Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ορίστε; :confused:

 

Ήταν απάντηση στον psaraks ;)

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας έχω το carmin για οδικούς χάρτες και θα ήθελα κάποιους χάρτες για την θάλασσα.Αν μπορείται να βοηθήσετε για το τι πρέπει να κάνω -αν γίνεται, σας ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!θα ηθελα να μου πειτε ποιες ονομασιες ειναι αυτες που δειχνουν την ρομ και το ραδιο στο ομνια μας?και να μου εξηγησετε αν γινεται τους κωδικους στο phone kai pda μεσα στο menu version.ευχαριστω προκαταβολικά!!

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Ότι λέει δίπλα στο PDA είναι η ROM, ενώ δίπλα στο PHONE είναι το radio. Όσο για το τι σημαίνουν οι κωδικοί δες εδώ.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

εχω στο ομνια μου τα εξης

pda i900DXIA5/DZIA5

phone i900DXIA2

 

ειναι καλος συνδιασμος?ειναι οτι πιο καινουριο υπαρχει?δεν με ενδιαφερει να ειναι win 6.5.αλλα κατι εργοστασιακο και πολυ καλο!!

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος αυτή είναι η πιο πρόσφατη εργοστασιακή rom (και το δικό μου αυτή έχει) κι αν δεν είναι η πιο πρόσφατη σίγουρα είναι από τις τελευταίες ενημερώσεις που βγήκαν. Από το λινκ που δίνω πιο πάνω: DX=Indonesia, Malaysia, Philippines, Singapore, Vietnam, DZ=Malaysia, Singapore, I=2009, A=January.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!ποιο είναι το καλύτερο radio για το ομνια μας?αυτό που με ενδιαφέρει πιο πολύ είναι η αυτονομία του 3G.πόσο κρατάει η μπαταρία σας όταν το 3G το έχεται συνεχεια ανοιχτο?με μια νορμάλ χρηση πάντα.Επισης κατεβασα το samsung apps αλλα όταν το ξεκινάω βγάζει ενα network error 1004 και με πεταει εξω ενω το 3g λειτουργει κανονικοτατα στη συσκευη.τι φταίει??ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.. Edited by vagosnet

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

Ειμαι κατοχος κινητoυ Omnia I και το εχω αρκετο καιρο σαν δευτερο κινητο , ενω εκανα jogging σημερα στην παραλιακη και το κρατουσα στο χερι αναγκαστηκα να πεσω για να γλυτωσω απο εναν τρελο οδηγο ποδηλατου χαχαχα να μου πεις τι σας νοιαζει αυτο ?

 

εκτος απο αυτα επεσε το κινητο κατω και ενω ειχα ακουστικα στην θυρα του μαλλον καπου πιεστηκε και χαλασε η υποδοχη. Οταν βαζω φορτιστη ή αλλα ακουστικα δεν ανταποκρινεται με την πρωτη δηλαδη πρεπει να το κουνας για να κανει επαφη .

 

Τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση ? , να συμπληρωσω οτι ειναι εκτος εγγυησης οχι οτι και να ηταν θα γινοταν κατι..

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν ανοίγουμε καινούργιο θέμα για κάθε απορία μας όταν υπάρχει ήδη για τη συσκευή που μας ενδιαφέρει. Απευθύνσου στο υπάρχον θέμα και οι κάτοχοι εκεί θα σε βοηθήσουν... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=195853

 

Το παρόν ας κλειδωθεί παρακαλώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

Ειμαι κατοχος κινητoυ Omnia I και το εχω αρκετο καιρο σαν δευτερο κινητο , ενω εκανα jogging σημερα στην παραλιακη και το κρατουσα στο χερι αναγκαστηκα να πεσω για να γλυτωσω απο εναν τρελο οδηγο ποδηλατου χαχαχα να μου πεις τι σας νοιαζει αυτο ?

 

εκτος απο αυτα επεσε το κινητο κατω και ενω ειχα ακουστικα στην θυρα του μαλλον καπου πιεστηκε και χαλασε η υποδοχη. Οταν βαζω φορτιστη ή αλλα ακουστικα δεν ανταποκρινεται με την πρωτη δηλαδη πρεπει να το κουνας για να κανει επαφη .

 

Τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση ? , να συμπληρωσω οτι ειναι εκτος εγγυησης οχι οτι και να ηταν θα γινοταν κατι..

