Jump to content

Μουσικές προτάσεις και αναζητήσεις [VI]


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και απο εμένα!!

Ψάχνω ένα ισπανικό τραγουδάκι πολύ χορευτικό και χαρούμενο hitακι...ότι πρέπει για πάρτυ! Δεν είναι και ολοκαίνουριο αλλα ούτε κ αρχαίο (νομίζω όχι "μεγαλύτερο" των 2 ετών!). Παίζεται δηλαδή κ σε κλάμπ κτλ... το κακό είναι οτι η μόνη λέξη που συγκράτησα είναι το corazon...:O Help pleaaaaaz...

 

arno elias - el corazon

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και απο εμένα!!

Ψάχνω ένα ισπανικό τραγουδάκι πολύ χορευτικό και χαρούμενο hitακι...ότι πρέπει για πάρτυ! Δεν είναι και ολοκαίνουριο αλλα ούτε κ αρχαίο (νομίζω όχι "μεγαλύτερο" των 2 ετών!). Παίζεται δηλαδή κ σε κλάμπ κτλ... το κακό είναι οτι η μόνη λέξη που συγκράτησα είναι το corazon...:O Help pleaaaaaz...

 

?

?
When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μήπως ξέρει κάποιος στo moto blanco remix του set fire to the rain της Adele, ποιό είναι το τραγούδι που παίζει απο κάτω ή αν μπορώ να το βρώ χωρίς τη φωνή της Adele? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος στo moto blanco remix του set fire to the rain της Adele, ποιό είναι το τραγούδι που παίζει απο κάτω ή αν μπορώ να το βρώ χωρίς τη φωνή της Adele? Ευχαριστώ.

 

Χωρίς να είμαι βέβαιος, δεν πρόκειται περί κάποιου τραγουδιού, ο Moto Blanco γενικά χρησιμοποιεί αυτήν ή παρόμοια μελωδία στα περισσότερα remixes που κάνει.

 

Πάντως χωρίς τη φωνή της Adele υπάρχει:

When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα.Ψαχνω ενα Disco το οποιο εχουν κανει remix σε House εκτελεση,αρκετα σκληρουτσικο και τραγουδαει ενας αντρας,παιζει πολυ τους τελευταιους μηνες.2 λογια που ακουω μεσα στο τραγουδι ειναι κατι σαν "κιος κιοσε" :p μπορει να λεω και οτι να ναι βεβαια ε?χαχα!
Link to comment
Share on other sites

Αναζητώ 2 τίτλους κομματιών, άνδρας ο τραγουδιστής και στα δύο, διαφορετικός.

 

1) "....ζήτα μου ό,τι θέλεις τη νύχτα αυτή, όχι δε θα πω. Κόβεται η πνοή μου χτυπάει η καρδιά και σε αγαπώ. Κάνε με να φτάσω ψηλά στο Θεό να τρελλαθώ, κάνε με να φύγω χιλιάδες φορές και να ξαναρθώ. Αύτη τη νύχτα..Τη νύχτα αυτή, τελειώσαμε κι αρχίσαμε, τη νύχτα αυτή πεθάναμε και ζήσαμε, φιλί φιλί αυτή τη νύχτα, φιλί φιλί ως το πρωί.." Είναι μάλλον λαϊκό.

 

2) "ό,τι κι αν φυτέψω βγαίνει κατιφές, βγαίνουν οι φλογέρες οι αγγελικές, (δε το θυμάμαι), ότι κι αν αγγίξω χώμα και νερό (κάτι λέει μετά) τέριρεμ τέριρεμ να σου τραγούδω, τα τραγούδια του Θεού όπου κι αν σταθώ..." Αυτό είναι 'έντεχνο'.

 

Στο google τίποτα, δεν τα έχω ακούσει κιόλας, η φίλη μου τα ψάχνει. Βοηθήστε μέρα που είναι! :rolleyes:

When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Ψάχνω ένα κομμάτι, σε στυλ Mikro, ινφο είδος μπορώ να το χαρακτηρίσω house, electro-pop, ταξιδιάρικη μουσική, με γυναικεία φωνητικά που έχει τους εξής στίχους "Στα όνειρα σου θέλω να χαθώ, μα εσύ απομακρύνεσαι, θα ταξιδέψω να σε βρω ξανά και να χαθώ στη δική σου αγκαλιά".

 

Και έλεος που έστω στο site δε βάζουν τι παίζει τις βραδυνές ώρες! Το republic μου μέσα!!

και ακόμα ένα κομμάτι που δεν θυμάμαι τους στίχους στο ίδιο είδος ελληνικό πάλι που το μόνο που θυμάμαι είναι " τα βράδια που παίζονται (νομίζω) στα ζάρια .... (και κατι με..) αεροπλάνο που σκίζει το φεγγάρι" όσο και να googlara δεν βρήκα κάτι...

