Jump to content

Sony Ericsson C902


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω παρατηρήσει το κινητό 2 φορές τουλάχιστον σε ανύποπτες φάσεις να κάνει επανεκκίνηση , να κλείνει δηλαδή μόνο του και να ξανανοίγει κανονικά (χωρίς να ζητάει pin) ο λόγος αυτός (pin) με κάνει να πιστεύω οτι είναι κάτι φυσιολογικό. Έχει τύχει να το παρατηρήσει κάποιος άλλος?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 734
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω παρατηρήσει το κινητό 2 φορές τουλάχιστον σε ανύποπτες φάσεις να κάνει επανεκκίνηση , να κλείνει δηλαδή μόνο του και να ξανανοίγει κανονικά (χωρίς να ζητάει pin) ο λόγος αυτός (pin) με κάνει να πιστεύω οτι είναι κάτι φυσιολογικό. Έχει τύχει να το παρατηρήσει κάποιος άλλος?

Το παθαινα παλιοτερα στο κ700ι και καμια φορα στο w810i,δεν καταλαβα γιατι το εκανε.παντως το προβλημα δεν εχει λυθει.και με το τελευταιο `update :) :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εδω και 2 μερες μου εχει κολησει το κινητο και ενω λειτουργουν ολα κανονικα στην πισω πλευρα που ειναι το καθετο μπλε φωτακι που αναβει οταν ανοιγουμε την καμερα παραμενει αναμμενο οτι και να κανω(ανοιγω-κλεινω καμερα, βγαζω μπαταρια, κανω επανεκινηση)..τι μπορει να ειναι και τι μπορει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εδω και 2 μερες μου εχει κολησει το κινητο και ενω λειτουργουν ολα κανονικα στην πισω πλευρα που ειναι το καθετο μπλε φωτακι που αναβει οταν ανοιγουμε την καμερα παραμενει αναμμενο οτι και να κανω(ανοιγω-κλεινω καμερα, βγαζω μπαταρια, κανω επανεκινηση)..τι μπορει να ειναι και τι μπορει να κανω?

Το πας στο service,αν το κινητο το εχεις λιγοτερο απο μια βδομαδα,εισαι για αλλαγη! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εδω και 2 μερες μου εχει κολησει το κινητο και ενω λειτουργουν ολα κανονικα στην πισω πλευρα που ειναι το καθετο μπλε φωτακι που αναβει οταν ανοιγουμε την καμερα παραμενει αναμμενο οτι και να κανω(ανοιγω-κλεινω καμερα, βγαζω μπαταρια, κανω επανεκινηση)..τι μπορει να ειναι και τι μπορει να κανω?

 

 

Εννοείς ότι βγάζοντας την μπαταρία σβήνει και με το που την ξαναβάζεις ανάβει χωρις καν να το ενεργοποιήσεις;

 

Λογικά,σέρβις θα θέλει!Επίσης,δες και την Υπηρεσία αναβάθμισης.Νομίζω πως ξαναφλασάρει το λογισμικό εξαρχής,αλλά διαγράφονται τα πάντα κατ'αυτόν τον τρόπο!

 

εχω παρατηρήσει το κινητό 2 φορές τουλάχιστον σε ανύποπτες φάσεις να κάνει επανεκκίνηση , να κλείνει δηλαδή μόνο του και να ξανανοίγει κανονικά (χωρίς να ζητάει pin) ο λόγος αυτός (pin) με κάνει να πιστεύω οτι είναι κάτι φυσιολογικό. Έχει τύχει να το παρατηρήσει κάποιος άλλος?

 

 

Κλασικη συμπεριφορά τηλεφωνου της SE!Πιθανότατα κακη διαχείρηση της RAM,οπότε αφού ξεμένει από μνημη δεν μπορεί να κάνει κατι άλλο από επανεκκίνηση!Φυσιολογικό είναι,μακάρι να λυθεί με αναβάθμιση στο λογισμικο(λέμε τώρα.. :p )

Link to comment
Share on other sites

@ Raver για αντιπροσωπεια με βλεπω γιατι χτες προσπαθησα να κανω αναβαθμιση μονος μου και δεν υπηρχε κατι διαθεσιμο..

@kotsianis7 μονο οταν λειπει η μπαταρια απο πανω σβηνει με το που την βαζω ειτε ειναι σβηστο ειτε ανοιχτο αναβει συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

@ Raver για αντιπροσωπεια με βλεπω γιατι χτες προσπαθησα να κανω αναβαθμιση μονος μου και δεν υπηρχε κατι διαθεσιμο..

