Jump to content

Samsung SGH-D880 Dual SIM


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 791
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Thanks αδερφε Αρειανε. Tελικα ομως δεν μου εκανε. Αυτο εαν το βαλεις sms ringtone χτυπαει 2,5 φορες. Εγω θελω ενα που να τεριαζει ακριβως και να χτυπαει μια φορα και να λεει sms received και τετοια..
http://img132.imageshack.us/img132/9962/781z.gif
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φιλε μου καλα κανεις και κοιτας και δινεις σημασια στα "αορατα" για το χρηστη οπως λες. Αλλα και γω δεν πηρα γουρουνι στο σακι...! Ελενξα πρωτα και οι αποδειξεις λενε οτι ολα ειναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!! Ενα χρονο(+) τωρα κυκλοφορει το τηλεφωνακι και στο myphone υπαρχουν 2 θεματα (1.κινεζικα-tv-2sim, 2.jc777s) με 1200 μηνυματα παρακαλω στο συνολο απο χρηστες που το εχουν και ολοι ειναι ευχαριστημενοι και δεν εχει αναφερθει τετοια δυσλειτουργια που αναφερεις!

 

Απλα πιστευω ειναι βλακεια να βγαινει καποιος και να λεει ετσι ΑΟΡΙΣΤΑ μακρια απο κινεζικα μονο και μονο επειδη εχει δωσει ενα καρο λεφτα παραπανω και θελει να δικαιολογησει και να υποστιριξει την αξια αυτη!

 

Φιλε harito η ελπιδα πεθαινει τελευταια μπορει να πεσεις σε κανενα τυφλο και να πουληθει το παλιο σου κινητο. Πες του οτιναι htc pro2 μονο μην του πεις οτι θα "βλεπει" και ταινιες γιατι δε σε βλεπω να τον πηθεις ουτε αυτον!!

 

Τι λεω εγω και τι λες εσυ,το οτι "κανεις δεν εχει αναφερει τετοια δυσλειτουργεια" ειναι επειδη δεν εχουν ειδικες γνωσεις πανω στο αντικειμενο,αλλωστε απο μονο σου το λες οτι ειναι "αορατες".

 

Να προσεχεις πως αναφερεσαι περι βλακειας και να εισαι πιο προσγειωμενος.

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες θελω να ρωτησω κατι. Οταν ανοιγω το κινητο και εχω κλησεις που μου εγιναν οταν το τηλεφωνο ηταν κλειστο αργει παρα πολυ να ερθει το sms που με ενημερωνει με αυτο το τηλεφωνο. Ισχυει το ιδιο και σε εσας? Με το w850 δεν το ειχα αυτο το προβλημα. Μολις το ανοιγα αμεσως μου ερχοτανε το sms αυτο.
http://img132.imageshack.us/img132/9962/781z.gif
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες θελω να ρωτησω κατι. Οταν ανοιγω το κινητο και εχω κλησεις που μου εγιναν οταν το τηλεφωνο ηταν κλειστο αργει παρα πολυ να ερθει το sms που με ενημερωνει με αυτο το τηλεφωνο. Ισχυει το ιδιο και σε εσας? Με το w850 δεν το ειχα αυτο το προβλημα. Μολις το ανοιγα αμεσως μου ερχοτανε το sms αυτο.

 

Να μαντεψω οτι εχεις Wind???

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου wind ειναι το 1ο νουμερο, αλλα επαναλαμβανω πως στο προηγουμενο ΔΕΝ το ειχα αυτο το προβλημα
http://img132.imageshack.us/img132/9962/781z.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταιει το κινητο σου,απλα η WIND ειναι ενα απεραντο φουρδελο,λογω trafic στους servers sms τετοιου τυπου 'η χανονται,'η θα ερθουν μαζι με αλλα sms που θα σου εχει στειλει καποιος.Τα Sonyericsson απλα καθε φορα που ανοιγουν,λογω της υπηρεσιας "update service" ψαχνουν για καινουρια εκδοση λογισμικου,ετσι με αυτον τον τροπο "ξυπναει" και ο server της Wind.
Link to comment
Share on other sites

Ουαου τρελή απαντηση,δε θα μπορουσα να την σκεφτω. Οντως το SE ειχε update service μερικες φορες αρα οπως τα λες θα ειναι. Ευχαριστω πολύ. Μηπως ξερεις και κανα κολπο να "πιεσω" και αυτο το κινητο να ψαχνει τιποτα για update ωστε να μου ερχονται? (παντως στην Q) που ειναι το 2ο νουμερο νομιζω δεν το εχει το προβλημα...
http://img132.imageshack.us/img132/9962/781z.gif
Link to comment
Share on other sites

Ουαου τρελή απαντηση,δε θα μπορουσα να την σκεφτω. Οντως το SE ειχε update service μερικες φορες αρα οπως τα λες θα ειναι. Ευχαριστω πολύ. Μηπως ξερεις και κανα κολπο να "πιεσω" και αυτο το κινητο να ψαχνει τιποτα για update ωστε να μου ερχονται? (παντως στην Q) που ειναι το 2ο νουμερο νομιζω δεν το εχει το προβλημα...

