Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & τηλεοπτικών εκπομπών [IV]


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καθώς ήρθε το 2008 πλέον και αφού το προηγούμενο θέμα έφθασε αισίως τις 235 σελίδες με αποτέλεσμα η αναζήτηση μιας πληροφορίας σε αυτό να είναι δύσκολη έως αδύνατη, δημιουργείται νέο θέμα για τη φιλοξενία των... soundtracks των διαφημίσεων και των τηλεοπτικών εκπομπών.

 

Το θέμα αυτό δημιουργήθηκε για να σας βοηθήσει να «αναγνωρίσετε» τραγούδια, που ακούσατε σε κάποια τηλεοπτική διαφήμιση, τηλεοπτική σειρά (ελληνική ή ξένη), τηλεοπτική εκπομπή κ.ο.κ., χωρίς να αναγνωρίζετε τον τίτλο ή τους συντελεστές τους.

 

Για τη διευκόλυνση της αναγνώρισης καλό θα ήταν να δώσετε όσο το δυνατόν περισσότερα στοιχεία, όπως τον τίτλο της εκπομπής, το όνομα του προιόντος που διαφημίζεται, το κανάλι στο οποίο προβλήθηκε κ.ο.κ.

 

Προηγούμενα... «soundtracks»

 

http://www.myphone.gr/forum/images/statusicon3/thread_hot.gif [thread=210]Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [iI][/thread] (Χρονική περίοδος: 2004-2005)

http://www.myphone.gr/forum/images/statusicon3/thread_hot.gif [thread=69501]Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [iII][/thread] (Χρονική περίοδος: 2005-2007)

 

Μην ξεχνάτε ότι πάντα μπορείτε να κάνετε αναζητήσεις στα παλιά ή στο νέο θέμα κάνοντας κλικ στην επιλογή Αναζήτηση σε αυτό το θέμα http://www.myphone.gr/forum/images/misc3/menu_open.gif που εμφανίζεται πάνω από κάθε σελίδα.

 

Μια απαραίτητη διευκρίνηση:

 

Σημειώνεται ότι το συγκεκριμένο θέμα δημιουργήθηκε, ώστε να σας βοηθήσει να αναγνωρίσετε τραγούδια, που ακούσατε σε κάποια ταινία, διαφήμιση, τηλεοπτική εκπομπή κ.ο.κ. και αναζητάτε τον τίτλο ή τους συντελεστές τους.

 

Ωστόσο, σε καμία περίπτωση δε δημιουργήθηκε για να αποτελέσει μέσο ανταλλαγής με χρήση e-mail, προσωπικών μηνυμάτων ή/και άλλων μεθόδων. Μηνύματα τα οποία περιέχουν requests για τραγούδια (π.χ. «στείλτε μου αυτό με PM»), links για download (π.χ. «κατεβάστε το αυτό από εκεί») και όχι προτάσεις ή αναζητήσεις, θα διαγράφονται άμεσα, χωρίς προειδοποίηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σημείωση: Αν στο προηγούμενο θέμα επιχειρήσατε να αναζητήσετε κάποιο... «soundtrack», χωρίς ωστόσο να δοθεί απάντηση ικανή να σας βοηθήσει να το αναγνωρίσετε, μπορείτε να δημοσιεύσετε και πάλι το μήνυμά σας εδώ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ρωτησει και στο προηγουμενο θεμα αλλα δεν πηρα απαντηση.....Ξερει κανεις το κομματι που παιζει στη διαφημιση του Prison Break στον ΑΝΤ1 με την ταμπελα που λεει "δε θα θες να αποδρασεις"? Οποιος εχει ιδεα ας φωτισει κ μενα. Thanks
Βλεπεις πραγματα κ αναρωτιεσαι γιατι... Αλλα εγω βλεπω πραγματα που δεν υπηρξαν ποτε και λεω γιατι οχι....;
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω...

 

Ξερετε ποιο κομματι επαιζε στη σειρα 'Δυο Ξενοι' και 'Δις Eξαμαρτείν'?

 

Δις Εξαμαρτείν: Meglio Stasera (η πρώτη εκτέλεση είναι της Fran Jeffries, από την ταινία "Pink Panther", αλλά στη σειρά νομίζω πως χρησιμοποιούσαν το ορχηστρικό κομμάτι)

 

Δύο Ξένοι: I Could Have Danced All Night (και πάλι το ορχηστρικό κομμάτι από την ταινία "Ωραία Μου Κυρία")

Link to comment
Share on other sites

Η μουσική από τη διαφήμιση του παιχνιδιού NBA LIVE 2008;

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

ξαναποσταρω το ερωτημα μου για το τραγουδι που παιζει παντα στιν εναρξη της εκπομπησ του mad Night Out και παει καπως ετσι

 

over and over and over and over a spell of reputation is really got on you and when it feels this way i'm really in with you..........

Link to comment
Share on other sites

Psaxnw to tragoudi se piano apo tin diafimisi tou Skip, me tous 30C kai to perivallon.

Den tin vriskw youtube gia na psaksw...

[sIGPIC][/sIGPIC]

I wanna drive you into the corner, and kiss you without a sound

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες ακουω στο ραδιο μια διαφημιση για το Club 22 (νομιζω καπου στην Ακαδημιας) και απο πισω ακουγεται ενα πολυ ωραιο μπιτακι...

