Jump to content

Μουσικές προτάσεις και αναζητήσεις [VI]


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άκουσα σήμερα ενα ελληνικό τραγούδι καλοκαιρινό ψηλοχορευτικό που αναφέρει τις περιοχές Καλλιθέα- Παλιούρι και επίσης κάτι για Καλούα,μπακάρντι κλπ.Το γνωρίζει κανείς.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.youtube.com/watch?v=1Ov5CNfkrtU

 

Τελικά ποιος λέει το εν λόγω τραγούδι και πώς λέγεται ο τίτλος του; Στα σχόλια από κάτω, διαβάζω διάφορα...:wacko:

Θα μπορούσε κάποιος να παραθέσει και διάφορες διασκευές του(εκτός της ελληνικής με το Νίκο Αλιάγα);

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Για μένα η καλύτερη διασκευή είναι των

.

 

Καλησπερα...ψαχνω απεγνωσμενα ενα τραγουδι...χρονια τωρα! το ειχα ακουσει επι εποχες hi5 σε ενα προφιλ...

Ηταν γαλλικο απο οτι μπορουσα να καταλαβω...πολυ Βeat, ωραια μουσικη, το εβαζαν και σε γυμναστηρια, αλλα δεν ηξεραν πως το λενε.

Καμια ιδεα? Εχω κοιταξει πολλα γαλλικα αλλα τιποτα..

 

(μπορεί να μην ξέρεις καλά γαλλικά :rolleyes:)

;):lol:
When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

Για μένα η καλύτερη διασκευή είναι των
.

 

 

 

(μπορεί να μην ξέρεις καλά γαλλικά :rolleyes:)

;):lol:

 

Κανενα απο αυτα...ελεος...τοσο αγνωστο ειναι πια...για αυτο δεν ειχα καταφερει να το βρω τοσο καιρο...

σε 3 γυμναστηρια το ακουγα, κανεις δεν η3ερε πως λεγοταν...πφφφ

Link to comment
Share on other sites

Κανενα απο αυτα...ελεος...τοσο αγνωστο ειναι πια...για αυτο δεν ειχα καταφερει να το βρω τοσο καιρο...

σε 3 γυμναστηρια το ακουγα, κανεις δεν η3ερε πως λεγοταν...πφφφ

 

Σίγουρα είναι γαλλικό; μήπως αυτό; :p

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...ψαχνω απεγνωσμενα ενα τραγουδι...χρονια τωρα! το ειχα ακουσει επι εποχες hi5 σε ενα προφιλ...

Ηταν γαλλικο απο οτι μπορουσα να καταλαβω...πολυ Βeat, ωραια μουσικη, το εβαζαν και σε γυμναστηρια, αλλα δεν ηξεραν πως το λενε.

Καμια ιδεα? Εχω κοιταξει πολλα γαλλικα αλλα τιποτα..

Αυτό ίσως;

Link to comment
Share on other sites

το ψαχνω κι εγω και το google δεν βοηθα καθολου.αν βρεις καμια ακρη κι εσυ ενημερωσε σε παρακαλω!

 

ειναι beatακι και οι στιχοι ειναι στο περιπου οι εξης: that's enough i'm tired of thinking of you, io give up my mind(is so damn confused?).....με μια δυναμικη γυναικεια φωνη!παρακαλω βοηθηστε!!!

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!ψαχνω ενα γρηγορο μουσικο κομματι, γυρω στα 1995-99.Δεν υπηρχαν φωνητικα ητανε καθαρα ορχηστρικο κ εκανε καπως λατιν.Σας ευχαριστω εκ των προτερων.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...ψαχνω απεγνωσμενα ενα τραγουδι...χρονια τωρα! το ειχα ακουσει επι εποχες hi5 σε ενα προφιλ...

Ηταν γαλλικο απο οτι μπορουσα να καταλαβω...πολυ Βeat, ωραια μουσικη, το εβαζαν και σε γυμναστηρια, αλλα δεν ηξεραν πως το λενε.

Καμια ιδεα? Εχω κοιταξει πολλα γαλλικα αλλα τιποτα..

 

καλησπερα!μηπως ειναι το FRΑNCΕ GALL-ELLA, ELLE?

Edited by sandys
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!μηπως ειναι το FRΑNCΕ GALL-ELLA, ELLE?

Δυστηχως :wacko:

Τα εχω ψαξει και εγω ολα αυτα αλλα τιποτα..μα να μην μπορω να το βρω..ελεος..οταν το βρω θα κανω πανηγυρι:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως :wacko:

Τα εχω ψαξει και εγω ολα αυτα αλλα τιποτα..μα να μην μπορω να το βρω..ελεος..οταν το βρω θα κανω πανηγυρι:lol:

 

τι κριμα!το δικο μου μηπως?υπομονη...:cry:

Link to comment
Share on other sites

Το τραγουδάκι που ακούγεται στη διαφήμιση του Designer Athens - McArthur Glen (εκπτωτικό χωριό) ποιο είναι ρε παίδες?

 

Κανείς ρε παίδες?

Edited by VeCo
Χρησιμοποιείτε την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ
Link to comment
Share on other sites

Απαντήθηκε ήδη στο αντίστοιχο thread!

