Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
htc touch hd: logw othonis, paxous

xperia: logw qwerty, poiotitas kataskevis, aytonomias

 

Proswpika epeidi ta dokimasa kai ta dyo tha pigaina gia HTC TOUCH HD

(an kai prin ta dokimasw protimousa to xperia)

 

Μη συνεχίσουμε άλλο αυτό το Vs, υπάρχουν οι Διαξιφισμοί για τέτοιες συζητήσεις.

 

Επίσης γράψε με ελληνικά αν δεν θες να αντιτίθεσαι στους κανονισμούς του forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και κατι τελευταιο...εαν το παραγγειλω απο ιντερνετ (αυτο η και αλλο κινητο) με αγγλικα wm ,δεν με πειραζει,θα εχει greek regional settings?(ξερω φαγωθηκα με τα regional settings!)πληκτρολογια βαζω εγω μετα ,ξερω.

P.S στο htc 3600 που εχω τωρα και ειναι της ace hellas πως γινεται και εχει και ελληνικα και αγγλικα wm?εχει 2 ρομ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Θα έχει από όπου και να το πάρεις.

 

Τα HTC που περνάνε από τα χέρια της ACE Hellas αποτελούν ξεχωριστή περίπτωση. Η ROM μία είναι και αυτή είναι η επίσημη αγγλική, δεν υπάρχει ελληνική. Απλά η ACE Hellas βάζει από πάνω τα ελληνικά της και γιαυτό παρέχει τη δυνατότητα να έχεις αγγλική ή ελληνική γλώσσα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει από όπου και να το πάρεις.

 

Τα HTC που περνάνε από τα χέρια της ACE Hellas αποτελούν ξεχωριστή περίπτωση. Η ROM μία είναι και αυτή είναι η επίσημη αγγλική, δεν υπάρχει ελληνική. Απλά η ACE Hellas βάζει από πάνω τα ελληνικά της και γιαυτό παρέχει τη δυνατότητα να έχεις αγγλική ή ελληνική γλώσσα.

οκ σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

όχι βάση αυτοκινήτου, όχι φορτιστή αυτοκινήτου

 

Εχω καποιες ενστασεις με το παραπανω:

Μου πηραν δωρο τωρα το Πασχα απο τα FNAC στην Γλυφαδα εναν φορτιστη αυτοκινητου MOTOROLA, ο οποιος δουλευει κανονικοτατα στο XPERIA. 9,9€ ειχε αν δεν κανω λαθος.

Ειναι και «μαρκα», κανει και για το Xperia(100%, δοκιμασμενο)

 

Για την βαση, δεν κανουν οι universal που πουλιουνται απο διαφορα μαγαζια? Απο πλαισιο, κλπ? Νομιζω μπορεις να προσαρμοσεις το πλατος της βασης. Χωρις ομως να ειμαι 100% σιγουρος για το συγκεκριμενο...

 

...Δωρεάν αναβάθμιση rom σε service αλλά και από το pc σου...

 

Με το Sony Ericsson Update Service (SEUS), αν κανω αυτο που μου λεει(να συνδεσω το κινητο με τον υπολογιστη, να αφαιρεσω μπαταρια και μετα να το ξαναανοιξω αφου εχω κανει backup γιατι μπορει να χασω δεδομενα), θα μου κατεβασει νεα official ROM.

Και για μια official ROM, πρεπει να κανω HardSPL για να την βαλω???

:O

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται spl σε γνήσιες rom.

Οταν είπα ότι δεν έχει εκείνα τα 2, ενοούσα μέσα στο κουτί του. Φυσικά υπάρχουν ως έξτρα.

Link to comment
Share on other sites

@ViEL το site δεν ανοιγει το λινκ για download! μου βγάζει The requested file was not found !

 

υπάρχει το touchflo3d να μας το βγάζει σαν πάνελ ??? και οχι στο σήμερα?ειχα βρει ενα το οπιο το έβγαζε στο today και με προγραμματακι το εμφάνιζα και το εκλεινα οποτε ηθελα επισεις δεν λειτουργουσε το landscape και δεν επεζε ο καιρος δεν μπορουσε να το κανει update !

