Jump to content

Μουσικές προτάσεις και αναζητήσεις [VI]


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα!

αν θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει στο αποσπασμα που ακουγεται στο παρακατω βιντεο θα του ημουν ευγνωμων!

 

στο shazam μου βγαζει ενα 'up in smoke' το οποιο δεν εχει σχεση!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Το πρώτο είναι το Kraak & Smaak - The Future Is Yours (

) ! Το δεύτερο δεν μπορώ να το βρω.

 

 

Κάποιος για τα δικά μου;

 

Ψάχνω κάτι χρόνια αν υπάρχουν τα τραγούδια από τις αναμονές σε κέντρα της Alcatel. Το ένα κομμάτι βρέθηκε. Ψάχνω λοιπόν τα άλλα 2 και τα έχω ηχογραφημένα.

 

 

1) Η ηχογράφηση 1 είναι από δυο διαφορετικά κέντρα. Το πρώτο αρχείο είναι συμπιεσμένο λόγω κλήσης από voip provider.Το δεύτερο είναι από άλλο κέντρο, ασυμπίεστο, αλλά δεν έπαιζε ολόκληρη

2)Η δεύτερη ηχογράφηση είναι από άλλο κέντρο

 

 

Ηχογράφηση 1: πρώτο αρχείο , δεύτερο αρχείο

Ηχογράφηση 2

 

 

Shazam, SoundHound, Tunatic στο pc και Midomi στο pc δεν βγάζουν αποτέλεσμα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον βοηθήσει!

Edited by dimangelid
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ένα τραγουδι που το ακουσα σημερα το πρωι στο ραδιοφωνο...

είναι λαικο τραγούδι και οι στιχοι είναι:

"Στο μπαλκονακι μου και αποψε θα την βγαλω"

αλλα δεν μπορω να το βρω πουθενα... :-(

 

Οκ παιδια το βρηκα.!!!

Κώστας Κούντος: Μπαλκονάκι

ακουστε το είναι πολύ ωραιο!

Edited by harris123424
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω ενα τραγουδακι,ακουγεται στα ραδιοφωνα αλλα και εξω.δεν εχει καποιους στιχους,μονο κατι σαν παιδικα φωνητικα (εεε,ααα που πανε με το ρυθμο,κατι τετοιο :p ) και το στυλακι του μοιαζει με του Aviccii-Levels.καμια ιδεα;

 

When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ψάχνω κάτι χρόνια αν υπάρχουν τα τραγούδια από τις αναμονές σε κέντρα της Alcatel. Το ένα κομμάτι βρέθηκε. Ψάχνω λοιπόν τα άλλα 2 και τα έχω ηχογραφημένα.

 

 

[*]Ηχογράφηση 2

!

 

Είναι απο YANNI 100%, αλλά δεν μου έρχεται ο τίτλος τώρα... :O

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα τραγουδι ποπ μοντερνο (ισως με ηχους λιγο ντισκο) που αναφερει τα "wonderful world" και lalalala. Αυτα τα λογια ειναι πολυ κοινοτυπα οποτε δε το βρηκα ουτε googlαροντας. Το ακουσα στο γυμναστηριο που παιζει μπιτ κατα βαση. Το εχει κανεις υποψιν του?
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα τραγουδι ποπ μοντερνο (ισως με ηχους λιγο ντισκο) που αναφερει τα "wonderful world" και lalalala. Αυτα τα λογια ειναι πολυ κοινοτυπα οποτε δε το βρηκα ουτε googlαροντας. Το ακουσα στο γυμναστηριο που παιζει μπιτ κατα βαση. Το εχει κανεις υποψιν του?

 

Μήπως είναι αυτό;

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Είναι απο YANNI 100%, αλλά δεν μου έρχεται ο τίτλος τώρα... :O

 

Ευχαριστώ για την υπόδειξη :) Ξεκινάει ψάξιμο!

 

Κάποιος για τα υπόλοιπα ή κάτι πιο συγκεκριμένο για την Ηχογράφηση 2;

 

Ψάχνω κάτι χρόνια αν υπάρχουν τα τραγούδια από τις αναμονές σε κέντρα της Alcatel. Το ένα κομμάτι βρέθηκε. Ψάχνω λοιπόν τα άλλα 2 και τα έχω ηχογραφημένα.

