Jump to content

Samsung SGH-U900 Soul


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 591
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια. Να ρωτησω κ εγω καποια πραγματα μιας κ σκεφτομαι κ εγω να το αγορασω.

υπαρχει καθηστερηση κατα την ληψη των φωτογραφιων?

οταν καποιος σε καλει ο ηχος κλησης ακουγεται απο το πρωτο κουδουνισμα η απο το δευτερο?

οταν βρει απο δυκτιο 3G ο ηχος παραμορφωνεται?

 

Ολα τα παραπανω τα παρουσιαζει το Ν80 που εχω τωρα κ ειναι πολυ εκνευριστικα. Κυριως το δευτερο μιας κ δεν καταλαβαινω ποτε καποιος μου κανει αναπαντητη παρα μονο αν κοιταξω απο μονη μου το κινητο.

 

Επισης θα μπορουσε καποιος να γραψει συγκεντρωτικα τα συν κ τα πλην του η ζηταω πολλα:rolleyes::whistle:

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καθηστερηση κατα την ληψη των φωτογραφιων?

οταν καποιος σε καλει ο ηχος κλησης ακουγεται απο το πρωτο κουδουνισμα η απο το δευτερο?

οταν βρει απο δυκτιο 3G ο ηχος παραμορφωνεται?

Επισης θα μπορουσε καποιος να γραψει συγκεντρωτικα τα συν κ τα πλην του η ζηταω πολλα:rolleyes::whistle:

 

Καμία καθυστέρηση στην λήψη των φωτό. Τις τραβάει άμεσα μόλις πατήσεις το πλαινό πλήκτρο

Ο ήχος κλήσης αυξάνει σταδιακά μεχρι την μέγιστη ένταση για τα 2 πρώτα δευτερόλεπτα. Αυτό γίνεται σε όλα τα Samsung για προστασία της ακοής του χρήστη. (Μπορεί να σε καλέσουν όταν πάς να καλέσεις εσύ και έχεις βάλει το τηλέφωνο στο αυτί σου)

Δεν έχω παρατηρήσει παραμόρφωση στον ήχο σε δίκτυο 3G, ούτε σε κανονικές κλήσεις ούτε σε βίντεοκλησεις

 

Συν και πλήν ρίξε μια ματια στις προηγούμενες σελίδες και θα βρεις πολλές εντυπώσεις κυρίως θετικές :up:

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος ότι δε γίνεται να ορίσεις τα SMS να αποθηκεύονται στο τηλέφωνο αντί για τη SIM;:worry:
Σήμα στην Κυψέλη κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Το κινητο οντως ειναι πολυ καλο, αλλα θελω να ρωτησω κατι:

Γινεται να μη μηδενιζεται ο μετρητης των φωτογραφιων και των βιντεο (εννοω φωτογραφια001,002... κτλ) γιατι βγαινουν φωτογραφιες με το ιδιο ονομα και μετα υπαρχει προβλημα. Δηλαδη οταν μετακινω μια φωτο σε ενα φακελο μου λεει υπαρχει αρχειο με το ιδιο ονομα κτλ. Γινεται κατι μ' αυτο?

Επισης θα ηθελα κι εγω να μαθω αν γινεται να αποθηκευονται τα μηνυματα στο τηλεφωνο και οχι στη sim.

Ευχαριστω πολυ!!:)

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia..tha ithela ti voitheia sas..koitazontas ta sxolia eida oti kapoioi psonizoun apo to pixmania..einai egkiro? exei to u900 mono 369 euro me fpa!!!!!!!!! thx

 

Το pixmania είναι εγκυρότατο. Όμως εκείνο που κάνει τη διαφορά στο συγκεκριμένο τηλέφωνο είναι η γλώσσες του μενού, από τις οποίες αν προσέξεις καλά απουσιάζει η ελληνική. Αν λοιπόν δεν σε ενδιαφέρει το ελληνικό μενού και κατά πάσα πιθανότητα η worldwide εγγύηση που συνήθως δεν γίνεται δεκτή από την εδώ αντιπροσωπεία (κάκιστα βέβαια, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα), τότε τα 70-80 ευρώ περίπου ( υπολόγισε και τα μεταφορικά + κάτι ασφάλειες μεταφοράς) είναι μια σεβαστή διαφορά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Το κινητο οντως ειναι πολυ καλο, αλλα θελω να ρωτησω κατι:

Γινεται να μη μηδενιζεται ο μετρητης των φωτογραφιων και των βιντεο (εννοω φωτογραφια001,002... κτλ) γιατι βγαινουν φωτογραφιες με το ιδιο ονομα και μετα υπαρχει προβλημα. Δηλαδη οταν μετακινω μια φωτο σε ενα φακελο μου λεει υπαρχει αρχειο με το ιδιο ονομα κτλ. Γινεται κατι μ' αυτο?