Εκτιμώ την απάντηση σου (αυτήν καθεαυτή, όχι το περιεχόμενο της), αλλά δε νομίζεις ότι είναι λίγο ανούσιο να μου λες ότι απαντήθηκε στο αντίστοιχο thread χωρίς να μου λες ποιο είναι αυτό το thread? Θα πρέπει να ψάξω όλα τα threads δηλαδή για να βρω ποιο είναι αυτό το αντίστοιχο που εννοείς? Και τέλος, το αντίστοιχο thread για μουσικές αναζητήσεις είναι αυτό στο οποίο γράφουμε, υπάρχει άλλο πιο κατάλληλο δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

Εκτιμώ την απάντηση σου (αυτήν καθεαυτή, όχι το περιεχόμενο της), αλλά δε νομίζεις ότι είναι λίγο ανούσιο να μου λες ότι απαντήθηκε στο αντίστοιχο thread χωρίς να μου λες ποιο είναι αυτό το thread? Θα πρέπει να ψάξω όλα τα threads δηλαδή για να βρω ποιο είναι αυτό το αντίστοιχο που εννοείς? Και τέλος, το αντίστοιχο thread για μουσικές αναζητήσεις είναι αυτό στο οποίο γράφουμε, υπάρχει άλλο πιο κατάλληλο δηλαδή?

 

 

Το άλλο θέμα είναι αυτό

Soundtracks διαφημίσεων & τηλεοπτικών εκπομπών [iV]

 

και είχε απαντηθεί ακριβώς η ίδια ερώτηση πριν λίγες μέρες...γι'αυτό στο είπε:) σου έχει γράψει και το τραγούδι που ψάχνεις :)

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα! Δε γνώριζα την ύπαρξη του συγκεκριμένου topic. Και όντως είναι πιο κατάλληλο από αυτό, μιας και πρόκειται για διαφήμιση... Αλλά εφόσον δε το γνώριζα... :p

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει αυτές τις μέρες ένα dance-house που σε φωνητικά λέει dance affair... Καμιά ιδέα;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο παρακατω link εχω μια ηχογραφηση του τραγουδιου που ψαχνω.

Ειναι 5-6 δευτερολεπτων και η ποιοτητα ειναι χαλια.Το τραγουδι ομως ειναι αρκετα γνωστο,οποτε οποιος το ξερει θα τα καταλαβει φανταζομαι.

 

http://k002.kiwi6.com/hotlink/4wkj3tt6f7/%CE%9A%CE%BB%CE%B9%CF%80_%CE%AE%CF%87%CE%BF%CF%85_03.mp3

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο παρακατω link εχω μια ηχογραφηση του τραγουδιου που ψαχνω.

Ειναι 5-6 δευτερολεπτων και η ποιοτητα ειναι χαλια.Το τραγουδι ομως ειναι αρκετα γνωστο,οποτε οποιος το ξερει θα τα καταλαβει φανταζομαι.

 

http://k002.kiwi6.com/hotlink/4wkj3tt6f7/%CE%9A%CE%BB%CE%B9%CF%80_%CE%AE%CF%87%CE%BF%CF%85_03.mp3

 

Pitbull - Hey Baby (ft. T- Pain)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...ψαχνω απεγνωσμενα ενα τραγουδι...χρονια τωρα! το ειχα ακουσει επι εποχες hi5 σε ενα προφιλ...

Ηταν γαλλικο απο οτι μπορουσα να καταλαβω...πολυ Βeat, ωραια μουσικη, το εβαζαν και σε γυμναστηρια, αλλα δεν ηξεραν πως το λενε.

Καμια ιδεα? Εχω κοιταξει πολλα γαλλικα αλλα τιποτα..

 

Αυτό μήπως;;

 

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα τραγούδι αρκετά παλιό (από 2000 και έπειτα). Είναι χορευτικό, απίστευτα γνωστό και δεν έχει καθόλου στίχους :p

 

Παιζόταν και σε διάφορες εκπομπές και νομίζω πως ακουγόταν και σε κάποια διαφήμιση...

 

Η μελωδία του είναι υπερβολικά γνωστή (αποτελείται από ένα όργανο μόνο) και θυμίζει απελπιστικά καλοκαίρι :cool:

 

Όποιος καταφέρει και το βρει είναι αστέρι! Έχω ψάξει σε πολλές συλλογές αλλά δεν το βρήκα...

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα τραγούδι αρκετά παλιό (από 2000 και έπειτα). Είναι χορευτικό, απίστευτα γνωστό και δεν έχει καθόλου στίχους :p

 

Παιζόταν και σε διάφορες εκπομπές και νομίζω πως ακουγόταν και σε κάποια διαφήμιση...

 

Η μελωδία του είναι υπερβολικά γνωστή (αποτελείται από ένα όργανο μόνο) και θυμίζει απελπιστικά καλοκαίρι :cool:

 

Όποιος καταφέρει και το βρει είναι αστέρι! Έχω ψάξει σε πολλές συλλογές αλλά δεν το βρήκα...

 

Για δοκίμασε αυτά....

 

Chris Lawyer & Thomy - We Gonna Feel It

Pryda - Pjanoo

When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...