Jump to content

Μουσικές προτάσεις και αναζητήσεις [VI]


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Σ' ευχαριστώ,

αλλά το instrumental το έχω βρεί. Η έκδοση που λέω έχει κανονικά λόγια εκτός από εκείνο το σημείο.

Ίσως και να είναι δικιά τους έκδοση τελικά..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σ' ευχαριστώ,

αλλά το instrumental το έχω βρεί. Η έκδοση που λέω έχει κανονικά λόγια εκτός από εκείνο το σημείο.

Ίσως και να είναι δικιά τους έκδοση τελικά..

Αν ασχοληθεις με DJing(Virtual DJ το πιο απλο προγραμμα) μπορεις να συνδυασεις το κανονικο με το instrumental και να βγαλεις την εκδοση που λες! ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ημουν χθες σε ενα μαγαζι και κλασσικα ακους ενα ταργουδι που σαρεσει....;) ρωταω τον dj ποιο ειναι και μου ειπε "giving back"... ελα που δε βρισκω τιποτα και πουθενα.... και δεν ακουσα κανενα αλλο στιχο... εχει κανεις καμια μικρη ιδεα???

 

παιδια κανεις???:-(

δωστε κ σωστε...;-)

 

(τα κλασσικα ψαξε google-youtube δεν αποφερουν αποτελεσμα γιατι το giving back ως φραση ειναι αρκετα "κοινη"....)

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα ένα υπέροχο house κομμάτι χθες το βράδυ. Μου φάνηκε ότι είναι remix κάποιου κομματιού άλλου είδους μουσικής, πιο chillout/trip-hop.

 

Γυναικεία vocals, ήρεμη αθώα γλυκειά κοριτσίστικη φωνή, αλλά το τραγούδι βάραγε πολύ.

 

Τα μόνα λόγια που συγκράτησα ήταν: Making love until (it's dry?) Δεν είμαι σίγουρος για την κατάληξη. Το google δε με βοήθησε... :worry: Κατάλαβε κανείς;

When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

δε μας ειπες τι ειδος μουσικης ειναι το κομματι ομως

 

Pop-ακι θα το χαρακτηριζα μαλλον, χωρις να ειναι απολυτα ακριβης ο χαρακτηρισμος... αν ξερεις εσυ οποιοδηποτε τραγουδι που να το λενε ετσι....;)

 

EDIT: μαλλον εισαι γουρλης... πηγα για 80η φορα να ψαξω και σκεφτηκα τι μπορει να ακουγεται σαν giving back και τελικα ηταν give it back... Αμα δε τα λες καθαρα....;)

 

 

Ευχαριστω παντως!!!

Edited by takis91

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερααα! μια βοηθεια στο φτωχο;;;

 

http://www.sportdog.gr/article/3816/perierga-diaskedastika-kai-asteia-deite-ta%E2%80%A62 απο 10.45 εως 11.04

αυτο στην αρχη μου εκανε για apollo440 αλλα δεν.. τελικα κατι τελειως ασχετο πρεπει να ειναι.

 

 

γεια σας!! ψαχνω ενα ξενο τραγουδι δυστηχως δεν θυμαμαι τον τιτλο ουτε τους στιχους!! θυμαμαι οτι στο βιντεο κλιπ παιζανε παδακια ντυμενοι σαν μεγαλοι τραγουδαγε το κοριτσακι και καλα κ απο κατω καθοντουσταν τα αλλα παιδακια σαν ζευγαρια ... ακουγοταν πολυ φετος το καλοκαιρι παντως... αν υπαρχει καποιος που μπορει να καταλαβε ποιο τραγουδι εννοω ας μου πει εχω σπασει το κεφαλι μου να το βρω και εχω κοληση :( καλα χριστουγεννα σε ολους!!!!!

 

Επειδή μπορεί να μην είδες την απάντηση του mol από κάτω σου, αφού δεν έκανε παράθεση για να ειδοποιηθείς, και μπορεί να μην κοιτάς γενικότερα όλα τα posts, σου απαντώ κι εγώ:

 

Edited by VeCo
Χρησιμοποιείτε την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ και την ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω μία μελωδία η οποία δεν έχει λόγια και πάει κάπως έτσι: http://www.2shared.com/audio/Hly7L6nP/piano.html .Σας παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει.Ευχαριστώ και καλές γιορτές!
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα τραγουδι που παιζει σε μια διαφημιση του compact disc club στην τηλεοραση.

 

Νομιζω ειναι το πρωτο που ακουγεται.(αν οχι,παιζει σχετικα νωρις)

 

Το αλμπουμ που διαφημιζει λεγεται "the rock party" και το τραγουδι μοιαζει αρκετα με το "breakfast in america".

