Jump to content

Μουσικές προτάσεις και αναζητήσεις [VI]


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δυστυχώς όχι φίλε μου...

πάντως το κομμάτι που ψάχνω θυμίζει κάπως το Novembre της Giusy Ferreri...

the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Μπορει κάποιος να μου προτείνει κάποιο τραγούδι με αυτον τον τρίπτυχο συνδιασμό:

Trance - Epic - Βιολί

 

Ή και δύο μόνο απτις λέξεις πάλι καλά θάναι!:D

 

Αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο?

 

Πολύ καλό!:respect: το προτιμούσα λίγο πιο σκοτεινό, αλλά ας μην είμαι κ αχάριστος.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες ...

λέω...

μήπως ξέρει κανένας το ιταλικό τραγούδι που παίζει συνήθως ο Δίεση?

Το μόνο που έχω συγκρατήσει είναι το l'amore <κάτι> finito... (το λέει γυναίκα)

 

Ευχαριστώ :)

 

δυστυχώς όχι φίλε μου...

πάντως το κομμάτι που ψάχνω θυμίζει κάπως το Novembre της Giusy Ferreri...

Yπάρχει μήπως περίπτωση να είναι

;

Link to comment
Share on other sites

όχι φίλε μου... είναι πρόσφατο...

 

αλήθεια που το θυμήθηκες αυτό βρε??? :happy:

Το βάζουν τώρα τελευταία, ίσως να έχει βγει κανένα ρεμιξ, ή επανεκτέλεση... Γι'αυτό μου ήρθε :D Όντως, ξέθαμμα!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.. ψαχνω ενα τραγουδι.. εχει τη μελωδια του let me think about it (fedde le grand & idda corr) ομως το τραγουδα αντρας.. καπως σαν χιπ χοπ.. καμια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω 2 tracks. το ενα ξεκιναει απο την αρχη μεχρι ο 2ο λεπτο σχεδον και το 2ο κομματι απο το 2ο λεπτο μεχρι το τελος.

 

http://www.sendspace.com/file/velwtf

 

ευχαριστω

 

Το 2ο είναι το «Deleted Scenes» από Piano Magic.

 


Link to comment
Share on other sites

Είναι μια μελαγχολία που μου πάει. Και θα την αγαπώ μέχρι την τελευταία μου ανάσα. Αυτή της μουσικής. Ζω μέσα από αυτήν και όταν τρυπώνει στην ψυχή μου μέσα από νέες μελωδίες, είναι η ανανέωση του έρωτά μου μαζί της.

Από την ημέρα που δημιούργησα τούτο εδώ το blog έδωσα μια υπόσχεση στον εαυτό μου, κάτι σχεδόν σαν όρκο. Να μοιράζομαι τις μουσικές που με αγγίζουν με όποιον τρόπο. Μια τέτοια θα μοιραστώ μαζί σου απόψε.

 

Η μουσική των Ghost Trains, έρχεται να χαιδέψει τα αυτιά σου, να ηρεμίσει την ανησυχία σου, να διώξει την αγωνία σου. Και ίσως τη θέση του σε όλα αυτά να πάρει μια νοσταλγία ή ακόμα και μια γλυκιά θλίψη.

Τα όμορφα χρόνια της εφηβείας που τα περνούσες αγκαλιά με το ραδιόφωνο ακούγοντας Beatles, Bob Dylan και Νέο Κύμα μπορεί να έχουν περάσει, αλλά επειδή η μουσική μένει ανέπαφο σημείο αναφοράς της ζωής μας -ευτυχώς- μπορείς να συνεχίσεις να το κάνεις με αυτό το συγκρότημα από το Staffordshire της Αγγλίας.

Και πού ξέρεις; Ίσως η λαχτάρα σου να γίνεις πάλι έφηβος να πραγματοποιηθεί, έστω και στ’ όνειρό σου, απόψε. When I’m dreaming, don’t let it stop.

 

Δημιουργήθηκαν το καλοκαίρι του 2009 και ξεκίνησαν να σμιλεύουν το 1ο τους διαμάντι, στα δικά τους Bad Apple Studios. Το ονόμασαν «Where Lovers Die» και το ομότιτλο τραγούδι του δίσκου το λιγότερο που θα σου κάνει είναι να νιώσεις ένα σφίξιμο στο στομάχι. Πιάνο και κιθάρα να αναδεικνύουν προσεκτικά μια μελωδία που όση είναι η μελαγχολία της, τόση και η ομορφιά της. Και κάπου από μέσα της, σα να ξεπετάχτηκαν μνήμες από εκείνες τις μοναχικές «Κυριακές στην Κατερίνη».

