Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το έκανε αυτό αλλά τπτ...δυο φορες κιολας

 

ok αντε στα settings και κανε την συνδεσμολογία usb σε usb mode και όχι activesync.συνδεσε το στο pc και θα βλέπεις τηn my storage σαν σκληρό δίσκο,από εκεί καν του φορματ και πες μου αν δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι, τωρα στελνει mp3 1,5gb για να δουμε τι θα γίνει...μήπως είναι εικονικο το λάθος

 

μεγάλα αρχεία τα στέλνουμε φυσικά όταν έχουμε γυρίσει την σύσκευη σε mass storage εννοείτε.

Link to comment
Share on other sites

το εκανε και ετσι παλι 959mb του δειχνει...

 

 

format από το pc έκανε ?

κανε τώρα ένα hard reset αν έκανε format με τον τρόπο που σου περιέγραψα.

Link to comment
Share on other sites

format από το pc έκανε ?

κανε τώρα ένα hard reset αν έκανε format με τον τρόπο που σου περιέγραψα.

 

 

εκανε το format οπως ειπαμε - μετα hard rest αλλα ακομα 959mb

 

μηπως ειναι θεμα hardware απο το εργοστασιο?

Link to comment
Share on other sites

εκανε το format οπως ειπαμε - μετα hard rest αλλα ακομα 959mb

 

μηπως ειναι θεμα hardware απο το εργοστασιο?

 

 

ένα παλικάρι από ξένο forum είχε το ίδιο πρόβλημα αλλα τώρα δεν θυμάμαι το site μετά από αυτά τα βήματα που κάναμε κανε 2 folder και βάλε μερικά αρχεία μέσα και μετά soft reset,έτσι αυτουνού του δούλεψε,αλλιώς βραστά!!!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μαστορια, εγω ειμαι με το προβλημα το omnia, και ειναι οπως τα ειπε ο petran..... εχω φαει τρελη ηττα..... απο 8Gb σε 1Gb..... ακούω προτασεις....
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μαστορια, εγω ειμαι με το προβλημα το omnia, και ειναι οπως τα ειπε ο petran..... εχω φαει τρελη ηττα..... απο 8Gb σε 1Gb..... ακούω προτασεις....

 

ελληνικό είναι ?

αν όχι τι rom version έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Btw, δεν ξερω αν θυμαστε, σας ειχα πει οτι με ενημερωσαν απο το τμημα κινητης τους Πλαισιου (απο τα γραφεια οχι απο καταστημα) οτι θα ειναι διαθεσιμο το τηλεφωνο μεχρι τις 7/10.

+1. ετσι α κ ρ ι β ώ ς μου τα πε η ...κοπέλα και μένα. Τρίτη θα χουν κομμάτια διαθέσιμα. Εκανα κράτηση.

Carpe Viam

[sIGPIC]http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=88993&dateline=1182420673

Εικόνα Υπογραφής σε Χρήση[/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ελληνικό είναι ?

αν όχι τι rom version έχεις?

 

Δεν νομίζω να είναι ελληνικό γιατί θα ήταν 16gb μιας και μόνο από την vodafone έχει κυκλοφορήσει.

 

στην συνέχεια ανακάλυψα πως αν συρεις το δάχτυλο σου από κάτω προς τα πάνω στο ύψος πάνω από το λογότυπο Samsung

στην οθόνη τότε ανοίγει ο task manager του ομνια!!!! οπότε από κει μεταφερόμαστε σε όποιο πρόγραμμα τρέχει η το κλείνουμε.

καταπληκτικό!!!!!

 

Αυτό στο ελληνικό το έχει δοκιμάσει κανείς? Εμένα μάλλον δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

ελληνικό είναι ?

αν όχι τι rom version έχεις?

 

εκανα και τους φακελους, εκανα kai soft reset.... αλλα το 959.... 959mb.....

 

οχι δεν ειναι ελληνικο, τωρα για τη version λεει:

pda i900xxhg5/mshg1

και phone i900xxhg5

Link to comment
Share on other sites

στο format απο το pc μηπως επρεπε να επιλεξω fat 32? γιατι ειχε προεπιλεγμενο το fat (σκετο)

υπαρχει κατι αλλο που μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

thanks.......απλο αλλα δυσκολο να το εβρισκα μόνος

 

το wifi ειναι συνδεδεμενο....εχω βγαλει το gprs αλλα παρόλα αυτα οταν ανοιγω explorer μου λεει θα συνδεθει με gprs..το ακυρώνω αλλα λεει πως αδυνατει να συνδεθει...τι να κανω στισ ριθμύσεις??

Link to comment
Share on other sites

το wifi ειναι συνδεδεμενο....εχω βγαλει το gprs αλλα παρόλα αυτα οταν ανοιγω explorer μου λεει θα συνδεθει με gprs..το ακυρώνω αλλα λεει πως αδυνατει να συνδεθει...τι να κανω στισ ριθμύσεις??

 

Με πρόλαβες. Το ίδιο κάνει και σε μένα. Τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβες. Το ίδιο κάνει και σε μένα. Τι παίζει?

