Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ρωτησω κάτι με την ευκαιρία.......

σε μένα πάνω απο 8 δορυφόρους δεν κλείδωσε

εχει καμία σχέση η COM και η ταχυτητα δεδομενων που το εχω ρυθμισμενο (com4-115200 NMEA)????

ααα

σε ασημι είναι απλά καταπληκτικό-να δεις πως ψαρωνουν όσοι το βλέπουν ειδικα με ανοιχτο πληκτρολόγιο

 

To COM 4 σωστά το έχεις, το 115200 νομίζω οτι δεν χρειάζεται να το έχεις εκεί, εγώ έχω 57600, αλλά νομίζω και το 4800 που δίνει η συσκευή είναι αρκετό.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To COM 4 σωστά το έχεις, το 115200 νομίζω οτι δεν χρειάζεται να το έχεις εκεί, εγώ έχω 57600, αλλά νομίζω και το 4800 που δίνει η συσκευή είναι αρκετό.

 

Thanx σε σας πόσους δορυφόρους βρίσκει?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει το Χ1 μου ,να λεει πως πιανει 9 - 10 δορυφορους αλλα το βασικοτερο ειναι η ενταση του σηματος!! Δηλαδη ποσο πολυ γεμιζει-πρασινιζει τις γραμμες απο τους δορυφορους χρησημοποιωντας το destinator (πριν το παραθυρο που ρυθμιζουμε την COM) ! Σε εμενα ουτε καν μεχρι την μεση δεν γεμιζουν οι γραμμες. Και μετα λετε πως εχει καλο σημα!! Και αυτος ειναι και ο λογος που πολλες φορες μας δειχνει σε αλλους κοντινους δρομους!
__________________kostas ntinos______________
Link to comment
Share on other sites

Σε ανησυχεί γιατί είναι όντως η HTC απο πίσω, αλλά πρέπει να σε καθησυχάζει το γεγονός οτι έχουμε το γρηγορότερο κλείδωμα δορυφόρων που έχω δει σε PPC με καλό σήμα (σε ανοιχτό χώρο 12 δορυφόροι, σε πορεία 11 - πάλι σε ανοιχτό χώρο), που σημαίνει οτι απο την SE έχουν κάνει τα κόλπα τους...

 

και στο καιζερ αλλα και στα diamond/hd μου το κλειδωμα ειναι ακαριαιο;)

 

δεν ειναι θεμα κολπων της SE αλλα της htc:)

 

ααα

σε ασημι είναι απλά καταπληκτικό-να δεις πως ψαρωνουν όσοι το βλέπουν ειδικα με ανοιχτο πληκτρολόγιο

 

το τελευταιο που θα με ενοιαζε θα ηταν αυτο...

 

δεν ειναι προσωπικο φιλε μου !!! αλλα....

εχει γεμισει ο τοπος με ατομα που μοστραρουν τις συσκευες τους για να τις δουν οι αλλοι αλλα αμα τους ρωτησεις τι κανει .....θα σου πουν...""τι να σου πρωτο πω??"" :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Τα mp3 θα πρέπει να πάνε στο κινητό στον κατάλογο Windows\Rings.

 

 

δημιουργηστε ενα φακελο στην καρτα μνημης και ονομαστε τον My Documents.

 

εκει μεσα πεταξτε ΧΥΜΑ (οχι σε φακελο) οτι mp3 θελετε να χρησιμοποιειτε για ringtone/ηχο κλησης επαφης κλπ.

 

τα windows θα διαβαζουν πλεον ΚΑΙ απο εκει τους ηχους κλησης σας :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

[/img]

HomeScreen PlusPlus UI Theme: Floyd (30.11.2008)

weatherpanel

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=414342

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

και στο καιζερ αλλα και στα diamond/hd μου το κλειδωμα ειναι ακαριαιο;)

 

δεν ειναι θεμα κολπων της SE αλλα της htc:)

 

 

 

το τελευταιο που θα με ενοιαζε θα ηταν αυτο...

