Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & τηλεοπτικών εκπομπών [IV]


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλωσήρθες στο φόρουμ. Σε ποιο ποστ απαντάς; :O

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια μηπως ξερει καποιος να μου πει ποιο ειναι το τραγουδι που παιζει στο 4:35 αυτου του video http://www.youtube.com/watch?v=_3r5HPAtv-U&feature=related#movie_player

 

Ειναι το κομματι που παιζει το Star στη διαφημιση του Minority Report. Την ταινια ξερετε.... απλα το μονο δειγμα που εχω ειναι απο το παραπανω link

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερει καποιος να μου πει ποιο ειναι το τραγουδι που παιζει στο 4:35 αυτου του video http://www.youtube.com/watch?v=_3r5HPAtv-U&feature=related#movie_player

 

Ειναι το κομματι που παιζει το Star στη διαφημιση του Minority Report. Την ταινια ξερετε.... απλα το μονο δειγμα που εχω ειναι απο το παραπανω link

 

Primal Scream - Some Velvet Morning (Feat. Kate Moss)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς ποιό τραγούδι παίζει στο σποτάκι του big bang theory στο star;

 

Have love will travel - The Sonics

Link to comment
Share on other sites

Στη διαφήμιση του Γερμανός ποιο τραγούδι παίζει;;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις το τραγουδι που παιζει στην διαγημιση του Sony Ericsson - Satio ?

Ευχαριστω :)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω το τραγουδι που παιζει στις αθλητικες διαφημησεις της ΝΕΤ...Το βαζει σε αγωνες πρωταθληματος κυριως....Ειναι ροκ/μεταλ στιλ με ντραμς ηλεκτρικες και τετοια...Οποιος το ξερει please.....link...:D
Link to comment
Share on other sites

Στη διαφήμιση του Γερμανός ποιο τραγούδι παίζει;;

 

The Kooks - Always Where I Need To Be

 

Της wind όταν τελείωνει : Waterboys - The Whole of the Moon

 

Ας υπάρχει...

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς το τραγούδι από τη διαφήμιση με την Καγιά "Η μόδα πολεμά τον καρκίνο του στήθους";

 

 

@ Το βρήκα οκ, sorry.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

Μήπως ξέρει κανείς ποιο είναι το τραγούδι από τους τίτλους αρχής/τέλους της σειράς Μ+Μ του μέγκα?

έστω από πιο κλασσικό κομμάτι είναι η διασκευή...

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

Μήπως ξέρει κανείς ποιο είναι το τραγούδι από τους τίτλους αρχής/τέλους της σειράς Μ+Μ του μέγκα?

έστω από πιο κλασσικό κομμάτι είναι η διασκευή...

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

http://www.youtube.com/watch?v=LkGLMw3rvrA

Αυτό παίζει στην αρχή;

 

Αν ναι, το original είναι από τη Λίμνη των Κύκνων (Swan Lake) του Τσαϊκόφσκι. το ακριβές κομμάτι δε μπορώ να το θυμηθώ τώρα (Νομίζω είναι το "Ο χορός των κύκνων") και γίνεται χαμός στα δισκάκια μου για να το βρω :p:lol:

 

Για τη διασκευή δεν ξέρω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=LkGLMw3rvrA

Αυτό παίζει στην αρχή;

 

Αν ναι, το original είναι από τη Λίμνη των Κύκνων (Swan Lake) του Τσαϊκόφσκι. το ακριβές κομμάτι δε μπορώ να το θυμηθώ τώρα (Νομίζω είναι το "Ο χορός των κύκνων") και γίνεται χαμός στα δισκάκια μου για να το βρω :p:lol:

 

Για τη διασκευή δεν ξέρω...

 

όχι δεν παίζει αυτό...

δες εδώ

στο 1:30 περίπου είναι οι τίτλοι...

θενξ!

Link to comment
Share on other sites

Δυο τραγουδια ψαχνω...

Το 1ο ειναι το τραγουδι τιτλων στο Καφε Με Την Ελενη Μενεγακη, ποιο ειναι?

 

Και το 2ο ειναι απο το τελευταιο επεισοδιο της σειρας "Εισαι Το Ταιρι Μου" που ακουγεται οταν η Στελλα, φευγει αποτ ο σπιτι και βαζει το γραμμα στα πατατακια για να το διαβασει η Τουλα. Οριστε και ενα αποσπασμα!

