Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & τηλεοπτικών εκπομπών [IV]


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειχα ρωτησει και στο προηγουμενο θεμα αλλα δεν πηρα απαντηση.....Ξερει κανεις το κομματι που παιζει στη διαφημιση του Prison Break στον ΑΝΤ1 με την ταμπελα που λεει "δε θα θες να αποδρασεις"? Οποιος εχει ιδεα ας φωτισει κ μενα. Thanks

 

Το ψαχνω κι εγω.. μηπως το ξερει κανενας??? Ελατε παιδια... κανουμε κοιλια! :P

 

Λενε αν θελεις να κανεις κατι καλα... καν'το μονος σου! :P Beware - Big Punisher ειναι το τραγουδακι και τα σπαει! Ο ερμηνευτης γραφεται και ως Big Pun :)

σιγα μωρε.. Στην Ελλάδα ζούμε . . . :w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς το soundtrack της σειράς Ίχνη;;
Link to comment
Share on other sites

Το ψαχνω κι εγω.. μηπως το ξερει κανενας??? Ελατε παιδια... κανουμε κοιλια! :P

 

Λενε αν θελεις να κανεις κατι καλα... καν'το μονος σου! :P Beware - Big Punisher ειναι το τραγουδακι και τα σπαει! Ο ερμηνευτης γραφεται και ως Big Pun :)

 

Good work ρε sonam

Hasta siempre que viva la revolucio'n :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Traces by DNA. Μπορείς να το ακούσεις εδώ.

Σε ευχαριστώ πολύ!!:)

Link to comment
Share on other sites

Το κομμάτι στο διαφημιστικό του ΑΝΤ1 που δείχνει κάτι γράμματα σε μια στάση;

Νομίζω για την προβολή κάποιας ταινίας είναι...

Και πιο συγκεκριμένα για το Lake House

Link to comment
Share on other sites

ακουστηκε ενα τραγουδι στην εκπομπη sumusu και λεγεται made in japan...το ξερει καποιος;παρακαλώ όποιος ξέρει ας το πει...ευχαριστώ

 

Εγώ ξέρω το big in Japan και το λένε οι Alphaville

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις ποιο ειναι το τραγουδι που ακουστηκε στο τελος του επεισοδιου των singles οταν γινεται η αποκαλυψη του μασιμο νερο???

 

Κ κατι ακομα λιγο πιο ακυρο-δυσκολο! Στο επεισοδιο 1x05 του prison break που ο μαικλ ειναι ετοιμος να μεταφερθει σε αλλη φυλακη οταν περπαταει με τους φυλακες προς την πορτα της φυλακης ακουγεται ενα τραγουδι... Μηπως το ξερει καποιος???

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις ποιο ειναι το τραγουδι που ακουστηκε στο τελος του επεισοδιου των singles οταν γινεται η αποκαλυψη του μασιμο νερο???

 

Είναι το Pompeii των E.S.Posthumus...Νομίζω έτσι λέγονται...Ωραιο τραγούδι...

 

Traces by DNA. Μπορείς να το ακούσεις εδώ.

 

Ρε παιδιά,το έψαξα πάρα πολύ να το βρω,αλλά τίποτα!Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;;;:(

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, μήπως ξέρει κανείς ποιό τραγούδι ακούγεται στα "μαύρα μεσάνυχτα", στο 3ο επεισόδιο, όταν έχουν πλέον εγκατασταθεί στη βίλλα?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας, μήπως ξέρει κανείς ποιό τραγούδι ακούγεται στα "μαύρα μεσάνυχτα", στο 3ο επεισόδιο, όταν έχουν πλέον εγκατασταθεί στη βίλλα?

 

Επειδή η αρίθμιση των επεισοδίων μπερδεύει λίγο, εννοείς το τρίτο που προβλήθηκε ή το τρίτο με την κανονική αρίθμιση;

Πάντως, η μουσική που ακούγεται όταν πάνε πρώτη φορά στη βίλλα και γυρνάνε τα δωμάτια είναι το Pearl Jam - Last Kiss.

Αν δεν εννοείς αυτό, αν μπορείς δώσε χρόνο ώστε να το κοιτάξω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι το Pompeii των E.S.Posthumus...Νομίζω έτσι λέγονται...Ωραιο τραγούδι...

 

Αυτο ειναι!!!:) Οντως πολυ ωραιο!!!!

Ευχαριστω πολυ!!!!!!

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η αρίθμιση των επεισοδίων μπερδεύει λίγο, εννοείς το τρίτο που προβλήθηκε ή το τρίτο με την κανονική αρίθμιση;

Πάντως, η μουσική που ακούγεται όταν πάνε πρώτη φορά στη βίλλα και γυρνάνε τα δωμάτια είναι το Pearl Jam - Last Kiss.

Αν δεν εννοείς αυτό, αν μπορείς δώσε χρόνο ώστε να το κοιτάξω.

βασικά εννοώ το επεισόδιο της προηγούμενης δευτέρας (21/1),στο τρίτο που προβλήθηκε.δεν είναι το last kiss.να σαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Και πιο συγκεκριμένα για το Lake House

 

Το έψαχνα 3-4 μέρες σχεδόν μανιωδώς & εγώ. Πρόκειται για το Untitled 1 των Keane.

 

Ίσως θυμάσαι ότι, παλαιότερα, το τηλεοπτικό τρέιλερ του Lake House την εποχή της κινηματογραφικής προβολής του, συνοδευόταν από το Somewhere Only We Know, επίσης των Keane. Πολύ αγαπημένο γκρουπάκι (-άκι :p).