Επισης θα ηθελα κι εγω να μαθω αν γινεται να αποθηκευονται τα μηνυματα στο τηλεφωνο και οχι στη sim.

Ευχαριστω πολυ!!:)

 

Κανεις τιποτα??:confused:

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο το εχω 3 βδομαδες περιπου.

Τελικα αποφασισα να το δωσω στο πατερα μου και να συνεχισω με το 8600 luna που εχω απ τον Αυγουστο.

Απο εμφανιση δεν το συζηταω το τηλεφωνο σκιζει.Επισης εχει πολυ καλη αναμονη η μπαταρια του.Πολυ ευχαριστη επισης η touch οθονη.

Απο κει και περα ομως δεν με βολευουν πολλα.Πρωτα απο ολα παρατηρησα οτι δεν εχει σταθερο σημα.Με ιδια συνδεση(vodafone)το luna εχει πολυ πιο σταθερο σημα και τα χω συγκρινει διπλα διπλα.

Επισης μου την εσπασε πολυ που ο μονος τροπος να αποθηκευονται τα μηνυματα στη μνημη του τηλεφωνου ειναι αφου τα δεχτεις να τα αποθηκευεις μονος σου ξεχωρα το καθενα.

Πολυ σπαστικο επισης το γεγονος οτι εχει πολυ χαμηλη ενταση το ηχειο του και πολλες φορες δυσκολευεσαι να ακουσεις το συνομιλητη σου.

Σε γενικες γραμμες για χρηστες Νοκια δε θα το προτεινα.Οπως και γενικοτερα δε θα το προτεινα αφου τα 450 ευρω τα θεωρω παρα πολλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την χαμηλη ενταση ρε παιδια που το είδατε? εμενα με ξεκουφαινει καθε φορα που μιλάω. Πολλες φορες το χαμηλωνω κιολας.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την χαμηλη ενταση ρε παιδια που το είδατε? εμενα με ξεκουφαινει καθε φορα που μιλάω. Πολλες φορες το χαμηλωνω κιολας.

Ανταλλαζουμε?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την χαμηλη ενταση ρε παιδια που το είδατε? εμενα με ξεκουφαινει καθε φορα που μιλάω. Πολλες φορες το χαμηλωνω κιολας.

Ανταλλαζουμε?:p

Link to comment
Share on other sites

Πλακα εκανα.Απλα ειναι γεγονος οπως εχουν αναφερει και αλλοι χρηστες οτι η ενταση στο ακουστικο ειναι χαμηλοτερη απο τα συνηθισμενα.
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα κι απο μενα...

 

μια ερωτισουλα, απο βιντεο πως τα παει ειχα το υ600 και ημουν σχετικα ικανοποιημενος, αυτο εδω τι λεει. Επισης βιντεο με το φλας ενεργοποιημενο γινεται?

 

ευχαριστωωωω

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγώ το πείρα απο κατάστημα της Wind και το ακουστικό του παίζει τόσο δυνατά που κάθε φωρά που ξεχνάω στο τέρμα την έντασή του μου σπάει το τύμπανο. δεν ξέρω τι λετε και τι φταίει...
Link to comment
Share on other sites

ΜΑΛΛΟΝ Τ ΑΥΤΙΑ ΤΟΥ eddiedimitris ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΝΕ.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΛΛΟΝ Τ ΑΥΤΙΑ ΤΟΥ eddiedimitris ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΝΕ.

