Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 6 months later...
  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα σε ολους...εχω και εγω αυτο το υπεροχο κινητο το ν82 ,θελω να μου πειτε απο που μπορω και να κατεβασω καμια εκδοση λογισμικου γιατι μου κολλαει...τελος θελω να αλλαξω προσοψη καμια μπατερια και γενικα θελω να το εχω λεζαντα......

μαυρη προσοψη θελω να του ξαναβαλω!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους...εχω και εγω αυτο το υπεροχο κινητο το ν82 ,θελω να μου πειτε απο που μπορω και να κατεβασω καμια εκδοση λογισμικου γιατι μου κολλαει...τελος θελω να αλλαξω προσοψη καμια μπατερια και γενικα θελω να το εχω λεζαντα......

μαυρη προσοψη θελω να του ξαναβαλω!!!

Η τελευταία διαθέσιμη αναβάθμιση για το Ν82 είναι η 35.0.002. Για να την περάσεις κατέβασε το ovi suite ή nokia software updater και κάνε την αναβάθμιση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία διαθέσιμη αναβάθμιση για το Ν82 είναι η 35.0.002. Για να την περάσεις κατέβασε το ovi suite ή nokia software updater και κάνε την αναβάθμιση.

 

φιλε μου καλησπρα και παλι επειδη δεν τα ξερω καθολου οταν γινει αυτο χανω ταχεια απο το κινητο μου?

ή και μετα θα ειναι οπως σημερα με την ανανεωμενη εκδοση?

ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καλησπρα και παλι επειδη δεν τα ξερω καθολου οταν γινει αυτο χανω ταχεια απο το κινητο μου?

ή και μετα θα ειναι οπως σημερα με την ανανεωμενη εκδοση?

ευχαριστω

Όλα θα μείνουν στην θέση τους μετά την αναβάθμιση, δεν θα χαθεί τίποτα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Γεια σας παιδια! :)

Θελω να ρωτησω για το GPS γιατι δεν θυμαμαι καθολου λεπτομερειες απο παλια που ειχε πρωτοβγει το N82 και χρησιμοποιουσα και το GPS του...

 

Αρχικα για να λειτουργει, πρεπει να εχουμε περασει καποιο προγραμμα. Σωστα μεχρι εδω? (Σωστα.) Εχω το Garmin.

 

Οταν ομως λειτουργει, χρεωνεσαι? Απ'οτι θυμαμαι, νομιζω πως οχι.

 

Επισης, μπορεις να το χρησιμοποιησεις και για να σε βρισκει σαν τοποθεσια ωστε να κανεις και check in σε καποιο μερος, κλπ? Και αν ναι, χρεωνεσαι σε αυτην την περιπτωση?

'Η αυτο μπορει να γινει και με καποια αλλαγη στις ρυθμισεις του GPRS?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα οποιον παιδεψω με τις αποριες μου :O

Edited by k_giannis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα φιλε μου. Απλα επρεπε να εχεις ενεργοποιημενο το 3g για να μπορεσει να δουλεψει το gps της συσκευης και οι χαρτες. Βασικα ενεργοποιειται αυτοματα το 3g, αρκει να εχεις καποιο προγραμμα / πακετο δεδομενων απ την εταιρια κινητης στην οποια βρισκεσαι.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα. Έχω το Nokia N82 με product code 0567264 και έβαλα τώρα αυτό 0560991.μετα από αυτό έβαλα την νέα έκδοση και δεν μπορώ να πιάσω σήμα σε vodafone κάρτα αλλά σε cosmote κανονικά. το κινητό ήταν της cosmote. ξέρετε μήπως πως να το ξεκλειδώσω; ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σας, έκανα format στο κινητό μου Ν82 και δεν μπορώ να εγκαταστήσω ξανά το internet radio. Στο OVI δεν μπορώ να το βρω, το έψαξα και βρήκα κάπου την εφαρμογή κάνω εγκατάσταση κανονικά και το ανοίγω και όταν πάω να ψάξω σταθμούς γυρίζει στο μενού. Αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Μου επεστράφη το Nokia N82 που το είχα δώσει για δανεική συσκευή και δεν δουλεύει το μικρόφωνο της, το ακουστικό δουλεύει κανονικά και αν το συνδέσω με ένα Bluetooth ακουστικό δουλεύει κανονικά. Πιστεύοντας ότι μάλλον χάλασε το μικρόφωνο παράγγειλα ένα από το Ebay και το αντικατέστησα με το ίδιο όμως αποτέλεσμα.