 

Τυχαία σχεδόν λοιπόν, με μια ματιά στο track listing του Hopes & Fears (2004) των Keane, βρήκα αυτό που ψάχνουμε.

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Paidia mhpws kserete an to tragoudi pou eipe sthn shmerinh ekpomph o lazopoulos ontws einai "oxi oti fobamai"?

 

Epishs an den einai auto, tote plz peite m poio einai kai an mporei kapoios poios to tragoudaei, giati to psaxnw kapou stis duo wres kai den briskw tpt..

 

Xilia euxaristw ek twn proterwn!!

 

+1

 

Το ψάχνω και εγώ απεγνωσμένα!

Link to comment
Share on other sites

βασικά εννοώ το επεισόδιο της προηγούμενης δευτέρας (21/1),στο τρίτο που προβλήθηκε.δεν είναι το last kiss.να σαι καλά

 

4ο επεισόδιο λοιπόν ;)

Εκεί που ψάχνουν (και πάλι τη βίλλα), με το τζακούζι και τα συναφή ε;

 

22-Pistepirkko - Shot Bayou

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έψαχνα 3-4 μέρες σχεδόν μανιωδώς & εγώ. Πρόκειται για το Untitled 1 των Keane.

 

Ίσως θυμάσαι ότι, παλαιότερα, το τηλεοπτικό τρέιλερ του Lake House την εποχή της κινηματογραφικής προβολής του, συνοδευόταν από το Somewhere Only We Know, επίσης των Keane. Πολύ αγαπημένο γκρουπάκι (-άκι :p).

 

Τυχαία σχεδόν λοιπόν, με μια ματιά στο track listing του Hopes & Fears (2004) των Keane, βρήκα αυτό που ψάχνουμε.

 

;)

Όχι, δε θυμάμαι το trailer, αλλά οι Keane είναι πολύ καλοί όντως. :happy:

Thanks :)

 

4ο επεισόδιο λοιπόν ;)

Εκεί που ψάχνουν (και πάλι τη βίλλα), με το τζακούζι και τα συναφή ε;

 

22-Pistepirkko - Shot Bayou

Ποιοί είναι αυτοί πάλι;

Η version που έπαιζε στη 10η εντολή και στο επεισόδιο είναι σίγουρα των Walkabouts. Το original δεν ξέρω ποιός το έχει πρωτοπεί.

Link to comment
Share on other sites

Ποιοί είναι αυτοί πάλι;

Η version που έπαιζε στη 10η εντολή και στο επεισόδιο είναι σίγουρα των Walkabouts. Το original δεν ξέρω ποιός το έχει πρωτοπεί.

 

Έβαλα τους στίχους στο Google και μόνο αυτό το αποτέλεσμα έβγαλε :O

Παραπάνω ούτε εγώ ξέρω, ούτε κατάφερα να βρω το τραγούδι...

 

Edit: Βρήκα και αυτό "Shot Bayou: A 22 Pistepirkko song (Finnish band). Previously unreleased. Originally recorded for "The Train Leaves At Eight"."

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιοί είναι αυτοί πάλι;

Η version που έπαιζε στη 10η εντολή και στο επεισόδιο είναι σίγουρα των Walkabouts. Το original δεν ξέρω ποιός το έχει πρωτοπεί.

 

Η original είναι των 22-Pistepirkko (στο Bare Bone Nest σε πιο χαλαρό στυλ, φυσάει αέρας από πίσω κλπ, νόστιμο album) και οι Walkabouts (υπάρχει και στο Drunken Soundtracks) έκαναν μια δική τους εκδοχή. Προβλέπεται να ακουστούν κι άλλα τραγούδια από "κύκλους" κι "εντολές" αφού είναι ο ίδιος σκηνοθέτης. Θυμάμαι τότε που τα ψάχναμε

 

EDIT: Προς anarxaki (εδώ από κάτω που είναι ;) ) Στα μεσάνυχτα δεν ξέρω γιατί δεν την παρακολουθώ, αλλά αν είναι (μάλλον) το ίδιο με τα γκραν γκινιόλ του, ναι, πρέπει να είναι των Walkabouts.

Link to comment
Share on other sites

Η original είναι των 22-Pistepirkko (στο Bare Bone Nest σε πιο χαλαρό στυλ, φυσάει αέρας από πίσω κλπ, νόστιμο album) και οι Walkabouts (υπάρχει και στο Drunken Soundtracks) έκαναν μια δική τους εκδοχή. Προβλέπεται να ακουστούν κι άλλα τραγούδια από "κύκλους" κι "εντολές" αφού είναι ο ίδιος σκηνοθέτης. Θυμάμαι τότε που τα ψάχναμε

 

Οπότε, για να δώσουμε και μια σωστή απάντηση στην abbath, αυτό που ακούγεται στη σειρά είναι από Walkabouts έτσι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψάχνω τη μουσική που έπαιζε για τη διαφήμιση της ταινίας ‘Γαλάζια Λίμνη’ στο mega τις προηγούμενες μέρες.

gia opoion to psaxnei to brika einai to "Goodnight Moon - Shivaree"

Link to comment
Share on other sites

psaxnw th mousikh pou paizei sth diafimish thw apple gia to macbook air!thn ksereis kaneis?

 

Μήπως είναι αυτό: Orba Squara - Perfect Timing (This Morning) ;

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...