 

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και εγω κατοχος του εν λογω κινητου με καρτα μνημης 2gb ...εχω παρατηρησει και εγω το ξαφνικο κλεισιμο του..και ανοιγμα μετα χωρις να ζηταει pin, ενω οταν γραφω μηνυμα κολλαει για 2-3 δευτερολεπτα και μετα κανονικα γραφει... επισης οταν εχω την καμερα ανοιχτη..ειδικα στο βιντεο εχω παρατηρησει οτι στιγμιαια η εικονα τρεμοπαιζει και αυτο καταγραφετε στην αναπαρωγη του βιντεου..το οποιο να σημειωσω ειναι επιεικως απαραδεκτο...οσο για τις φωτογραφιες φαινεται εκ πρωτης οψης οτι ειναι καλες..αλλα αν τις δει κανεις σε πληρη μεγενθυση στο pc ή αν κανει ενα ή δυο σκαλες ζοομ θα τρομαξει..απο το ποσο χανεται η ευκρινεια..εν τελει..υπερτημημενο κινητο. αναμενω να το κανω αναβαθμισει λογισμικου.
Link to comment
Share on other sites

παιδια χθες πηρα το κινητο και το εβαλα για φορτιση 8 ωρες..πιο πριν ειχα τελειωσει την μπαταρια που εχει το τηλ. οταν το παιρνεις...αλλα νομιζω οτι τελειωνει γρηγορα!!μηπως το αφησα λιγες ωρες?μηπως εκανα καποιο λαθος?:wacko:
Link to comment
Share on other sites

παιδια χθες πηρα το κινητο και το εβαλα για φορτιση 8 ωρες..πιο πριν ειχα τελειωσει την μπαταρια που εχει το τηλ. οταν το παιρνεις...αλλα νομιζω οτι τελειωνει γρηγορα!!μηπως το αφησα λιγες ωρες?μηπως εκανα καποιο λαθος?:wacko:

Μηπως θα πρεπει να περιμενεις καμια 10ρια φορτισεις ακομη..για να παρει τα πανω της η μπαταρια :shifty:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λες?λεω σημερα να το αφησω ολο το βραδυ...λες να το καψω?:blink:

τα νεα κινητα δεν θελουν περισσοτερο απο 3-4 ωρες φορτιση.

μολις βγει το σηματακι πανω στην οθονη οτι το κινητο εχει φορτισει,τελειωσε η φορτιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια!!!!!!!!!μολις ξυπνησα σημερα η μπαταρια απο χθες το βραδυ που ηταν 50% το πρωι ηταν 17% γιατι τελειωνει μονη της η μπαταρια??μηπως το βραδυ πρεπει να το κλεινω?με το προηγουμενο μου κινητο δν ειχα τετοιο προβλημα...επισης μηπως χρειαζεται και την δευτερη φορα να το φορτησω περισσοτερο?η μεχρι να βγαλη πληρης φορτιση?
Link to comment
Share on other sites

paidia eimai metaksi tou p1i k tou c 902 poio lete n parw?? to p1 lete n vgazei polla provlimata??

Όχι εδώ κάτι τέτοιο. Αυτό ανήκει στους διαξιφισμούς. Θα πρέπει να πας στο φόρουμ Διαξιφισμοί και ν' ανοίξεις ένα νέο θέμα με τίτλο: [ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΥΣΚΕΥΗΣ] SE P1 ή C902 κλπ... ώστε τα μέλη να καταθέσουν τις απόψεις τους και να προσπαθήσουν να σε βοηθήσουν στην επιλογή σου.

 

Επίσης εάν δεν υπάρχει κάποιος ειδικός λόγος που να μην σου επιτρέπει την εισαγωγή ελληνικών χαρακτήρων, θα σε παρακαλούσα να μην κάνεις τη χρήση λατινικών αντ' αυτών. Τα greekglish κάνουν τα μηνύματα δυσανάγνωστα και κουραστικά, ενώ καθιστούν σχεδόν άχρηστο το πολύ χρήσιμο εργαλείο της αναζήτησης.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

οσο αφορα την μπαταρια..να απενεργοποιησης το 3G καθως αναλωνει πιο πολυ την μπαταρια προκειμενου να βρισκει το δικτυο 3G (απο τις ρυθμισεις - δικτυα κινητης τηλεφωνιας-δικτυα GSM/3G - μονο GSM) , καλο ειναι επισης να ριξεις την φωτεινοτητα της οθονης (εγω το εχω στο 70%) για να μην καταλωνει πολυ, αλλα και ετσι με μια λογικη χρηση σε μενα πανω απο 2 μερες δεν παιρνει.
Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι επισης να ριξεις την φωτεινοτητα της οθονης (εγω το εχω στο 70%) για να μην καταλωνει πολυ

 

Αισθητήρα για το φως δεν έχει? :shock:

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερετε τις ρυθμίσεις που πρεπει να κανω για να ενεργοποιήσω τα mms στο κινητο μου?εχω στειλει μνμ στην frog εγιναν ολα κανονικα αλλα δν ξερω εαν οι ρυθμισεις του κινητου για τα mms ειναι σωστες..μου εστειλαν ενα μνμ απο την frog και μου ειπαν "για την χρηση της υπηρεσιας mmsαποθηκευστε τις ρυθμισεις του επομενου sms που θα λαβετε.χρησιμοπποιωντας τον κωδικο 1,εφοσον σας ζητηθει" μου ηρθε το μνμ που λετε...παω να βαλω κωδικο.. πατα το 1 και μου λεει ο κωδικος ειναι πολυ μικρος..βαζω 12345...τπτ παλι..γι' αυτο ρωταω μηπως ξερει κανεις να το κανω χειροκινητα...

 

 

ΑΣΧΕΤΟ-->Ξερετε που στελνω μνμ για να ενεργοποιησω την ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΚΛΗΣΕΩΝ δλδ οταν ανοιγω το τηλ. να βλεπω ποιοι με εχουν καλεσει..

 

αυτα....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C902

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...