Επειδή το βλέπω λίγο δύσκολο να είναι και το δεύτερο χαλασμένο υπάρχει κάποια επιλογή στο λειτουργικό που να το έχει κλείσει το μικρόφωνο ή κάτι ή κάποια εφαρμογή που να το μπλοκάρει και να μην στρώνει ούτε με Restart (γιατί έχω καιρό να ασχοληθώ με symbian)?

 

Θέλω να το χρησιμοποιήσω σαν δεύτερη συσκευή γιατί μου αρέσει πάρα πολύ σαν Non touch συσκευή.

Μήπως να δοκιμάσω να του κάνω ένα Firmware reinstall, παρόλο που το είχα hackαρει ?

 

Καμία άλλη πρόταση ?

Link to comment
Share on other sites

Από όσο θυμάμαι δεν υπάρχει. Αν θέλεις δοκίμασεν να κάνεις hard format η firmware reinstall αν δεν λειτουργεί θα ξέρεις ότι δεν ευθύνεται κάποια εφαρμογή κ.λ.π. Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Γειά σας. Τις τελευταίες μέρες μαύρισε μια περιοχή της οθόνης και όσο περνάνε οι μέρες μεγαλώνει η μαυρίλα. Τι συμβαίνει? Πεθαίνει η συσκευή μου?:(

Nokia 7610 - Nokia N70 - Nokia N82 - Nokia Lumia 925

 

Κουρείο η σταθερότης-Δημήτρης Τρεμουλοχέρας

Link to comment
Share on other sites

Πεθαίνει η οθόνη.

Θα χρειαστεί να την αντικαταστήσεις.

Όταν είχα τη σκευή αυτή, είχα αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα και εγώ. Φυσικά ήταν μέσα στην εγγύηση, οπότε και αντικαταστάθηκε δωρεάν η οθόνη.

Εσύ τώρα, αν θέλεις μπορείς να αγοράσεις μια οθόνη μόνος σου και να την αλλάξεις ή να το πας σε ένα κατάστημα service. Στη περίπτωση που θα θελήσεις να την αλλάξεις μόνος σου, στο YouTube θα βρεις αρκετά βίντεο συναρμολόγησης-αποσυναρμολόγησης της συσκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πεθαίνει η οθόνη.

Θα χρειαστεί να την αντικαταστήσεις.

Όταν είχα τη σκευή αυτή, είχα αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα και εγώ. Φυσικά ήταν μέσα στην εγγύηση, οπότε και αντικαταστάθηκε δωρεάν η οθόνη.

Εσύ τώρα, αν θέλεις μπορείς να αγοράσεις μια οθόνη μόνος σου και να την αλλάξεις ή να το πας σε ένα κατάστημα service. Στη περίπτωση που θα θελήσεις να την αλλάξεις μόνος σου, στο YouTube θα βρεις αρκετά βίντεο συναρμολόγησης-αποσυναρμολόγησης της συσκευής.

 

Αν μπορείς φιλαράκι δώσε μου μερικά link απο το youtube.

