Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

O

Πείτε όμως μου ένα προγραμμα να δείχνει τα 4-5 επόμενα ραντεβού του ημερολογίου στην today screen και θα σας είμαι ευγνώμων...

 

SPB Diary ίσως;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω ποσοι το εχετε βαλει αλλα ειναι οτι καλυτερο για να γραψει κανεις γρηγορα sms με touch screen.

Μιλαω για το phone keypad της HTC για το Xperia.

Το μονο κακο ειναι οτι εχει 5 γλωσσες εκ των οποιων καμια δεν ειναι ελληνικα.

Μηπως το εχει βρει κανεις με ελληνικα?

 

Παραθετω link για οσους δεν το εχουν και θελουν να το δοκιμασουν.

Οσοι ειχατε htc πριν παρετε το xperia σιγουρα θα σας εχει λειψει ....Να το βρισκαμε και με ελληνικα θα ηταν super :)

 

http://rapidshare.com/files/209313234/htc_keyboards_for_X1.zip

Link to comment
Share on other sites

Μηπως το εχει βρει κανεις με ελληνικα?

 

Παραθετω link για οσους δεν το εχουν και θελουν να το δοκιμασουν.

Οσοι ειχατε htc πριν παρετε το xperia σιγουρα θα σας εχει λειψει ....Να το βρισκαμε και με ελληνικα θα ηταν super :)

 

http://rapidshare.com/files/209313234/htc_keyboards_for_X1.zip

 

Φυσικά υπάρχει και σε Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ότι φτάσαμε 15 Μαρτίου και ελληνική rom δεν βλέπω πουθενά!

 

Μας κοροιδεύουν εκεί στην SE Hellas μου φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αυτο το keyboard πως εχει τα γραμματα?9 keyboard σαν τα κλασσικα κινητα?

 

Τα HTC keyboards έχουν 3 πληκτρολόγια. Full QWERTY, Compact QWERTY και το Phone Keypad. Όλα υποστηρίζουν κανονική και T9 γραφή. Το Compact QWERTY είναι δύο γράμματα σε κάθε εικονικό πλήκτρο και το Phone Keypad σαν ένα κανονικό πληκτρολόγιο κινητού.

 

Επίσης Denial, αν ανοίξεις το cab που παρέθεσες θα βρεις μέσα και κάποια Ελληνικά αρχεία. Το ezinput (έτσι τα λένε αυτά τα πληκτρολόγια) παρέχει Ελληνικά από default όπως ακριβώς γίνεται και με το TouchFlo3D, απλά θέλει αλλαγή κάποιο registry key για να φαίνονται στης επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Τα HTC keyboards έχουν 3 πληκτρολόγια. Full QWERTY, Compact QWERTY και το Phone Keypad. Όλα υποστηρίζουν κανονική και T9 γραφή. Το Compact QWERTY είναι δύο γράμματα σε κάθε εικονικό πλήκτρο και το Phone Keypad σαν ένα κανονικό πληκτρολόγιο κινητού.

 

το κατεβασα απο εκει που ειπες αλλα οταν παω να το επιλεξω απο τα inputs μου λεει οτι δεν μπορει να το φορτωσει η κατι τετοιο...

 

εμενα παντως στο 3600 μου εχει keyboard,keyboard-GR ,letter recognizer μονο δεν εχει το κανονικο πληκτρολογιο κινητου ολα qwerty ειναι.η εγω δεν το βρισκω?

Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα απο εκει που ειπες αλλα οταν παω να το επιλεξω απο τα inputs μου λεει οτι δεν μπορει να το φορτωσει η κατι τετοιο...

 

Restart έκανες; Επίσης έχεις πρώτα εγκαταστήσει τα HTC keyboards (ezinput) που παρέθεσε ο denial; Το cab που έδωσα δεν έχει τα keyboards παρά μόνο την αλλαγή στην registry.

Link to comment
Share on other sites

Restart έκανες; Επίσης έχεις πρώτα εγκαταστήσει τα HTC keyboards (ezinput) που παρέθεσε ο denial; Το cab που έδωσα δεν έχει τα keyboards παρά μόνο την αλλαγή στην registry.
κατεβασα μονο αυτο που εδωσες εσυ.μετα το εκανα απεγκατασταση.πειραχτηκε κατι στην registry τωρα να φτιαξω?δεν εχω περασει του denial ακομα τιποτα
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα μονο αυτο που εδωσες εσυ.μετα το εκανα απεγκατασταση.πειραχτηκε κατι στην registry τωρα να φτιαξω?δεν εχω περασει του denial ακομα τιποτα

 

Δε νομίζω ότι πειράζει αλλά ίσως αν τα έκανες με τη σειρά θα ήταν καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι πειράζει αλλά ίσως αν τα έκανες με τη σειρά θα ήταν καλύτερα.

εκανα απεγκατασταση spb και touchpal και τα κανω με την σειρα τωρα:)

βασικα αυτο που θελω ειναι να κανω αναζητηση επαφων και γραψιμο sms με το κλασικο πληκτρολογιο και εαν εχει τ9 ακομα καλυτερα!γινεται με αυτο που μου λες και κανω τωρα?σε εικονικο πληκτρολογιο δεν με βολευει το qwerty λογω ελλειψης χωρου

 

το cab του denial χωρις να με ρωτησει εγκατασταθηκε στην μνημη του κινητου.το δικο σου cab με ρωτησε.το περναω στην μνημη του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

εκανα απεγκατασταση spb και touchpal και τα κανω με την σειρα τωρα:)

βασικα αυτο που θελω ειναι να κανω αναζητηση επαφων και γραψιμο sms με το κλασικο πληκτρολογιο και εαν εχει τ9 ακομα καλυτερα!γινεται με αυτο που μου λες και κανω τωρα?σε εικονικο πληκτρολογιο δεν με βολευει το qwerty λογω ελλειψης χωρου

 

το cab του denial χωρις να με ρωτησει εγκατασταθηκε στην μνημη του κινητου.το δικο σου cab με ρωτησε.το περναω στην μνημη του κινητου?