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για την βαση, δεν κανουν οι universal που πουλιουνται απο διαφορα μαγαζια? Απο πλαισιο, κλπ? Νομιζω μπορεις να προσαρμοσεις το πλατος της βασης. Χωρις ομως να ειμαι 100% σιγουρος για το συγκεκριμενο...

 

Φυσικά και κάνουν. Φρόντισε μόνο εκεί που "πιάνουν" τη συσκευή να μην πατιέται κάποιο από τα κουμπιά της.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μου χει δανεισει ενας φιλος μου το κινητο αυτο και θελει να του περασω την ελληνικη ρομ γιατι ολο το μενου του ειναι στα αγγλικα.απο που μπορω να την κατεβασω ρε παιδια;

 

σας ευχαριστω για τη βοηθεια...

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει το touchflo3d να μας το βγάζει σαν πάνελ ??? και οχι στο σήμερα?ειχα βρει ενα το οπιο το έβγαζε στο today και με προγραμματακι το εμφάνιζα και το εκλεινα οποτε ηθελα επισεις δεν λειτουργουσε το landscape και δεν επεζε ο καιρος δεν μπορουσε να το κανει update !

 

δες εδω

 

αν ψαξεις σε αυτο το site θα βρεις πρωτα το TF3D και μετα θελει install το TF3D as Panel installer! εχει και ενα fια το landscape! βεβαια υπαρχει το TF3Dκαι σε rom! αν και εχω δοκιμασει ενα σε rom... δεν θυμαμαι ποιο.... ειχα παρα παρα πολλα bugs! καπου πηρε το ματι μου το touch x topaz edition το οποιο πρεπει να ειναι το καλυτερο απο ολα! σε rom παλι ομως οχι σε panel! κανε ενα back up και δοκιμασε το! αν θες βεβαια!

Link to comment
Share on other sites

σημερα δοκιμασα το xperia σε καταστημα wind!ειναι πολυ γρηγορο!σφαιρα παει!μια ερωτηση σε μια αναπαντητη κληση η sms εχει οπτικη ενδειξη για ειδοποιηση?κατι να αναβοσβηνει?

τα γραμματα ειναι λιγο μικρα αλλα μονο αυτο.

 

το hd δεν εχω βρει πουθενα live να το πιασω και να αποφασισω!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το hd δεν εχω βρει πουθενα live να το πιασω και να αποφασισω!

 

Να το κάνεις οπωσδήποτε πριν αποφασίσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το hd δεν εχω βρει πουθενα live να το πιασω και να αποφασισω!

 

Κοίτα και στα Public.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Ειμαι πλεον ο κατοχος ενος xperia υστερα απο 5 μηνες που ειχα δεσμο με ενα diamond.

Θα ηθελα για να μην ψαχνω 255 σελιδες εαν μπορουσε καποιος να μου γραψει σε μια λιστα καποια βασικα προγραμματα που πρεπει οπωσδηποτε να εγκαταστησω στο xperia.

Μονο ονοματα , και εγω θα τα βρω στα γνωστα site...... για πληροφοριες κτλ....

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Ειμαι πλεον ο κατοχος ενος xperia υστερα απο 5 μηνες που ειχα δεσμο με ενα diamond.

Θα ηθελα για να μην ψαχνω 255 σελιδες εαν μπορουσε καποιος να μου γραψει σε μια λιστα καποια βασικα προγραμματα που πρεπει οπωσδηποτε να εγκαταστησω στο xperia.

Μονο ονοματα , και εγω θα τα βρω στα γνωστα site...... για πληροφοριες κτλ....

