Jump to content

Προτάσεις αγοράς: Ποιο PNA να επιλέξω;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχει βγει μια προσφορα για το εν λογω μοντελο jvc kv-px701 το οποιο εκ πρωτης οψεως δειχνει καλο με 4.3 οθονη bluetooth και φοραει navigon με χαρτες ολης της ευρωπης συμφωνα με το φυλλαδιο της προσφορας η ερωτηση μου ειναι επειδη δεν εχω ξανακουσει για αυτη τη συσκευη αν ειναι ευκολο να ξεκλειδωθει ωστε να μπορουμε να βαλουμε οτι θελουμε
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 403
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα, είμαι πριν την αγορά ενός pna και επειδή δε γνωρίζω και πολλά θα ήθελα την άποψη σας.

 

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και αυτό

 

Μια ερτηση είναι αν το ακριβότερο αξίζει τα παραπάνω χρήματα και δεύτερο αν έχετε να προτείνεται κάτι άλλο σε αυτή την τιμή!

 

Ευχαριστώ

Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

Βεβαιώσου πρώτα αν μπορείς να βάλεις ό,τι θες στο μέλλον και κυρίως τα windows CE 6.0 αν στο επιτρέπουν.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Οπωσδήποτε roadfinder θα σου έλεγα εγώ γιατί κι εγώ και πολλοί άλλοι φίλοι και γνωστοί μου, έχουν κακή εμπειρία με τα rye. Ειδικά το 3503 που ήταν το πρώτο που έπεσε σε διψήφια τιμή και τρέξανε όλοι να το πάρουν, 8 στα 10 χαλούσαν στους πρώτους μήνες και μερικές φορές και στις πρώτες μέρες! Δεν τους έφτανε το στοκ στον Κωτσόβολο για αντικαταστάσεις! Εμένα το πρώτο βγήκε ελαττωματικό από τη στιγμή που το έβγαλα από το κουτί και δεν είχαν άλλο να μου δώσουν οπότε μου δώσανε το εκθεσιακό. Τρεις βδομάδες μετά η μπαταρία σταμάτησε να φορτίζει και κρατούσε για κανένα 10λεπτο μόνο. Ζήτησα και τελικά κατάφερα μου το αλλάξανε με roadfinder επειδή είχα πάρει και total support και από τότε δεν έχω κανένα πρόβλημα. Όταν πήγα δεύτερη φορά το roadfinder πίσω, ο σεκιουριτάς που έτυχε να είναι εκεί κοντά μου είπε ότι έχει βαρεθεί να βλέπει κόσμο να γυρίζει πίσω τα rye κι ότι ο ίδιος είχε αλλάξει το δικό του 7-8 φορές γιατί ήταν πάλι και πάλι ελαττωματικό!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βεβαιώσου πρώτα αν μπορείς να βάλεις ό,τι θες στο μέλλον και κυρίως τα windows CE 6.0 αν στο επιτρέπουν.

 

Συστήνω ανεπιφύλακτα το Mio S505.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

http://www.mapclub.gr/index.asp?action=show&cid=257&id=467&mid=77,75,257

http://www.mapclub.gr/index.asp?action=show&cid=258&id=468&mid=77,75,258

 

 

ποια η διαφορα των 2 απο πανω;μονο οτι το ενα ειναι 4.3 κ τ αλλο 4.8 η οθονη τους ;

 

KAI TO GARMIN 205W ΠΟΙΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ 3 ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ; ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙΡΑΧΘΕΙ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ; ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΕΙΧΑ ΤΟ Vector 380 ΚΑΙ Ο ΤΟΥ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΠΩΣ ΜΕΝΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΑ (bbbb ειχε κανει πολη καλη δουλεια!!!:):D:):D:)

 

 

RYE TRAVELER 4310 KAI RYE TRAVELER 4810

 

KAI roadfinder 143b αφου το garmin δεν πειραζεται!! ποιο απο τα τρεια ειναι καλυτερo;;;;

παρε κ λινκ απο electroworld που εχει κ τα 3 αφου τα link της μαμας δεν δουλευουν!!

 

http://www.electroworld.gr/site/product.jsp?catid=76181

 

http://www.electroworld.gr/site/product.jsp?catid=76191

 

http://www.electroworld.gr/site/product.jsp?catid=92591

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ξέρω, χωρίς να έχω προσωπική πείρα, είναι ότι το να σου δουλέψει ένα Rye και να μη χρειαστείς ούτε μία φορά να σου το αλλάξουν στην εγγύηση (ακόμα και με το που το αγοράζεις) αποτελεί ένα μικρό θαύμα! Δεν ξέρω αν τα πράγματα τελευταία έχουν αλλάξει.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δυστυχώς είναι αλήθεια ότι πολλοί έχουν αντιμετωπίσει προβλήματα με τα Rye σε φάση που ο Κωτσόβολος δεν προλάβαινε να αντικαταστήσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Road Finder 143B Εσωτερική Μνήμη: 64 MB ROM / 512 MB RAM

Multimedia Traveller 4810 RYE Εσωτερική Μνήμη:64 MB ROM / 64 MB RAM

 

MP3-MP4 Player / Movie Player εχει το rye αυτες ειναι οι διαφορες τους!!! αν κανω λαθος διωρθωστε με!!!και εφοσον Road Finder δεχετε πειραγμα!;!;!; λογικα αυτο;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Road Finder 143B Εσωτερική Μνήμη: 64 MB ROM / 512 MB RAM

 

Εδώ πρέπει να είναι ανάποδα η πληροφορία γιατί το RoadFinder έχει 64MB RAM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδώ πρέπει να είναι ανάποδα η πληροφορία γιατί το RoadFinder έχει 64MB RAM.