 

Ναι. Όλα στη μνήμη. Εγώ δεν βρίσκω το λόγο να εγκαταστήσω τίποτα στην κάρτα (εκτός από προγράμματα GPS).

 

Για να βρίσκεις τις επαφές σου γρήγορα με pad κινητού το καλύτερο πρόγραμμα είναι το YotaContacts.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Όλα στη μνήμη. Εγώ δεν βρίσκω το λόγο να εγκαταστήσω τίποτα στην κάρτα (εκτός από προγράμματα GPS).

 

Για να βρίσκεις τις επαφές σου γρήγορα με pad κινητού το καλύτερο πρόγραμμα είναι το YotaContacts.

τα περασα οπως ειπες με την σειρα αλλα οταν παω να ψαξω στις επαφες μου βγαζει το default πληκτολογιο qwerty της htc.στην λιστα με τα πληκτολογια εχει το phone keypad αλλαδενμε αφηνει να το κανω default και να ψαξω τις επαφες με αυτο...ουτε στα sms....:(
Link to comment
Share on other sites

τα περασα οπως ειπες με την σειρα αλλα οταν παω να ψαξω στις επαφες μου βγαζει το default πληκτολογιο qwerty της htc.στην λιστα με τα πληκτολογια εχει το phone keypad αλλαδενμε αφηνει να το κανω default και να ψαξω τις επαφες με αυτο...ουτε στα sms....:(

 

Εμένα αφού το επιλέξω μετά το θυμάται μέχρι να κλείσω τη συσκευή.

Για τα sms δεν θα στο πρότεινα γιατί θα μπορείς να βάζεις μόνο 70 χαρακτήρες ανα sms.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αφού το επιλέξω μετά το θυμάται μέχρι να κλείσω τη συσκευή.

Για τα sms δεν θα στο πρότεινα γιατί θα μπορείς να βάζεις μόνο 70 χαρακτήρες ανα sms.

 

αα τοτε ακυρον...θελω ενα για ολα και sms.επιστρεφω στο spb που εχει βολεψει :)

Link to comment
Share on other sites

αα τοτε ακυρον...θελω ενα για ολα και sms.επιστρεφω στο spb που εχει βολεψει :)

 

Βασικά ίσως αν πειράξεις τα κατάλληλα αρχεία να βρεις άκρη και να το καταφέρεις αλλά θέλει ψάξιμο.

Πάντως εγώ πια έχω καταλήξει ότι το καλύτερο για μένα και πιο προσαρμόσιμο είναι το FingerKeyboard 2. Με αυτό μπορείς να αλλάξεις το layout και να κάνεις σχεδόν ότι θες.

Link to comment
Share on other sites

εχετε παρατηρησει μηπως, μειωμενη ισχυ σηματος στο Χ1 σε σχεση με παλαιοτερες συσκευες?

 

Νομίζω ότι είναι μισή με μία γραμμή κάτω από το k800 που έχω...

 

Παρεπιπτόντως το πληκτρολόγιο της HTC που αναφέρθηκε νωρίτερα όταν βάζεις και τα ελληνικά κολλάει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ τα panels δεν τα χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου...by the way υπάρχει μέχρι στιγμής κανένα on screen keyboard που να γράφεις 160 χαρακτήρες στο SMS με Ελληνικά?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
by the way υπάρχει μέχρι στιγμής κανένα on screen keyboard που να γράφεις 160 χαρακτήρες στο SMS με Ελληνικά?

 

Προτείνω το κλασσικό πλέον Pocket CM keyboard.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα εχω ενα προβλημα με το ActiveSync εδω και μια βδομαδα δεν μπορει να συνδεσει το τηλεφωνο με τον υπολογιστη. Το εκανα απεγκατασταση και μετα το ξαναπερασα, εβαλα το καλωδιο σε ολες τις usb αλλα παλι τιποτα. Πηγαινω ρυθμισεις συνδεσης να το ψαξω απο εκει αλλα παλι τζιφος.

 

Το τρεχω σε Win Xp καμια ιδεα για το τι μπορει να συμβαινει?:ninja:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ίσως αν πειράξεις τα κατάλληλα αρχεία να βρεις άκρη και να το καταφέρεις αλλά θέλει ψάξιμο.

Πάντως εγώ πια έχω καταλήξει ότι το καλύτερο για μένα και πιο προσαρμόσιμο είναι το FingerKeyboard 2. Με αυτό μπορείς να αλλάξεις το layout και να κάνεις σχεδόν ότι θες.

 

Thanks για το patch με τα ελληνικα.

Ψαχνω ενα να μπορω να γραψω γρηγορα και χωρις δυσκολια sms χωρις να ανοιξω το hardware keyboard και ακομα κανενα δεν με βολεψε δυστηχως.

Βασικα θα δοκιμασω και το FingerKeyboard 2 μου φαινεται πολυ καλο επισης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προσπαθώ να λειτουργήσω το gps αλλα μάταια..Το wayfider βγάζει την επιλογή buy και το google maps ζητάει σύνδεση στο internet.μπορεί κάποιος να μου δώσει λίγη βοήθεια ή πολύ!!!:O

ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...