Jump to content

RYE Traveler 3503 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα και χρονια πολλα, εχει συνδεσει κανεις το rye 3503 με τα vista?

Εννοω αν μπορεσε να δει την συσκευη σαν αφαιρουμενο δισκο.

 

Αν βαλεις την καρτα του σε ενα card reader την βλεπουν τα vista σαν αφαιρουμενο δισκο.Το εχω κανει σε ενος φιλου και του περασα destinator 7 πανευκολα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απλα ρωταω γιατι δεν ξερω αν εχει ληθει αυτο το προβλημα.

Παντος αν μπειτε στην σελιδα της αντιπροσωπιας στην ελλαδα (μου διαφευγει ευτη υην στιγμη το ονομα) και πατε στο μοντελο εχει προγραμμα μεσο της μικροσοφτ που μπορει να το κατεβασεις εφοσον εχεις γνησια βιστα και ετσι επικοινωνει κατευθειαν με το καλωδιο usb . Βλεπει και την εσωτερικη μνημη και την καρτα , μονο χριαζετε γνησια βιστα http://www.mapclub.gr/index.asp?action=show&cid=155&id=356&mid=77,75,155

Link to comment
Share on other sites

Με το 3503 λιγο δυσκολο το βλεπω γιατι το προγραμμα θελει να συνδεσεις το GPS με 2 τροπους

*με bluetooth (for bluetooth PDA), το 3503 δεν εχει bluetooth οποτε ακυρο

 

*με TCP/IP (TCP/IP over USB, GPRS or WiFi) ,μονο με usb μπορεις να το συνδεσεις και αυτο ειναι ολοκληρη ιστορια μεχρι και να περασεις ενα αρχειο θα κανει παπαδες με το προγραμμα??? δεν το νομιζω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το GPS2Blue το εγκατέστησα στο rye αλά δεν δουλεύει όταν το ξεκινάω γιατί προφανώς δεν υπάρχει μέσα στο λειτουργικό του το NET Compact Framework 2.0.

Νομίζω πως το NET Compact Framework 2.0. δεν υποστηρίζει wince 4.2

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια

εχασα το cd του rye 3503 και δεν εχω τους drivers για να το συνδεσω με το pc

το activesync το εβαλα αλλα δεν παιζει αρα θελει τους drivers please help

αν μπορειτε στειλτε τους στο gleboukas@gmail.com

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ton fakelo apo to cdακι του RYE τον ειχα κρατησει ονλινε ειναι ο φακελος που λεει οτι ειναι ο USB_Driver. http://rapidshare.com/files/228212028/Usb_driver.rar

Anyway δοκιμασε και βλεπουμε.

Ποτε δεν με βολεψε και εχω να το χρησιμοποιησω πολυ καιρο, παντως σου συνιστω να κανεις την δουλεια σου με μια SD μεσω card reader.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ρε παιδια μου εστειλε καποιο μελος μια ενημερωση στους χαρτες και οταν την περναω μαυριζει η οθονη και θελει reset το μηχανημα!!! το εκανα 3 φορες και αναγκαζομαι να περναω dest 7με q477 χαρτες που ηταν οι πρωτοι ειχα βαλει!!! βοηθηστε γιατι ειπανα κανω καμμια αναβαθιση και τζιφος!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα.Το τελευταίο ειναι το destinator 7 η 8?

εχω τώρα μέσα το 7 με τους τελευταίους χάρτες 2008.Q4.115

Link to comment
Share on other sites

Το 8 είναι η τελευταία αλλά δεν προσφέρει τίποτα περισσότερο από την 7 - και είναι μάλλον λίγο βαρύτερο αν έχεις "φτωχό" μηχανάκι..... απλά ενημέρωσε τον χάρτη και χρησιμοποίησε την 7.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω ενα traveller 3503,εχω περασει στη flash το destinator 7 και θα ηθελα καπιος να μου στειλει pm για να μπορεσω να το λειτουργησω.ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω ενα traveller 3503,εχω περασει στη flash το destinator 7 και θα ηθελα καπιος να μου στειλει pm για να μπορεσω να το λειτουργησω.ευχαριστω πολυ

 

 

