Jump to content

Sony Ericsson W980


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αναβάθμιση διόρθωσε κάτι;

 

Εμφανώς όχι... Δεν είχε κανένα πρόβλημα που να διορθώθηκε που να το είχα καταλάβει... Στα νέα κινητά οι αναβαθμίσεις γίνονται περισσότερο για την ταχύτερη λειτουργία στον πυρήνα... Σπάνιες φορές πλέον βγαίνει κινητό με bug τόσο εμφανές!

 

Συμπέρασμα: Εάν δεν αντιμετωπίζετε κάποιο πρόβλημα με την συσκευή σας, μην το κάνετε... Θα βαρεθείτε να περνάτε πάλι τις ρυθμίσεις!

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Συμπέρασμα: Εάν δεν αντιμετωπίζετε κάποιο πρόβλημα με την συσκευή σας, μην το κάνετε... Θα βαρεθείτε να περνάτε πάλι τις ρυθμίσεις!

 

Άσε που μπορεί να πάθετε οτι κι εγώ, όπου το update κόλλησε στη μέση, το τηλέφωνο απονεκρώθηκε, και με είχε περιλούσει κρύος ιδρώτας για 1-2 ώρες, μέχρι που με τη 10τη προσπάθεια να ολοκληρωθεί επιτυχώς..

Link to comment
Share on other sites

Εμφανώς όχι... Δεν είχε κανένα πρόβλημα που να διορθώθηκε που να το είχα καταλάβει... Στα νέα κινητά οι αναβαθμίσεις γίνονται περισσότερο για την ταχύτερη λειτουργία στον πυρήνα... Σπάνιες φορές πλέον βγαίνει κινητό με bug τόσο εμφανές!

 

Συμπέρασμα: Εάν δεν αντιμετωπίζετε κάποιο πρόβλημα με την συσκευή σας, μην το κάνετε... Θα βαρεθείτε να περνάτε πάλι τις ρυθμίσεις!

Γι αυτό ρωτάω επειδή είπες ότι χάνει τα πάντα. Αν δεν βγάλουν firmware που να προσθέσουν αυτό που εξαρχής το κινητό έπρεπε να έχει με βάση την παρουσίαση που είχαν κάνει (να παίζει μουσική χωρίς το hands free) δεν νομίζω να αλλάξω firm. Μια χαρά πάει κατά τα άλλα.

Κι εμένα η τιμή του μου φάνηκε λίγο πιο ακριβή απ' όσο πρέπει (80-100 ευρώ παρακάτω θα έπρεπε να είναι) αλλά δεν πτοήθηκα λόγω του ότι είχε ο αδερφός μου επιδότηση και κάναμε τράμπα τα κινητά μας και λόγω ότι με ενδιέφερε το ράδιο μέσω του ΗΒΗ-DS980 bluetooth μου και ο πομπός ράδιο για το αυτοκίνητο πιο πολύ. Πολύ καφρίλα να το βγάλουν χωρίς τα 2 βασικά χαρακτηριστικά που θα μπορούσαν να δικαιολογήσουν πιο άνετα το υψηλό του κόστος.

Είναι πολλά τα releases Άρη
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό ρωτάω επειδή είπες ότι χάνει τα πάντα. Αν δεν βγάλουν firmware που να προσθέσουν αυτό που εξαρχής το κινητό έπρεπε να έχει με βάση την παρουσίαση που είχαν κάνει (να παίζει μουσική χωρίς το hands free) δεν νομίζω να αλλάξω firm. Μια χαρά πάει κατά τα άλλα.

Κι εμένα η τιμή του μου φάνηκε λίγο πιο ακριβή απ' όσο πρέπει (80-100 ευρώ παρακάτω θα έπρεπε να είναι) αλλά δεν πτοήθηκα λόγω του ότι είχε ο αδερφός μου επιδότηση και κάναμε τράμπα τα κινητά μας και λόγω ότι με ενδιέφερε το ράδιο μέσω του ΗΒΗ-DS980 bluetooth μου και ο πομπός ράδιο για το αυτοκίνητο πιο πολύ. Πολύ καφρίλα να το βγάλουν χωρίς τα 2 βασικά χαρακτηριστικά που θα μπορούσαν να δικαιολογήσουν πιο άνετα το υψηλό του κόστος.

 

Κι εγώ με επιδότηση + 3000 πόντοι WIND Avantage + χρήματα δώρο γενεθλίων το πήρα, αλλιώς δεν παλεύεται η τιμή :-)

 

 

Ελπίζω να βγει καμία χακιά για να παίζει και σε μας στην Ελλάδα το transmitter..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
paidia i timoula tou einai akoma sta 400e? pote tha pesei na to paro....? einai poly oraio...