 

http://www.mapclub.gr/index.asp?action=show&cid=205&id=359&mid=77,83,205

 

http://www.electroworld.gr/site/product.jsp?catid=92591

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τυπογραφικό λάθος, η συσκευή έχει 64ΜΒ RAM. Φυσικά είναι στο χέρι σου το ποιον θα πιστέψεις. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΝΑ ΠΩ !! ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΛΕΕΙ ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΟΥ!!!!!ΛΟΓΙΚΑ ΤΟ ROADFINDER 143B ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ!"!!!!ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΘΑ ΔΩ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Θα ήταν ευχής έργον να με διαψεύσεις.

 

Επίσης θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν ευχής έργον να με διαψεύσεις.

 

Επίσης θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

οπ σορρυ ξεχαστηκα!!!!μολις μαθω θα σου πω

 

 

τελικα δεν υπαρχουν αλλα (λογο πολλων προβληματικων!!)τωρα μαλλον

MIO

Moov S505 vs Vector Master 500BT Spirit στα 119 με 149ή εχετε να προτεινετε καλυτερο;απο μονο του μου φαινεται πολυ καλο!! αλλα λογικα με λιγη βοηθεια απο εδω μεσα γινεται πολυ καλητερο!σωστα;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχω το MLS DESTINATOR 3855 και θέλω να του κάνω αναβάθμιση. Στην ngi που κατεβάζεις αναβαθμίσεις με το κλειδι που έχω καταχωρήση έχει ως πιο πρόσφατη την 2008.Q4.115.EL. Συνήθως αρχές του έτους ανέβαζε αναβάθμιση. Έχει κάποιος κατεβάσει νεότερη?
Link to comment
Share on other sites

Έχω το MLS DESTINATOR 3855 και θέλω να του κάνω αναβάθμιση. Στην ngi που κατεβάζεις αναβαθμίσεις με το κλειδι που έχω καταχωρήση έχει ως πιο πρόσφατη την 2008.Q4.115.EL. Συνήθως αρχές του έτους ανέβαζε αναβάθμιση. Έχει κάποιος κατεβάσει νεότερη?

σε GI no!!:D

σε NAVTEQ yes:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπερα παιδια. θελω να παρω ενα gps αλλα δε θελω να δωσω και πολλα λεφτα, γυρω στα 100E .Εχω βρει αυτα:

MLS DESTINATOR 3855

MLS DESTINATOR A3860 BT

TomTom XL map Share GR

NAVIGON 2100 max

Ποιο απο αυτα προτεινετε ή αν εχετε καποιο αλλο υποψιν σας καλοδεχουμενο...

Ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. θελω να παρω ενα gps αλλα δε θελω να δωσω και πολλα λεφτα, γυρω στα 100E .Εχω βρει αυτα:

MLS DESTINATOR 3855

MLS DESTINATOR A3860 BT

TomTom XL map Share GR

NAVIGON 2100 max

Ποιο απο αυτα προτεινετε ή αν εχετε καποιο αλλο υποψιν σας καλοδεχουμενο...

Ευχαριστω πολυ!!!

 

Στα 100 ευρώ.......θα σου πρότεινα http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/GPS/PNA-Car-Navigation/NAVIGON-4-8-8110-MAX-EUROPE-1514301003.htm .

Το 8110 μαζι με το 8410.....ειναι απο τίς καλύτερες συσκευές της Navigon!

ΦΙΛΙΚΑ

ΠΕΤΡΟΣ:)

Asus eee 1000H,NAVIGON 8310,HP 8730w Dreamcolor,iphone 3gs 32gb black,iPad,Nokia n97 black,Samsung Galaxy Note N7000,Sony Xperia Sole,Asus eee pad transformer TF101,Lumia 920, lumia 1020...... NaviFree.blogspot | NaviPhone-Hellas

Link to comment
Share on other sites

Στα 100 ευρώ.......θα σου πρότεινα http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/GPS/PNA-Car-Navigation/NAVIGON-4-8-8110-MAX-EUROPE-1514301003.htm .

Το 8110 μαζι με το 8410.....ειναι απο τίς καλύτερες συσκευές της Navigon!

 

ρε θα τρελαθουμε ?????????

100 ευρω το navigon 8110 ?????????

αυτο δεν ειχε 500 ευρω οταν κυκλοφορησε και ηταν η ακριβοτερη συσκευη ???

μας εχουν βρει μλκες και μας πουλανε οτι θελουνε οσο θελουνε ........

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση σου... Γενικα οι καλυτερες μαρκες ειναι η navigon και η mls destinator? Καπου εκει να κινηθω?
Link to comment
Share on other sites

φιλε εγω σου προτεινω το navigon αφου εχει μονο 100 ευρω. ειναι πολυ καλη σαν συσκευη.

απο εκει και περα οταν την ξεκλειδωσεις βαζεις μεσα οτι προγραμμα πλοηγησης θελεις καθως και οτι εφαρμογη θελεις ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...