 

δεν ειναι προσωπικο φιλε μου !!! αλλα....

εχει γεμισει ο τοπος με ατομα που μοστραρουν τις συσκευες τους για να τις δουν οι αλλοι αλλα αμα τους ρωτησεις τι κανει .....θα σου πουν...""τι να σου πρωτο πω??"" :lol::lol:

συμφωνω και επαυξάνω-το κινητο για μενα είναι εργαλειο δουλειας (800-900-910-990-p1-x1)

απλα ανέφερα τις αντιδρασεις οσων το βλέπουν

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω και επαυξάνω-το κινητο για μενα είναι εργαλειο δουλειας (800-900-910-990-p1-x1)

απλα ανέφερα τις αντιδρασεις οσων το βλέπουν

 

ετσι τα ειχα και εγω ,απλα μετα το p910i μονο wm (και παραλληλα οτι καινουριο κυκλοφορουσε :lol:)

και για μια βδομαδα το P1.

 

το p990i δεν το ακουμπησα καν!!!μιας και ηταν η μεγαλυτερη πατατα της SE :mad:

 

ελπιζω να μην πανε τα λεφτα μου χαμενα με τo xperia :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

και στο καιζερ αλλα και στα diamond/hd μου το κλειδωμα ειναι ακαριαιο;)

 

δεν ειναι θεμα κολπων της SE αλλα της htc:)

...........................

 

To X1 φοράει το board (7200Α) του Pro (7200Α1 - αν θυμάμαι καλά τους κωδικούς), αλλά έχει καλύτερη συμπεριφορά απο το Pro. Ή κάνω λάθος;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

To X1 φοράει το board (7200Α) του Pro (7200Α1 - αν θυμάμαι καλά τους κωδικούς), αλλά έχει καλύτερη συμπεριφορά απο το Pro. Ή κάνω λάθος;

 

δεν μιλησα για το touch pro ;)

 

αλλα για τα καιζερ/diamond/HD :)

 

το touch pro ποναει στο gps.....:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδες να κανω μια ερωτηση. Flash Player για WM6 εχει βγει?? Το site της adobe λεει πως ο Flash Player που εχει κανει μονο για WM 2003 και 5. Και μου φαινεται παραξενο να μην κανει για WM6.

 

Κατι εναλλακτικο υπαρχει??:)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

δεν μιλησα για το touch pro ;)

αλλα για τα καιζερ/diamond/HD :)

το touch pro ποναει στο gps.....:O

 

Μα γι' αυτό ακριβώς πιστεύω πως η SE κάτι έχει κάνει (η οποία δεν ανακοινώνει νομίζω σχετικά με το GPS τι φοράει), γιατί έχει το board του Pro. Αν ήταν, θα είχαμε την ίδια συμπεριφορά λογικά.

Δεν σύγκρινα με HD και Kaizer ;)

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω και επαυξάνω-το κινητο για μενα είναι εργαλειο δουλειας (800-900-910-990-p1-x1)

απλα ανέφερα τις αντιδρασεις οσων το βλέπουν

 

Εγώ μετά από 1 εβδομάδα συμβίωσης το βρίσκω αρκετά δυσχρηστο, ειδικά το τηλέφωνο. Όταν λες εργαλείο δουλειάς τι εννοείς;;; Μήπως ότι αντικαθιστά επάξια ένα laptop;

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως που εχουνε περασει απο τα χερια μου touch pro και τελευταια xperia ,το πληκτρολογιο του touch δεν συγκρινετε με το X1 ! μακραν καλυτερο το pro ,για πληκτρολογιο μιλαω ...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως ότι αντικαθιστά επάξια ένα laptop;

 

Δε νομίζω κανείς να έχει τέτοιες αξιώσεις. Μάλλον θα εννοεί ότι κάνει πολλά περισσότερα από ότι με ένα απλό κινητό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν ήταν, θα είχαμε την ίδια συμπεριφορά λογικά.