 

H μονη λυση ειναι να στελνεις sms στον εαυτο σου απο αλλο νουμερο-και η Q το εχει αυτο το προβλημα.

Να ξερεις οτι το δικτυο της Wind ειναι μακραν το χειροτερο,σε καλυψη και ποιοτητα επικοινωνιας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα.Η συσκευασια περιεχει μεσα καρτα μνημης η οχι?Εξωτερικα αναφερει κατι για micro sd.Ειναι ο τυπος μνημης που δεχεται ή εχει καρτα μνημης?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Η συσκευασια περιεχει μεσα καρτα μνημης η οχι?Εξωτερικα αναφερει κατι για micro sd.Ειναι ο τυπος μνημης που δεχεται ή εχει καρτα μνημης?

Δεν περιλαμβάνει, τουλάχιστον αυτή που αγόρασα εγώ από το εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Τι λεω εγω και τι λες εσυ,το οτι "κανεις δεν εχει αναφερει τετοια δυσλειτουργεια" ειναι επειδη δεν εχουν ειδικες γνωσεις πανω στο αντικειμενο,αλλωστε απο μονο σου το λες οτι ειναι "αορατες".

 

Να προσεχεις πως αναφερεσαι περι βλακειας και να εισαι πιο προσγειωμενος.

 

Εγω μιλαω για την μπαταρια που ανεφερες (μαλλον εσυ δεν καταλαβαινεις τι λεω).

οσο για τη "βλακεια" που ανεφερα, δεν μιλησα για σενα που λες κατι και το αιτιολογεις... αλλα για καποιους που συμβουλευουν (μακρια απο κινεζικα) χωρις καν να το εχουν ψαξει. Το διευκρινησα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

δεν περιεχει καρτα μνημης, και νομιζω επισημα οτι υποστηριζει μεχρι 2gb

 

Αφού διάβασα όλο το topic νομίζω ότι το κινητό με ενδιαφέρει. Αν το πουλάει κάποιος ας μου στείλει pm μαζί με την τιμή (σε καλή κατάσταση πάντα).

 

Από όσο κατάλαβα το πρόβλημα με την ακουστικότητα της δεύτερης γραμμή λύνεται με αναβάθμιση έτσι? platijet? Κόστος αναβάθμισης?

Hybrid LG KS20 English rom: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2538692#post2538692

[how to] flash LG KS20 with new rom, all included: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=369481

Link to comment
Share on other sites

καλά πως μιλάς ταυτόχρονα; ακούνε κι οι δύο;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Από όσο κατάλαβα το πρόβλημα με την ακουστικότητα της δεύτερης γραμμή λύνεται με αναβάθμιση έτσι? platijet? Κόστος αναβάθμισης?

 

Οχι απλα με αναβαθμιση,ειναι καποια εξτρα διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

Οχι απλα με αναβαθμιση,ειναι καποια εξτρα διαδικασια.

 

Δεν με βοηθάει η παραπάνω απάντηση. Άρα λύνετε? Και πόσο κοστίζει?

Είδα την απάντηση που έχεις δώσει και λες οτι απαιτούντε 2 βήματα (υπέθεσα λανθασμένα οτι και τα 2 ήταν κάτι σαν αναβάθμιση) και ότι η ένταση πλησιάζει το 95% της πρώτης γραμμής. Αλλά το θέμα είναι το κόστος...

 

Σε ευχαριστώ.

Hybrid LG KS20 English rom: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2538692#post2538692

[how to] flash LG KS20 with new rom, all included: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=369481

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχουν κανονες στο φορουμ και κακοπροερετοι συναδελφοι-κορακια που παραμονευουν για να με κατηγορησουν οτι ψαρευω πελατες,γι' αυτο και ειμαι διακριτικος.

 

Ναι λυνεται το προβλημα,τα μελη του myPhone εχουν 50% εκπτωση.

Τιμη και πληρ. επικοινωνιας σου στελνω μεσω ΡΜ.