 

πηγαίντε στα settings>connections>browser connections και επιλέξτε automatically detect settings.

στον opera πηγαίντε settings>connections>και τικαρετε το automatically detect.

αν έχετε πρόβλημα μετά από αυτά πείτε μου

Link to comment
Share on other sites

εκανα και τους φακελους, εκανα kai soft reset.... αλλα το 959.... 959mb.....

 

οχι δεν ειναι ελληνικο, τωρα για τη version λεει:

pda i900xxhg5/mshg1

και phone i900xxhg5

 

σου προτείνω να αλλάξεις rom και να βάλεις η την official ZHH3 η την παρα πολύ καλή HI1 η HI2.

http://www.modaco.com/content/i900-omnia-http-i900-modaco-com/271215/rom-download-links-naming-scheme-incorrect-software-version-fix/

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα για δυσκολίες με σύνδεση WiFi ... Είδικά ρε παιδιά το WiFi αυτού του κινητού ΔΕΝ ΠΕΖΕΤΑΙ. Πως είναι δυνατόν δεν το καταλαβαίνω. Μπάς και φταίει το ρούτερ?. Με Philips παίζει, με Asus παίζει, με belkin παίζει με fritz παίζει.. Και όταν λέω παίζει ΕΝΝΟΩ παίζει. Το έχω ανοικτό ΟΛΗ ΜΕΡΑ άμα βρίσκομαι σπίτι και κλείνει ανοίγει αυτόματα όταν "ξυπνάει" το ppc.. ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ πρόβλημα!...

 

Για μένα η φταίει το ρούτερ η φταίει το wireless security του ρούτερ σας η φταίει η βοδα.. Για προσπαθήστε με WPA-PSK .. δηλαδή preshare key. Και βάλτε ένα δικό σας κωδικό. Αλλά βλακείες λέω. Εφόσον σε όλα τα προαναφερθέντα ρούτερ παίζει με ΟΤΙ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ.

 

Για το αδύναμο σήμα τώρα.. ΑΝΕΚΔΟΤΟ μου ακούγετε. Είναι το μοναδικό κινητό που βλέπω ΟΛΟΚΛΗΡΗ ταινία από κρεβατοκάμαρα δίχως ΠΟΤΕ ΝΑ ΚΟΒΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΚΑΡΕ για να κάνει buffer. Είχα DIAMOND, KAISER, TOSHIBA, DELL, 3600, 3300 και γενικά ότο κ0λ0mobile έχει βγει και ΚΑΝΕΝΑ δεν το έκανε αυτό.

 

Τα συμπεράσματά μου:

 

ΒΑΛΤΕ ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ ΡΟΜ SASMUNG OFFICIAL DZHH1 η αυτοί που έχουν την OFFICIAL επίσεις G4 από expansys να το αφήσουν ως έχει. Πέραν από κάποιες έξτρα δυνατότητες και ελαφρά χαμηλότερη ταχύτητα (ίσως και ελαφρά μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας) με αυτές τις 3 ρομ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΜΑ ΠΟΤΕ.

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Όσο για σένα φίλε nikosgr για δες μια εδώ γιατί μάλλον το έχουν και άλλοι voda users το πρόβλημά σου.
Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

gia αρχη wi fi msn explorer.....με σςστεσ ριθμισεις πλεον ΟΛΑ turbo......:lol::lol:

voda ειναι και το δικο μου. κανενα προβλημα αφου εγιναν οι σωστες και πολυ απλες κινήσεις.....φτου φτου φτου

Link to comment
Share on other sites

gia αρχη wi fi msn explorer.....με σςστεσ ριθμισεις πλεον ΟΛΑ turbo......:lol::lol:

voda ειναι και το δικο μου. κανενα προβλημα αφου εγιναν οι σωστες και πολυ απλες κινήσεις.....φτου φτου φτου

 

Έκανες αυτά που είπε ο saxovts γιατί εγώ τώρα δεν μπορώ να το δοκιμάσω?

Link to comment
Share on other sites

Έκανες αυτά που είπε ο saxovts γιατί εγώ τώρα δεν μπορώ να το δοκιμάσω?

 

δυσκολευτηκα να το βρω στο ελληνικο μενου αλλα ναι οτι μας ειπε....στο msn δεν εμπαινε ξετικαρισα τα παντα και μπηκε...opera akoma δε δοκιμασα

 

παντως...μολις δε μπορει να συνδεθει το wifi......με ματιαξατε???

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω φάει ήττα. Έχω αλλάξει τον κωδικό του router και δεν τον θυμάμαι και δεν μπορώ να μπω να περάσω την mac address με συνέπεια να μην μπορώ να συνδεθώ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω φάει ήττα. Έχω αλλάξει τον κωδικό του router και δεν τον θυμάμαι και δεν μπορώ να μπω να περάσω την mac address με συνέπεια να μην μπορώ να συνδεθώ.

 

κανε ένα hard reset στο router σου για να γυρίσει σε εργοστασιακές ρυθμίσεις.

ποιο ρουτερ εχεις ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...