 

«Where Lovers Die»

 

Αν θέλεις μια ακόμη δυνατή δόση από τη γεύση τους, το «The Greatest Thing» θα ήταν μια γλυκόπικρη επιλογή. Από αυτές που θες να ξαναδοκιμάσεις γιατί η ανάμνησή τους δεν σου είναι αρκετή. Και μετά να τις αγαπήσεις και να τις δέσεις με στιγμές που θ’ ανατρέχεις για να βρίσκεις ό,τι έχασες στην πορεία που δεν ήθελες να πάρεις κάποια στιγμή της ζωής σου.

 

«The Greatest Thing»

 

Εν κατακλείδι, μην αφήσεις την ευκαιρία να ακούσεις ένα τέτοιο album όταν μάλιστα σου δίνεται δωρεάν. Αν μη τι άλλο, θα έχεις περάσει 40 ήρεμα λεπτά προετοιμασίας για έναν ύπνο γαλήνιο με όμορφα όνειρα. Αξία ανεκτίμητη. :)

 

http://www.ghosttrains.net

 

Source: bittersweetelectric.com


Link to comment
Share on other sites

Το google λέει

Xander ft. Georgina - Μια ελπίδα

 

λάθος τραγούδι εννοούσα,ευχαριστώ πάντως...αυτό αναζητούσα...

 

http://www.youtube.com/watch?v=ZlpLhj2w3IU&feature=related

http://www.egs-avatars.com/e_gs_images/divers/gifs_jeux/image01.gif
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ενα πολυ χορευτικο κομματι που νομιζω παιζεται αυτον τον καιρο..ειναι απο τα γνωστα....Το μονο που μπορω να αναγνωρισω ειναι πως σε καποια στιγμη ακουγεται η λεξη ''μουχέεερεεεε''(καπως ετσι) επαναλαμβανομενα..πρεπει να ειναι ισπανικη λεξη..
Link to comment
Share on other sites

ακουσα ενα κομματι προχτες ηταν ροκ και φαινοταν παλιο...ελεγε america america...και κατι αλλα που δεν τα καταλαβαινα..ξερετε πιο ειναι?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ακουσα ενα κομματι προχτες ηταν ροκ και φαινοταν παλιο...ελεγε america america...και κατι αλλα που δεν τα καταλαβαινα..ξερετε πιο ειναι?

 

Rammstein - Amerika?

 

?

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ενα πολυ χορευτικο κομματι που νομιζω παιζεται αυτον τον καιρο..ειναι απο τα γνωστα....Το μονο που μπορω να αναγνωρισω ειναι πως σε καποια στιγμη ακουγεται η λεξη ''μουχέεερεεεε''(καπως ετσι) επαναλαμβανομενα..πρεπει να ειναι ισπανικη λεξη..

 

Pitbull - Mujeres?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Pitbull - Mujeres?[/quote

 

Δυστυχως δεν ειναι αυτο ...νομίζω στo ρυθμό μοιάζει με το Arab Money

Edited by OptimusMaximus
Link to comment
Share on other sites

ακουσε μηπωσ κανεις ενα κομματι που ακουστηκε πριν απο λιγο στο καναλι του μπιγκ μπραδερ πηγαινε καπως ετσι τττρτρτττ...τ μονο μουσικη θυμαμαι βοηθαω
Link to comment
Share on other sites

Ακούω τώρα τελευταία σε έναν σταθμό ένα τραγούδι που ενώ είναι ξένο, νομίζω πως έχει και 2-3 λέξεις στα ελληνικά...

 

Τα λόγια είναι κάπως έτσι: Oh oh oh oh fly me to the sky s'agapo... Ή κάτι τέτοιο... :O

 

Το έπιασα με το Shazam σε 5-6 διαφορετικά σημεία αλλά δεν είναι καταχωρυμένο στη βάση τους... Καμιά ιδέα ρε παίδες?

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι. Αυτό έχει παλιώσει σχετικά. Αυτό που λέω εγώ είναι ολοκαίνουριο, μια βδομάδα έχει που το πρωτοάκουσα!

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια δύσκολη ερώτηση:

 

Άκουσα σαν ήχο κλήσης σε κάποιο κινητό μια μουσική που ξεκινάει με βιολί.

Ήταν πολύ γνωστό και λέω θα το θυμηθώ, αλλά έχω σκάσει και δεν μπορώ να το βρω με τίποτα.

Νομίζω ότι ακουγόταν πολύ το 2007 με 2008.

Και έχω την εντύπωση ότι είχε γίνει και διασκευή στα ελληνικά.

 

Μήπως μπορείτε να σκεφτείτε κάτι??? :confused: :confused:

Ξέρω ότι δεν δίνω πολλές πληροφορίες.... αλλά άκουσα μονο την αρχή :(

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=gl7VBIv3ACI

ελληνικο

ξενο

μηπως αυτα?

Edited by giothesuper

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μας σφυριξεις λιγο τον ρυθμο μπας και το πιασουμε?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...