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

paidia i timoula tou einai akoma sta 400e? pote tha pesei na to paro....? einai poly oraio...

Απο 385 ευρο και ανω..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ... Αρκετά ωραίο τώρα που το ξανα βλέπω, αλλά πολύ ακριβό ρε γι' αυτά που προσφέρει!

Στην κατηγορια του..δυσκολα να βρεις κινητο σε'αυτα τα χρηματα :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην κατηγορια του..δυσκολα να βρεις κινητο σε'αυτα τα χρηματα :cool:

 

Ε , ενταξει αν εννοεις κατηγορια το να φωναζει οτι μπορει να παιξει μουσικη απα οο μακρια πιθανον ναι να μην ειναι πολλες οι αναλογες προτασεις .

 

Αν τωρα εννοεις συσκευες που μπορουν να αναπαραγουν μουσικη σωστα , με ικανοποιητικη ενταση , φυσικα και υπαρχουν πολλες καλυτερες προτασεις .

Το να λεει η συσκευη walkman δεν σημαινει οτι αποκτα και καποια πρακτικη δυνατοτητα απο αυτο το λογοτυπο .

 

Απο το σαφως ανωτερο σε μουσικη αποδοση σε ολους τους τομεις Ν81 , τα i520 , i560 της Samsung με τον πολυδιαφημισμενο αλλα και αποδοτικο ice mobile επεξεργαστη ηχου της B&O , μεχρι και το ROKR E8 της Μοτορολα που επισης παιζει πολυ καλυτερα μουσικη .

Η ποσο μαλλον το Ν85 που και καλυτερα παιζει μουσικη , αλλα ακομα περισσοτερο ξεπερναει πλεον και σε ωρες αναπαραγωγης τα SE κινητα .

 

Δεν ειναι λιγα τα περιπου 400 ευρω για να μπορεις να πεις οτι σε αυτα τα λεφτα δεν υπαρχουν ανταγωνιστηκες και μαλιστα καλυτερες προτασεις

Link to comment
Share on other sites

Στην κατηγορια του..δυσκολα να βρεις κινητο σε'αυτα τα χρηματα :cool:

 

Ποια είναι η κατηγορία στην οποία ανήκει το W980, σε ποια το εντάσσεις;

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η κατηγορία στην οποία ανήκει το W980, σε ποια το εντάσσεις;

Σε απολυτο Μουσικο κινητο!! :music: :dance:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε απολυτο Μουσικο κινητο!! :music: :dance:

 

Και γιατί είναι το απόλυτο μουσικό κινητό, για το οποίο μάλιστα λες ότι «Στην κατηγορια του..δυσκολα να βρεις κινητο σε'αυτα τα χρηματα»;

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί είναι το απόλυτο μουσικό κινητό, για το οποίο μάλιστα λες ότι «Στην κατηγορια του..δυσκολα να βρεις κινητο σε'αυτα τα χρηματα»;

Αυτη ειναι η δικη μου κριση.ετσι πιστευω εγω,ισως ειναι και λαθος.:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι η δικη μου κριση.ετσι πιστευω εγω,ισως ειναι και λαθος.:confused:

 

Δεν είναι θέμα σωστού και λάθους βρε RAVER. :)

 

Απλά διάβασα την άποψή σου και προσπαθώ να καταλάβω γιατί έχεις αυτή την άποψη, ποια είναι τα κριτήρια με βάση τα οποία χαρακτηρίζεις το W980 ως το απόλυτο μουσικό κινητό και μάλιστα λες ότι σε αυτά τα χρήματα δεν υπάρχει καλύτερο στην κατηγορία του. Μου έκανε τρομερή εντύπωση και θα ήθελα να μου πεις, εάν δεν έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα.απλα θεωρω οτι η τιμη του ειναι καλη.ο ανταγωνισμος ειναι ακριβοτερος και ειδικα σε ηχο χειροτερος(εχω δοκιμασει Ν78-Ν81-Ν85 & w980i) και μου φανηκε εξαιρετικος.

επισης και σε αλλα φορουμ που διαβαζω αναφερουν ακριβως το ιδιο.

τωρα τα χαρακτηριστικα του τηλεφωνου,εγω τα βρισκω πολυ (+) και σαν κολλημενος Sony ericssonακιας το Υπερ ψηφιζω σαν Απολυτο κινητο Μουσικης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα.απλα θεωρω οτι η τιμη του ειναι καλη.ο ανταγωνισμος ειναι ακριβοτερος και ειδικα σε ηχο χειροτερος(εχω δοκιμασει Ν78-Ν81-Ν85 & w980i) και μου φανηκε εξαιρετικος.

