Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι στο Hard SPL έλεγε τα ίδια με αυτά που είχε στο πρόγραμμα...

Δοκίμασα να το βάλω και χωρίς την κατάληξη αλλά πάλι τα ίδια έρχεται η οθόνη με τα 4 χρώματα και μετά No Image File...

δηλαδή δεν ανοίγει καν, μήπως φταίει αυτό που δεν μπορεί να κάνει την αλλαγή

Μήπως είναι τελικά η μπαταρία? γιατί στον υπολογιστή ανοίγει κανονικά...

Την Δευτέρα θα το πάω μάλλον στον μάστορα να μου πει τι έχει να τελειώνω επιτέλους...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι στο Hard SPL έλεγε τα ίδια με αυτά που είχε στο πρόγραμμα...

Δοκίμασα να το βάλω και χωρίς την κατάληξη αλλά πάλι τα ίδια έρχεται η οθόνη με τα 4 χρώματα και μετά No Image File...

δηλαδή δεν ανοίγει καν, μήπως φταίει αυτό που δεν μπορεί να κάνει την αλλαγή

Μήπως είναι τελικά η μπαταρία? γιατί στον υπολογιστή ανοίγει κανονικά...

Την Δευτέρα θα το πάω μάλλον στον μάστορα να μου πει τι έχει να τελειώνω επιτέλους...

 

Οκ φιλε. Απλα επειδή εχω κι εγω περιεργεια οταν το πάρεις απο τον μάστορα ποσταρε σε παρακαλω τι τελικα ειχε.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σου :)

Ακόμα άκρη δεν έβγαλα :S

τον τελευταίο καιρό τώρα δεν ασχολήθηκα, αλλά πριν 2 εβδομάδες πήγα στον τεχνικό ο οποίος μου είπε ότι μάλλον θέλει αναβάθμιση,

η οποία κάνει 20-30 ευρώ μου είπε, τα θεωρώ πολλά λεφτά...

υπάρχει μήπως κανένα άλλον βιντεάκι?

δεν μπορώ να καταλάβω τι έκανα λάθος :S

βασικά η αναβάθμιση είναι αλλαγή ROM ή Windows?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου :)

Ακόμα άκρη δεν έβγαλα :S

τον τελευταίο καιρό τώρα δεν ασχολήθηκα, αλλά πριν 2 εβδομάδες πήγα στον τεχνικό ο οποίος μου είπε ότι μάλλον θέλει αναβάθμιση

η οποία κάνει 20-30 ευρώ μου είπε, τα θεωρώ πολλά λεφτά...

υπάρχει μήπως κανένα άλλον βιντεάκι?

δεν μπορώ να καταλάβω τι έκανα λάθος :S

βασικά η αναβάθμιση είναι αλλαγή ROM ή Windows?

 

Γειά σου φίλε μου. Προσωπικά πιστεύω ότι το φλασαρισμα μιας άλλης ρομ θα σου λύσει το πρόβλημα. Αρα το μονο που έχεις να κάνεις είναι να ψάξεις στους xda για το πως θα το κάνεις.Τα 3 βίντεο που σου έδωσα νομίζω ότι είναι ότι χρειάζεσαι.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Μια ερώτηση ρε παιδιά. Πριν από κάποια χρόνια είχε βγει μια ελληνική ρομ για το Χ1 η PCTech4U v2.Εχω την WWE εκδοση αλλά θα ήθελα και την ελληνική. Στους xda τα λινκ (όπως ήταν αναμενόμενο) είναι νεκρά. Αν κάποιος την εχει στο αρχείο του τον παρακαλώ να την ανεβάσει κάπου έτσι ώστε να την έχω κι εγώ. Ευχαριστώ πολυ.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά. Πριν από κάποια χρόνια είχε βγει μια ελληνική ρομ για το Χ1 η PCTech4U v2.Εχω την WWE εκδοση αλλά θα ήθελα και την ελληνική. Στους xda τα λινκ (όπως ήταν αναμενόμενο) είναι νεκρά. Αν κάποιος την εχει στο αρχείο του τον παρακαλώ να την ανεβάσει κάπου έτσι ώστε να την έχω κι εγώ. Ευχαριστώ πολυ.

 

Την εχω εγω. Λιγη υπομονη μεχρι να την ανεβασω καπου.

Link to comment
Share on other sites

Την εχω εγω. Λιγη υπομονη μεχρι να την ανεβασω καπου.

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου. Δεν ξέρεις πόσο χαίρομαι. Περιμένω.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου. Δεν ξέρεις πόσο χαίρομαι. Περιμένω.

 

Δοκιμασε αυτο τον συνδεσμο. Αν δεν δουλεψει σε καμια ωρα θα το ανεβασω και στην mediafire. Δυστυχως η συνδεση μου ειναι αργη.

 

http://filecloud.io/14rtv8f6

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αυτο τον συνδεσμο. Αν δεν δουλεψει σε καμια ωρα θα το ανεβασω και στην mediafire. Δυστυχως η συνδεση μου ειναι αργη.

 

http://filecloud.io/14rtv8f6

 

Ενταξει φιλε μου κατεβηκε.Σε ευχαριστω παρα πολυ.Με γλυτωσες απο πολυ ψαξιμο που κατα πασα πιθανοτητα δεν θα κατεληγε πουθενα.Και παλι σε ευχαριστω.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει φιλε μου κατεβηκε.Σε ευχαριστω παρα πολυ.Με γλυτωσες απο πολυ ψαξιμο που κατα πασα πιθανοτητα δεν θα κατεληγε πουθενα.Και παλι σε ευχαριστω.

