Jump to content

Samsung SGH-G810


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

 

Είμαι πολύ φρέσκος στο forum και έχω ένα πρόβλημα με το g810 μου.

 

Έκανα χθές μία εκκαθάριση στα σημεία πρόσβασης μου με διαγραφή όσων δεν χρειάζομαι. Από τότε όποτε προσπαθώ να συνδεθώ στο δίκτυο τόσο με το browser του κινητού όσο και με το mini opera είανι αδύνατο. Εμφανίζεται συνεχώς το μύνημα

"Διαδικτυο: Η συνδεση είναι αδύνατη. Δοκιμάστε ξανά."

 

Ξέρει κανέις τι γίνετια και πώς θα διορθωθεί??? Αν έχει δωθεί η λύση σε προηγούμενη σελίδα ζητώ συγγνώμη αλλά τόσες σελίδες είναι δύσκολο να ψαχθούν!

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 820
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα παιδιά

Έχω ένα σοβαρό πρόβλημα...το κινητό δεν στελνει μηνυματα!! Μου βγάζει ένα μήνυμα που λέει " Memory full. Close application and try again". Τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα να ρωτήσω κάτι!! Πολλά Samsung έχουν αυτή την λειτουργία το δικό μας την έχει?? Δεν μπορώ να την βρώ!!!!

Ασφάλεια →Εντοπισμός κινητού

Ρύθμιση του τηλεφώνου ώστε να αποστέλλει το προκαθορισμένο κείμενο μηνύματος παρακολούθησης στην οικογένεια ή στους φίλους σας όταν κάποιος προσπαθεί να χρησιμοποιήσει το τηλέφωνό σας με άλλη κάρτα USIM ή SIM. Αυτή η λειτουργία ενδέχεται να μην είναι διαθέσιμη λόγω

συγκεκριμένων λειτουργιών που υποστηρίζει ο φορέας παροχής υπηρεσιών.

 

Ευχαριστώ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Eχει πεσει στα χερια μου κανα 6μηνο ενα G810 κ εχω περασει το GARMIN MOBILE XT!!Αργει παρα πολυ να κλειδωσει δορυφορους,ετσι ειναι λειτουργικα το κινητο,θελει καποια ρυθμιση η εχει καποιο προβλημα??
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Έκανα επιτυχώς την εγκατάσταση του προγράμματος πλοήγησης και των χαρτών Garmin. Το πρόβλημα μου εντοπίζεται στο integrated gps, το οποίο παρ' όλο που το έχω βάλει να παίξει κανα 40λεπτο (εντός γραφείου), εμφανίζεται ακόμη χωρίς σύνδεση.
Link to comment
Share on other sites

Eντέλει βρέθηκε άκρη μια και λίγο αφότου βγήκα απ΄το κτίριο, το τηλ. βρήκε στίγμα. Όμως, το GARMIN δε μπορώ να το χρησιμοποιήσω : Με το που ανοίγω την εφαρμογή, ψάχνει για gps και δεν βρίσκει. Κατόπιν, είτε με ρωτάει αν θέλω να συνεχίσω την αναζήτηση, είτε μου βγάζει ένα μήνυμα ότι δεν ειναι ενεργοποιημένο το bluetooth και να το ενεργοποιήσω (εννοείται πως εγώ, έχω ενεργοποιημένο μόνο το integrated).

 

Πάντως φίλοι μου, ότι και να λέμε πρόκειται για ταλαιπωρία και χαίρομαι που το iphone έδειξε το δρόμο για το πώς πραγματικά θα πρέπει να είναι ένα πανέξυπνο τηλέφωνο-σύντροφος σε όλες τις ασχολίες μας.

Link to comment
Share on other sites

1)παιδια λογικευτειτε λιγο,το gps δε δουλευει παρα μονο σε εξωτερικους και ανοιχτους χωρους...και κλειδωνει μια χαρα γρηγορα...

2)καποτε που ειχα τη συσκευη,ειχα φτιαξει εναν οδηγο για το πως βαζεις το γκαρμαιν...οποιος θελει ψαχνει και τον βρισκει,στο παρων θεμα ειναι

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα τά έχω διαβάσει όλα, ειδικά το δικό σου ποστ, το οποίο βέβαια αναφερόταν στην έκδοση 4.10.80. Είδα ότι άλλος φίλος έβαλε την 5.00.30 (αν θυμάμαι καλά) κι αυτό πάλεψα κι εγώ χθες, όμως εντέλει δεν τα κατάφερα να επικοινωνήσει με το integrated gps. Ίσως εντέλει η ενσωματωμένη κεραία να είναι απλά υποφερτή διότι δε μπορεί πχ προ ολίγου που το πήρα μαζί μου στο αμάξι να έχει κάνει πάνω από 5λεπτο να βρει σήμα.

