Jump to content

Sony Ericsson W980


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντώνη, το ακουστικό του σε ομιλία είναι πολύ καλής ποιότητας, δυνατό και καθαρό.

 

Οι φωτό του και το βίντεο μέτρια, όπως είναι αναμενόμενο. Το βρήκες προς πώληση κάπου;

 

Πάντως, η ηχητική του ποιότητα παραμένει πολύ καλή, όπως και η ποιότητα κατασκευής του που δε θυμίζει παραδόξως SE(καθόλου τριξίματα, γερό καπάκι κλπ.) :p Συν το στυλ του! Εγώ το έχω ακόμη και πραγματικά το χαζεύω ώρες-ώρες :p

 

Το ψαχνω Κωστή μου, το ψαχνω..!

Αν δωσεις το δικο σου, ξερεις ποιον θα ειδοποιησεις...!!! :)

 

Υ.Γ. Το θεωρεις ογκωδες? ''Καθεται'' στην τσεπη?

Edited by antonio_r
Link to comment
Share on other sites

Το ψαχνω Κωστή μου, το ψαχνω..!

Αν δωσεις το δικο σου, ξερεις ποιον θα ειδοποιησεις...!!! :)

 

Υ.Γ. Το θεωρεις ογκωδες? ''Καθεται'' στην τσεπη?

 

Ογκώδες δεν είναι, δεν είναι όμως ούτε και το Wave που μπαίνει στην τσέπη και χάνεται :p Μία μέση λύση φαντάσου. Στο κράτημα πάντως είναι λεπτό και κομψό, είτε με ανοιχτό ή κλειστό το πορτάκι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
υπαρχει διαθεσιμο πουθενά;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει διαθεσιμο πουθενά;

Δεν νομιζω! μονο μεταχειρησμενο θα το βρεις! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλησπερα, εχω σοβαρο προβλημα με το κινητο μου, το W980 πολυ συχνα ανοιγει και κλεινει απο μονο του, αποσυντονυζεται η ωρα και η ημερομηνια.

 

εκανα update to τελευταιο software απο το επισημο προγραμμα της sony ericsson, αλλα τιποτα

 

καμια ιδεα ?

Edited by spyrous
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
O web browser του τηλ. Που σωνει τα αρχεια jar;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία jar δε σώζονται κάπου από τον browser, μόνο κατεβαίνουν και εγκαθίστανται. Όπως όταν τα στέλνεις και με bluetooth. Αν θες να μπορείς να τα διαχειρίζεσαι πέρνα τα στην κάρτα μνήμης (με καλώδιο ή card reader) στο φάκελο "Άλλα".

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω

Κατι τετοιο καταλαβα.

Δεν εχει καρτα μνημης.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το πλαινο κουμπι, ενω δουλετει οταν κλειστο το καπακι, δεν δουλευει οταν ειναι ανοικτο το καπακι μετα την αναβαθμιση.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Αν και ξεχασα απο που προγραμματιζεται, οταν ειναι με κλειστο καπακι δουλευει, αλλα με ανοιχτο καπακι δεν παει στην φωτιγραφικη. Τσπ μια κι ολα τα αλλα ειναι ΟΚ το αφηνω.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

αυτό το κινητό το είχα παραχωρήσει στην μάνα μου όταν ανακάλυψα τον κόσμο του android. Θυμάμαι πόσο δυνατό ηχείο/ακουστικό είχε και μεγάλα και φωτεινά κουμπιά. Δυστυχώς πριν λίγους μήνες της το έκλεψαν και στεναχωρήθηκα. Ξέρει κανείς αν μπορώ να το βρώ πουθενά καινούργιο ή έστω σε άριστη κατάσταση; Στο scroutz δεν βρήκα κάτι ιδιαίτερο, ούτε και στην ομόνοια
Link to comment
Share on other sites

Στις αγγελιες μπορεις να βρεις.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλημερα και χρονια πολλα! θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος πως να κανω debrand το w980. το εχει ο πατερας μου,κ δεν ειχα ασχοληθει,αλλα ειδα οτι κολαει συν οτι εχει κλειδωμενο μενου σε μερικα σημεια η vodafone,κ επειδη παντα το σιχαινομουν ολο αυτο,αποφασισα να ασχοληθω λιγο με το κινητακι..δεν εχω ιδεα απο τις διαδικασιες αυτες μιας κ ποτε δε μου ειχε χρειαστει,κ θα ηθελα τη βοηθεια σας ακομα κ με pm, για το πως κ με τι εργαλεια θα του το κανω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • The title was changed to Sony Ericsson W980
  • 1 year later...

σε τέτοια κατάσταση κρατάω το W810

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Τι μου θυμίσατε τώρα, ένα από τα πρώτα κινητά που είχα στην κατοχή μου και φυσικά ως μουσικόφιλος, ήταν το καλύτερο κινητό που μπορούσα να έχω. Εξωπραγματικά για την τότε εποχή τα 8GB αποθηκευτικού χώρου που είχε η συσκευή και πραγματικά, είχα χάσει το λογαριασμό με το ποσά τραγούδια κατάφερα να στριμώξω σε εκείνη τη μνήμη.
 

Σαν κατασκευή, ξεκάθαρα άλλου επιπέδου, θυμάμαι ήταν από τα κορυφαία κινητά της σειράς Walkman και αυτό φαινόταν στην κατασκευή, στην τιμή, σε όλα. Δεν θα ξεχάσω μια εφαρμογή η οποία κατέτασσε τα τραγούδια στην ανάλογη κατηγορία (αργά, γρήγορα, εύθυμα, στενάχωρα) και μάλιστα ήταν εξαιρετικά ακριβής η κατηγοριοποίηση, παραθέτοντας και το αντίστοιχο απόσπασμα του κομματιού που «δικαιολογούσε» την κατηγοριοποίηση. 

Ομορφη λεπτομέρεια και το φωτορυθμικά στο καπάκι, με το γνωστό πορτοκαλί χρώμα της γκάμας και φυσικά, ω θεοί, από άλλη πλανήτη ήταν τα ΚΟΥΜΠΙΑ ΑΦΗΣ στο καπάκι όπου, μπορούσες να χειριστείς την εφαρμογή Walkman χωρίς καν να ανοίξεις το καπάκι, εξωπραγματική λειτουργία για τότε.

Μια άλλη λειτουργία που θυμαμαι, είναι ότι μέσω της εφαρμογής Walkman, μπορούσε να λιειτουργησει και ως FM Transmitter όπου μπορούσες να το συντονίσεις με το ραδιόφωνο και να ακούσεις τη μουσική σου, πρακτικά το ίδιο που συμβαίνει και με τα FM Transmitter που συνδέονται στον αναπτήρα του αυτοκινήτου, απίστευτη λειτουργία για το εφηβικό μυαλό που τότε το χρησιμοποιούς. 

Πραγματικα από τα καλύτερα τηλέφωνα που έχουν περάσει από τα χέρια μου, δεν θυμαμαι τι απέγινε, θυμαμαι ότι στα τελευταία του το είχε ο πατέρας μου, μέχρι που είχε πνεύσει τα λοισθια (αν θυμαμαι καλά, η μπαταρία παρέδωσε πνεύμα). Δεν έχω ιδέα αν υπάρχει ακόμα η αν πήγε σε καμια ανακύκλωση συσκευών, δε νομίζω να δουλεύει αλλά, έστω για την ανάμνηση, καλό θα είναι να υπήρχε….

Edited by tsimisde
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...