Μπορει να εχω προβλημα με τα αυτια μου φιλε μου.Σιγουρα εσυ ομως εχεις με τα ματια!!!!:lol:

Γυρνα μερικες σελιδες πισω στο thread να δεις που το αναφερουν και αλλοι το ιδιο προβλημα οπως επισης το αναφερουν και σε site στο εξωτερικο.:)

Εκτος και αν ειναι το πρωτο σου κινητο οποτε δικαιολογεισαι!!!:lol:

Αληθεια το εχεις το τηλεφωνο????????

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΑ ΜΩΡΕ eddiedimitris ΣΕ ΠΕΙΡΑΖΩ ΜΗΝ ΓΑΝΙΑΖΕΙΣ , ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΣΟΟΥΛ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΕΧΩ ΟΛΑ ΤΑ ΣΑΜΣΟΥΝΓΚ ΑΠΟ ΤΟ Β 200 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΤΙ 500 ΝΤΙ 600 ΝΤΙ 900 ΓΙΟΥ 600 ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΣΟΟΥΛ , ΓΑΜΑΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙς ΚΑΛΕς ΜΠΑΤΑΡΙΕς ΚΑΙ ΗΧΟ , ΟΛΟΙ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ , ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΒΛΕΠΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΣΥ ΚΟΛΛΗΣΕΣ , ΑΜΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙς ΜΕ ΚΟΜΠΡΕΣΕΡ Ή ΜΕΣΑ ΣΕ ΤΟΡΝΟ Ή ΜΕ ΤΡΟΧΟ Ή ΣΕ ΚΑΦΕΤΕΡΕΙΑ ΜΕ ΤΕΡΜΑ ΤΑ ΗΧΕΙΑ Ή ΓΕΝΙΚΑ ΣΕ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΜΕ ΘΟΡΥΒΟ ΚΑΤΣΕ ΜΕ ΤΟ ΝΟΚΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΑΚΟΥΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΝΕΚΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΑ ΜΩΡΕ eddiedimitris ΣΕ ΠΕΙΡΑΖΩ ΜΗΝ ΓΑΝΙΑΖΕΙΣ , ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΣΟΟΥΛ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΕΧΩ ΟΛΑ ΤΑ ΣΑΜΣΟΥΝΓΚ ΑΠΟ ΤΟ Β 200 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΤΙ 500 ΝΤΙ 600 ΝΤΙ 900 ΓΙΟΥ 600 ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΣΟΟΥΛ , ΓΑΜΑΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙς ΚΑΛΕς ΜΠΑΤΑΡΙΕς ΚΑΙ ΗΧΟ , ΟΛΟΙ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ , ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΒΛΕΠΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΣΥ ΚΟΛΛΗΣΕΣ , ΑΜΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙς ΜΕ ΚΟΜΠΡΕΣΕΡ Ή ΜΕΣΑ ΣΕ ΤΟΡΝΟ Ή ΜΕ ΤΡΟΧΟ Ή ΣΕ ΚΑΦΕΤΕΡΕΙΑ ΜΕ ΤΕΡΜΑ ΤΑ ΗΧΕΙΑ Ή ΓΕΝΙΚΑ ΣΕ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΜΕ ΘΟΡΥΒΟ ΚΑΤΣΕ ΜΕ ΤΟ ΝΟΚΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΑΚΟΥΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΝΕΚΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ.
Φιλε Φωτη να σου πω την αληθεια ειναι το πρωτο Samsung που εχω.Και πραγματικα εχω την αισθηση οτι ειναι αρκετα χαμηλη η ενταση ανεξαρτητα το χωρο που εισαι.Το χω λυσει αυτο χρησιμοποιωντας bluetooth.Οσον αφορα τη μπαταρια δεν ξερω για τα αλλα Samsung αλλα σε αυτο ειναι πολυ καλη,Κραταει πολυ.

Να σαι καλα

Link to comment
Share on other sites

η οθονητσα αφης ειναι πολυ καλη!!!το αγορασε η αδελφη μου και ειναι απεχτο!!!αν δεν παρω smartphone θα το επιλεξω σιγουρα!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα της Samsung

 

Θα ήθελα να ρωτήσω σε τι χρώματα μετάλλου βγαίνει το συγκεκριμένο κινητό ;

( τόσο στη Vodafone όσο και στον germano το έχουν σε grafiti μόνο).

ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U900 Soul

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...