 

http://rapidshare.com/files/301451756/Eisai.To.Tairi.Mou.E25.TVRip.XviD.FrTV.avi_002519580.mp3

 

Ευχαριστω οποιον βοηθησει!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε ποιο τραγούδι είναι αυτό που έπαιζε χθες (1/1) στο Taxi Girl πριν μπουν αυτές οι τρεις που ήταν οι τελευταίες?? Εννόω από την ώρα που βγήκαν οι άλλοι πελάτες μέχρι να μπουν οι καινούριοι μέσα....

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Δυο τραγουδια ψαχνω...

Το 1ο ειναι το τραγουδι τιτλων στο Καφε Με Την Ελενη Μενεγακη, ποιο ειναι?

 

Και το 2ο ειναι απο το τελευταιο επεισοδιο της σειρας "Εισαι Το Ταιρι Μου" που ακουγεται οταν η Στελλα, φευγει αποτ ο σπιτι και βαζει το γραμμα στα πατατακια για να το διαβασει η Τουλα. Οριστε και ενα αποσπασμα!

 

http://rapidshare.com/files/301451756/Eisai.To.Tairi.Mou.E25.TVRip.XviD.FrTV.avi_002519580.mp3

 

Ευχαριστω οποιον βοηθησει!

 

Για δες, αυτο απο την σειρα, μηπως ειναι αυτο;

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή κουράστηκα να πηγαίνω προς τα πίσω ψάχνοντας,θα ρωτήσω. Το κομμάτι απο το σποτάκι της MARS με τους καλόγερους πως λέγεται; Εχει απαντηθεί σίγουρα παλαιότερα αλλά δεν το βρίσκω. Ευχαριστώ!:worry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή κουράστηκα να πηγαίνω προς τα πίσω ψάχνοντας,θα ρωτήσω. Το κομμάτι απο το σποτάκι της MARS με τους καλόγερους πως λέγεται; Εχει απαντηθεί σίγουρα παλαιότερα αλλά δεν το βρίσκω. Ευχαριστώ!:worry:

 

Με μία αναζήτηση στο θέμα (use it, δεν δαγκώνει), βρήκα αυτό.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν παίζει αυτό...

δες εδώ

στο 1:30 περίπου είναι οι τίτλοι...

θενξ!

 

Mozart, Symphony No. 40 in G minor το πρωτότυπο. Όσο για τη διασκευή... έχει χιλιοδιασκευαστεί. :O Φαντάσου ότι έχω κάπου μια κασέτα που ήταν δώρο όταν αγοράσαμε στο σπίτι το πρώτο μας κασετόφωνο και είχε μέσα το συγκεκριμένο σε αρμόνιο ή κάτι άλλο αντίστοιχα ηλεκτρονικό.

 

Πάντως, στους τίτλους λέει "Μουσική - Διασκευές: τάδε" οπότε δε θα ξαφνιαζόμουν αν το συγκεκριμένο κομμάτι έγινε για τις ανάγκες της σειράς.

 

 

Καλή τύχη στο ψάξιμο.

 

 

 

Με μία αναζήτηση στο θέμα (use it, δεν δαγκώνει), βρήκα αυτό.

 

This video is no longer available due to a copyright claim by WMG.

 

Ίσως αυτό να είναι μια ευκαιρία να προτείνουμε σε όποιον κάνει το καλό και βρίσκει το τραγούδι που ψάχναμε, να αναφέρει και τον τίτλο του εκτός από το Youtube link.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mozart, Symphony No. 40 in G minor το πρωτότυπο. Όσο για τη διασκευή... έχει χιλιοδιασκευαστεί. :O Φαντάσου ότι έχω κάπου μια κασέτα που ήταν δώρο όταν αγοράσαμε στο σπίτι το πρώτο μας κασετόφωνο και είχε μέσα το συγκεκριμένο σε αρμόνιο ή κάτι άλλο αντίστοιχα ηλεκτρονικό.

 

Πάντως, στους τίτλους λέει "Μουσική - Διασκευές: τάδε" οπότε δε θα ξαφνιαζόμουν αν το συγκεκριμένο κομμάτι έγινε για τις ανάγκες της σειράς.

 

 

Καλή τύχη στο ψάξιμο.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ! :D

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/302012829/______________.mp3

 

Σας παρακαλω βρειτε μου αυτη τη μουσικη ειναι τελεια!!!!

 

Το Shazam έδειξε ότι είναι :

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...