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις και πολλά σε αυτή την περίπτωση. Η μοναδική σου επιλογή είναι επίσκεψη στο service, εκτίμηση του κόστους επισκευής και εκεί βλέπεις εάν σε συμφέρει να το φτιάξεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα! Πριν απο κανα 6μηνα πηρα το i900 μεταχειρισμενο απο ιντερνετ, μου βγηκα καλο σε ολα αλλα το μονο που δε με ευχαριστησε ηταν η ευαισθησια της οθονης που πιανει μονο με το νυχι, ενταξει συμβιβαστικα με αυτο και λεω οτι ετσι θα ειναι, σημερα πηρε εναν φιλος μου το συγκεκρινο κινητο και αυτος με τον ιδιο τροπο και οταν το πηρα στα χερια μου ειδα οτι αυτο μονο που το ακουμπας με το δαχτυλο και χωρις νυχι πιανει πολυ καλα. Τι λετε να παιζει??

Να προσθεσω οτι και τα 2 κινητα ειναι τα μανισια δεν εχουν αλλαξει ρομ, απλα του φιλου μου ειναι πιο καινουργιο

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Διάβασε πιο πίσω, θα δεις που γίνεται συζήτηση για αλλαγή του digitizer που βελτιώνει την ευαισθησία της οθόνης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Πριν απο κανα 6μηνα πηρα το i900 μεταχειρισμενο απο ιντερνετ, μου βγηκα καλο σε ολα αλλα το μονο που δε με ευχαριστησε ηταν η ευαισθησια της οθονης που πιανει μονο με το νυχι, ενταξει συμβιβαστικα με αυτο και λεω οτι ετσι θα ειναι, σημερα πηρε εναν φιλος μου το συγκεκρινο κινητο και αυτος με τον ιδιο τροπο και οταν το πηρα στα χερια μου ειδα οτι αυτο μονο που το ακουμπας με το δαχτυλο και χωρις νυχι πιανει πολυ καλα. Τι λετε να παιζει??

Να προσθεσω οτι και τα 2 κινητα ειναι τα μανισια δεν εχουν αλλαξει ρομ, απλα του φιλου μου ειναι πιο καινουργιο

 

τα πρωτα κινητα ι900 με το παλιο ντιτζιτιζερ 8ελουνε νυχακι. και το δικο μου ετσι ηταν... αγορασμενο αυγουστο 08

 

αλλα μετα αλλαξα το ντιτζιτιζερ με καινουργιο και το νυχακι εγινε δακτυλακι..

 

αλλα τωρα πηρα το ι9000 και ισα ισα που το χαιδευω και μου τραγουδαει :blink::blink:

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αλλα τωρα πηρα το ι9000 και ισα ισα που το χαιδευω και μου τραγουδαει :blink::blink:

 

Άλλο λειτουργικό, άλλη οθόνη, άλλη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τα πρωτα κινητα ι900 με το παλιο ντιτζιτιζερ 8ελουνε νυχακι. και το δικο μου ετσι ηταν... αγορασμενο αυγουστο 08

 

αλλα μετα αλλαξα το ντιτζιτιζερ με καινουργιο και το νυχακι εγινε δακτυλακι..

 

αλλα τωρα πηρα το ι9000 και ισα ισα που το χαιδευω και μου τραγουδαει :blink::blink:

 

Καταλαβα, Ποσο στοιχιζει η αλλαγη του ντιτζιτιζερ και που μπορω να βρω??

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα, Ποσο στοιχιζει η αλλαγη του ντιτζιτιζερ και που μπορω να βρω??

 

ρωτα στο omniacs.net καποιοι ακομα αλλαζουνε digitizer.

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

είμαι ένας καινούριος κάτοχος ενός μεταχειρισμένου ΟΜΝΙΑ και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

Συγχρόνισα τις (ελληνικές) επαφές μου με το outlook και τις βλέπω κανονικά στο πρόγραμμα των επαφών μου αλλά δεν μπορώ να κάνω αναζήτηση με βάση τα ελληνιά γράμματα. Δηλαδή η κάθετη μπάρα δεξιά δείχνει την αγγλική αλφάβητο. Τί φταίει;:O

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι ακριβώς πρέπει να κάνεις..

Ο λόγος που δεν ξέρω είναι απλός.. Πολλοί από εμάς έχουμε "πετάξει" το λογισμικό του omnia και έχουμε βάλει το SPB (κέλυφος είναι αυτό) το οποίο είναι πολυ καλύτερο (πχ κάνεις αναζήτηση τύπου Τ9, εχει πίνακα επιλογής επαφών με βαση μονο εικόνα).

Ισως να κανεις και εσύ το ίδιο. Πίστεψέ με είναι πολυυυυυ πιο εύχρηστο και μεταμορφώνει το κινητό..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και επαυξάνω. Βάλε το SPB και θα νομίζεις ότι άλλαξες κινητό.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Μόλις το έβαλα (v3.5)! 'Αλλο κινητό πραγματικά! Χαζή ερώτηση αλλά δε μου ζήτησε κάπου registration. Αυτο σημαίνει ότι είναι free ή θα μου ζητήσει μετά;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...