάποιο ποιο ελαρφύ κινητό και με καλύτερη ανάλυση οθόνης...

 

Μια cybershot 13 MP πιο φθηνά κοστίζει...

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι υπέρ-εκτιμημένο,αλλά απ'ό,τι βλέπω η ΣE του έχει ρίξει τρελή διαφήμιση..Ενώ στο Κ850 τίποτα..Το οποίο είχε και καλύτερη απόδοση στις φωτό..Με εξαίρεση πάντως το φλας ξένον και την ελαφρώς χειρότερη απόδοση στις φωτό είναι ένα κομψό και λεπτό Κ850 με στρωμένο λογισμικό και με τη λειτουργία αναγνώρισης προσώπων!Όσοι αναρωτιούνται αν αξίζει να το αγοράσουν να έχουν υπόψη τους το εξής:αν θέλουν από τηλέφωνο ΣE την καλύτερη απόδοση στα 5 megapixels,η μόνη λύση είναι το Κ850!Αν πάλι συμβιβάζονται με ελάχιστα κατώτερη απόδοση αλλά θέλουν λεπτό κινητό και με face detection ας το πάρουν!Τα C902 και Κ850 είναι όπως και το Κ800 με το Κ770!Έχουν κατά 90% την ίδια απόδοση και τις ίδιες λειτουργίες!Δεν είναι ακριβώς ίδια δηλαδή σε απόδοση και δυνατότητες,αλλά δεν έχουν και τις τρελές διαφορές!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ έχω το w810i 2 χρόνια, ούτε προβληματικά joystick ούτε τίποτα...

Να δώσω 390 ευρώ για να πάρω μία ΠΑΝΤΟΦΛΑ 5 megapixels είναι too much...

Δεν θέλω να δυσφημίσω το συγκεκριμένο κινητό αλλά είμαι της αρχής value-for-money...

Για αυτά που προσφέρει η τιμή του είναι αλμυρή...

Μεγάλο σε μέγεθος....

Τα κουμπιά στρογγυλά δυσκολοπάτητα....

Βαρύ σαν κινητό...

 

Προσμένω κάποιο ποιο ελαρφύ κινητό και με καλύτερη ανάλυση οθόνης...

 

Μια cybershot 13 MP πιο φθηνά κοστίζει...

 

μαλλον αναφερεσαι σε αλλο κινητο γιατι το c902 ουτε στρογγυλα κουμπια εχει,ουτε παντοφλα ειναι (σε σχεση με αλλα κινητα πχ Ν82),αλλα ουτε βαρυ ειναι..το μονο που επεσες μεσα ειναι η τιμη!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C902

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...