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχουν κανονες στο φορουμ και κακοπροερετοι συναδελφοι-κορακια που παραμονευουν για να με κατηγορησουν οτι ψαρευω πελατες,γι' αυτο και ειμαι διακριτικος.

 

Ναι λυνεται το προβλημα,τα μελη του myPhone εχουν 50% εκπτωση.

Τιμη και πληρ. επικοινωνιας σου στελνω μεσω ΡΜ.

 

Ναι καταλαβαίνω. Αν το αγοράσω και μου παρουσιάσει το πρόβλημα θα επικοινωνήσω μαζί σου.

 

Σε ευχαριστώ και πάλι.

Hybrid LG KS20 English rom: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2538692#post2538692

[how to] flash LG KS20 with new rom, all included: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=369481

Link to comment
Share on other sites

Ημουν έτοιμος να παραγγείλω το τηλέφωνο αυτό και μόλις διάβασα οτι δεν μπορείς να κάνεις κλήση από την SIM 2 αλλά θα πρέπει να την κάνεις πρώτα πρωτεύουσα γραμμή με restart του τηλεφώνου τρελάθηκα !!!! Ρε παιδιά , ήθελα επιτέλους να ξεφορτωθώ αυτά τα κινέζικα (έχω αλλάξει 5-6) και να πάω σε ένα dual phone πιο "ποιοτικό" αλλά έλεος ! Κανένα κινέζικο δεν έχει αυτόν τον περιορισμό ! Δυο κουμπάκια έχουν όλα τα κινέζικα , SIM 1 και SIM 2 και κάνεις κλήση από όποια SIM θέλεις άμεσα ! Μάπα το καρπούζι...
Link to comment
Share on other sites

Ημουν έτοιμος να παραγγείλω το τηλέφωνο αυτό και μόλις διάβασα οτι δεν μπορείς να κάνεις κλήση από την SIM 2 αλλά θα πρέπει να την κάνεις πρώτα πρωτεύουσα γραμμή με restart του τηλεφώνου τρελάθηκα !!!! Ρε παιδιά , ήθελα επιτέλους να ξεφορτωθώ αυτά τα κινέζικα (έχω αλλάξει 5-6) και να πάω σε ένα dual phone πιο "ποιοτικό" αλλά έλεος ! Κανένα κινέζικο δεν έχει αυτόν τον περιορισμό ! Δυο κουμπάκια έχουν όλα τα κινέζικα , SIM 1 και SIM 2 και κάνεις κλήση από όποια SIM θέλεις άμεσα ! Μάπα το καρπούζι...

 

Αυτο που λες δεν ισχυει.

ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ D880 ΕΧΕΙ ΚΟΥΜΠΙ ΕΝΑΛΛΑΓΗΣ ΑΠΟ SIM1 ΣΕ SIM2 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ SMS/ΕΠΑΦΕΣ/ΚΛΗΣΗ ΚΛΠ.

Το κακο ειναι οτι και οι υπαλληλοι των καταστηματων που πουλανε το D880 δεν ειναι ενημερωμενοι.

 

Υ.Γ.: που το διαβασες???καποιο λινκ??

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες δεν ισχυει.

ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ D880 ΕΧΕΙ ΚΟΥΜΠΙ ΕΝΑΛΛΑΓΗΣ ΑΠΟ SIM1 ΣΕ SIM2 ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ SMS/ΕΠΑΦΕΣ/ΚΛΗΣΗ ΚΛΠ.

Το κακο ειναι οτι και οι υπαλληλοι των καταστηματων που πουλανε το D880 δεν ειναι ενημερωμενοι.

 

Υ.Γ.: που το διαβασες???καποιο λινκ??

 

Μισό λεπτό. Δηλαδή όταν θέλω να κάνω κλήση από την SIM 2 μπορώ να κάνω χωρίς να χρειαστεί να γίνει restart στο τηλέφωνο από το κουμπί εναλλαγής ?

Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτό. Δηλαδή όταν θέλω να κάνω κλήση από την SIM 2 μπορώ να κάνω χωρίς να χρειαστεί να γίνει restart στο τηλέφωνο από το κουμπί εναλλαγής ?

 

...........................Aκριβως.

Link to comment
Share on other sites

...........................Aκριβως.

 

Ουυφφ. ανακουφίστηκα τώρα. Δεν μπορώ να καταλάβω όμως, τότε τί νόημα έχει να γίνει η SIM 2 πρωτεύουσα γραμμή με το κουμπί που κάνει restart το τηλέφωνο ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D880 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...