  • Η ηχογράφηση 1 είναι από δυο διαφορετικά κέντρα. Το πρώτο αρχείο είναι συμπιεσμένο λόγω κλήσης από voip provider.Το δεύτερο είναι από άλλο κέντρο, ασυμπίεστο, αλλά δεν έπαιζε ολόκληρη
  • Η δεύτερη ηχογράφηση είναι από άλλο κέντρο

 

Shazam, SoundHound, Tunatic στο pc και Midomi στο pc δεν βγάζουν αποτέλεσμα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον βοηθήσει!

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την υπόδειξη :) Ξεκινάει ψάξιμο!

 

Κάποιος για τα υπόλοιπα ή κάτι πιο συγκεκριμένο για την Ηχογράφηση 2;

 

 

Η Ηχογράφηση 2 δεν είναι από τον Yianni... Κάποια κομμάτια του μοιάζουν λίγο, αλλα δεν είναι κανένα. Έχω ακούσει (σε fast forward...) το 99% όλης της δισκογραφίας του και δεν... Η αναζήτηση συνεχίζεται ;)

 

Υ.Γ.

Είχα χρόνια να ακούσω Yianni. Επίσης πέτυχα πολλά κομμάτια που είχα ακούσει κατά καιρούς και δεν ήξερα ότι ήταν δικά του. Θα ετοιμαστεί και ένα cd για το αυτοκίνητο. Είναι ότι πρέπει, ειδικά σε ταξίδια ;) ;)

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνει ένας φίλος ένα τραγούδι 90's που στους στίχους του ρεφρέν νομίζω λέει, all the world around the world... Έχει πολλή μουσική και λιγότερα λόγια και δεν είναι lisa stansfield. Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενα τραγουδι το ακουσα σημερα στο ρεαλ φμ ηταν με πιανο και ηταν house κομματι παιζει συχνα τα πρωινα γιατι το ακουσα και παλιοτερα

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενα τραγουδι το ακουσα σημερα στο ρεαλ φμ ηταν με πιανο και ηταν house κομματι παιζει συχνα τα πρωινα γιατι το ακουσα και παλιοτερα

ευχαριστω.

 

?
When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

το τραγούδι που παίζει στην διαφήμιση της Volkswagen και καλά με τις διάφορες βερσιόν,ανάλογα με το ποιος οδηγεί ποιο είναι;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

εχεις λινκ της διαφημισης?

 

edit την ώρα που άκουγα την διαφήμιση μπήκε ο αδερφος μου και του λεω μηπως το ξερεις; people are people depeche mode μου λεει :D

Edited by neutral

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν με βοηθήσετε θα είστε άπαιχτοι αν και είναι πολύ δύσκολο.

Ψάχνω για ένα τραγούδι το οποίο άκουσα στο ράδιο και δυστυχώς δεν ξέρω τον τραγουδιστή, ούτε τίποτα σχετικά με αυτό. Σας παραθέτω κάποια στοιχεία, μήπως και βοηθήσουν.

Το άκουσα στον σταθμό 96,3 στις 21/10/2013 γύρω στις 14:30, μετά από το psycho killer. Τραγουδάει ένας νέος άνδρας. Το τραγούδι έχει γρήγορο ρυθμό και ξεκινάει με μια ωραία μουσική η οποία επαναλαμβάνεται σε τακτά χρονικά διαστήματα. Σε αυτό το τραγουδι υπάρχει πολλές φορές η λέξη baby, άκουσα μια φορά τη φράση it's between you and me και νομίζω κάπου υπήρχε η λέξη freak και η φράση since you loved me χωρίς να παίρνω όρκο για το τελευταίο.

Αυτά.... Ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά πραγματικά θα παραδεχτώ όποιον το βρει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να ανεβασω μια ηχογραφηση για να μου πειτε ποιο τραγουδι ειναι? δεν βλεπω καπου να εχει συνημμένο η κατι σχετικο. :worry:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...