Nokia 7610 - Nokia N70 - Nokia N82 - Nokia Lumia 925

 

Κουρείο η σταθερότης-Δημήτρης Τρεμουλοχέρας

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να κάνω ένα καλό restart την συσκευή μου δηλαδή να περάσω ξανά το λογισμικό της γιατί δεν μου δουλεύουν οι εφαρμογές καθόλου. Και κάτι άλλο πως γίνεται να βγάζει ακόμη κ σήμερα τέτοιες φωτο;
Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω καιρό να το χρησιμοποιήσω, αν θυμάμαι καλά μέσα από το PC Suite έχει επιλογή να κατεβάσεις πάλι το Firmware και να το ξαναεγκαταστήσει. Αλλά θα σου έλεγα πρώτα να δοκιμάσεις ένα Hard Reset.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε αλλα μηπως θα μπορουσες να μ πεις πως το κανω κιολλας;;;

Ειμαι λιγο noob

 

Για το Hard Reset κοίτα εδώ : http://www.techenclave.com/community/threads/nokia-n82-hard-reset.59837/

 

Για την ξαναεγκατάσταση του Firmware μέσω του PC Suite : ************************

δεν έχω πλέον το PC Suite αλλά είναι παρόμοιο με το παραπάνω που αναφέρει την διαδικασία με το PC Suite.

(To Navifirm που είναι ο δεύτερος τρόπος που δείχνει, είναι για πιο προχωρημένους χρήστες και unofficial)

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η αναφορά σε ιστοσελίδες που διακινούν παράνομο περιεχόμενο
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ

Smooth and fast again!!!

Πλακα κανω ομως δουλευουν ολα αψογα ξανα κ μπορω να κατεβαζω εφαρμογες!!!

Υπαρχει περιπτωση να σηκωνει skype???

Edited by vagelakos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Πως γίνεται να κατεβάσω ένα παιχνιδάκι της NOKIA, το BOUNCE?

Nokia 7610 - Nokia N70 - Nokia N82 - Nokia Lumia 925

 

Κουρείο η σταθερότης-Δημήτρης Τρεμουλοχέρας

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Έχει κρατήσει κανείς παιδιά, το ελληνικό firmware της τελευταίας έκδοσης;

 

Εϊναι η 35.0.002 αν δεν κάνω λάθος.

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να το τραβήξω καπως απ το τηλεφωνο?

 

Συγγενικο προσωπο το εχει, τωρα εκδοση firmware θα σε γελασω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να το τραβήξω καπως απ το τηλεφωνο?

 

Συγγενικο προσωπο το εχει, τωρα εκδοση firmware θα σε γελασω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση! :)

 

Δεν γνωρίζω αν γίνεται κάτι τέτοιο... Θεωρητικά ως backup θα μπορούσε να γίνει κάτι... Το πρόβλημα είναι ότι το Navifirm δεν λειτουργεί πια και το επίσημο Nokia Software Recovery Tool έχει μόνο τα Symbian S^3 και μετά... Οπότε μόνο αν το έχει κάποιος κρατημένο... Το ψάχνω λίγο μήπως παρόλα αυτά μπορούμε να κάνουμε extract firmware από συσκευή χωρίς χακάρισμα

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά, έχει δουλέψει κανείς ποτέ με το Nemesis Service Suite? Το βρήκα τυχαία και δεν είμαι σίγουρος πως λειτουργεί, αλλά ίσως με αυτό να μπορεί να πάρει η συσκευή το επιθυμητό product code. Για την ώρα προσπαθώ ακόμη να το κάνω να αναγνωρίσει την συσκευή :rolleyes:

 

Update: ΟΚ, τα κατάφερα να αλλάξω το product code (χωρίς να αλλάξει ουσιαστικά το firmware) και τώρα χρειάζεται να κάνω update την συσκευή. Με το Nokia Suite προσπαθώ να κάνω ενημέρωση αλλά αποτυγχάνει... Άρα έχουν κλείσει τελείως και οι επίσημοι servers και δεν μπορούμε να κάνουμε αναβάθμιση?

Edited by Mivas

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...