 

Μηπως ξερει κανεις πως λεγεται?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κανείς ποιο είναι το τραγούδι που έπαιζε σε ένα διαφημιστικό του καναλιού Alpha? Έδειχνε αποσπάσματα από όλες τις εκπομπές του και πέταγε και διάφορες λέξεις που και που ενώ από πίσω έπαιζε αυτό το κομμάτι. Το είχα πετύχει μέσα στο Νοέμβριο και το Δεκέμβριο αλλά τώρα έχω καιρό να το δω.

 

Το μόνο που συγκράτησα από τους στίχους ήταν το "don't wanna be loved" ή κάτι τέτοιο.

 

Σορρυ αν έχει ήδη απαντηθεί αλλά έκανα search και δε βρήκα τίποτα :(

 

Thanks εκ των προτέρων!

 

EDIT: btw, δεν εννοώ αυτό από Frank Vallie and the Four Seasons που έψαχνε κάποιος παλιότερα πάλι για σποτάκι του Alpha. Αυτό που ψάχνω είναι πιο ροκ, πιο δυνατό και μου φαίνεται και για πρόσφατο κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια μαντεψιά μιας και δεν έχω δει το συγκεκριμένο σποτ? :O

Για κοίτα για Good Charlotte - I Don't Wanna Be In Love (Dance Floor Anthem).. Αν το πέτυχα θα ξεκινήσω καριέρα μέντιουμ..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Για κοίτα για Good Charlotte - I Don't Wanna Be In Love (Dance Floor Anthem).. Αν το πέτυχα θα ξεκινήσω καριέρα μέντιουμ..:lol:

 

NAI NAI NAI NAI NAI !!!!!!!!!!

 

:D :D :D :D :D :D :D :D

 

thank you, thank you, thank you !!!

 

(μήπως να ξεκινήσεις την καριέρα που έλεγες; :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω το τραγούδι της νέας διαφήμισης lancia δε θυμαμαι ακριβώς ποιο μοντέλο είναι!

 

Και εγώ το ψάχνω. Το μοντέλο είναι το Lancia Musa και το τραγούδι είναι διασκευή του παλιού Shot You Down από Nancy Sinatra. Άρα ψάχνουμε για αυτή την διασκευή...Ξέρει κανείς ποιό είναι;

I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψάχνω απεγνωσμένα το τραγουδάκι που ακούγεται στο τέλος κάθε διαφήμισης της Hol. Είναι αυτή με τον τύπο που λέει πως του αρέσει το αργό ίντερνετ και η άλλη με τον γέρο που μιλά για ακτίνες Χ. Ακούγεται σε όλες τις πρόσφατες διαφημίσεις και δεν ξέρω κατά πόσο υπάρχει ένα τέτοιο κομμάτι ή απλά το κατασκεύασαν για τους διαφημιστικούς τους σκοπούς. Ξαναειπώθηκε μια τέτοια ερώτηση αλλά χωρίς απάντηση. Υπάρχει και στο youtube: http://www.youtube.com/watch?v=of3jQsE7avQ

Όποιος μπορεί να βοηθήσει ας το κάνει... Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ψάχνω. Το μοντέλο είναι το Lancia Musa και το τραγούδι είναι διασκευή του παλιού Shot You Down από Nancy Sinatra. Άρα ψάχνουμε για αυτή την διασκευή...Ξέρει κανείς ποιό είναι;

 

Το κομμάτι πρωτο-ερμηνεύτηκε από την Cher, ονομάζεται "Bang-bang", κι απ' ό,τι έχω δει, ερμηνεύεται στη διαφήμιση από Vincent"

 

Ακούστε το εδώ...

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει καποιος το τραγουδι που ακουστηκε χθες οταν τελειωσε το μπαμπα μην τρεχεις
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Μήπως ξέρει κανείς το τραγούδι που ακούγεται στη διαφήμιση του dewars που παίζεται αυτόν τον καιρό στην τηλεόραση;

 

Έκανα κάποια αναζήτηση, αλλά δεν βρήκα κάτι. Ελπίζω κάποιος να έχει απάντηση!

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

kalhmera paidia.egw psaxnw to kommati poy paizei sto spotaki tis diafhmiseis toy ant1 eisai pio eksypnos apo ena dekaxrono.poy leei oti enas 40arhs kleei.paei kapws etsi:cro cro cro gouda.(den eimai kalos sto thema toy stixoy)elpizw na to exei dei kapoios.

That is not dead which can eternal lie and with strange aeons even death may die.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από valeria

Ψάχνω το κομμάτι που άκουγε η κόρη του Mάινα στο "Μαύρα Μεσάνυχτα" και είπε ότι πάντα κλαίει με αυτό το τραγούδι.Όποιος γνωρίζει κάτι pls ας ποστάρει

 

Βρέθηκε επιτέλους :w00t:

 

Tenderloud - Shadow Red Hand

 

Τώρα μένει να καταφέρω να το αγοράσω σε καλή ποιότητα. Μήπως ξέρει κανείς Φινλανδικά; :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το τραγούδι απ' τη διαφήμηση της Amstel δε βρέθηκε ποτέ;

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

ειναι το trumpet show του Lou Bega

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει καποιος το τραγουδι που ακουστηκε χθες οταν τελειωσε το μπαμπα μην τρεχεις

 

kalhspera..an kai den blepw thn seira..pantws to tragoudi poy epaize sto spotaki toy mpampa mhn trexeis to kalokairi einai to aquamarine apo heather nova..opote mporei na einai to idio..elpizw na einai ayto pou psaxneis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...