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ,

αλλά το instrumental το έχω βρεί. Η έκδοση που λέω έχει κανονικά λόγια εκτός από εκείνο το σημείο.

Ίσως και να είναι δικιά τους έκδοση τελικά..

 

Η κανονική έκδοση έχει λόγια σε όλη τη διάρκεια του τραγουδιού..

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα τραγουδι που παιζει σε μια διαφημιση του compact disc club στην τηλεοραση.

 

Νομιζω ειναι το πρωτο που ακουγεται.(αν οχι,παιζει σχετικα νωρις)

 

Το αλμπουμ που διαφημιζει λεγεται "the rock party" και το τραγουδι μοιαζει αρκετα με το "breakfast in america".

 

Οι Supertramp είναι από τις καλές ποιοτηκές κλασικές ροκ μπάντες με στίχο και νόημα.:):):)

 

From the child and from the fool, one learns the truth. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε ποιο ειναι το τραγουδι που ακουγεται μετα το 02:10;

http://www.myphone.gr/forum/showthre...195389&page=61

 

:confused::confused::confused:

 

 

Μην με κοιτατε ετσι... Ξερω οτι ειναι το Hedwigs theme, αλλα δεν ξερω ποια εκτελεση...

 

 

Bασικα το λινκ που δινεις δεν παει σε βιντεο..γι'αυτο και το βλεμμα αποριας μαλλον :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κ καλή χρονιά.Εδώ κ καιρό ακούω στο Nitro Radio ένα κομμάτι με γυναικεία φωνητικά κυρίως νυχτερινές ώρες όπου επαναλαμβάνει κάτι τύπου:

'' Someone to love you,someone who needs you,someone to take away the pain..''

το ύφος του τραγουδιού έχει beat αλλά δεν είναι house είναι Nitro-style...:O

http://www.egs-avatars.com/e_gs_images/divers/gifs_jeux/image01.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, Χρονια Πολλα και Καλη Χρονια σε ολους/ολες.

Μετα απο καιρο, χρειαζομαι λιγη βοηθεια με ενα κομματι που εχω κολλησει και δεν μπορω να βρω τιποτα..δοκιμασα shazam μιας και το εχω ηχογραφησει αλλα τιποτα.

Μια γευση απο αυτο που αναζητω θα βρειτε παρακατω :

http://www.sendspace.com/file/ycdq1f

Thank u :)

Ιωαννα

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Αυτό που ψάχνω εγώ νομίζω βγήκε πέρυσι.. Το λέει μια κοπέλα.. Ίσως αυτοί να είναι μερικοί του στίχοι: see you breath you i want to feel you, la la la la- la la la la.. Στο ρεφρεν μάλλον υπάρχει κάτι σαν βιολί...

Μάλιστα έπαιζε και στη διαφήμιση μιας καρτοκινητής...

 

The Veronicas ~ Untouched

Και είμαι πολύ πολύ περήφανη που το βρήκα μόνη μετά από τόσους μήνες :p

Link to comment
Share on other sites

Σας χρειάζομαι για άλλη μια φορά!Το τραγούδι στην αρχή του κλίπ ποιό είναι;Κόλλησα!

Ευχαριστώ προκαταβολικά όλους και όλες!

From the child and from the fool, one learns the truth. :lol:
Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ!Σβελτάδα ο δικός σου!:D:)

 

Προσθέτω την διασκεύη που μου αρέσει!

Edited by dreamhunter
Πρόσθήκη συνδέσμου
From the child and from the fool, one learns the truth. :lol:
Link to comment
Share on other sites

ακουσα ενα track στον relublic στις 21:10. δεν ειχε φωνητικα. πρεπει να επαιζε σαξοφωνο.

ο παραγωγος ειπε τιτλο αλλα δε τον συγκρατησα. οι λεξεις που επιασα ειναι "μουλατα"(?), "εσετα"(?)

 

καποιος?

Link to comment
Share on other sites

θελω να μαθω ενα τραγουδι του μαζονακη...ειναι γυρισμενο σε ενα παρκινγκ και ακουγοταν 1997 και καπου εκει

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

θελω να μαθω ενα τραγουδι του μαζονακη...ειναι γυρισμενο σε ενα παρκινγκ και ακουγοταν 1997 και καπου εκει

 

μήπως; Αν και δε νομίζω ότι είναι τόσο παλιό...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι...ο μαζονακης εχει στην κατοχη του και πιστολι...κατι τετοιο θυμαμαι

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το κομμάτι που ψάχνεις είναι αυτό:

Edited by Nagata

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...