 

Ευχαριστώ πάντως εκ τον προτέρων !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χτες το βράδυ αργά άκουσα στο Ράδιο ένα τραγούδι το οποίο πρέπει να υπάρχει μερικά χρόνια-όχι πολλά, που το έχω ακούσει ξανά κατα καιρούς. Είναι , αν δεν κάνω λάθος την γλώσσα, Ιταλικό είναι σχετικά μπαλλάντα με αντρικά φωνητικά και κάπου στο τέλος του κάθε (3) ρεφρέν ακούγεται κάπως έτσι : para so fragile sono esta de la luna

 

Έχω φάει στην κυριολεξία το σύμπαν αλλά δεν μπορώ να το βρώ. Κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη λοιπόν.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Apple Fan Boy :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι ένα κομμάτι instrumental (χωρίς λόγια δηλαδή), όπου παίζει ένα πνευστό (φλογέρα ή κάτι τέτοιο) έναν ψιλο-ανατολήτικο ήχο, κι έχει ηλεκτρονικό ρυθμό από πίσω, (όχι house).

Παίζει συνέχεια στον Real και πολλές φορές βάζει 5 δευτερόλεπτα περίπου του κομματιού σε μερικές διαφημίσεις του.

Ελπίζω να σας βοήθησα να με βοηθήσετε. :)

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις να ηχογραφισεις κι να στειλεις το αρχειο, θα μας βοηθουσες.

Κατι εχω στο μυαλο μου, αλλα δε με ρχεται ο τιτλος :(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Ψάχνω ένα κομμάτι, σε στυλ Mikro, ινφο είδος μπορώ να το χαρακτηρίσω house, electro-pop, ταξιδιάρικη μουσική, με γυναικεία φωνητικά που έχει τους εξής στίχους "Στα όνειρα σου θέλω να χαθώ, μα εσύ απομακρύνεσαι, θα ταξιδέψω να σε βρω ξανά και να χαθώ στη δική σου αγκαλιά".

 

Και έλεος που έστω στο site δε βάζουν τι παίζει τις βραδυνές ώρες! Το republic μου μέσα!!

και ακόμα ένα κομμάτι που δεν θυμάμαι τους στίχους στο ίδιο είδος ελληνικό πάλι που το μόνο που θυμάμαι είναι " τα βράδια που παίζονται (νομίζω) στα ζάρια .... (και κατι με..) αεροπλάνο που σκίζει το φεγγάρι" όσο και να googlara δεν βρήκα κάτι...

 

Ευχαριστώ πάντως εκ τον προτέρων !!!

 

Το πρώτο:

Και

Το δεύτερο:

 

:dance::dance::dance::superman:

Link to comment
Share on other sites

Ακουσα ενα κομματι στο vogue, λεει καπως "it so hot" .. "I will take my clothes off". House ειναι..

 

Γνωριζει καποιος; Το shazam για κανενα λογο δεν το εβρισκε. :p

Link to comment
Share on other sites

το εχεις ηχογραφημενο;

αν ναι, ποσταρε το

 

Δυστυχώς, και το άκουσα και απο τους residents και απο τους guests 2 απανωτά σαββατοκύριακα.

 

Σκεφτόμουν κάτι σε fabo αλλά μπά..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χτες το βράδυ αργά άκουσα στο Ράδιο ένα τραγούδι το οποίο πρέπει να υπάρχει μερικά χρόνια-όχι πολλά, που το έχω ακούσει ξανά κατα καιρούς. Είναι , αν δεν κάνω λάθος την γλώσσα, Ιταλικό είναι σχετικά μπαλλάντα με αντρικά φωνητικά και κάπου στο τέλος του κάθε (3) ρεφρέν ακούγεται κάπως έτσι : para so fragile sono esta de la luna

 

Έχω φάει στην κυριολεξία το σύμπαν αλλά δεν μπορώ να το βρώ. Κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη λοιπόν.

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Νek - Instabile η ιταλικη εκδοση και Vertigo η ισπανικη.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα παλιο τραγουδι του χαρρυ κλινν που λεει για προβατα αρμεγμα και νομιζω ελεγα αρχοντας στο αρμεγμα καμια ιδεα? Το ψαχνω καιρο
Link to comment
Share on other sites

Ακουσα ενα κομματι στο vogue, λεει καπως "it so hot" .. "I will take my clothes off". House ειναι..

 

Γνωριζει καποιος; Το shazam για κανενα λογο δεν το εβρισκε. :p

 

το εχεις ηχογραφημενο;

αν ναι, ποσταρε το

 

Να ... έτσι εξηγείται...

 

https://soundcloud.com/panos-hector-michou/hector-clothes-off-teaser :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ένα κομμάτι που παίζει συνέχεια ο 89,2 με στίχο "i never feel like this before"....ποιό στο καλό είναι; Κι ότι νόμιζα ότι θα το βρω εύκολα και δεν σημείωσα άλλο στίχο. Ό,τι βρήκα από yt παραπέμπει σε άλλο τραγούδι. Τα φώτα σας!
Link to comment
Share on other sites

Δώστε βοήθεια παιδιά

 

http://db.tt/JW0I5kk5

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δώστε βοήθεια παιδιά

 

http://db.tt/JW0I5kk5

 

Δεν μπορω να το βρω με τιποτα. Και ειναι φοβερο τραγουδι :(

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Ψάχνω ένα κομμάτι dance ειναι ακούγεται τελευταία πολύ και πάει κάπως έτσι "i dont know what to do,i dont know what to say anymore"....Δεν το βρίσκω.Ξέρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, ψάχνω αυτό το κομμάτι:

http://www.youtube.com/watch?v=3pPIJ3126t8&feature=youtu.be

ακουγεται σε δυο σημεια: το αρχικό beat και ένα κομμάτι με φωνητικά μετά τη συζήτηση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...