 

Να σαι καλα φιλε. Βαζω και τον 2ο συνδεσμο σε περιπτωση που χρειαστει σε καποιον αλλο.

 

http://www.mediafire.com/?y09323g1w2orwdl

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Να σαι καλα φιλε. Βαζω και τον 2ο συνδεσμο σε περιπτωση που χρειαστει σε καποιον αλλο.

 

http://www.mediafire.com/?y09323g1w2orwdl

 

Ευχαριστώ και εγώ πάρα πολύ. Την έψαχνα καιρό τώρα. Θα ήθελα να ρωτήσω άμα κάποιος δοκίμασε android στο κινητάκι;

Link to comment
Share on other sites

Είχα δοκιμάσει κάποια στιγμή, αλλά δεν είναι για πολλά πολλά.

Κολλάει, χάνεται...

make love not work
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μονο χανεται...:lol:

τρελενεται ολο :lol:

για απλα τηλεφωνο μηνυματα κ τετοια και καμια 10 αρια εφαρμογες καλα ειναι οχι παιχνιδια προς θεου εεε :rolleyes:

εγω το εχω καιρο με android μια χαρα παει το εχει συνηθησει κ το χω συνηθησει πλεον κ εγω :)

διαφορετικα το γυρναμε σε windows mobile που πλεον δεν υπαρχουν καν εφαρμογες...

μην ξεχναμε περασαν ενα σωρο εκδοσης πανω απο αυτο το κινητο παλι καλα που δουλευει ακομη....:X

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Μονο χανεται...:lol:

τρελενεται ολο :lol:

για απλα τηλεφωνο μηνυματα κ τετοια και καμια 10 αρια εφαρμογες καλα ειναι οχι παιχνιδια προς θεου εεε :rolleyes:

εγω το εχω καιρο με android μια χαρα παει το εχει συνηθησει κ το χω συνηθησει πλεον κ εγω :)

διαφορετικα το γυρναμε σε windows mobile που πλεον δεν υπαρχουν καν εφαρμογες...

μην ξεχναμε περασαν ενα σωρο εκδοσης πανω απο αυτο το κινητο παλι καλα που δουλευει ακομη....:X

 

Μπορείς να πεις πως το έκανες φίλε μου; Γιατί εγώ το έχω προσπαθήσει παρά πολύ, αλλά δεν τα έχω καταφέρει...:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα!

 

Μου εδωσαν ένα sony ericsson xperia X1 το οποίο έχει windows 6.1 στα αγγλικά. Αυτό που θέλω να κάνω είναι να το αναβαθμίσω στα πιο νέα windows που μπορώ, αλλά στα Ελληνικά ή να έχει android αν γίνεται. Κάποια θέματα που βρήκα δεν καταλαβα τίποτα ή σε κάποια δεν λειτουργουσαν κάποια λινκ.

 

Όποιος μπορεί ας με βοηθήσει βήμα βήμα πως να το κάνω γιατί είμαι τελείως άσχετη :O

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Άστο καλύτερα.

Εν έτει 2014 τέτοιο τηλέφωνο είναι λίγο απαρχαιωμένο.

Πολύ μαζοχισμός να ασχοληθείς. Θέλει διάβασμα και δεν είναι για Android να του βάλεις, δε δουλεύει καλά και σωστά. Άσε που θα είναι και πολύ παλιά έκδοση.

ή το κρατάς όπως είναι, ή βρες κάτι πιο εύκολο.

Τα Windows 6.1 είναι ότι καλύτερο μπορείς να έχεις γι'αυτό το τηλέφωνο.

Πάντως, αν μου δούλευε, θα το χρησιμοποιούσα για δεύτερο.

Και το χρησιμοποιούσα ως GPS στη μηχανή, αφού η οθόνη έπιανε και με γάντια!

 

Αν και πάλι έχεις όρεξη ν'ασχοληθείς και να διαβάσεις (πολύ), πες μου να σου στείλω links και apps (2.2GB) με mail.

Edited by okourkoulos
make love not work
Link to comment
Share on other sites

Άμα θέλεις να ασχοληθείς μπορώ ίσως να ανεβάσω κάπου μια custom rom με Ελληνικά,την PCTech4u που χρησιμοποιώ τώρα και είναι πολύ καλή χωρίς προβλήματα. Αλλά είναι αλήθεια ότι το κινητό είναι αρκετά παλιό και άμα έχεις συνηθίσει σε πιο καινούργια πράγματα δύσκολα θα σε βολέψει...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα,

πηγα να του περασω Android αλλα πανω στη βιασυνη μου στο fastboot περασα μονο το kenrnel και ξεχασα to recovery.Μετα το restart μπαινει κανονικα στην οθονη με τα ασπρα γραμματα, αλλα δεν υπαρχει το recovery για να ξεκινησει και σταματα εκει.

Υπαρχει τροπος σε αυτο το σημειο να βαλω περασω το αρχειο μεσα?

Δοκιμασα Hard SPL αλλα δεν αλλαξε τιποτα γιατι καθε φορα ξεκινα τη διαδικασια που φορτωνει για να μπει στο recovery

Nokia 7110 -> Sony Ericsson T610 -> Siemens SX1 -> Sony Ericsson T610 -> Sony Ericsson P910i -> Sony Ericsson P1i -> HTC Desire HD -> iPhone 5 -> iPhone 7

 

Samsung Galaxy Tab Gt-P1000 (CyanogenMod 9.1) -> Ipad Air 2 (128GB/4G)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...