επισης και σε αλλα φορουμ που διαβαζω αναφερουν ακριβως το ιδιο.

τωρα τα χαρακτηριστικα του τηλεφωνου,εγω τα βρισκω πολυ (+) και σαν κολλημενος Sony ericssonακιας το Υπερ ψηφιζω σαν Απολυτο κινητο Μουσικης.

 

Τώρα αρχίζουμε και βάζουμε την συζήτηση σε κάποια πλαίσια. :)

 

Τιμές Πλαισίου:

 

Nokia 5610: 262 ευρώ

Nokia N81: 289 ευρώ

Nokia N78: 319 ευρώ

Nokia N81 8GB: 329 ευρώ

 

Samsung F400: 246 ευρώ

Samsung F480: 369 ευρώ

 

...όλα τα υπόλοιπα Walkman μοντέλα της SE επίσης, είναι φτηνότερα και αν ψάξουμε θα βρούμε και άλλα «μουσικά» κινητά από Motorola π.χ. σε χαμηλότερες τιμές από αυτήν του W980 (προσωπικά βαριέμαι πραγματικά να συνεχίσω το ψάξιμο). Άρα, το να λες ότι ο ανταγωνισμός είναι ακριβότερος δεν ισχύει.

 

Δεύτερον, όσον αφορά τον ήχο, εμένα δεν με εντυπωσίασε και σε παραπέμπω στα posts που έχει κάνει ο R.I.P. Φυσικά, σέβομαι το ότι για σένα ο ήχος του μπορεί να είναι ό,τι καλύτερο υπάρχει αυτή την στιγμή και θα με ενδιέφερε να μου υποδείξεις σε ποια forums λένε αυτά που λες και εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως άιντε να το χαρακτήριζα απόλυτο μουσικό κινητό. Η Sony Ericsson γιατί να μην βάζει μια 5άρα κάμερα έστω και χωρίς φλας; Μετά.. 8GB νομίζεις πως φτάνουν σε όλους; Μια καρτούλα θα την χρειαζόταν. Είναι πολλά τα λεφτά για αυτά που προσφέρει...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://www.smape.com/en/reviews/sony...W980i-rev.html

 

 

http://img207.imageshack.us/img207/8711/picji4.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά, ήθελα να ρωτήσω, sorry αν ειναι off topic, αλλά αν πάρεις το εν λόγω κινητό από ebay είναι ξεκλειδωμένο το fm transmiter?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
απορια:στο w980 δεξια λιγο πανω απο το ηχειο τι ειναι αυτο?led?πρεπει να αναβει κανονικα η οχι η απλα διακοσμητικο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απορια:στο w980 δεξια λιγο πανω απο το ηχειο τι ειναι αυτο?led?πρεπει να αναβει κανονικα η οχι η απλα διακοσμητικο?

Γιατι δεν ψαχνεις το maual του κινητου να :blink: ακριβως τι ειναι αυτο??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είδα να ανάβει όταν η μπαταρία είναι τέρμα άδεια και το έχεις βάλει στην φόρτιση... Αλλά γενικά τα led σε αυτό το κινητό είναι ότι να ναι... Το led δίπλα στην κάμερα για παράδειγμα ανάβει μόνο όταν γράφεις βίντεο... Έβαλαν 2 led για 2 εργασίες... Δεν πάνε καλά οι άνθρωποι!!!
Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Στο manual δεν λεει τιποτα ακριβως.κ μου κανει εντυπωση.εγω φανταστηκα πως θα ειναι οπως το led στο αθανατο Ζ600.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Πήρα αυτό το κινητό και έχω το εξής πρόβλημα:

όταν διαλέγω μία φωτογραφία και θέλω να τη βάλω ως φόντο, μόλις την επιλέξω και μου βγάλει το τυπική ή μεγιστοποίηση ότι κι αν πατήσω μου βγάζει μνήμη πλήρης και να ελευθερώσω μνήμη. Στην κατάσταση τηλεφώνου δείχνει ότι έχω ελεύθερα άλλα 6GB περίπου. Τι πρόβλημα υπάρχει ή κάνω κάτι λάθος?

 

Ειλικρινά δεν είχα χρόνο να διαβάσω όλο το thread, αν έχει ξαναερωτηθεί και απαντηθεί το συγκεκριμένο παρακαλώ υποδείξτε μου το.

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W980

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...