 

Πιθανότατα επίσης να πρέπει να κάνω hard reset και λοιπά αλλά επειδή πιστεύω ότι η τεχνολογία πρέπει να είναι εύχρηστη για να μπορέσει να λειτουργήσει και να πουλήσει, (γι' αυτό άλλωστε έδωσα το παράδειγμα του iphone που έβαλε ολονών τα πόδια σ' ένα παπούτσι), θα πα να πάρω ένα απλό navi για το αμάξι να τελειώνω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας

 

όταν αγόρασα το 810 μου έδωσαν μαζί και το πρόγραμμα garmin στην έκδοση 4.00.20 (νομίζω)

Δυστυχώς αναγκάστηκα να κάνω φορμάτ την κάρτα και από τότε όποια έκδοση έχω δοκιμάσει κάνει συνέχεια reset στο τηλέφωνο.

Μίλησα με την εταιρεία χτες και μου είπαν ότι από τη στιγμή που η κάρτα φορμαρίστηκε δυστυχώς πρέπει να αγοράσω καινούριο πρόγραμμα.

Έχω βάλει στο κινητό Sygic και Ndrive, αλλά δεν έχουν τη λεπτομέρεια των χαρτών που έχει το Garmin.

Ξέρει κάποιος που να ξαναβρώ την αρχική έκδοση;;

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Ρε παιδιά έχει εδώ και 2 μήνες περίπου που το κινητό μου βγάζει ένα μήνυμα του τύπου : μηνύματα-μνήμη πλήρης, κλείστε κάποιες εφαρμογές...αυτό όμως δεν κολάει γιατί έχω 2άρα κάρτα και σχεδόν άδεια...τι συμβαίνει???
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει εδώ και 2 μήνες περίπου που το κινητό μου βγάζει ένα μήνυμα του τύπου : μηνύματα-μνήμη πλήρης, κλείστε κάποιες εφαρμογές...αυτό όμως δεν κολάει γιατί έχω 2άρα κάρτα και σχεδόν άδεια...τι συμβαίνει???

Μνημα ραμ εννοει.

Γνωστο θεμα στα κινητα με symbian. Που και που κανε και καμια επανεκκινηση

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητακι το εχω εδω και 2 χρονια(το χρησιμοποιησα μονο 6 μηνες) μιας και τιποτα δεν δουλευε σωστα........συνεχεια κολλαγε,εβρησκε σημα gps μετα απο κανα 10 λεπτο και οταν εβγαζα φωτο αποθηκευε ενα ασπρο πραγμα......αλλα εδω δεν εχω διαβασει τιποτα απο ολα αυτα.........τι εχετε να πειτε λαθος ρυθμισεις απο μερια μου ή ελλατωματικη συσκευη??????:wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ρε παιδιά η μανά μου έχει αυτό το τηλέφωνο και με έχει πρήξει να της βάλω skype να μιλαει με την αδελφή μου στην Κύπρο αλλά ποτέ δεν τα κατάφερα ξέρει κάνεις τι παίζει?
το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα παιδιά, Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να δω αν υπάρχει διαθέσιμο update για την εν λόγω συσκευή; Μέσω της σουίτας pc studio γίνεται;

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Καλησπέρα παιδία, γνωρίζει κανείς πως μπορώ να συγχρονίσω τη συσυκευή΄ώστε να περάσω τις επαφές στο iphone απο αυτή τη συσκευή?
''Στο τέλος όλα θα πάνε καλά..κι αν δεν πάνε να είσαι σίγουρος πως δεν έχει έρθει ακόμα το τέλος':)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Εγω απεκτησα σημερα ενα καινουργιο ,το ειχα και παλια οταν προτοβγηκε.Αλλα το ματαπηρα γιατι η καμερα του ειδικα το 3χ δεν υπαρχει σημερα οπως και το φλας ξενον.Ειχα τραβηξει με αυτο ολοκληρο ποδοσφαιρικο αγωνα αψογα..Φυσικα θα το εχω δευτερο γιατι τεχνολογικα ειναι παρωχημενο.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-G810

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...