 

AEKMAP για να εχεις ελληνικα στο hardware keyboard,

finger keyboard 2.1 για καλυτερο πληκτρολογιο on srceen,

το sip change για να μπορεις να βαλεις το finger keyboard ως default,

iconsoft phonex για καλυτερο contact manager,dialer κτλ.,

core palyer για αρχεια avi,

finger menu & finger msg για πιο φιλικα sub menu,

mem maid για memory cleaner,

igo 8 για navigator,

pocket rar για rar αρχεια,

resco file explorer και resco backup!!!!!!,

xperia tweak 2 για διαφορα κολπακια!,

spb pocket plus,

no data!!!!! για να μπορεις να εμποδιζεις το κιν σου απο διαφορες συνδεσεις στο νετ που κανει αυτοματα,

 

δημιουργια new sms shortcut!

 

Ανοιξτε το notepad στο PC σας και γραψτε:

 

20#"\Windows\tmail.exe" -service "SMS" -to "" -body ""

 

σωστε το σαν "SMS.lnk" και καντε το copy στο τηλεφωνο "\windows\start menu"

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@supermario:

Εάν είχες το Diamond, δεν είναι πολλές οι διαφορές από εφαρμογές.

 

Εκτός του AEKMap που προτείνει ο φίλος, άντε και να βάλεις το XperiaTweak αντί του DiamondTweak! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@supermario:

Εάν είχες το Diamond, δεν είναι πολλές οι διαφορές από εφαρμογές.

 

Εκτός του AEKMap που προτείνει ο φίλος, άντε και να βάλεις το XperiaTweak αντί του DiamondTweak! :rolleyes:

 

ευχαριστω παιδια για την αμεση απαντηση σας .

 

Σχετικα με τα πανελ αν μπορουσατε να με βοηθησετε ....

Σκεφτομαι για το spb mobile shell 3 ....

Καπου σαν να το ειδα οτι μπαινει σαν πανελ στο xperia ...

To εχει βαλει κανεις ?Φαινεται εντυπωσιακο σαν προγραμμα....

 

Και κατι εκομη εχει βγει ελληνικη ρομ ?(και αν ναι πως την περναω)

Link to comment
Share on other sites

Και κατι εκομη εχει βγει ελληνικη ρομ ?(και αν ναι πως την περναω)

 

δες εδω

 

και εδω

 

εχει GR rom (R2AA012) και απο οτι λεει ειναι η αυθεντικη! λογικα αυτη ειναι! το πανω εχει οδηγιες! γενικα θα βρεις αρκετα σε αυτο το site!

Link to comment
Share on other sites

δες εδω

 

και εδω

 

εχει GR rom (R2AA012) και απο οτι λεει ειναι η αυθεντικη! λογικα αυτη ειναι! το πανω εχει οδηγιες! γενικα θα βρεις αρκετα σε αυτο το site!

 

Παιδες εγω εχω την UK rom (R2AA010) την οποια εκανα αναβαθμιση απο την σελιδα της sony αξιζει τελικα να βαλω την GR R2AA012 θα υπαρχει διαφορα προς το καλυτερο παντα περα απο το ελληνικο μενου?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω εχω την UK rom (R2AA010) την οποια εκανα αναβαθμιση απο την σελιδα της sony αξιζει τελικα να βαλω την GR R2AA012 θα υπαρχει διαφορα προς το καλυτερο παντα περα απο το ελληνικο μενου?

 

και εγω την ιδια με την δικια σου εχω! για μενα δεν νομιζω να υπαρχει διαφορα εκτος απο το ελληνικο μενου! εγω παντως δεν την αλλαζω!

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται spl σε γνήσιες rom.

Οταν είπα ότι δεν έχει εκείνα τα 2, ενοούσα μέσα στο κουτί του. Φυσικά υπάρχουν ως έξτρα.

 

Δλδ, για official ROM, τι κανω? απλως SEUS? χωρις τπτ αλλο?:O

Link to comment
Share on other sites

http://www.theunwired.net/?item=rumor-sony-ericsson-somewhat-mentions-xperia-2

http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=184875

αντε καιρος ειναι να δουμε τι σχεδιαζουν για το Χ2...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...