 

Υπάρχουν και άλλα πράγματα που το καθορίζουν αυτό, τόσο software, όσο και κατασκευαστικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εκει μεσα πεταξτε ΧΥΜΑ (οχι σε φακελο) οτι mp3 θελετε να χρησιμοποιειτε για ringtone/ηχο κλησης επαφης κλπ.

 

Και σε υποφάκελο να τα βάλει αρκεί να είναι μέσα στο path /Storage Card/My Documents, πάλι θα τα βλέπει κανονικά ως ήχους κλήσης. Έτσι θα γλυτώσει χώρο από την κύρια μνήμη της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To COM 4 σωστά το έχεις, το 115200 νομίζω οτι δεν χρειάζεται να το έχεις εκεί, εγώ έχω 57600, αλλά νομίζω και το 4800 που δίνει η συσκευή είναι αρκετό.

 

Aυτό σε destinator το βλέπετε; Γιατί εγώ μόνο Google maps εχω. Υπάρχει εφαρμογή να δείχνει συντεταγμένες, υψόμετρο κτλ.;

 

Επίσης, παίζει κανένα λινκ για coreplayer; γιατί δοκίμασα divx player για ταινίες και δεν μπορεί να την παρακολουθήσεις, κόλλαγε !

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Στο Destinator ναι. Είναι απαραίτητο για τη συσκευή σου και σε περίπτωση που θέλεις να κάνεις αξιόπιστη πλοήγηση.

 

Τα πάντα από προγράμματα υπάρχουν στο ...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To X1 φοράει το board (7200Α) του Pro (7200Α1 - αν θυμάμαι καλά τους κωδικούς), αλλά έχει καλύτερη συμπεριφορά απο το Pro. Ή κάνω λάθος;

 

Όχι, είναι ακριβώς το ίδιο SoC, το 7201Α απλά είναι για την Αμερική όπου το να γράφεις video στα 30 fps καλύπτεται από πατέντα και απαγορεύεται (ηλίθιες πατέντες των Αμερικάνων). Κατά τα άλλα είναι ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια.

 

εγω παντως που εχουνε περασει απο τα χερια μου touch pro και τελευταια xperia ,το πληκτρολογιο του touch δεν συγκρινετε με το X1 ! μακραν καλυτερο το pro ,για πληκτρολογιο μιλαω ...

 

Γνωστό και λογικό, κανένας δεν λέει το αντίθετο. Με τίποτα δεν μπορούν συγκριθούν τα δύο αυτά πληκτρολόγια, το έξτρα row, τα βελάκια κατεύθυνσης και η καλύτερη αίσθηση πληκτρολόγησης το κάνουν πολύ ανώτερο το πληκτρολόγιο του Pro, είναι το μόνο πράγμα που ζηλεύω από αυτό το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχουμε καμιά τελευταία ενημέρωση από μαγαζιά για επίσημη κυκλοφορία ελληνικής rom στο xperia?

 

Kαμία.....

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει με ποση διαθεσιμη μνημη ραμ ξεκινα το ππσι για τον χρηστη?με την επισημη ρομ..
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Και σε υποφάκελο να τα βάλει αρκεί να είναι μέσα στο path /Storage Card/My Documents, πάλι θα τα βλέπει κανονικά ως ήχους κλήσης. Έτσι θα γλυτώσει χώρο από την κύρια μνήμη της συσκευής.

 

Σαν ηχους κλησης τα βλεπει, αλλα σαν ηχους κλησης επαφης τουλαχιστον στο δικο μου δεν τα βγαζει !!! Εκτος και αν πρεπει να κανουμε αλλη διαδικασια απο την συνηθισμενη (επαφες edit σε καποια επαφη και μετα επιλογη ringtone) :worry:

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει με ποση διαθεσιμη μνημη ραμ ξεκινα το ππσι για τον χρηστη?με την επισημη ρομ..

δεν θυμαμαι αλλα τουμπανισμενο με προγραμμα στο today με συνεχες ανοιγμα εφαρμογων εχω διαθεσιμα σταθερα 135,21ΜΒ και παει ανετοτατα !!!

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...