Το εχω κανει σε rye αλλα με καρτα sd.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας. Έχω το rye 3505 και έχω το dest 7 με τους τελευταίους χάρτες.Εχθές δούλεψε κανονικά.Σήμερα πάω να το ανοίξω μόλις μπαίνω κάθε φορά στο πρόγραμμα πάω ρυθμήσεις και πατάω Σήμα gps και κάνω αναζήτηση gps βρίσκει κανονικά δορυφ. και είμαι οκ.Σήμερα ενώ βρίσκει σήμα δορυφόρους και τα λοιπά πάω να κάνω πλοήγηση και μου λέει ασθενές σήμα ελένξτε την κεραία,και δε μου δίνει σήμα με τπτ. Τι φταίει τι μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας. Έχω το rye 3505 και έχω το dest 7 με τους τελευταίους χάρτες.Εχθές δούλεψε κανονικά.Σήμερα πάω να το ανοίξω μόλις μπαίνω κάθε φορά στο πρόγραμμα πάω ρυθμήσεις και πατάω Σήμα gps και κάνω αναζήτηση gps βρίσκει κανονικά δορυφ. και είμαι οκ.Σήμερα ενώ βρίσκει σήμα δορυφόρους και τα λοιπά πάω να κάνω πλοήγηση και μου λέει ασθενές σήμα ελένξτε την κεραία,και δε μου δίνει σήμα με τπτ. Τι φταίει τι μπορώ να κάνω?

 

ακριβως το ιδιο προβλημα.εκανα reset αλλα τιποτα.το δοκιμαζω με dest igo8 sygic ndrive αλλα τιποτα το gps φαινεται οκ βρισκει 6 δορυφορους αλλα εχει κολησει σε καποιες συντεταγμενες και τιποτα αλλο δεν δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

Το rye κάνει συνήθως 3-4 λεπτά να κλειδώσει δορυφόρους, άρα ξεκινήστε με αυτό το δεδομένο. Το δεύτερο είναι να δειτε μέσα στον πλοηγό σε ποιά θύρα com ψάχνει σήμα gps (΄και ταχύτητα πάντα στο 4800, όχι παραπάνω).

 

Εμένα χτες, ενώ είχε ήδη σήμα gps και με έδειχνε στη σωστή θέση στη Βουλιαγμένης, όταν του έβαλα μια διαδρομή μου τη ξεκίναγε από Λ. Ριανκούρ στο κέντρο της Αθήνας - μιλάμε τρελό bug!! Και μου κάνει εντύπωση γιατί το RYE με τη συγκεκριμένη έκδοση dest7 τα χρησιμοποιώ σχεδόν 2 χρόνια χωρίς το παραμικρό πρόβλημα!!

 

Ψυλλιάζομαι οτι μπορεί να παίζει κάτι με το νέο χάρτη, αν μου το ξανακάνει γυρνάω καπάκι στον παλιό!

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο αντιμετωπίζω κι εγώ (όπως και μερικοί φίλοι μου, που πήραν το ίδιο).

Το πρόβλημα εντοπίζεται κατά τη γνώμη μου σε κάποιο ολοκληρωμένο το οποίο παρέχει τα επεξεργασμένα στοιχεία από τη λήψη των δορυφόρων. Γιατί αν παρατηρήσετε ο δέκτης κλειδώνει και αναγνωρίζει δορυφόρους και στάθμες σημάτων, στίγμα όμως δεν παρέχει. Οπότε ή ολοκληρωμένο ή κάποια επαφή-σύνδεση σε αυτό ή ο κινέζος είχε time bomb στο σύστημα και λίγο καιρό μετά τη λήξη εγγύησης ....off (θεωρία συνωμοσίας).

Να φανταστώ ότι δεν παίζει εγγύηση 2 ετών (όπως θα έπρεπε από τη ΕΕ).

Μάλλον θα αγοράσω ένα άλλο (γιατί το χρειάζομαι άμεσα) και αν δεν μου το αλλάξουν από το κατάστημα (το πιθανότερο) θα το ανοίξω μπας και καταφέρω τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

το περιεργο ειναι οτι δεν ριχε κανενα προβλημα με το σημα και το επαθε ξαφνικα.υπαρχει περιπτωση να εχει κολλησει κατι απο τα windows?υπαρχει τροπος να τα ξαναπερασουμε?
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλησπέρα. Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω κι εγώ ....από εχθές!!!!Δεν είναι περίεργο να συμβαίνει σε όλους την ίδια χρονική στιγμή??? Όποιος βρει λύση ας μας πει να δούμε τί θα κάνουμε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...